Pajūrio naujienos
Help
2019 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 3 %
Naktį15°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar pasitikite skelbiamais reitingais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1259) 2018-06-05

Savaitgalį „Kretingos motobolo klubui“ teko net du kartus susiremti su Rusijos „Metallurg“, kuris yra daugkartinis Europos čempionas. Nuotraukoje – komandos treneris Renatas Žiubrys (pirmas iš dešinės, Nr. 2) ir vienas komandos lyderių Lukas Šimkus (Nr. 5).

Savaitgalį Kretingos motodromas riaumojo: čia dvi dienas vyko varžybos, kuriose savo meistriškumą rodė ne tik abi Lietuvos motobolo komandos – iš Kretingos ir Skuodo, bet ir vienas stipriausių Vokietijos motobolo klubų – „Tornado“ bei legendinis daugkartinis Europos čempionas – klubas „Metallurg“ iš Rusijos. Šiam pasipriešinti negalėjo niekas, o žaidėjai kamuolį gainiojo tokiu dideliu greičiu, kad žiūrovų tribūnose netruko pasklisti kalbos esą rusai naudoja „reaktyvinį“ kurą.

Šeštadienį gausiai susirinkusi publika stebėjo du draugiškus susitikimus: klubas „Metallurg“ rezultatu 4:0 įveikė „Tornado“, o po keliolikos minučių pertraukos „Metallurg“ aikštėje pasitiko jau kitus varžovus – „Kretingos motobolo klubą“.

Trumpam prarado sąmonę

Po pirmųjų rungtynių „Metallurg“ neatrodė pavargęs – jis pirmąjį kėlinį su „Kretingos motobolo klubu“ laimėjo rezultatu 3:0. Vilčių, kad susitikimo šeimininkai galėtų stipriau pasipriešinti svečiams, nebeliko per antrąjį kėlinį – iš kamuolio smūgį į galvą gavęs žaidžiantysis „Kretingos motobolo klubo“ treneris Renatas Žiubrys krito ant asfaltuotos aikštės ir trumpam prarado sąmonę. Nors po kelių minučių R. Žiubrys atsigavo ir jautėsi visai neblogai, tačiau jį apžiūrėję greitosios medicinos pagalbos medikai rekomendavo tos dienos varžybose nebežaisti.

Tad visa atsakomybė teko komandos lyderiui Lukui Šimkui, patyrusiam žaidėjui Tomui Gudauskui bei į pagrindinę sudėtį vis drąsiau įsiliejančiam jaunimui – Pauliui Rudžiui, Justui Bendikui, Mindaugui Saliui, Pauliui Žąsyčiui. Rungtynių metu rankos traumą patyrė ir vartininkas Arūnas Tiškus, tad jį pakeitė po kelerių metų pertraukos į komandą sugrįžęs Algirdas Šateikis.

„Metallurg“ ir „Kretingos motobolo klubo“ susitikimas baigėsi 9:1 – vienintelį įvartį šeimininkų komandai pelnė L. Šimkus. Tačiau tą akimirką, kai kamuolys atsidūrė „Metallurg“ vartuose, euforiją iš karto pakeitė išgąstis – L. Šimkus apvirtęs su motociklu gana ilgą atstumą nučiuožė aikšte. Nors sportininkas ir toliau tęsė žaidimą, tačiau vėliau jis „Pajūrio naujienoms“ prisipažino tuomet patyręs kojos traumą ir apgailestavo, kad nebegalėjo pasirodyti taip, kaip galėtų geriausiai nei tos dienos, nei rytojaus dieną įvykusiose rungtynėse.


Naktį iš šeštadienio į sekmadienį iš automobilių pardavimų aikštelės, esančios Klaipėdos g., buvo pavogtas juodos spalvos automobilis „Range Rover Sport“ su prancūziškais valstybiniais numeriais. Šio 2014 metais pagaminto automobilio vertė – apie 40 tūkst. eurų.


Vyriausių grupėje triumfavo dvi Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komandos bei „Darbėnų gimnazija“.

Baigėsi rajono bendrojo lavinimo mokyklų futbolo varžybos, kuriose futbolininkai varžėsi 3 amžiaus grupėse: gimusių 1999 m. ir jaunesnių, gimusių 2002 m. ir jaunesnių bei gimusių 2004 m. ir jaunesnių. Vyriausių grupėje rungtyniavo 4 komandos: Pranciškonų, Darbėnų gimnazijų ir dvi Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komandos. Po dviejų turų visos jos surinko po 3 taškus, tad, Kretingos sporto mokyklos futbolo trenerio Martyno Vilucko pastebėjimu, laukė įdomus paskutinis turas. „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos-II“ komanda „Darbėnų gimnaziją“ nugalėjo 9:0 ir užsitikrino medalius, tik dar buvo neaišku, kokios spalvos. Viskas sprendėsi paskutinėse varžybose, kur susitiko „Pranciškonų gimnazija“ ir „Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija-I“. „Rungtynės savo grožiu prilygo tikram finalui – netrūko kovos, azarto ir noro nugalėti“, – šių komandų dvikovą komentavo M. Viluckas. Rezultatu 3:2 nugalėjo pabrėžiečiai, kurie užsitikrino sidabro medalius, o antroji gimnazijos komanda tapo nugalėtoja. Trečią vietą grupėje užėmė „Darbėnų gimnazija“.


Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2007 m. ir treniruojami Arimanto Mikaločiaus, pateko į ŽMKL B diviziono finalinį ketvertą ir užėmė II v.

Sezoną baigė Žemaitijos moksleivių krepšinio lygos (ŽMKL) dalyviai – 2007 m. gimę krepšininkai. Tarp jų – ir Kretingos sporto mokyklos vaikinai, treniruojami Arimanto Mikaločiaus.

ŽMKL sezonas, startavęs spalį, pasibaigė birželį, ir finalinė šios lygos B diviziono diena įvyko Kretingos sporto mokykloje.

Gimusių 2007 m. grupėje iš viso dalyvavo 12 komandų iš 7 miestų: Kretingos, Gargždų, Kauno, Palangos, Mažeikių, Klaipėdos ir Tauragės. Visos komandos tarpusavyje žaidė po 2 kartus.

Kretingos komanda, patyrusi 6 pralaimėjimus ir iškovojusi 5 pergales, pogrupyje užėmė VII vietą. Pirmosios 6 komandos pateko į A divizioną, kitos kovojo dėl B diviziono nugalėtojo vardo.

Antrajame etape kretingiškiai pralaimėjo tik svečių teisėmis žaidusiai Kauno KA „Snaiperis“, su kuria susitiko finale. Kretingiškiai kauniečiams pralaimėjo 66:74 ir užėmė II v. Taškus „Kretingos SM“ pelnė: Tautvydas Rudys – 20, Saulius Razgus – 13, Jonas Šoblinskas – 10, Kantautas Kazbaraitis – 8, Deivydas Kazlauskas – 6, Nedas Burba – 4, Jokūbas Leščiauskas – 3, Dovydas Untulis – 2.


Dziudo sporto klubo „Ardonas“ treneris Erikas Cchovrebovas ir jaunieji dziudo sportininkai Kretingai atstovavo tarptautiniame turnyre.

Plungėje įvyko XI jaunučių dziudo tarptautinis turnyras „Pavasaris 2018“, kuris buvo skirtas dziudo treneriui Kęstučiui Šermukšniui atminti. Varžybose dalyvavo per 200 sportininkų iš Lietuvos ir Latvijos, tarp jų – ir Kretingos dziudo sporto klubo „Ardonas“ sportininkai, iškovoję keturis bronzos medalius. Šiuos apdovanojimus pelnė Aleksandras Lukaitis (svorio kategorija iki 29 kg), Patricijus Stuopelis (iki 46 kg), Kajus Andriekus (iki 55 kg) ir Pijus Stuopelis (73 kg).

Tarptautiniame turnyre iš viso varžėsi 13 dziudo sporto klubo „Ardonas“ sportininkų, dauguma jų dziudo treniruotes lanko pagal neformaliojo vaikų švietimo ugdymo programą.

Pirmą kartą dziudo varžybose svorio kategorijoje iki 30 kg dalyvavo Jonas Udalcovas. „Deja, pirmoji Jono kova buvo sėkmingesnė priešininkui“, – konstatavo dziudo treneris Erikas Cchovrebovas.

Kiti sportininkai jau turi varžybų patirties, tačiau šįsyk fortūna nuo jų nusisuko. Klubui „Ardonas“ atstovavo: svorio kategorijoje iki 30 kg – Ignas Martišius, Arnas Motiejaitis ir Herkus Kiauda, svorio kategorijoje iki 29 kg – Elijus Nomgaudis ir Benediktas Bumbulis, be jų, Airidas Kiršis (iki 35 kg) ir Manfredas Nomgaudis (iki 38 kg).

„P. n.“ informacija


„Tereko“ komanda su vykdomuoju direktoriumi Gintautu Maksvyčiu (antras iš dešinės) šių metų gegužę Floridoje įvykusioje parodoje „NPE 2018“.

Bendrovė „Terekas“ iš Kretingos toliau neužleidžia lyderės pozicijų Lietuvos inžinerinės pramonės sektoriuje: PET tarą ir jos formavimo mašinas gaminanti įmonė 2017 metais savo produkcijos eksportą padidino beveik 30 proc. ir kartu su dar 9-iomis šalies įmonėmis pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos Lietuvos metų eksportuotojo nominaciją.

Rankomis sukerta ir parodose

„Tereko“ specialistų komanda neseniai grįžo iš gegužę Floridoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, įvykusios parodos „NPE 2018“. Ši tarptautinė paroda vyksta kartą per 3 metus. „Parodoje „Tereko“ atstovai pasirašė sutartį su kompanija „Packaging International“ iš Kanados, perkančia „Tereko“ pagamintą mašiną „FlexBlow2“. Kanadiečiai „Tereką“ surado, ieškodami partnerio sudėtingo dizaino buteliui sukurti ir jo prototipams gaminti. Kompanija „Packaging International“ yra sukūrusi ir užpatentavusi specialų polimerą, iš kurio pagaminti PET buteliai yra atsparūs aukštos temperatūros produktams, apsaugo juos nuo kenksmingo deguonies poveikio. Kompanija su „Tereko“ mašina „FlexBlow2“ gamins karščiui atsparius plastikinius butelius klevų sirupui. Pirmąją užduotį iš „Packaging Internaional“ kompanijos „Terekas“ gavo dar prieš parodą. Reikėjo iš užsakovo užpatentuotos žaliavos pagaminti PET butelio prototipą. „Tereko“ inžinieriai pagamino ir formą buteliui, ir patį butelį. „Mes sėkmingai įvykdėme jų pirmojo etapo užduotis. Parodoje apžiūrėję ir „Tereko“ įrangą palyginę su kitų gamintojų, pasirašė sutartį su mumis. O mums dar negrįžus pervedė avansą už pirkinį“, – žengimu į Kanados rinką patenkintas generalinis „Tereko“ direktorius Juozas Maksvytis.

Direktoriaus teigimu, šiemet į JAV ir Kanadą „Terekas“ turėtų parduoti bent 4 Kretingoje pagamintas PET taros formavimo mašinas. Mašinos kaina priklauso nuo jos atliekamų funkcijų ir svyruoja nuo 250–400 tūkst. eurų, o galutinai išpildyto projekto kaina gali siekti ir 2 mln. eurų. „Jeigu savo gaminį leistume pardavinėti kitiems su jų prekės ženklu, mūsų pardavimai augtų dar sparčiau, tačiau mes laikomės politikos, kad, teisingai sudėliojus procesus, produkto pridėtinės vertės didžioji dalis turi likti gamintojui, o ne perpardavinėtojui“, – paatviravo J. Maksvytis apie „Tereko“ pardavimų politiką.

Įrangą perka baltarusiai

„Tereko“ PET taros formavimo įrengimų pardavimo, jų aptarnavimo geografija šiandieną apima 27 pasaulio valstybes. Savo produkciją su servisu ir be jo „Terekas“ sėkmingai Europoje parduoda į Ispaniją, Daniją, Vokietiją, Slovėniją, Serbiją, Skandinavijos šalis. „Tereko“ pagamintą įrangą yra įsigiję ir Baltarusijos valstybiniai pieno kombinatai Minske, Borisove. „Baltarusijos valdžia yra nurodžiusi pirkti modernią europietišką įrangą. Ukrainiečiai siūlo pigesnę, bet juos net meta iš konkurso“, – pardavimų į Baltarusiją detalėmis dalijosi J. Maksvytis.


Kretingos vasaros estradoje naujai paklotas asfaltas ir atnaujinami suolai.

Kretingos miesto vasaros estrada šią vasarą pasitiks atsinaujinusi – jau paklota nauja asfalto danga, dabar keičiami mediniai suolai. Renovacijos darbus ketinama užbaigti šią savaitę, ligi prasidedant didiesiems miesto šventės renginiams.

Kretingos miesto seniūną pavaduojanti Alma Patamsienė sakė, jog tvarkyti vasaros estradą skubama todėl, kad senasis asfaltas buvo stipriai susidėvėjęs, o estradoje per miesto šventę vyksta šokių kolektyvų pasirodymai, be to, gyvai grojant grupėms, ir miestiečiai mėgsta pasilinksminti. O ir šiaip toje vietoje mėgsta ilsėtis mamos su vaikais, paaugliai važinėtis riedučiais.

Iš viso asfaltu paklotas 1,4 tūkst. kv. m plotas, – darbus atliko konkursą asfaltuoti Kretingos miesto gatves laimėjusi bendrovė iš Plungės „Vvarff“. Asfaltavimo darbai kainavo 11,7 tūkst. eurų, – estrada tvarkoma iš biudžete miesto tvarkymui skirtų lėšų.

Taip pat bus atnaujinti mediniai suolai vasaros estrados centrinėje dalyje, taip pat pagal poreikį – abiejuose šonuose. „Kasmet po truputį atnaujiname medinę dalį, – pakeičiame pavienius supuvusius ar sulaužytus suolus. O šįkart suolai remontuojami kapitališkai, – didžioji dalis estrados suolų bus nauji“, – teigė A. Patamsienė.

Suolus įrengia bendrovės „Kretingos komunalininkas“ darbininkai, – tam yra nupirkta 19 kub. m medienos, už kurią sumokėta 5 tūkst. eurų. „Dar tiksliai nežinome darbų sąmatos, ją komunalininkai pateiks atlikę visus darbus“, – teigė A. Patamsienė.

„P. n.“ informacija


Kartenos bei Imbarės piliakalniai, sutvarkyti prieš 5-erius metus, šiandien teikia ne vien džiaugsmą lankytojams, bet ir rūpesčių Kretingos rajono savivaldybei bei paminklotvarkininkams. Šį pavasarį pastebėta Kartenos piliakalnio šiaurinio šlaito griovoje susiformavusi nuošliauža sukėlė nerimo – ar dėl žmonių intervencijos piliakalnio neištiks sostinės Gedimino kalno likimas.


Sekmadienį atėję prie vadinamojo trečiojo tvenkinio, kur įrengta vienintelė mieste maudykla ir poilsiavietė su vaikų žaidimo aikštele, kretingiškiai nustėro: persirengimo kabina išdraskyta, o dalis vandens telkinį juosiančių turėklų išlaužyta.


Penktadienį apie 13 val. Kartenoje, Žvyro g., važiavusio BMW vairuotojas pastebėjo, kad iš automobilio rūksta dūmai. Laimei, jis buvo netoli Kartenos gaisrinės, tad ugniagesiams suskubus į pagalbą, gaisras buvo greitai numalšintas.

Per gaisrą išdegė automobilio variklio degios dalys, apdegė priekinis bamperis, kapotas, apsilydė priekinės lempos.

„P. n.“ informacija


Koncertavo Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai.

Nuskambėjo pirmasis Kretingos miesto šventės ir šv. Antano atlaidų akordas – Kretingos muziejaus parteryje iškilmingai pristatyta dizainerės Audronės Tamošauskienės sukurta gėlių kompozicija „Lietuvai – 100“.

Pasak Gamtos skyriaus vedėjos Jurgitos Tertelienės, idėja per miesto šventę pagerbti ir Lietuvos valstybės 100-mečio jubiliejų kilo muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei. Kompoziciją sudaro 610 smulkiažiedžių serenčių ir 90 mėlynų šalavijų. Anot J. Tertelienės, šios spalvos – tradiciniai prie muziejaus sodinamų gėlių deriniai.

„Darbą Gamtos skyriaus moterys su pagalbininkėmis iš Žiemos sodo ir Darbo biržos pradėjo 10 valandą ryto, o baigė vakare, prieš penkias“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė skyriaus vedėja. Ji atviravo, jog dėl lėšų stygiaus – rajono Savivaldybės prašė 1 tūkst. 500 Eur, o gavo 600 Eur – negalėjo pagaminti pagal projektą numatytų medinių bortelių, nupirkti drėgmę sulaikančio mulčo – kebliau bus laistyti, nutekės vanduo.

„Tačiau svarbiausia, kad kompozicija yra graži, kad ja gėrisi, fotografuoja mūsų muziejaus lankytojai“, – sakė Jurgita.


Iš Salantų kilęs kraštietis Paulius Vaniuchinas yra pasiryžęs dar šią liepą įamžinti Salantų krašto šviesuolio – rašytojo, kunigo, Lietuvos valstybingumo kūrėjo ir blaivybės propaguotojo – Kazimiero Pakalniškio atminimą, iš savo asmeninių lėšų Gedgaudžių kaime, Imbarės seniūnijoje, pastatant paminklą.


Turistus iš Čekijos Libereco miesto sužavėjo mūsų pajūrio gamta bei SPA pramogų įvairovė. Antra iš dešinės – grupę atlydėjusi Jana Vančatova.

Poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ visą savaitę gyvenusi 30 turistų senjorų grupė iš Čekijos Libereco miesto, grįždami namo, aplankė ir mūsų miestą Kretingą.

Šios grupės vadovė Jana Vančatova “Pajūrio naujienoms“ sakė, jog čekai sužavėti Lietuvos pajūrio grožiu bei mūsų krašto žmonių svetingumu. Lietuvoje svečiai pirmiausia aplankė Vilnių bei Trakus, po to kelias juos atvedė į pajūrį, kur jie ne vien pramogavo „Atostogų parke“, bet ir susipažino su aplinkinėmis vietovėmis – Klaipėda, Kintais, Liepoja, aplankė Japonų sodą Mažučiuose.

„Lietuvoje lankausi jau kelintą kartą, mane išsyk pakerėjo jūsų pajūris ir jo landšaftas – kopos, pušys. Esu fotografė, ir kaskart grįžusi iš kelionių savo mieste surengdavau parodas apie Palangą, Klaipėdą, Nidą. Iš nuotraukų jūsų krašto grožį pažinę senjorai, besidomintys istorija, gamta ir mėgstantys keliauti, susibūrė į grupę tam, kad atvyktų ir patys visa tai pamatytų, – kalbėjo J. Vančatova. – Tiesą sakant, vyresnės kartos čekai labai menkai tepažįsta Baltijos šalis, vis dar vyrauja nuomonė, kad lietuviai, latviai, estai – posovietinės šalys, kuriose žmonės kalba rusiškai, ir tebejuntama sovietų įtaka. Nuo šiol jų nuomonė stipriai pasikeitė, ir ši jų kelionė, sugrįžus atgal, bus geriausia reklama apie Lietuvą, apie jos pajūrio perlą Palangą.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas