Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1215) 2018-01-05

Pirmagimė atkeliavo iš motinos sapnų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kretingiškiai Monika Tolevičiūtė ir Dovydas Lukauskis siekė, kad emigracijoje pradėta jų duktė Emilė gimtų tėvynėje.

Pirmagimė atkeliavo iš motinos sapnų

Jau daugel metų tradiciškai „Pajūrio naujienų“ skaitytojus su pirmuoju metų laikraščio numeriu pasveikina ir pirmasis Kretingos rajono ligoninėje užgimęs kūdikis: šiemet sausio 1-osios rytą pasaulį bei savo gimdytojus – 26-erių Moniką Tolevičiūtę ir Dovydą Lukauskį – savo klyksmu pasveikino jų pirmagimė Emilė.

Tėvas buvo šalia

„Labai norėjau mergaitės. Netgi dukart ją sapnavau, kol dar nežinojau vaiko lyties. O kai gydytoja pasakė, kad laukiamės dukters, sapnuose ji nustojo mane lankyti, – atviravo jaunoji motina ir tęsė: – Visą nėštumą jaučiausi rami ir Dovydui sakiau, kad viskas bus gerai. Taip ir įvyko: į gimdymo namus atvykome naujametę naktį paryčiui ir pagimdžiau labai greit – per 4 valandas“, – apie savo lūkesčius pasakojo laiminga motina, neslėpdama, jog lengvu ir greitu pirmojo vaiko gimimu nustebinę artimuosius ir medikus.

Jaunieji tėvai sakė, jog, pagal gydytojų prognozes, kūdikis ir turėjęs gimti sausio 1 dieną. Emilė gimė 3 kg 60 g svorio ir 50 cm ūgio. Mergaitei vardą išrinko Monika: „Sunku buvo apsispręsti, nes patiko keli vardai. Bet, kai atėjusi akušerė paklausė, kaip ketiname pavadinti mergytę, pasakiau vardą, kuris man labiausiai patiko. Taip ir užrašė“, – šypsojosi moteris.

Visą gimdymą ji sakė jautusi Dovydo palaikymą ir paramą: „Galvojau – pabus, kol iškeliausiu į gimdyklą. Bet akušerė paragino ir jį eiti kartu. Pajutau, kad labai svarbu, kai artimas žmogus yra šalia tokiu svarbiu momentu – juk gimsta mudviejų kūdikis“.

Emilės tėtis taip pat atsivėrė: „Tas buvimas gimdant išsyk suvienija šeimą. Pajunti, kad esame nebe dviese, o staiga – trise, pamatai, kad ne gandras tą vaiką atnešė į palatą. Vaikas tampa gyvenimo ašimi, ir supranti, kad nuo šiol jau nebebus taip, kaip anksčiau“, – atviravo naujagimės tėvas.


Stanislava BUTKEVIČIENĖ:

– Aš kategoriškai nusiteikusi prieš alkoholį, kuris nieko gero dar niekam niekada nedavė, vien tik bėdas, nelaimes prišaukė. Pritariu, kad jaunimas, jeigu nori, ir vestuves, ir gimtadienius linksmai gali atšvęsti ir nevartojant alkoholio. Bet nežinau, ar įsigalioję dabartiniai draudimai duos naudos. Baisiausia būtų, jei alkoholį pakeistų kokios nors narkotinės medžiagos.

Andrius PETKUS:

– Visada geriau alkoholį pradėti ragauti kuo vėlesniame amžiuje. Pritariu ir, kad svaigalų pardavimo valandos parduotuvėse apribotos. Tačiau tie įstatymu priimti draudimai vargu ar ką gero duos, nes dirbama ne su tuo kontingentu. Man atrodo, valdžios žvilgsnis labiau turėjo krypti į kaimuose pigų alkoholį kasdien kliukinančius „bambalinius“.

Stasys VALANČIUS:

– Esu prieš, kad ar jauni, ar vyresni žmonės girtuokliautų. Bet netikiu, kad draudimais problemą galima išspręsti. Na, gal koks vienas procentas visų išgeriančiųjų ir susilaikys. Manau, kad draudimai turi būti ne įstatymų raidėse, o kiekvieno žmogaus smegeninėje. Pirmiausia šeimose nuo mažens vaikai turi matyti gerą tėvų pavyzdį.

Vaida MALŪKIENĖ:

– Nelabai tikiu, kad šiuo draudimu bus pasiektas norimas rezultatas. Kas gėrė, toliau gers. Jaunimas taip pat ras būdų, kaip alaus nusipirkti – visi juk turi vyresnių draugų, kurie šiuo klausimu padės. Tik tiek, kad gurkšnos ne viešose vietose, ne baruose, o pas ką nors namuose.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingos rajono vadovai – meras Juozas Mažeika (kairėje) ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Prasidėjo paskutiniai – ketvirtieji – šios kadencijos Kretingos rajono savivaldybės valdžios metai. 2019-ųjų vasarį rinksime naują Savivaldybės tarybą, merą, o balandį, jiems pradėjus dirbti, bus paskirtas ir naujas Savivaldybės administracijos direktorius.

Kiek šiais nueinančios kadencijos metais Savivaldybė planuoja gauti pinigų, kokius darbus už juos atlikti ir kaip tai keis Savivaldybės žmonių gyvenimą, „Pajūrio naujienos“ kalbėjo su Savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku. Meras Juozas Mažeika pasidalijo įžvalgomis dėl Savivaldybės ateities.

Eurų – milijonai, ir visi surikiuoti

– Dešimtmečius Kretinga garsėja prastais keliais ir gatvėmis, o pastarąjį dešimtmetį dar prilipo ir įstrigusių grandiozinių statybų etiketė. Visą tai kaip estafetę perduosite toliau – ateinančiai Savivaldybės valdžiai?

Virginijus Domarkas:

– Nebuvome prie pirmaujančių ir pagal iš sovietmečio paveldėtas asfaltuotas gatves. Tačiau pastarųjų metų teigiamų poslinkių, manau, nenuneigs ir didžiausias pesimistas. Lėšų rajono keliams ir gatvėms tvarkyti iš Automobilių kelių direkcijos (KD), šiems metams turėtume gauti panašiai kaip pernai – apie 1,3 mln. eurų. Be to, dar gausime tikslinių KD lėšų konkrečių gatvių renovacijai, skirsime jų iš Savivaldybės biudžeto. Už tikslines lėšas spalio mėnesį turėtų būti užbaigta Žemaitės alėjos renovacija, šiame kelyje pastatytas naujas tiltas per Akmeną. Šį rudenį turėtume užbaigti J. Jablonskio gatvės remontą, kurio kaina – 629 tūkst. eurų, iš jų – 291 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto, 338 tūkst. eurų – KD. Pagal bendradarbiavimo su KD sutartį, šiemet bus parengtas Vytauto ir Melioratorių gatvių žiedinės sankryžos projektas. Sankryžą įrengti esame numatę 2019-aisiais. Apmaudu, kad pasikeitus KD vadovams, nebegalioja ankstesnis KD ir Savivaldybės susitarimas dėl Kretingos centrinės Vilnius gatvės rekonstrukcijos iš privačių rangovo pinigų, vėliau per sutartą laiką išperkant atliktus darbus. Keičiasi KD reikalavimai, todėl nėra garantijos, kad šią gatvę pavyks atnaujinti 2018-aisiais. Daugiau aiškumo dėl to bus, kai tiksliai suskaičiuosime, koks bus pinigų investicijoms metinis poreikis iš Savivaldybės biudžeto. Džiaugiamės, kad neprapuls pinigai, pernai skirti asfaltuoti žvyrkeliams Šukė–Voveraičiai, Kretinga–Raguviškiai–Budriai ir Triušiai–Klaipėda. Dėl liūčių pernai nepavyko užbaigti darbų, tačiau su KD pavyko sutarti, ir darbų terminai bei jų finansavimas buvo perkelti į 2018 metus. Rangovai yra pažadėję šituos žvyrkelius išasfaltuoti iki vasaros.


Miesto apšvietimas – pagal laiką ir orą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos

„Ar būtina įjungti gatvių apšvietimą, kai dar visiškai šviesu?“ – tokį klausimą iškėlė kretingiškis „Pajūrio naujienų“ skaitytojas Vytautas. Miesto vadovų neūkiškumu jis pavadino tai, kad vieną dieną Kretinga buvusi apšviesta apie 15. 30 val.


Kretingos šeimos medicinos centro vadovė Augenija Juknevičienė įsitikinusi, kad už medicinines žinias ne mažiau svarbus yra gydytojo ir paciento ryšys, pasitikėjimas vienas kitu.

„Šeimos gydytojo darbe žmogiškosios savybės lemia labai daug. Laikomės principo nė į vieną žmogaus išsakytą problemą nenumoti ranka“, – sakė Kretingos šeimos medicinos centro direktorė Augenija Juknevičienė, galinti pasidžiaugti, kad per 17 įstaigos gyvavimo metų pavyko pelnyti pacientų pasitikėjimą.

Augantis pacientų skaičius padiktavo ir permainas: jau daugiau kaip metus Kretingos šeimos medicinos centro filialas veikia naujoje vietoje – Vytauto gatvėje, kur ir lankytojams, ir gydytojams suteikiamos kur kas geresnės sąlygos.

Pasak A. Juknevičienės, sprendimas Kretingos šeimos medicinos centro filialą perkelti iš Birutės g. į Vytauto gatvę pasiteisino: čia kur kas patogesnis privažiavimas ir didelė automobilių stovėjimo aikštelė, kas ypač aktualu judėjimo problemų turintiems pacientams, o patalpose, kurios yra pirmajame pastato aukšte, atsirado galimybė įrengti erdvų laukiamąjį ir šiuolaikiškus kabinetus gydytojams bei slaugytojoms.


Kretingos švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus delegacija, atstovavusi Lietuvai tarptautinio projekto partnerių susitikime, dalinosi gerąja patirtimi sveikos gyvensenos klausimais.

Kretingos rajono švietimo centras, sėkmingai įgyvendindamas tarptautinio Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Sveika visuomenė – ateities garantas“ („Healthy we – future guarantee“) veiklas, jaunuolius moko sveikos gyvensenos: tobulina jų mitybos įpročius, skatina fizinį aktyvumą.

Pagal projektą yra užmegzti partnerystės ryšiai tarp mokyklų, su kuriomis dalinamasi gerąja patirtimi: Lietuvoje pirmasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos, įvyko 2016 m. gruodį, kiti du susitikimai, kurių veiklose aktyviai dalyvavo ir mokiniai, vyko Ispanijoje ir Rumunijoje. O baigiantis 2017-iesiems, Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus jaunimo klasių mokiniai Artūras Šeškus, Deivydas Jurgutis ir Leonid Norvayshas, taip pat projekto koordinatorė Aurelija Jedenkienė ir mokytoja Rasa Gadeikytė viešėjo Italijoje, Sicilijos mieste Kaltanisetoje. Pagrindinis vizito tikslas – įgyti žinių apie sveiką maistą bei formuoti sveikos mitybos įgūdžius, patobulinti užsienio kalbos žinias ir bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius.

Pirmąją vizito dieną projekte dalyvaujančios šalys Lietuva, Rumunija, Ispanija, Italija bei joms atstovaujančios komandos apsilankė Kaltanisetos profesinėje mokykloje IPSIA „Galileo Galilei“. Visos šalys pristatė savo namų darbus – tradicinius judriuosius žaidimus, kuriuos vėliau susitikimo dalyviai kartu išbandė sporto salėje. Judrieji žaidimai suteikė puikią progą pažinti kitų šalių tradicijas, kultūrą, savo sportines veiklas mokiniai tęsė žaisdami stalo tenisą, tinklinį.

Kalnuose įsikūrusiame „Invidatia“ ūkyje vyko edukacinė paskaita „Nuo gyvūno iki sūrio“. Sūrio gamybos fabrike mokiniai bei juos lydėjusieji mokytojai degustavo ekologiškus, šviežius sūrius, susipažino su jų gamybos technologijomis, turėjo galimybę pamatyti natūralų ciklą nuo pieno iki sūrio.


Psichologas Evaldas Karmaza mano, kad bet kurio amžiaus žmogui yra vertinga savęs paklausti: ar aš vis dar augu? Juk, E. Karmazos pastebėjimu, žmogaus fizinius pokyčius dėsningai nulemia bėgantys metai, tačiau tai ne visada tinka kalbant apie psichologinę žmogaus brandą, kuri gali vystytis, tarsi prašokdama tam tikrus etapus.


Liudas PETRAUSKAS:

– Atsargai pasidėjęs turiu vaistų tik nuo kraujo spaudimo, nes žinau, kad jų man reikia. Nesuprantu žmonių, kurie prisiperka tablečių ir laukia – gal kada nors suskaus? Į cheminius medikamentus apskritai žvelgiu atsargiai. Susirgus ir gydytojui paskyrus vaistus, stebiu, ar jie mano organizmui tinka. Jei ne, – ir tų pačių negeriu.

Diana MONTVILIENĖ:

– Truputį vaistų atsargų, pavyzdžiui, nuo peršalimo arba nuo virškinimo sutrikimų, visada turiu, tačiau tos atsargos ne specialiai kaupiamos, o susidaro iš likučių. Niekada medikamentų neperku su mintimi pasidėti ir laukti ligos. Pas gydytoją recepto, o su juo – į vaistinę einu tik tada, kai sunegaluoju.

Birutė STULGAITIENĖ:

– Vaistų namuose turiu tiek, kad galėčiau didelę vaistinę pripildyti. Nesunaudotų iki galiojimo termino pabaigos telieka gal viena kita tabletė. Visus medikamentus man paskiria šeimos gydytojas. Receptą gaunu iškart trims mėnesiams, ir taip sumoku beveik 100 eurų, tai nė norėdama nebegalėčiau dar kokių nors savo nuožiūra iš vaistinės parsinešti, jei ir be recepto parduotų.

Kretingos šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytojos Silvijos ZAMULSKIENĖS komentaras:

– Kaupti medikamentus neverta jau vien dėl to, kad kiekvienas jų turi galiojimo terminą, kuriam pasibaigus, likučius reikia nunešti į vaistinę ir grąžinti. Be abejo, kiekvienas žmogus turi žinoti savo sveikatos problemas. Jei kam dažnai skauda galvą, savo namų vaistinėlėje galėtų turėti vaistų nuo skausmo, jei sutrikęs virškinimas – fermentų, spazmus nuimančių vaistų, jei kamuoja alergija – nuo alergijos. Sugriežtinus vaistų pardavimo tvarką, nereceptinių vaistų beveik ir neliko, tad daugelis pirmiausia kreipiasi į mus, šeimos gydytojus, ir išsirašo tokių medikamentų ir tokius kiekius, kokių pacientui iš tikrųjų reikia. Nebėra galimybės nereikalingų vaistų prisipirkti per daug.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Klaipėdos regiono smiginio mėgėjai bei profesionalai sezono pabaigtuves surengė Kartenoje.

Švenčių išvakarėse Kartenoje susirinko smiginio mėgėjai bei profesionalai iš viso Klaipėdos regiono.

Čia įvyko Klaipėdos klubo „Smiginis LT“, Kretingos sporto klubo „Topas“ ir Kartenos smiginio mėgėjų sezono aptarimas, supažindinimas su 2017 m. žaidėjų individualiais ir komandiniais pasiekimais, apdovanoti metų geriausi klubų žaidėjai ir surengtas baigiamasis „Kalėdinis turnyras“ tarp Klaipėdos, Kretingos bei Kartenos smiginio žaidėjų.

Turnyrą inicijavęs sporto klubo „Topas“ vadovas Romualdas Jablonskis pasveikino visus su šventėmis, pasidžiaugė žaidėjų pasiekimais, paragino ir toliau siekti aukščiausių rezultatų dalyvaujant Lietuvos Darts federacijos rengiamose smiginio kovose.

Varžybos Kartenoje prasidėjo individualia rungtimi „501“ – taikliausias buvo kretingiškis „Topo“ geriausias metų žaidėjas Sigitas Kvajauskas, pelnytai iškovojęs I v. Antroji vieta atiteko Klaipėdos „Smiginio LT“ klubo atstovui Arūnui Cepliui, trečios vietos laimėtojai – Tomas Kundrotas (Kartena) ir Aidas Petkelis („Smiginis LT“).

Taip pat vyko laimingos poros varžybos, kai burtų keliu žaidėjai suskirstomi į poras. Šioje rungtyje I vietą iškovojo ir taurėmis buvo apdovanota kretingiškių pora „Topo“ atstovai Arūnas Bučys ir Sigitas Kvajauskas. Sidabru pasipuošė ir antrą vietą užėmė kretingiškio Ramūno Vaišvilos ir klaipėdiškio Aido Petkelio duetas. Trečios vietos bronzos medaliais buvo apdovanotos klaipėdiškio Algimanto Baltūsio ir kretingiškio Gedimino Venskaus bei karteniškio Giedriaus Beniušio ir klaipėdiečio Arūno Ceplio poros.

Sporto klubas „Topas“ kiekvieną ketvirtadienį nuo 18 val. 30 min. kviečia pažaisti smiginį klube, esančiame Kretingoje, Jurgio Pabrėžos g. 8.

„P. n.“ informacija


Rankų lenkimas – sporto šaka, visada suteikianti nepakartojamų emocijų, azarto ir pergalės triumfo.

Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorius rankų lenkimo treneris Kęstutis Bertašius surengė atviras rankų lenkimo varžybas, kuriose, be kūlupėniškių, dalyvavo pajėgūs sportininkai iš Skuodo, Mažeikių, Gargždų, Kauno.

Kūlupėnų garbę gynė aštuoni sportininkai.

Merginų grupėje dešine ranka svorio kategorijoje iki 60 kg Karolina Narvilaitė pelnė II vietą, Gabrielė Stroputė – III v. Svorio kategorijoje per 60 kg Kristina Bertašiūtė iškovojo I v., Monika Kripaitė užėmė II v.

Vaikinų grupėje dešine ranka svorio kategorijoje iki 70 kg Aurimas Mažonas iškovojo II v. – finale Aurimas kovojo su labai stipriu varžovu Lietuvos jaunimo čempionu Karoliu Macevičiumi iš Skuodo.

Pirmą vietą svorio kategorijoje iki 80 kg užtikrintai iškovojo Artūras Narvilas, finale nugalėjęs Skuodo komandos atstovą Tomą Stanių.


Turnyro nugalėtoja – „Kretingos SM-I“ komanda su treneriu Arimantu Mikaločiumi (kairėje) ir trenerio Stasio Ruzgailos sūnumi Vytautu.

Kretingos sporto mokyklos iniciatyva buvo surengtas XI Lietuvos nusipelniusio trenerio Stasio Ruzgailos vardo krepšinio turnyras, kurį laimėjo aikštės šeimininkai – “Kretingos sporto mokyklos-I” komandos krepšininkai. Ši pergalė – tarsi dovana krepšinio legendai, kuriam gruodį sukako 95-eri.

Be dviejų Kretingos sporto mokyklos komandų, turnyre varžėsi Klaipėdos krepšinio mokyklos, Palangos sporto centro ir Švenčionių „Perkūno“ krepšininkai.

Aukščiausią poziciją turnyrinėje lentelėje „Kretingos SM-I“ komandai lėmė tokie rezultatai: „Kretingos SM-I“ – „Kretingos SM-II“ – 46:24 (rezultatyviausi – Kantautas Kazbaraitis – 11 tšk., Jonas Šoblinskas – 9, Tautvydas Rudys – 8); „Kretingos SM-I“ – Švenčionių „Perkūnas“ – 58:34 (J. Šoblinskas – 19, K. Kazbaraitis – 15, T. Rudys – 12); „Kretingos SM-I“ – „Palangos SC“ – 66:28 (T. Rudys – 17, Dovydas Untulis – 11, K. Kazbaraitis – 10); „Kretingos SM-I“ – „Klaipėdos KM“ – 54:37 (T. Rudys – 23, J. Šoblinskas – 13, Nedas Burba – 8).


Buvę Kretingos sporto mokyklos krepšininkai į „Kartų mūšį“ susirinko jau šeštąjį kartą.

Kretingos sporto mokyklos krepšinio trenerio Arimanto Mikaločiaus iniciatyva jau šeštą kartą buvo surengtas krepšinio turnyras “Kartų mūšis”, kuriame tradiciškai kovėsi krepšininkai, kažkada lankę Kretingos sporto mokyklą.

“Tradicija išlieka, ir tai – puiku. Žaidėjai, buvę Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai suvažiuoja į turnyrą ne tik pasivaržyti – jie nuoširdžiai pabendrauja ir per turnyrą, ir po jo. Mini turnyras jau virto dideliu sporto renginiu, kurį, manau, dar galima tobulinti, įnešti naujovių”, – neabjeojo A. Mikaločius, kuriam surengti turnyrą talkino ne tik Kretingos sporto mokykla, bet ir Kretingos krepšinio klubas, savanoriai.

Turnyre “Kartų mūšis 2017” varžėsi: A pogrupyje – SM 921-90 (komandos vadovas A. Mikaločius), SM 87-85 (vad. Gediminas Drungys), SM 96-93 (vad. Rokas Grudzinskas); B pogrupyje – SM 89-88 (vad. Tomas Račkus), SM 84-vyresni (vad. Remigijus Turskis), SM 97+jaunesni (vad. Kornelijus Stonkus).

Susitikimų rezultatai: SM 92-90 – SM 96-93 – 45:49; SM 89-88 –SM 97+jaunesni – 39:46; SM 92-90 – SM 87-85 – 31:56; SM 89-88 – SM 84-vyresni – 63:52; SM 87-85 – SM 96-93 – 55:36; SM 84-vyresni SM 97+jaunesni – 47:45. Rezultatai pogrupiuose lėmė tokias vietas: A pogr. – I v. – SM 87-85, II v. – SM 96-93, III v. – SM 92-90; B pogr. – I v. – SM 97+jaunesni, II v. – SM 88-89, III v. – SM 84-vyresni.

Rungtynės dėl III v. – SM 89-88 – SM 96-93 – 47:55 (rezultatyviausi: Vytautas Šližius – 14, Vytautas Zaleckis – 13; Domas Budrys – 25, Matas Budrys – 13); dėl I v. – SM 87-85 – SM 97+jaunesni – 49:48 (Gediminas Drungys – 23, Edgaras Vigelis – 11; Šarūnas Stankus – 21, Henrikas Lubinas – 20).


Gerumą po Jokūbavą nešiojo nykštukai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
Nykštukais pasiverčia Jokūbavo filialo dramos būrelį lankantys vaikai, vadovaujami Albinos Buntinienės (centre).

Šventiniu laikotarpiu po Jokūbavą, apsirengę nykštukais, vaikščiojo šio kaimo vaikai ir lankė garbaus amžiaus vienišus bei ligotus senolius, dovanodami jiems savo rankomis sukurtų kalėdinių puošmenų – burbulų. Gerumo akcijos „Jokūbave gyvena nykštukai“ iniciatorė Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo skyriaus vedėja Albina Buntinienė sakė, jog, pagal neformaliojo vaikų švietimo programą ėmusi vadovauti vaikų dramos būreliui, sumanė labiau sutelkti viso kaimo bendruomenę, o tuo pačiu – ugdyti jaunimo pagarbą senatvei bei savojo kaimo praeičiai.

„Kai pradėjau vadovauti Jokūbavo skyriui, pastebėjau, kad šis kaimas labai sparčiai senėja. Nors į Jokūbavo apylinkes ir keliasi naujakuriai, vis vien dominuoja senyvo amžiaus gyventojai, kurie neina į renginius, nedalyvauja kaimo bendruomenės gyvenime. Kaime – daug vienišų ligotų senolių, todėl su dramos būreliu ir sumanėme per Kalėdų šventes aplankyti šiuos žmones“, – kalbėjo A. Buntinienė.

Ir taip jau ketverius metus: vaikai išvien su būrelio vadove visą mėnesį gamina kalėdinius burbulus – dekoruoja juos dekupažo technika, paįvairina sidabro blizgučiais. O šventės dieną apsirengia pačių pasiūtais nykštukų rūbais ir eisena su uždegtais žibintais iškeliauja po Jokūbavo gatves bei atokius vienkiemius. Akcijos dalyviams šiemet talkino ir Jokūbavo skyriaus meno vadovė Rita Valiukienė.


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse kūlupėniškiai susirinko į tradicinį šventinį vakarą „Per krištolinį ledą”, kurio metu skambėjo muzika, buvo dalijamasi prisiminimais, pasidžiaugta nuveiktais darbais.


Surinks nupuoštas egles

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Ūkis

Po Trijų Karalių tradiciškai nupuošus žaliaskares, iškyla problema – kurgi jas padėti. Tuo nuo ateinančio pirmadienio pasirūpins bendrovė „Kretingos komunalininkas“ – eglės bus išvežamos iš bendro naudojimo konteinerių aikštelių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas