Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 43 %
Naktį-4°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1255) 2018-05-22

Viename sklypų nustūmus paviršinį sluoksnį, kaimynai susirūpino, ar kalbos, jog čia bus sandėliuojamos statybinės atliekos, yra teisingos.

Kretingoje esančios Putinų gatvės gyventojai, pamatę, kad viename sklype nustumtas gruntas ir tarsi rengiamasi daryti aikštelę, sunerimo – ar tikrai vietoj žalumos prieš jų langus išdygs statybinių atliekų aikštelė, nes būtent tokias kalbas jiems jau teko girdėti. Sklypo savininkas ramina – statybinės medžiagos bus padėtos tik laikinai.

„Nenorime gyventi sąvartyne“, – sakė Putinų g. gyventojos Genovaitė Markuvienė, Zita Zajančiauskienė, Danutė Smilingienė, Paulė Reinikienė, Jadvyga Pakalniškienė, Rolanda Lukošienė, kurios teigė kalbančios visų gatvės gyventojų vardu. Baiminasi, kad sugadins kelią

Moterys stebėjosi, jog nė viena tarnyba, į kurią besikreiptų – Kretingos miesto seniūnija, kiti Savivaldybės administracijos specialistai ar aplinkosaugininkai – negalėjo pasakyti, kas vyksta Putinų g. sklype. Čia buvo nustumtas juodžemis, o po kelių dienų supiltos ir žvyro krūvos. „Mes nieko prieš, jei čia būtų statomas namas, bet girdėjome, kad čia žada vežti statybines atliekas – argi tam nereikia leidimo ir specialiai įrengtos aikštelės? Jei čia kraus statybines atliekas, kaip mat jis išaugs į sąvartyną, gyvensime kaip tabore“, – kalbėjo Putinų g. gyventojos. Jos nerimavo ir dėl to, kad važiuojant sunkiasvoriam transportui būtų dar labiau sugadinta žvyruota gatvės danga, kuri ir taip yra apverktinos būklės. „Čia jau net ir greideriuoti nebėra ko – šitaip gatvė nuplikusi. Daug metų prašėme asfalto, tačiau ir šiandien gyvename taip, lyg nebūtume miesto dalis“, – kalbėjo G. Markuvienė, kuriai pritarė ir kaimynės.

P. Reinikienė pasakojo, kad neištvėrusi ir pati ne kartą pirkusi žvyro, kurio pylė atkarpoje arčiau savo sodybos, tačiau dabar tai padaryti iš pensijos jau būtų nebeįmanoma. „Dūstam nuo dulkių“, – apie gyvenimo sąlygas prie žvyrkelio pasakojo P. Reinikienė.


Šaškių varžybas „Pajūrio naujienų“ taurei laimėti šiemet laimėjo Antanas Varinauskas, ir šis iškovojimas jam – ne pirmas.

Baigėsi šaškių varžybos „Pajūrio naujienų“ taurei laimėti: šių metų nugalėtojas – Antanas Varinauskas. Jis pripažino, jog nuo 2010-ųjų taurė taip ir neranda nuolatinio šeimininko, nes niekam nepavyksta laimėti dukart iš eilės.

Šiemet dėl „Pajūrio naujienų“ taurės varžėsi 13 šaškių mėgėjų, į finalą pateko Antanas Varinauskas, Mindaugas Žilinskis (II v.), Vaidas Korsakas (III v.), Algirdas Gadeikis (IV v.) ir Romualdas Šlepavičius (V v.).

„Labai norėtųsi, kad šaškėmis labiau susidomėtų jaunimas – mes, vyresnieji žaidėjai, mielai juos pamokytume žaisti šaškėmis, jaunimas, žaisdamas su suaugusiaisiais, įgytų patirties“, – kalbėjo šių metų „Pajūrio naujienų“ taurės laimėtojas A. Varinauskas.

„P. n.“ informacija


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos pirmenybėse žaidžiančiai „Kretingos Minijai“ savo žiūrovams nepavyko padovanoti žadėtosios pergalės – namų aikštėje su praėjusių metų zonos vicečempionais Biržų „Širvėnos“ futbolininkais mūsiškiai sužaidė lygiosiomis – 0:0. Rungtynių be įvarčių scenarijų minijiečiai pakartojo jau trečiąsyk iš eilės.


„Kretingos motobolo klubo“ ir svečių iš Vokietijos – „MBC 70/90 Halle“ – žaidimu publika galėjo mėgautis net dvi dienas.

Kretingos motobolo klubas“ pasistengė, kad publikai neprailgtų laukimas, kada į Kretingą atvyks Centrinės Europos motobolo lygoje dalyvaujančios komandos. Šių metų sezoną kretingiškiai pradėjo pasikviesdami klubą iš Vokietijos – „MBC 70/90 Halle“, kuris mūsų mieste svečiavosi dvi dienas.

Šeštadienį „Kretingos motobolo klubas“ komandą iš Vokietijos „MBC 70/90 Halle“ įveikė rezultatu 7:3. Net 4 įvarčius pelnė Lukas Šimkus, po 1 – Renatas Žiubrys, Tomas Gudauskas ir Justas Bendikas.

Sekmadienį Kretingos motodrome buvo surengtas tarptautinis „Blic“ turnyras, į kurį pasikviesta ir Skuodo „Bartuva“. Šio turnyro metu visos komandos sužaidė tarpusavyje – susitikimai trukdavo po du kėlinius, kurių trukmė – po 15 min. Daugiausiai taškų surinkusios komandos – „Kretingos motobolo klubas“ ir „MBC 70/90 Halle“ – dar sykį susikovė finale.

Pergalę vėl šventė aikštės šeimininkai, varžovus įveikę rezultatu 4:2. Du įvarčius pelnė Lukas Šimkus, po vieną – Renatas Žiubrys bei Tomas Gudauskas.

Kretingos motobolo klubo žaidžiantysis treneris Renatas Žiubrys pasidžiaugė puikia sezono pradžia. „Per rungtynes paeksperimentavome – išbandėme šiokias tokias naujoves, kurių mokėmės per treniruotes, – sakė R. Žiubrys, kurio teigimu, neatsitiktinė buvo ir Luko Šimkaus sėkmė. – Lukas daug treniruojasi ne tik su komanda, bet ir individualiai, taigi įdėjo daug darbo, kad pelnytų gerą rezultatą. Auga jauna progresyvi karta“.


Kretingos miesto žvyrduobė taps miestiečių poilsiaviete.

Šį pavasarį Kretingos miesto žvyrduobėje vyksta intensyvūs darbai, – dabar valomas tvenkinys, vėliau bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Šioje miesto dalyje atsiras „Šeimos slėniu“ projekte pavadinta rekreacinė zona.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio žodžiais, bendrovė „Alkuras“ pradėjo valyti žvyrduobės tvenkinį, – tuo pačiu tvenkinys bus praplatintas ir pagilintas. Aplinkui bus pripilta smėlio. Tvenkinį nuo aikštelės, kurioje bus pastatyti 9 įrenginiai – sūpynės, laipynės, čiuožyklos – ketinama atitverti specialia tvora.

Žvyrduobės tvarkymo darbai, pasak P. Černeckio, vyksta iš Europos Sąjungos finansuojamo bendro Latvijos ir Lietuvos projekto „Bendradarbiavimas per sieną“. Darbai kainuos 130 tūkst. eurų, – 20 tūkst. eurų prie šios sumos prisidėjo Savivaldybė.

„Šeimos slėnį“ ketinama užbaigti įrengti šį rugpjūtį.

„P. n.“ informacija


Į vietą atvykus ugniagesiams, automobilis „Opel Astra“ jau degė atvira liepsna – ją spėta laiku sutramdyti ir gaisras nesukėlė grėsmės šalia buvusiems kitiems automobiliams.

Vakar Savanorių g. Nr. 31 namo kieme apie 12.30 val. užsidegė automobilis „Opel Astra“.

Pirmasis gaisrą pastebėjo Simonas Beniušis – jis pasakojo važiavęs iš kiemo ir pamatęs, kad iš stovinčio automobilio „Opel Astra“ rūksta dūmai, lydosi plastmasinės priekyje dešinėje pusėje esančios detalės. Apie tai vyras iš karto pranešė ugniagesiams.

„Dairiausi žmonių – gal kas galėtų atbėgti su gesintuvais, bet, kaip tyčia, kiemas buvo tuščias, nieko nesimatė ir prie langų“, – sakė S. Beniušis.

Į vietą atvykus ugniagesiams, automobilis jau degė atvira liepsna, tačiau ji dar nebuvo spėjusi išplisti į saloną – tokiu atveju ugnis būtų kur kas labiau įsismarkavusi.

Prie įvykio vietos susirinkę kaimynai pasakojo, kad automobilis „Opel Astra“ yra retai naudojamas, dažniausiai jis stovi namo kieme. Gyventojai pasidžiaugė, kad gaisras buvo greitai sutramdytas ir išvengta didesnės grėsmės.

Ugniagesiai darbo turėjo ir sekmadienį – apie 17 val. jie buvo iškviesti į Kretingsodį, kur gyvenamajame name degė suodžiai dūmtraukyje, buvo uždūmintos patalpos.

„P. n.“ Informacija


Kretingos meno mokyklos šokių kolektyvas „Ratilėlis“ – tautinio šokio puoselėtojas.

Prasmingą šventinį koncertą rajono visuomenei bei svečiams padovanojo Kretingos meno mokykla, švenčianti savo įkūrimo ir veiklos 60 metų jubiliejų.

Klasika ir modernas, dabartinė ir liaudies muzika, tautinis ir šiuolaikinis šokis – tokią jungtį kūrė buvę ir esami šios mokyklos auklėtiniai, žiūrovą sužavėję savo profesionalumu ir aukštu meniniu lygiu.

Jubiliejaus proga Kretingos meno mokyklos bendruomenę pasveikino Seimo nariai Antanas Vinkus ir Levutė Staniuvienė, rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, rajono tarybos narė Dalia Martišauskienė, rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, brolis pranciškonas Bernardas, Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vita Urbonienė, kitų kultūros, švietimo įstaigų vadovai ir atstovai, kolegos, bendraminčiai, – visi tie, kuriems Kretingos meno mokykla svarbi ne tik kaip neformaliojo švietimo ugdymo įstaiga, bet ir kaip rajono bei šalies kultūrinio gyvenimo dalyvė. Tą liudija ir dar viena „Aukso paukštė“ – Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas, kurį iškovojo Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras, vadovaujamas Danutės Černienės ir Donato Merkelio.


Žygeivių, pėsčiomis įveikusių 10 km, HBH-„Malūnų kaime“ laukė įvairios pratybos, susijusios su karyba.

Pagerbiant Kardo rinktinės partizanų atminimą ir pasitinkant Kariuomenės bei visuomenės vienybės dieną susitelkę darbėniškiai – Darbėnų gimnazija, Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų kultūros skyrius ir seniūnija tradiciškai surengė ketvirtąją ekspediciją „Kardo rinktinės partizanų takais“, aplankant Kardo rinktinės partizanų žūties vietas.

Dešimties kilometrų žygyje dalyvavo apie 150 žygeivių iš Darbėnų, Vydmantų, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų, savanorio Eugenijaus Malyševo būrys su neformaliojo vaikų švietimo būrelio nariais. Tradiciškai ekspedicija prasidėjo eisena iš Darbėnų gimnazijos į Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčią, kur buvo laikomos šv. Mišios. Padėję gėlių ir uždegę atminimo žvakių prie Nepriklausomybės paminklo ir buvusios MGB būstinės, iškilmingos rikiuotės dalyviai rinkosi prie paminklo Žemaičių apygardos Kardo rinktinei atminti.

„Kad įtaigiau pajaustume istoriją bei praktiškai įtvirtintume mokinių žinias apie šį istorijos puslapį, ir buvo surengtas 10 kilometrų pėsčiųjų žygis“, – kalbėjo Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė.

Šį kartą žygiuota į Žibininkų kaimo mišką, kur šiuo metu įsikūręs HBH-„Malūnų kaimo“ pramogų kompleksas, o 1949 m. vasario 7 d. tada dar vadinamoje Vilimo kalvelėje ankstyvą rytą aidėjo šūviai ir granatų sprogimų griausmas – iš bunkerio pakilę į mūšį su pavergėjais iš rytų ir jų talkininkais pro apsupties žiedą vienas po kito veržėsi Kardo rinktinės Narimanto (Palangos) kuopos partizanai. Jaunuoliai – palikę gimnazijos suolą, atsitraukę nuo savo dirbamos žemės artojai, stoję į kovą už Lietuvos laisvę. Tą lemtingą rytą kautynėse su MGB‘istais ir Palangos valsčiaus stribais žuvo Kardo rinktinės Narimanto (Palangos) kuopos partizanai: Alfonsas Knystautas-Ragūnas, Stasys Lisauskas-Vasaris, Pranas Budrys-Šarūnas, Vytautas Gricius-Žilvinas, Vytautas Sermontis-Viktoras, Vytautas Daugintis-Bagūnas. Žuvusiųjų palaikai buvo išvežti ir niekinti MGB Palangos poskyrio būstinės kieme.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas