Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 82 %
Naktį-4°C debesuotumas 20 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1225) 2018-02-09

Tokios nuotraukos 2016 metų spalį buvo išplatintos žiniasklaidoje, nušviečiant tai, kaip būdamas girtas ir vairuodamas svetimą automobilį, Kretingos rajono gyventojas Kazimieras Karpas bėgo nuo policijos. Dabar vyrui teisme tenka aiškintis, kiek automobilio sugadinimų tąsyk jis padarė ir kokia suma jie būtų įkainoti.

Teismas nagrinėja istoriją, kuri prieš pusantrų metų nuskambėjo per visą Lietuvą – Kretingos rajono gyventojas Kazimieras Karpas, neblaivus vairuodamas svetimą automobilį „Audi A8“, bandė bėgti nuo policijos ir nestojo net tada, kai pareigūnai kelis kartus šovė į padangas. Dabar „Audi A8“ savininkai už padarytus sugadinimus reikalauja 10 tūkst. Eur, nors ir prisipažįsta patys šį automobilį įsigiję už mažesnę sumą – apie 8 tūkst. Eur.

Medvalakio sodininkų bendrijoje registruotas ir Islandijoje statybininku dirbantis 34 metų K. Karpas atlyginti visą nukentėjusiojo pareikštą civilinį ieškinį nesutinka ir teigė esąs pasirengęs sumokėti remonto išlaidas tik dėl tų automobilio „Audi A8“apgadinimų, kuriuos iš tiesų padarė bėgdamas nuo policijos.

Girtas bėgo nuo policijos

K. Karpas vydmantiškiui Sauliui Petrulevičiui priklausančiu baltos spalvos automobiliu „Audi A8“ 2016 metų spalio 8 dieną apie 17 val. iš Vydmantų, Saulėtekio g., važiavo iki Palangoje esančios Žaros g., kur jį persekiojusių policijos pareigūnų buvo sulaikytas.

Videomedžiaga, kurioje matyti policijos gaudynės bei K. Karpo sulaikymo operacija, tuomet atsidūrė naujienų portaluose ir parodytos per televizijos žinias.

Iš tarnybinio automobilio filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip priekyje važiuojantis „Audi A8“ posūkyje nuvažiuoja į pievą ir tuoj pat vėl sugrįžta į kelią, o vėliau jis stabteli prie kito posūkio, nes priekyje buvo sustojusi kita mašina. Tą akimirką prie „Audi A8“ pribėgo policijos pareigūnas, tačiau automobilis vėl pradėjo judėti. Jis nesustojo net ir tuomet, kai pareigūnas iš tarnybinio ginklo penkis kartus šovė į automobilio ratą.

Kai automobilis buvo sustabdytas Palangoje, Žaros g., jį vairavęs K. Karpas bandė pabėgti, o sulaikomas pareigūnių priešinosi aktyviais veiksmais, todėl buvo panaudotos dujos ir antrankiai.

Tąsyk K. Karpui buvo nustatytas 1,85 promilės alkoholio girtumas.


Lukas BALTRIMAS:

– Kokie tie priekabiavimo skandalai? Nieko apie juos nežinau, negirdėjau. Aš apskritai nežiūriu televizijos, nes nieko gero nerodo. Dauguma mano draugų retai kada įsijungia. Visi turim kompiuterius, ko nors įdomaus iš užsienio dažniausiai parsisiunčiam. O Vasario 16-ąją Kretingoje bus organizuojama eisena. Gal ir reikės dalyvauti.

Vijoleta PILUCKIENĖ:

– Man atrodo, kad problemos iškyla tada, kada iškyla, jokio skirtumo, ar prieš šventę, ar po. Ne paslaptis, kad, ypač sovietmečiu, vyrai neva juokais mėgdavo pliaukštelėti kolegėms. Galvodavo, kad joms tai labai patinka. Aš palaikau tą jaunų moterų kartą, kuri priekabiautojus pastatė į vietą. Tik nesuprantu, kodėl taip ilgai reikėjo delsti?

Rimvydas ŠAKINIS:

– Ką tik buvau kanceliarinių prekių parduotuvėje, pirkau visokių priemonių – Vydmantų seniūnijoje, kurioje dirbu seniūnu, kursim karpinius, vėliavėles, puošim administracinį pastatą, aplinką, linksmai švęsim valstybės atkūrimo 100-metį, koncertuosim, virsim šiupininę. O į tokius skandalus aš nekreipiu nė dėmesio, man jie neįdomūs. Juolab kad gali būti lazda šiek tiek perlenkta.

Eglė STONČAITĖ su dukra Eitvile:

– Tai neturi nieko bendro – žmonėms patiems reikia mokėti atskirti, kur problemos, o kur šventės. Tai, kas apie priekabiavimus paskleista viešojoje erdvėje, Vasario 16-osios laukimo man negožia. Tiesą sakant, mes šeimoje dar nežinom, kaip susidėlios darbai, ką veiksim tą dieną. Gal kokių koncertų pasiklausysim, filmų pasižiūrėsim.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Meras Juozas Mažeika:

– 2018 metų planuojamas Kretingos rajono savivaldybės biudžetas yra 40 mln. 159 tūkst. eurų ir jis dar didės, nes šiandieną biudžeto pajamose dar nėra lėšų keliams ir gatvėms tvarkyti bei visų lėšų, kurias gausime iš Valstybės investicijų programos (VIP). Kiek pinigų iš Valstybės gausime keliams ir investicijoms, turėtų paaiškėti kovą–balandį, tuomet biudžetą tikslinsime.

Šiemet, lyginant su pernai, 2,4 mln. eurų daugiau numatoma ir Savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti. Šiai paskirčiai galime skirti daugiau pinigų, nes yra padidinta Savivaldybei tenkanti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis. Šie metai yra pirmi, kai Savivaldybei tenkantį GPM sudaro dvi dalys: pastovioji – 78,45 proc., ir kintamoji – 4,37 proc. GPM sumoka darbingi savivaldybės gyventojai. Šis mokestis yra pagrindinis Savivaldybės pinigų savarankiškoms funkcijoms atlikti šaltinis. Iš kintamosios GPM dalies planuojame sukaupti 493 tūkst. eurų – visi šitie pinigai bus išleisti reikalaujamam biudžetinių įstaigų darbuotojų algų didinimui. Iš viso planuojama surinkti 17,8 mln. eurų GPM. Iš GPM pastoviosios dalies Savivaldybė turės sukaupti lėšų pašalpoms, kitiems socialiniams poreikiams, kadangi valstybė tam dotacijų Savivaldybei nebeskiria. Seniūnijose yra komisijos, kurios sprendžia, kam duoti kompensacijas, pašalpas. Atsakingai dirbančios komisijos sutaupydavo lėšų, kurias iki šių metų sausio 1 d. Savivaldybė galėdavo panaudoti savo nuožiūra visoms socialinėms reikmėms finansuoti. Nuo sausio 1 d. šie sutaupyti pinigai turės būti naudojami griežtai pagal Vyriausybės nustatytą tvarką – yra 11 punktų-nuorodų, kam galima leisti šiuos pinigus, kaip antai – socialinių paslaugų priemonėms. Gera žinia ta, kad yra galimybė iš sutaupytų pinigų didinti socialinių darbuotojų atlyginimus.


Juvelyras Gražvydas Kasparavičius teigė, jog būti nesuvaržytam kūryboje – pats brangiausias ir sunkiausiai menininkui sau leidžiamas malonumas. „O aš jį turiu. Gal todėl negaliu dirbti su auksu ir platina“, – prisipažino jis.

Šiandien Kretingos muziejuje atidaroma kretingiškio juvelyro Gražvydo Kasparavičiaus darbų paroda ILLUMINATI, kurią menininkas skyrė ne tik savo 50 metų jubiliejui, bet ir 2-jų metų sūnui Etanui, kuris, kūrėjo žodžiais, į jo gyvenimą atnešė daug naujų spalvų.

Dirba produktyviai

Pats juvelyras save įvardino kaip produktyvų menininką: nuo 2010-ųjų, kai surado savo darbo techniką ir stilių, jis surengė 7 personalines parodas, sukūrė per 2,5 tūkst. juvelyrikos darbų.

Savąją techniką G. Kasparavičius vadina savotiška juvelyrine kalvyste, kuri į jo gyvenimą atėjo tarsi savaime. „Jeigu nori ko nors pasiekti, turi ieškoti savęs, norėti to ir turėti planą visam likusiam gyvenimui, nusistatant prioritetus“, – kalbėjo jis.

Tačiau, kad surastų savo techniką, juvelyras 10 metų per save „leido“ masinę gamybą, dirbo juodą darbą, bet rutina „tas pats per tą patį“ jam leido pažinti metalą, nesvarbu, koks jis bebūtų, – sidabras, žalvaris, bronza, melchioras. „Tik auksas nelipo, o ir mano užmojams jo neužtektų“, – neslėpė kūrėjas.

Slapčiausia planetos organizacija

Anot G. Kasparavičiaus, parodos pavadinimą ILLUMINATI galima interpretuoti įvairiai: kažkas jame įžvelgs visa, kas reiškia šviesą, o pačiam menininkui tai siejasi su slapčiausia mūsų planetos organizacija, kurios niekas nematė, bet kuri vienija grupę žmonių, valdančių visą pasaulį.

„Apskritai, mano parodos, kūriniai pavadinimus atsineša patys – kaip žmonės vardus. Man dažnai atrodo, jog mano kūriniai ateina iš praeities, iš mums nesuprantamos erdvės, ir gimė tam, kad atliktų savo paskirtį. Ir man labai patinka stebėti, girdėti, kaip žmonės įvardina tai, ką mato mano kūriniuose. Dažnai būna, kad darbus žmonės interpretuoja savaip, tačiau manęs tai neerzina“, – prisipažino G. Kasparavičius, neslėpdamas, jog laukia reakcijos ir į jubiliejinei parodai sukurtus juvelyrikos darbus.

Juvelyras, perduodamas savo sukurtą papuošalą į kitų rankas, visada akcentuoja, jog tai – ne vien puošmena, tai – gyva žmogaus dalis. Per daugelį metų menininkas įsitikino: jo kūrinio niekada neįsigys tas, kuriam tai nėra skirta. „Nežinau, kaip tai paaiškinti, bet taip yra, ir viskas. Atsimenu pirmąjį kūrinį, kai inkrustavau labai įdomių formų gintarą. Žiūrėjau į jį, galvojau, ką aš čia padariau. Ir kokius 3 metus jo niekas nematė, nekreipė dėmesio, tad jau buvau sugalvojęs išimti gintarą ir panaudoti kitam darbui. Gerai, kad nepaskubėjau: atėjo žmogus ir sako: „Mano“, – menininkas įsitikinęs, kad atsitiktinumų nebūna, ir teigė, jog jo kūriniai gimsta tik po vieną kartą.


„Pajūrio naujienų“ laikraščio redakcija skelbia kūrybinį konkursą „Kuriu Lietuvai“. Jis skirtas Atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Nors šią iškilią progą atšvęsime Vasario 16-ąją, konkursą „Kuriu Lietuvai“ redakcija tęs visus jubiliejinius metus.

Redakcija laukia kūrybingų Kretingos krašto žmonių, kraštiečių kūrybinių darbų – poezijos, esė, fotografijos, piešinio. Rašykite, fotografuokite, pieškite ir savo darbus siųskite „Pajūrio naujienų“ redakcijai el.paštu:

foto.pajūrionaujienos@gmail.com . Laukiame jaunųjų kūrėjų, literatų, jaunųjų dailininkų, fotografų mėgėjų darbų. Geriausi jų bus publikuojami „Pajūrio naujienų“ literatūriniame-kūrybiniame priede „Smiltys“, o geriausių iš geriausių darbų autoriai bus apdovanoti „Pajūrio naujienų“ prenumerata.

„Pajūrio naujienų“ redakcija


Tu – Tėvynė, mano žemė.

Tu – brangiausia man šalis.

Debesėlį vėjas gena –

Juodos naktys nebegrįš!

Švino lietūs jau nulijo.

Nuplasnojo vanagai.

Lietuva gyvent pakilo –

Šviesią ateitį matai.


Fausta Miežytė kūrybiniame procese išlieka nuoširdi – stengiasi imtis tik tų projektų, kurie jai yra įdomūs kūrybine prasme ir suteikia erdvės saviraiškai

Grafikos dizainerė ir iliustratorė 25 metų Fausta Miežytė šiuo metu gyvena Vilniuje ir sėkmingai dirba tokį darbą, apie kurį visada svajojo, nors būdama mokinė ne kartą girdėjo palinkėjimus pasirinkti „normalią“ profesiją. Iš savo tėvo Andriaus Miežio, kuris yra žymus dailininkas, perėmusi profesionalų požiūrį į meną, šiandien F. Miežytė kuria savo darbo principus: domėtis kitų pasiekimais, bet savęs su niekuo nelyginti, ir drąsiai dalintis idėjomis, nes jau patyrė, kad bendrystė su kitais kūrėjais dovanoja gražius rezultatus.

Socialinėje interneto erdvėje F. Miežytė prisistato slapyvardžiu Mi.ežytė, kuris, kaip pati prisipažįsta, gimė iš linksmo pokšto.

„Aš – ežytė, Mi.ežytė, – su šypsena sakė F. Miežytė. – Myliu ežiukus, pamenu kaip vasaros vakarais, žaidžiant kieme, jie užklysdavo iš parko – tokie spygliuoti, bet tuo pačiu bailūs ir jautrūs. Visada norėdavau juos pagauti, parsinešti namo ir auginti.“

F. Miežytė svarstė, kad gal šiek tiek panašumo su ežiukais turinti ir ji. „Esu gan užsispyrusi, bet tuo pačiu labai jautri, nevengiu susisukti į savo kamuoliuką, jeigu jaučiuosi nesaugiai“, – prisipažino kūrėja.

Pažintys dovanoja naujus projektus

Tačiau F. Miežytė drąsiai atsiveria meno žmonių draugijoje, nes yra įsitikinusi, kad pažintys leidžia ne tik atrasti kitų kūrybą ir pasiekimus, bet ir duoti impulsą naujiems projektams.

„Stengiuosi kuo daugiau bendrauti su man įdomaus rato žmonėmis, kalbėti apie idėjas, darbus. Niekada pati nesisiūlau „samdykit mane, nes aš geriausia“, bet retkarčiais pateikiu savo idėjas, kurios gali būti išgirstos, o gali ir ne, – apie tai, kaip įsitvirtinti jaunam menininkui, mintimis dalijosi F. Miežytė. – Manau posakis „per pažintis“ turi neigiamą atspindį dar iš senų laikų, kai žmonės gaudavo kažką „per blatą“, nieko nedarydami. Bet šiuo atveju, tai – visai kas kita. Naudingi kontaktai – tai tik galimybė, jog įvyks kažkokia graži bendrystė ar būsi atrastas tų, kuriems tu esi reikalingas. O ir šiaip bendravimas, gebėjimas užmegzti kontaktą su žmonėmis turėtų būti skatinama ir giriama kaip duotybė, o ne smerkiamas dalykas.“


Baigiantis praėjusiems metams, „Pajūrio naujienų“ iniciatyva, iš dalies remiant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui, buvo išleistas kūrybinis almanachas „Smiltys“. Pasidžiaugti šiuo reiškiniu Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje susirinko bendraminčiai – tie kūrėjai, kurie ir tapo almanacho herojais.


Palangos Kurhauzo svečias – garsiausias pasaulyje eufonijos virtuozas Steven Mead ir jo žmona Misa Mead.

„Prisiminkite, jog nesvarbu, ar muzika yra jūsų profesija, ar pomėgis, esu visiškai tikras, kad savo kelionės pabaigoje jūs suprasite, jog būtent šios valandos buvo pačios geriausios jūsų gyvenime“, – įsitikinęs pasaulinio garso eufonijos solistas Steven Mead, surengęs pirmąjį koncertą Palangoje.

Sausio pabaigoje Palangos Kurhauzo salėje susirinkusi publika pasitiko ypatingus svečius – garsiausią pasaulyje eufonijos virtuozą iš Jungtinės Karalystės Steven Mead ir jo žmoną – solistę, kompozitorę bei aranžuotoją Misa Mead.

Pučiamųjų muzikos instrumentų entuziastams Steven Mead pristatyti nereikia – apie šio solisto muzikavimo ir mokymo talentą žino visi, kurie dalijasi simpatija eufonijos instrumentui.

Nuolat koncertuojantis ir gastroliuojantis atlikėjas kasmet surengia apie 75 pasirodymus ir yra vienas labiausiai įrašinėjamų solistų brass muzikos pasaulyje.

Į Lietuvą Steven ir Misa atvyko po 32 dienas trukusio turo po Japoniją ir Jungtinės Amerikos Valstijas. Jo metu nukeliavo beveik 40 tūkst. kilometrų ir surengė 80 privačių pamokų, devynias meistriškumo dirbtuves, aštuonis koncertus su orkestrais ir šešis rečitalius, pritariant fortepijonui, kurių iš viso klausėsi per 12 tūkst. žmonių.Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai sulaikė su organizuotu nusikalstamumu siejamą asmenį, pas kurį aptikti labai dideli psichotropinės medžiagos pirmtako kiekiai.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

Vasario 3 dieną apie 13 val. į kretingiškės (gim. 1974 m.) namus atvyko jos pažįstamas ir pasiūlė pigiau įsigyti dyzelino. Čia jis avansu paėmė 30 eurų, o atvykusi į Klaipėdą, automobilių stovėjimo aikštelę Bangų g., moteris už dyzeliną davė dar 200 eurų. Jos pažįstamas iš nurodytos vietos pasišalino, į skambučius neatsako, pinigų taip pat negrąžina.

TOPOLIŲ aklg. Sausio 31 dieną apie 9 val. 1988 m. gimęs vyras aptiko, kad buvo įsibrauta į jo garažą ir pavogti remonto įrankiai bei žvejybos reikmenys. Nuostolis – 2 tūkst. 270 eurų.

PALANGOJE.

Vasario 6 dieną į Palangos m. PK kreipėsi 1958 m. gimęs UAB direktorius, kuris nurodė, kad panaudojus įmonei priklausančios degalų įsigijimo kortelės numerį, buvo padarytas 3 tūkst. 128 eurų nuostolis.

„P. n.“ informacija


Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tikrino Kretingos rajono savivaldybės dvejų metų (2015 01 01–2016 12 31) viešuosius pirkimus bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skirstymą.

Apie STT atliktą patikrinimą Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas praėjusį pirmadienį informavo Savivaldybės tarybos Antikorupcinę komisiją, kuriai vadovauja Vilius Adomaitis. V. Domarkas akcentavo, jog tikrinimo laikotarpio dviejų veiklos sričių Savivaldybės sprendimus STT vertino ir pagal naująjį viešųjų pirkimų įstatymą. „Didelių, tendencingų, sisteminių trūkumų nėra“, – apie STT patikrinimo išvadas sakė direktorius. Jis sudarė komisiją, kuri pagal STT po patikrinimo pateiktas rekomendacijas, siūlymus iki kovo 15 d. parengs priemonių planą trūkumams ištaisyti bei užtikrinti, kad jie nepasikartotų.

Priemonių planą numatoma įvykdyti iki šių metų birželio 1 d. Taisant STT nustatytus viešųjų pirkimų ir lėšų keliams skirstymo trūkumus iki birželio 1 d. atitinkamus sprendimus, reguliuojančius šias sritis, priimti turės ir Savivaldybės taryba. Tarp priemonių yra ir STT siūlymas įsteigti Savivaldybės administracijoje korupcijos prevencijos specialisto etatą. „Naujo papildomo etato nesteigsime. Šiam darbui atlikti ieškome esamų vidinių resursų“, – žadėjo V. Domarkas.

„P. n.“ informacija


Su Kretingos rajono tarybos sprendimu „Voveraitės“ lopšelį-darželį likviduoti, o šią įstaigą lankančius vaikus perkelti į Simono Daukanto progimnaziją nesutinkantys tėvai susibūrė į aktyvistų grupę ir jau konsultuojasi su teisininkais, kaip šią situaciją pakeisti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas