Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1222) 2018-01-30

Buvo įprasta, kad mokinių eisena į Kretingos gatves išsilieja Kovo 11-ąją, tad idėja eiseną surengti ir Vasario 16-ąją sulaukė jaunimo pasipriešinimo.

Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos viešas kvietimas dalyvauti Vasario 16-osios eisenoje ne visų buvo sutiktas džiugiai. „Pajūrio naujienos“ sulaukė Kretingos jaunimo laiško (iniciatoriaus vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuriame keliamas klausimas, kodėl vieši renginiai užkraunami ant mokyklų pečių ir ar tikrai sovietmetį primenantis paradas yra būdas Vasario 16-ąją švęsti linksmai ir išradingai, ką daryti ragino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anot laiško autorių, iki šiol buvo įprasta, kad šventinė mokinių eisena Kretingos gatvėmis nutįsta per Kovo 11-ąją, tad idėja taip pat paminėti ir Vasario 16-ąją nebeatrodo išradinga ir kūrybiška.

„Dvi identiškos eisenos, kurias skiria vos mėnuo. O kas vyks po ,,kūrybiškos“ eisenos? Visi keliaus namo? – savo laiške dėstė jaunimas, įsitikinęs, kad ieškant, kuo patraukti gyventojų dėmesį, verta imti pavyzdį iš Palangos – surengti koncertą ar parodyti filmą, ieškoti kitų sprendimų, kad Vasario 16-osios paminėjimas būtų įsimintinas. – Eisena ne pats geriausias būdas pritraukti jaunus žmones, kur kas įspūdingiau būtų surengti koncertą, kad jaunimas pats savo noru dalyvautų. Kretingoje nėra renginių, skirtų jaunimui, todėl tai būtų puiki proga surengti kažką originalaus. Tačiau atrodo, kad Kretingos savivaldybė net nesistengė ieškoti idėjų, kaip paminėti šią dieną kūrybingiau.“


Sausio 26-28 dienomis Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre įvyko kasmetinė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“, kurios šūkis – „Keliauk kitaip!“ Joje buvo pristatytos ir mūsų krašto turizmo galimybės.


Kurmaičių pradinės mokyklos bibliotekos vedėjai Ingridai Rinkevičienei inicijavus veiklas, skirtas sudominti vaikus skaitymu, šios mokyklos biblioteka praturtėjo knygų.


Praėjusį savaitgalį Estijos mieste Võru įvyko nacionalinis Estijos mėgėjų teatrų festivalis, kurio metu keturis pagrindinius prizus, tarp jų – Pagrindinį prizą ir taip pat – už geriausius moters ir vyro vaidmenis, laimėjo Rakverės teatras „KaRakTer“, parodęs spektaklį „Ką jai pasakyti arba apie sraigę“.


Praėjusį savaitgalį policijos pareigūnai išaiškino neblaivių vairuotojų, jie taip pat buvo kviečiami malšinti smurto, kilusio artimoje aplinkoje. O vienas darbėniškis su pareigūnais spėjo tą pačią naktį susitikti du kartus – po to, kai jis buvo nutvertas girtas prie vairo, policijai teko jį aplankyti namuose, kur šis kėlė triukšmą.


Praėjusiame posėdyje Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino naują leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių tvarkymo aprašą, o svarbiausia – numatė netvarkomų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis tvarką.


„Iš nieko burbulą pučia. Vėtra nulaužė medį, o kai kam jau pasirodė, kad kertame mes“, – „Pajūrio naujienų“ paklaustas, ar tiesa, kad nelegaliai statosi statinius valstybinėje žemėje, atsakė Kretingos miesto Malūno g. įsikūrusios krovinių gabenimo paslaugas teikiančios bendrovės „Bėgma“ vadovas Rimantas Zobernis.


Ankstų penktadienio rytą Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai pėstiesiems, neturintiems atšvaito, įteikė ne tik po atšvaitą, bet ir žvakę. Ši turėtų tapti ženklu, kad kelyje būti tarsi tamsiu šešėliu yra mirtinai pavojinga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas