Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1226) 2018-02-13

Iškėlė idėją mokymus vesti ir tėvams

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Savivaldybės narkotikų kontrolės komisija spręs, kokių konkrečių priemonių imtis, kad nuo narkotikų apsaugotų jaunus žmones.

Po 2 metų veiklą atnaujino Kretingos rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisija – pirmajame posėdyje ji aptarė situaciją mūsų rajone ir pasidalino idėjomis, kokių konkrečių priemonių būtų galima imtis, atbaidant jaunus žmones nuo narkotinių medžiagų. Priėję išvados, kad prevencinių programų švietimo įstaigose vykdoma apsčiai, Komisijos narių žvilgsnis nukrypo į tėvus – pasiūlyta jiems vesti mokymus, kaip atpažinti, ar atžala vartoja narkotikus, ir kaip tinkamai reaguoti, jei taip jau nutiko.

Kontrolė prasideda namuose – juk tėvai mato, koks vaikas sugrįžta iš pasibuvimų su draugais ir gali pirmieji pastebėti, jei šis pradėjo svaigintis. Remdamiesi tokiu argumentu, Narkotikų kontrolės komisijos nariai iškėlė idėją organizuoti mokymus tėvams, tačiau kaip konkrečiai tai vyktų, dar svarstoma.

Dažniausiai nusikalsta apsvaigę asmenys

Narkotikų kontrolės komisija vėl suburta Kretingos rajono tarybos sprendimu. Į Komisiją 3 metų kadencijai paskirta 10 specialistų, dirbančių švietimo, kultūros, sveikatos, socialinių reikalų bei teisėsaugos srityse, pirmininkės pareigos patikėtos Savivaldybės mero pavaduotojai Danutei Skruibienei, jos pavaduotoja tapo Vanda Verbutienė, kuri yra Savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Į pirmąjį posėdį, į kurį susirinko naujieji komisijos nariai, buvo pakviesta ir Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos specialistė Živilė Budginienė, kuri pateikė duomenis, jog 2016 metais jos atstovaujamoje tarnyboje Kretingos rajone buvo registruoti 2 asmenys, kurie padarė nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinėmis medžiagomis, o 2017 metais tokių buvo 11.

„Apskritai neretai nusikalsta asmenys, kurie yra apsvaigę – nebūtinai nuo narkotinių medžiagų, bet ir nuo alkoholio“, – pastebėjimą išsakė Ž. Budginienė.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kazlauskienė pateikė informaciją, kad 2017 metais buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, susiję su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Dar 10 asmenų buvo nubausti administracine tvarka už „žolės“ rūkymą.

Pasidalino patirtimi

Pristatydama programą „Jaunimas ir psichoaktyvios medžiagos“, pagal kurią dirbti yra apmokyti dirbti probacijos tarnybos specialistai, Ž. Budginienė teigė, kad ji būtų efektyviausia tiems paaugliams, kurie jau gundosi išbandyti narkotikus, tačiau kol kas dar nėra į tai įklimpę, dar nėra padarę nusikalstamų veikų ir dėl jų būtų susidūrę su teisėsauga.

Pasak Ž. Budginienės, programą sudaro 15 užsiėmimų, kuriuose numatytas ir pačių paauglių aktyvus dalyvavimas – pavyzdžiui, jie atlieka apklausas, pagal specialius klausimynus apklausdami tam tikros srities specialistus, ir taip iš pirmų lūpų išgirsta, kokią realiai žalą daro rūkymas, alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimas. Be to, į programą įtraukiama ir dalyvio šeima, bendruomenė.

„Programoje pateikiama ir teisinių žinių, informacijos, kaip įgyti atsparumą – išmokti pasakyti „ne“ paaugliui yra labai svarbu“, – sakė Ž. Budginienė, kuri mano, kad dirbti pagal šią programą tikslingiausia būtų išmokyti mokyklų socialinius pedagogus, socialinius darbuotojus, psichologus.


„Gidentus“ odontologijos klinikos gydytoja odontologė, besispecializuojanti endodontijos srityje, Dovilė Drungilaitė išsamiai atsako į visus pacientams iškylančius klausimus apie dantų šaknų kanalų gydymą.

– Kas tai yra kanalų gydymas ir kada jis yra reikalingas?

– Endodontinis, arba šaknies kanalų, gydymas yra būtinas, kai dantų kariesas pasiekia pulpos kamerą, tai yra danties nervą. Vietinėje nejautroje šaknų kanalai yra kruopščiai išvalomi mechaniškai, apdorojami cheminėmis medžiagomis, suformuojami ir plombuojami. Jei šaknies kanalai infekuoti, pirmojo vizito metu kanale paliekama gydomoji pasta.

– Kokia danties prognozė po endodontinio gydymo?

– Po gydymo būtinas danties vainiko hermetiškas atstatymas. Endodontiškai gydytas dantis dėl savo pažeidimo ir likusių silpnų sienelių turi būti sutvirtinamas stiklo pluošto kaiščiais ir atstatomas plombuojant ar protezuojant.


Kretingos rajonui Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” III ture, rajono Švietimo skyriaus duomenimis, atstovaus lopšelio-darželio „Pasaka“ solistė Deimantė Daktaraitė, kurią konkursui parengė muzikos pedagogė Judita Viluckienė, ir Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos II-IV klasių vokalinis ansamblis, vadovaujamas Mildos Trušauskaitės. Konkursas „Dainų dainelė“ – vienas unikaliausių ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. Jis organizuojamas nuo 1974 m.

„P. n.“ informacija


Pirmieji šimtmečio dovanas – tautinius kostiumus – mūsų rajone pasimatavo „Pasakos“ ugdytiniai.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga ir mūsų rajono darželius pasiekė labdaros paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovana – šiuolaikiniai stilizuoti tautinai kostiumai, kuriuos sukūrė dizaineris Juozas Statkevičius. Pirmieji mūsų rajone šiuos kostiumus pasimatavo lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytiniai, kurie dainomis ir rateliais pasveikino projekto „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ šventinio rytmečio dalyvius. Dovanas Žemaitijos krašto tautinius kostiumus mūsų rajono 19-ai ugdymo įstaigų įteikė Seimo narė Levutė Staniuvienė, fondo „Švieskime vaikus“ savanorė rajono tarybos narė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkė Dalia Martišauskienė, renginį vedė L. Staniuvienės padėjėja taip pat fondo savanorė Vitalija Valančiutė, šventę pradėjusi žvainiškės Daivos Stonkuvienės eilėraščiu „Lietuvaičių rūbas“ – būtent šis eilėraštis pernai, minint Tautinio kostiumo metus, tapo Plungės literatų klubo paskelbto konkurso nugalėtoju.


Eilėje neliko dviejų prekybos paviljonų, nors teismo sprendimu jų čia šiandien neturėtų būti nė vieno.

Nors prekybos paviljonai, esantys Žemaičių g. Nr. 6 ir 8, Kretingos mieste, teismo sprendimu jau turėjo būti pašalinti, tačiau šį įpareigojimą ne visi verslininkai skuba vykdyti. Maža to – jie vėl užsuko teismų karuselę, gindami savo interesus.

Penktadienį Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose turėjo būti nagrinėjama byla, kurioje verslininkai prašo atidėti teismo sprendimo vykdymą ir sustabdyti antstolių veiksmus. Tačiau byla net nepradėta nagrinėti, nes į ją neatvyko verslininkams atstovaujanti advokatė – ji šiuo metu atostogauja.

„Pajūrio naujienų“ žiniomis, verslininkai savo prašymą motyvuoja tuo, kad dėl tų pačių prekybos paviljonų yra užvedę kitą bylą – ją turėtų nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas, tad būtų tikslingiau palaukti jo sprendimo.


Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija gavo gyventojų prašymą ginti viešąjį interesą dėl krovinių gabenimo paslaugas teikiančios bendrovės „Bėgma“ veiklos.

„Kadangi viešąjį interesą gina prokuratūra, komisija nutarė gyventojų raštą persiųsti šiai institucijai, kuriai nagrinėti tokius pareiškimus ir priskirta pagal kompetenciją“, – paaiškino Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vilius Adomaitis.

„P. n.“ informacija


Trys smurto artimoje aplinkoje atvejai – tokia praėjusio savaitgalio statistika, informavo Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.

Vasario 9 dieną policija sulaukė pranešimo, kad Kretingoje vyras (gim. 1977 m.) sudavė į skruostą sugyventinei (gim. 1968 m.).

„Tačiau smurtauja ne tik vyrai – pabuvoti areštinėje teko ir moteriai, gimusiai 1962 m., kuri, pirminiais duomenimis, vasario 10 d. apie 14 val., vaza sužalojo savo sugyventinį, gimusį 1958 m. Moteris buvo neblaivi – jai nustatytos 2,09 promilės alkoholio“, – teigė T. Mikelkevičius.

Tą pačią dieną – vasario 10-ąją – policija gavo pranešimą apie tai, kad Kašučių k. 1974 m. gimęs vyras, būdamas neblaivus (2,55 promilės), pastūmė savo 1935 m. gim. motiną, bei, ranka griebęs už gerklės, kita ranka užspaudė burną ir grasino uždusinti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGOJE.

J. ŠLIŪPO G. Vasario 10 d. 23 val. 25 min. namuose neblaivus (1,86 prom.) vyras (gim. 1964 m.) sumušė nepilnametį anūką (gim. 2008 m.). Nukentėjusysis dėl veido sumušimo, suteikus medicininę pagalbą, gydomas ambulatoriškai. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„P. n.“ informacija


Praėjusį savaitgalį Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė po namuose patirto pralaimėjimo ir išvykoje pasiektos pergalės su 17 pergalių ir 8 pralaimėjimais dalinasi III–V vietomis.


Šventės organizatoriai sudarė galimybę vaikams ir suaugusiesiems prieiti prie žirgų, juos pavaišinti daržovėmis, išmokti nebijoti šių puikių gyvūnų.

Žibininkuose įsikūręs didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ kartu su partnere jojimo mokykla „Lyderis“ praėjusį šeštadienį surengė žiemos šventę su žirgais „Mini Sartai 2018“. Šventė buvo skirta šeimoms, kurias renginio organizatoriai kvietė pabūti gamtoje, aktyviai praleisti laiką ir susipažinti su žirgų sportu.

„Šventė pavyko – šeimų su vaikais susirinko tikrai nemažai. Tiek nesitikėjome“, – teigė jojimo mokyklos „Lyderis“ atstovė Alina Michnevič. Ji sakė, jog jų mokykla turi švenčių rengimo patirties, kurią sukaupė organizuodama renginius su žirgais Vilniaus ir Švenčionių rajonuose. „Pajūryje mes dar tik pusė metų, ir žiemos šventė čia yra pirmoji, kuri visų pirma buvo skirta žirgų sportui pažinti, sudaryti galimybę šeimoms, ypač vaikams iš arčiau pamatyti gyvą žirgą, jį paliesti, pačiupinėti, įvertinti jo grožį“, – teigė A. Michnevič.


Kretingos rajono turizmo informacijos centras pastaruosius du savaitgalius dalyvavo dviejose tarptautinėse turizmo parodose – „Balttour 2018“, kuri buvo surengta Latvijos sostinėje Rygoje, ir Taline vasario 9–11 dienomis įvykusioje tarptautinėje 27-ojoje turizmo parodoje „Tourest 2018“.


Naktį iš penktadienio į šeštadienį gaisras kilo poilsio namų „Palangos Linas“ pirmajame korpuse, kuriame yra įkurti poilsio apartamentai.


Nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė trumpalaikius reidus, kurių metu tikrino vairuotojų blaivumą.

Iš viso buvo patikrintos 69 transporto priemonės, išaiškintas vienas neblaivus vairuotojas – neturėdamas 2 metų vairavimo stažo jis į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 0,12 promilės. Šio vyro vairuojamas „Renault“ pareigūnų buvo sustabdytas šeštadienį Kretingoje, Kęstučio g.

„Pradedantiesiems vairuotojams įstatymuose nustatyta nulinė tolerancijos riba, taigi šiam 1990 m. gimusiam Klaipėdos rajone gyvenamąją vietą registravusiam vairuotojui buvo skirta 230 Eur bauda“, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.

„P. n.“ informacija


Daugiau kaip 40 kretingiškių penktadienį įsiliejo į dutūkstantinę Lietuvos žmonių minią, dalyvavusią visuotiniame žemdirbių suvažiavime Jonavos rajono sporto arenoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas