Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1218) 2018-01-16

Reformos prasmė – mažinti valdymo išlaidas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklą vėl krečia reforma, kuri tiesiogiai susijusi su mokyklas lankančių mokinių gerove bei pasirinkimo galimybėmis.

Išplėstiniame rajono tarybos Švietimo komiteto posėdyje praėjusį ketvirtadienį toliau buvo svarstomi rajono bendrojo ugdymo mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų 2016–2020 m. plano pakeitimai, o vakar – ir į šį planą neįtrauktas atskiro sprendimo reikalaujantis klausimas dėl siūlymo Marijos Tiškevičiūtės mokykloje įsteigti dvi V klases.

Tėvai prašo vaikams vienodų sąlygų

Mokinių tėvų idėja Marijos Tiškevičiūtės mokykloje įsteigti V klases nėra nauja: tėvai nori, kad, baigę pradines klases, jų vaikai daugiau nebesiblaškytų iš vienos ugdymo įstaigos į kitą, o mokytųsi įprastoje aplinkoje. Marijos Tiškevičiūtės mokykloje baigę V-VIII klases, mokiniai galėtų pereiti į šalia esančią Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją.

„Mes garsiai pasakome, spauda tuoj pasigauna ir įneša sumaištį – visuomenė priima kaip galutinį sprendimą“, – posėdžio metu prabilo Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos darbuotojų profesinės organizacijos pirmininkė Elvyra Jurkienė.

Tačiau mero Juozo Mažeikos nuomone, užkulisiuose diskutuoti nedera, visuomenė turi teisę apie galimus sprendimus žinoti ir išsakyti savo nuomonę.

„Marijos Tiškevičiūtės mokyklą lanko du mano vaikai – pirmokas ir ketvirtokas. Labai norėčiau, kad jie kuo ilgiau turėtų galimybę mokytis vienoje ugdymo įstaigoje, nes kilnojimasis iš vienos vietos į kitą, mokytojų, klasės draugų pasikeitimas žaloja psichologiškai“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo kretingiškė Agnė Aleškevičienė.


Savivaldybės administracijoje turėtų atsirasti naujas gyventojų emigracijos koordinatoriaus etatas. Šis darbuotojas ieškotų kontaktų su iš Savivaldybės užsienin išvykusiais žmonėmis, teiktų pagalbą grįžtantiems, padėtų jiems įsitvirtinti.


,,Kitoks Teatras“ pristato naujausią intriguojančią premjerą - „Užsiimkime meile? Ačiū, su malonumu!” sausio 23 d. 18.30 Kretingos kultūros centre su būriu visiems žinomų teatro, kino, TV filmų ir serialų žvaigždžių - Neringa Nekrašiūte, Ramūnu Šimukausku, Arvydu Dapšiu ir kitais aktoriais.

Tikitės, kad spektaklyje išvysite visą Kamasutros vadovėlį? Nustebsite išvydę – komedija visai ne apie tai, apie ką iš karto pagalvojote.

Herojai išsiaiškins, kad tikrasis seksas prasideda dar gerokai iki jo, tai tik viena iš meilės išraiškų. Režisierius A. Lebeliūnas cituoja Gabriel Garcia Marquez, sakydamas, kad ,,seksas tai vienintelė paguoda, meilės ir šilumos stokojantiems žmonėms”.

Spektaklis atskleis, kad mylėjimasis tai mokslas, pirmiausiai reikia išmokti teorinių pagrindų. Tada seks istorija, socialiniai aspektai, fiziologija ir psichologija, technika ir higiena, pratimai, balso treniruotės, atsipalaidavimas ir – euforijos žiuspnelis… o kas po to?

,,Vyro” vaidmenį spektaklyje vaidinantis aktorius R. Šimukauskas sako: ,,Spektaklis patiks visiems, kurie bent kartą užsiiminėjo seksu”.


„Metai nauji, darbai – seni“, – apibendrindamas pastarųjų dienų įvykius, teigė Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius. Kadangi vis dar pasitaiko neblaivių vairuotojų, savaitgalį policija buvo surengusi reidą.


Vakar Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai paskelbė nuosprendį 30 metų Laimonui Kaufmanui – jau anksčiau 11 kartų teistas vyras pripažintas kaltu dėl plėšimo ir nuteistas terimuotu laisvės atėmimu 2 metams. Tai trečdaliu sumažinta bausmė, nes byla nagrinėta supaprastinto įrodymų tyrimo tvarka.


Į redakciją užėjęs garbaus amžiaus Adomas Galdikas su savo širdies drauge Janina išsakė abejones dėl to, ar verta policijai pranešti, radus prieš kurį laiką išvogtą sodybą. „Prieš 2 metus, kai mano sodyboje šeimininkavo vagys, policijai pranešiau, bet nei kas atvažiavo apžiūrėti, nei kas mane apklausė. Nepykstu ir nekaltinu, pareigūnai ir kitokio darbo turi“, – sakė A. Galdikas, nežinodamas, ar jo pranešimas apie vagystę besudomintų policiją.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS R.

ŽIBININKAI. Sausio 11 dieną Kretingos r. PK gavo pramogų parko, įsikūrusio Žibininkuose, direktoriaus pareiškimą, kad kambarius per „Booking“ sistemą užsisakę svečiai rugpjūčio mėn. 531 eurą sumokėjo svetima kortele. Spalį bankas susigrąžino pervestus pinigus, o pramogų parkas patyrė nurodytą nuostolį.

PALANGOJE.

Sausio 13 d. apie 12.20 val. į Klaipėdos apskr. VPK areštinę pristatytas 1994 m. gimęs jaunuolis, kurį Palangos PK pareigūnai sulaikė dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Atliekant minėto asmens apžiūrą, pas jį rastas juodas polietileno paketas su baltais milteliais, galimai narkotine medžiaga.

VIRBALIŠKĖS TAKE. Sausio 13 dieną 5.27 val. gautas pranešimas, kad greta baro galimai mušasi keletas asmenų. Įvykio vietoje sulaikyti 1991 ir 1994 m. gimę vaikinai, įtariami 1993 m. gimusio vaikino sumušimu, pastarasis nugabentas į ligoninę, jam diagnozuotas galvos sumušimas, nosikaulio lūžis, gydosi namuose.

„P. n.“ informacija


Kretingos sporto mokyklos futbolininkai, tarptautiniame turnyre užėmę II v., su savo treneriu Arūnu Dievinu.

Kretingos sporto mokyklos futbolininkai dalyvavo šventiniame tarptautiniame jaunučių, gimusių 2005 m., naujametiniame mažojo futbolo turnyre Klaipėdoje. Jame kretingiškiai, treniruojami Arūno Dievino, iškovojo II v.

Turnyre varžėsi 10 komandų: be Kretingos sporto mokyklos, jame dalyvavo komandos iš Kaliningrado (Rusija), Klaipėdos, Šilutės, Gargždų, Plungės. Antrąją turnyrinės lentelės poziciją lėmė tokie Kretingos sporto mokyklos futbolininkų pasiekti rezultatai: „Kretingos SM“ – Plungės „Babrungas“ – 2:2 (Deividas Pipiras, Antanas Martinaitis – po 1 įvartį), „Kretingos SM“ – Kaliningrado „Junost-II“ – 4:2 (D. Pipiras – 2, A. Martinaitis – 1, Ernestas Daugintis – 1), „Kretingos SM“ – „Klaipėdos FM-T1“ – 4:2 (D. Pipiras – 2, E. Daugintis – 1, A. Martinaitis – 1), „Kretingos SM“ – „Klaipėdos FM-T2“ – 5:1 (E. Daugintis, Šarūnas Drakšas, A. Martinaitis, D. Pipiras, Mantas Gedutis – po 1), „Kretingos SM“ – „Šilutė“ – 1:0 (D. Pipiras – 1), „Kretingos SM“ – „Klaipėdos FM-N1“ – 0:1.

„Kad užimtume pirmą vietą, buvo būtina nepralaimėti paskutinių rungtynių, – savo auklėtinių pasirodymą komentavo A. Dievinas. – Tačiau vaikinai turnyre demonstravo gražų futbolą, gerai gynėsi ir tapo rezultatyviausia turnyro komanda.“

Geriausiu turnyro puolėju buvo išrinktas Deividas Pipiras, geriausiu komandos žaidėju tapo Nedas Staponas.

Kretingos sporto mokyklos garbę gynė: Martynas Daškevičius, Šarūnas Drakšas, Antanas Martinaitis, Mantas Žurlis, Emilijus Augustas Pikiotas, Karolis Albužis, Naglis Baltrutis, Matas Keblys, Deividas Pipiras, Ovidijus Bružas, Mantas Gedutis, Ernestas Daugintis, Nedas Staponas.

---

Galutinė turnyro lentelė:

I v. – „Klaipėdos FM-N1“; II v. – „Kretingos SM“; III v. – „Šilutė“; IV v. – Plungės „Babrungas“; V v. – Klaipėdos FM-T1; VI v. – Klaipėdos FM-N2; VII v. – Gargždų „Banga“, VIII v. – Kaliningdrado „Junost-II“; IX v. – Kaliningrado „Junost-I“; X v. – Klaipėdos FM-T2.

„P. n.“ informacija


Praėjusį savaitgalį dar vienerias Regionų krepšinio lygos A diviziono rungtynes sužaidė „Kretingos“ komanda, po atkaklios kovos palaužusi Kėdainių „SC-Nevėžio“ pasipriešinimą ir su 13 pergalių bei 5 pralaimėjimais išsaugojusi II vietą.


Kretingos motobolo komanda (iš kairės, stovi): žaidžiantysis treneris Renatas Žiubrys, mechanikas Stasys Večerskis, žaidėjai Aivaras Večerskis, Justas Bendikas, klubo vadovas Eduardas Steckis, (iš kairės, priekyje) žaidėjai Tomas Gudauskas, Arūnas Tiškus, Paulius Rudys, Lukas Šimkus.

Centrinės Europos motobolo lygoje II vietą iškovojusi Kretingos motobolo komanda neslepia tikslo 2018 metų sezone siekti auksinės pergalės. Maža to – motobolo klubas pareiškė norą Kretingoje suorganizuoti šių metų FIM Europe (Tarptautinės Europos motosporto federacijos) Motobolo čempionų lygos kvalifikacinį etapą, taip siekiant mūsų žiūrovams parodyti aukščiausią meistriškumo lygį.

Kretingos motobolo komanda tik visai neseniai sulaukė trofėjų, priminsiančių, kad Centrinės Europos motobolo lygoje pelnė II vietą. „Savo pasiekimais esame patenkinti, nors turėjome visas galimybes laimėti I vietą. Matyt, pritrūko meistriškumo, tad šįsyk čempionė vėl tapo komanda iš Baltarusijos – Pinsko „Avtomobilist“, – kalbėjo Kretingos motobolo klubo vadovas Eduardas Steckis ir komandos treneris Renatas Žiubrys. – Džiugina ir tai, kad Skuodo „Bartuvos“ komanda čempionate laimėjo II vietą. Lietuvoje yra tik dvi motobolo komandos ir abi jos tapo prizininkėmis tarp 6 komandų – tai rodo, kad mūsų šalyje yra aukštas šios sporto šakos lygis.“

Drąsiau įsitvirtina jaunimas

E. Steckis ir R. Žiubrys įsitikinę, kad komanda tobulėti gali tik tada, kai joje yra maža žaidėjų kaita. Tad šiuo metu didžiausias iššūkis yra išlaikyti žaidėjus – jaunus vyrus neretai vilioja emigracija, žadanti didesnį uždarbį, negu gimtinėje.

Dėl to, kad sudėtinga suderinti darbą užsienyje ir treniruotes Lietuvoje, jau mažai vilties 2018 metų sezoną aikštėje pamatyti patyrusį žaidėją Aivarą Večerskį, o jo brolis Mantas Večerskis, kuris buvo publikos numylėtinis, yra emigravęs į užsienį dar anksčiau.

Tad vis drąsiau pagrindinėje komandoje, kurioje praėjusį sezoną žaidė Tomas Gudauskas, A. Večerskis, įsitvirtina ir jaunimas – Paulius Rudys, Justas Bendikas, Mindaugas Salys, o ypač gerus rezultatus praėjusį sezoną parodė Lukas Šimkus, įgavęs didesnį stabilumą. Komandos vadovų lūkesčius pateisino ir vartininkas Arūnas Tiškus, kuris pakeitė traumą gavusį ir dėl to komandos vartų negalėjusį saugoti Raimondą Alseiką.


Diena, primenanti laisvės kainą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
Sausio 13-osios minėjime prie Nepriklausomybės paminklo – Kretingos šaulių 305 kuopa bei Kretingos rajono politikai.

Iš degančių žvakučių sudėliotas žodis „Laisvė“. Pačių rankomis pagaminti simboliniai neužmirštuolių žiedai atlapuose, kad neužmirštume netolimos praeities. Sambūriai prie laužų su karšta arbata, kaip ir tomis įsimintinomis dienomis prie TV bokšto. Taip Kretingos rajono bendruomenės paminėjo svarbią Lietuvos tautai datą – Sausio 13-ąją, primenančią iškovotos laisvės kainą.

Per muziką – apie mirtį-atmintį-viltį

Kretingos miesto žmonės praėjusio šeštadienio vidurdienį tradiciškai buvo pakviesti prie Nepriklausomybės paminklo, kur Kretingos rajono vadovai meras Juozas Mažeika, vicemerė Danutė Skruibienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, išreikšdami pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę, padėjo puokštę gėlių.

Iškilmėse dalyvavo kariškiai ir šauliai, o taip pat – abiejų Kretingos miesto parapijų – katalikų ir evangelikų liuteronų – klebonai Antanas Blužas ir Darius Petkūnas bei būrys į Kretingą praėjusią savaitę aptarti bendruomenės reikalų suvažiavusių brolių pranciškonų iš visos Lietuvos. Kalbėjusieji prisiminė Sausio 13-osios įvykius, įtampą, peraugusią į tragediją, kai po sovietų tankais buvo traiškomi žmonės – tąnakt krito 14 tautos didvyrių.

Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorės Aušrinė Zulumskytė ir Toma Surblytė užtraukė seną lietuvių liaudies dainą „Oi neverk, motušėle“, kurios teksto žodžius išdalijo susirinkusiems ir paragino juos dainuoti sykiu. Taip pat išdalijo kretingiškiams šimtus neužmirštuolių, kurias pačios sakė gaminusios visą savaitę prieš renginį.

Po to žmonės buvo pakviesti pagerbti laisvės kovotojų atminimą šv. Mišiose katalikų bažnyčioje, vėliau – į Kultūros centre surengtą muzikos ir poezijos popietę, kur skambėjo klaipėdiečių kvarteto „Musica libera“ atliekami klasikos ir šiuolaikiniai kūriniai, tarp jų – poezijos posmai. „Renginys buvo labai šiltas ir pakilus, per muziką ir poeziją pavyko jautriai susieti atmintį-mirtį-viltį. Tačiau gaila, kad žiūrovų salėje nebuvo gausu. Mes, kultūros darbuotojai, patys jaučiame, kada pasieka renginys, o kada – nelabai. O šįkart labai džiaugėmės sėkmingu renginiu, kurį organizavome savo jėgomis“, – apie pasisekusią popietę kalbėjo A. Zulumskytė, pastebėdama, jog didmiesčiuose suburti žiūrovus yra gerokai paprasčiau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas