Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1214) 2017-12-29

Metų žmogus – treneris Kęstutis Bertašius

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
„Pajūrio naujienų“ kolektyvo pasveikintas „Metų žmogus-2017“ Kęstutis Bertašius rožių puokštę žadėjo perduoti savo žmonai Kristinai, o pelnytą titulą liudijantis raštas, sakė, ilgam įeis į jo gyvenimo istoriją.

Metų žmogumi „Pajūrio naujienų“ skaitytojų išrinktas 37-erių kūlupėniškis sportininkas Kęstutis Bertašius atviravo, jog vien žinia, kad atsidūrė tarp galimų pretendentų į šį titulą jam buvusi kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tačiau dar labiau nustebino rinkimų rezultatas.

Mokina išsiaiškinti vyriškai

„Kai tik buvo paskelbti galimi kandidatai, man paskambino žmonos giminaitis ir paklausė, ar mačiau tos dienos „Pajūrio naujienų“ laikraštį? Buvo netikėta, kad tarp siūlomų rinkti Metų žmogumi esu ir aš. Prisipažinsiu, apėmė geras jausmas. O šiomis dienomis sužinojau, jog pelniau ir daugiausiai skaitytojų balsų“, – pirmaisiais džiugiais įspūdžiais dalijosi jis.

K. Bertašius dirba operatoriumi Gargžduose įsikūrusioje gyvūnams pašarus gaminančioje įmonėje „Mars Lietuva“, nuo pavasario eina Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatoriaus pareigas, o vakarais užima vietos jaunimą – yra rankų lenkimo treneris. Būtent kaip autoritetą tarp jaunimo turintį trenerį, mokantį, kai reikia, pagirti, kai reikia, tėviškai paauklėti ar patarti, rajone labiausiai jį ir pažįsta, o vietiniai žmonės labiausiai už tai vertina. Išgirdęs tokią už jį balsavusiųjų nuomonę, Kęstutis paaiškino paprastai: „Mano paties šeimoje auga du vaikai, noriu, kad jie eitų teisingais keliais. Kaip auklėju saviškius, taip stengiuosi auklėti ir kitus.“

Anot pašnekovo, kartą rankų lenkimo treniruotes lankantį jaunuolį į sporto salę atsivijo aršiai nusiteikę pažįstami vyrukai. Prie durų sukėlė konfliktą, liepė išeiti į lauką „pasikalbėti“. „Bet vietoj auklėtinio išėjau aš, pakviečiau vieną aršuolių vidun, į salės vidurį atitempiau stalą ir paprašiau ne smurtu, ne žalojant vienas kitą, o lenkiant rankas vyriškai išsiaiškinti, kuris jų yra stipresnis. Įdomiausia, kad šiandien treniruotes lanko jau jie abu“, – džiaugėsi treneris.

Bet pagal jo filosofiją, vien jėgos turėti žmogui nepakanka. Sportas, mokslas bendrojo lavinimo mokykloje ir sveika gyvensena – neatsiejami. Be viso to nebus rezultato. Gyvenime laimi tas, kuris geriausias, o ne tas, kuris stipriausias.


Ar pasigesite alkoholio reklamos?

  • Gat­vės in­ter­viu

Justina VAIČIKAUSKIENĖ:

– Gal kas nors ir pasiges, aš – tikrai ne. Pastebėdavau žurnaluose ar televizijos ekrane gražius butelius bei taures, tačiau man tai nedarė jokios įtakos ir neskatino pirkti. Aš alkoholio seniai nevartoju. Tik jaunystėje „prie kompanijos“ kartais paragaudavau. Taigi man tas nuo sausio 1-osios įsigaliosiantis draudimo įstatymas neturi jokios reikšmės.

Stasys GIEDRA:

– Alkoholį vartoju labai retai, nes aš ne mėgėjas. Taurę pakeliu nebent per šventes. Kokio gėrimo noriu, tokį pats ir išsirenku, jokios reklamos man jo neįperša. Aš neinu į parduotuvę, pasižiūrėjęs į butelio paveikslėlį reklaminiame plakate ar kur kitur. Manau, alkoholio reklamos draudimas – kova su vėjo malūnais.

Genovaitė MIKALAUSKIENĖ:

– Labai geras įstatymas – nereikia gundyti alkoholiniais gėrimais. Būna, kad žmogus sėdi po vakarienės sotus prie televizoriaus, pamato reklamuojamą vyną ir gal pagalvoja, kad būtų neblogai taurę išgerti. O kai nebematys, tokių minčių nekils. Aišku, kaip žmonės sako, kas gėrė, ir toliau gers, tačiau galbūt įprotį atitolins nuo tų, kurie dar svarsto, ar to reikia.

Mindaugas MILTINIS:

– Grįžau atostogų iš Norvegijos. Ten niekur nepastebėjau viešai reklamuojamo alkoholio. Pats išgeriu labai retai, bet apskritai esu nusiteikęs prieš draudimus. Žmogus turi turėti proto ir laisvę pasirinkti. Jeigu ir išvis parduotuvėse nuspręstų nebepardavinėti svaigalų, kas gėrė, tas ras visokių necivilizuotų „taškų“, kur butelį įsigyti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Per šventines dienas ugniagesiams netrūko darbo – nors gaisrų nekilo, bet teko atlikti įvairius gelbėjimo darbus. Kai kurie jų – gana kurioziški.


Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ choras, vadovaujamas Aloyzo Žilio, dalyvavo XII tarptautiniame vokalinės sakralinės muzikos festivalyje-konkurse „Skriski, giesmele...“, iš kurio sugrįžo su apdovanojimu – kretingiškiai, pelnę II v., tapo konkurso laureatais.


Didelė dalis mokyklą baigusių jaunų žmonių svajoja išvykti iš šalies – ne tik dėl finansinių priežasčių, bet ir noro pažinti pasaulį, kitas kultūras.

Valstybės pastangos įvairiais kultūriniais renginiais ir televizijos laidomis skatinti jaunimą didžiuotis savo gimtąja šalimi ir formuoti idėją kurti gyvenimą Lietuvoje yra tik tuščias pinigų švaistymas. Emigracijos mastai tik didėja ir, specialistų teigimu, vis daugiau jaunų žmonių gyvenimą nori kurti užsienyje ne tik dėl ekonominės mūsų šalies padėties, bet ir bendros psichologinės atmosferos. Apie tai – pokalbis su pernai Vydmantų gimnaziją baigusiais jaunais žmonėmis.

Lietuvos elektroninio dienyno TAMO atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei 80 proc. visų apklaustų IX-XII klasių moksleivių nurodė, jog apie emigraciją mano teigiamai. Beveik trečdalis (31,9 proc.) nurodė norį iš Lietuvos išvykti visam laikui.

O kaip tokia statistika atrodo realiai gyvenime? Štai, pavyzdžiui, pernai Vydmantų gimnaziją baigė 21 abiturientas – iš jų 5 mokiniai, o tai sudarytų beveik 24 proc., emigravo iš mūsų šalies.

Norėjo pažinti kitas šalis

Vydmantų gimnaziją baigęs 19 metų Vilius Kasparavičius šiuo metu gyvena Airijoje, Monachano mieste ir dirba didelėje įmonėje „Combilift“. Vaikinas teigė nusprendęs emigruoti, nes Lietuvoje nematė perspektyvos, galimybės uždirbti pakankamai pajamų. Dabar jo planuose – ir profesijos mokymasis institute.

Viliaus bendraklasė 19 metų Agnė Vaičikauskaitė šiuo metu gyvena ir mokosi Austrijoje, Kremso prie Dunojaus mieste. Mergina studijuoja taikomuosius mokslus IMC FH (Fachhochschule) Krems universitete ir tikina emigravusi, nes norėjo pamatyti pasaulio, pažinti kitas kultūras.


Mantas Šeirys:

– Na, kad nebūtų namų darbų gal ir gerai, bet jei jų nebus visiškai, kaip mes įtvirtinsime savo pamokoje įgytas žinias? Aš už tai, kad nors truputį sumažintų namų darbų kiekį bei šiek tiek pakeistų mokymosi programas.

Viktorija Pogytė:

– Aš nemanau, kad visiškai atsisakyti namų darbų yra logiškas sprendimas, nes tai tik pasunkins mokinių darbą pamokų metu ir susilpnins žinias. Namų darbai sustiprina žinias, įgytas mokykloje, o 45 minučių nepakanka, jog gerai išmoktum dalyką. Manau, kad namų darbų krūvį sumažinti reikia, tačiau atsisakyti visiškai būtų neteisingas sprendimas.

Mokytojas Stasys Stončius:

– Visai atsisakyti namų darbų būtų kvailystė, nes jau dabar daugelis mokinių jų nedaro ir nemato noro gilinti žinias. Šiuo metu dar vienas kitas mokinys prisiverčia dirbti namuose, tai kas bus, kai visai jų atsisakysime? Namų darbai turėtų būti užduodami, tačiau mokiniai neturi būti jais per daug apkrauti.

Kalbino Inga Vaišvilaitė

Fotografavo Kamilė Klapatauskaitė

„P. n." akademijos narės


Kostiumas pagal manga „Trinity Blood“

Didžiausias populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“ pirmą kartą įvyko Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose. Renginys vyko dvi dienas, per jas buvo galima susitikti su įžymybėmis, apsipirkti „turgeliuose“, pasigrožėti persirengėliais ir dar daug daugiau!

Prekystaliai ir filmų dekoracijos

Įžengus į „Litexpo“, pasitiko didžiulėje erdvėje sudėtas filmų rekvizitas: „Sostų Karų“ sostas, prie kurio jau buvo išsirikiavusi eilė, „Žvaigždžių karų“ erdvėlaivis, robotai, transformeriai ir daugelis kitų. Prie rekvizito (ang. Props) buvo galima nusifotografuoti, į erdvėlaivius ir automobilius („Atgal į ateitį“ ir „Batman“) buvo galima įlipti. Kam buvo gaila laiko, galėjo keliauti į maisto ir populiariosios kultūros turgų, kuriame buvo galima rasti nuo Marvel Funko figūrėlių iki pat Vinyl plokštelių su mėgstamų filmų garso takeliais, nereikia pamiršti, ir lengvai pametamų ženkliukų, plakatų, kuriems namuose ant sienų nelieka vietos, ir komiksų, manga (japoniški komiksai) kurie nebetelpa į lentynas.

Turgui buvo skirta visa salė, o joje buvo galima rasti net senas „anime“ (japoniškos animacijos) veikėjų figūrėles iš 2006 metų (pavyzdžiui, iš tokių animacinių serialų kaip „When they cry“ ar „The Melancholy of Haruhi Suzumiya“). Tačiau kainos nebuvo mažos nei figūrėlių, nei kitų „goodies“.

Dalykai, kurių neverta pirkti nuvažiavus į tokio tipo renginį: maistas – už mažą žuvies formos bandelę 5 eurai, o pigiausias maistas buvo mažytis „mochi“, ryžių pyragaitis (5 cm už 1,5 eurą); katės ausys, pirštinaitės ir kiti panašūs aksesuarai – 5-6 eurai, nors internetu galima rasti už 80 centų ar 2 eurus.


Koks atlyginimas yra laikomas vidutiniu? Kaip susitaupyti? Kuri profesija pelningiausia? Visi atsakymai į šiuos ir kitus klausimus buvo pateikti paskaitoje „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“. Šioje paskaitoje dalyvavo Vydmantų gimnazijos VII-VIII ir I-IV gimnazijinių klasių mokiniai.


Vilniaus universitete sinologiją studijuojanti kretingiškė Skaistė Beržanskytė į Kiniją išvyko pusmečiui – čia ji tęsia savo studijas.

Kretingiškė 20 metų Skaistė Beržanskytė jau 4 mėnesius gyvena ir tęsia studijas Kinijoje, Suzhou mieste, kuris pačių kinų vadinamas „rojumi žemėje“. Nors ir prisipažįsta, kad pradžia nebuvo lengva, mergina mėgaujasi galimybe įsilieti į vietinį gyvenimą ir pažinti tikrąją Kiniją, o ši ypatinga savo regionų įvairumu ir modernumu.

S. Beržanskytė Vilniaus universitete studijuoja sinologiją, tad mielai pasinaudojo proga pusmetį studijas tęsti Kinijoje. Šioje šalyje mergina jau praleido 4 mėnesius – per juos teko perprasti naują mokymosi sistemą ir patirti, kad kai kurie dalykai, kuriais paprastai mes apibūdiname Kiniją, yra tiesiog mitai.

„Tikrai galiu paneigti mitą, kad visi kinai yra žemi. Tai ir mane pačią nustebino, nes bijojau, kad labai išsiskirsiu savo ūgiu iš minios, tačiau atvažiavusi į Suzhou, sutikau aukštesnių ir vaikinų, ir merginų, – pasakojo S. Beržanskytė. – Taip pat, tik atvažiavusi į Kiniją, pamačiau, kad ši šalis kai kuriais aspektais tikrai yra labai moderni. Pavyzdžiui, net ir pas gatvės maistą pardavinėjančią močiutę galima susimokėti telefonu, naudojant mobiliąją apmokėjimo programėlę, kuria tiesiog reikia nuskenuoti kodą ir pinigai iškart pervedami į kito žmogaus sąskaitą. Tai tikrai labai patogu ir beveik visur galima šitaip atsiskaityti, tad kai kurie žmonės net nebesinešioja su savimi grynųjų pinigų.“


„Tai, kas greitai sugriaunama, nebūtinai greitai atstatoma“, – sakė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos psichologė Daiva Martinkuvienė, įsitikinusi, kad tai, jog tėvai tikrina savo vaikų mobiliuosius telefonus, rodo, jog yra dingęs pasitikėjimas vieni kitais.


Pranciškonų Gimnazijos mokinių savivaldos (KPGms) nariai

Jau du mėnesius Pranciškonų gimnazijoje veikia nauja struktūra – Pranciškonų gimnazijos mokinių savivalda (KPGms), kurios tikslas suteikti pagalbą kiekvienam moksleiviui, skatinti inovatyvumą ir efektyvumą.

Šiemet gimnazija švenčia 85 metų jubiliejų, tad savivalda nusprendė atsinaujinti. Ši sistema sukurta mokinių iniciatyva, ja siekiama glaudesnio gimnazijos bendruomenės bendradarbiavimo.

Savivaldos sudėtis

KPGms sudaryta iš trijų dalių – Klasių komitetų, Seniūnių sueigos ir Valdybos. Klasės komitetas – 5-IIG klasių savivalda, kurią sudaro klasės seniūnas ir 4 nariai, jie atstovauja klasės mokinių interesams. Seniūnų sueiga – 5-IIG klasių institucija, kurią sudaro Klasių komitetų vadovai (klasių seniūnai).

Valdyba – pagrindinė gimnazijos mokinių savivaldos struktūra, dalį funkcijų perėmusi iš iki šių mokslo metų veikusio Mokinių parlamento. Ji, kaip ir Mokinių parlamentas, sudaryta iš I-IV gimnazijos klasių mokinių, tačiau Mokinių parlamentą sudarė po du atstovus iš klasės, o Valdybos nariai renkami dviem etapais. Pirmajame elektroninėje erdvėje pildomos anketos, atsakoma į keletą motyvacinių klausimų, pateikiamos klasės vadovo rekomendacijos. Antrajame etape vyksta pokalbiai – kandidatai susitinka su gimnazijos administracijos atstovais, pateikia savo idėjas.

Valdybai vadovauja mokinių prezidentas. Visi Valdybos nariai – jų yra vienuolika – yra atsakingi už tam tikras sritis: renginius, klasių komitetus ir jų priežiūrą, mokymus, komunikaciją, sielovados renginius, socialinius tinklus ir kita. Tokiu būdu siekiama, kad visos savivaldos sritys būtų valdomos efektyviai.


Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai viename Palangos mieste esančiame garaže aptiko beveik 1,8 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Čia pat įkliuvo ir neteisėto krovinio savininkas – 60 metų kurorto gyventojas.

Pakrančių apsaugos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai Palangoje esantį nedidelį garažų masyvą patikrino dar prieš šventes. Turėta žinių, kad čia gali būti sandėliuojamas nelegalus rūkalų krovinys.

Netrukus paaiškėjo, kad informacija pasitvirtino: viename palangiškio garaže buvo sukrauti 1779 pakeliai cigarečių „Minsk Capital“, „Minsk Superslims“, „NZ Gold QS“, „NZ Gold Compact“, „Korona Superslims“, „Portal Gold“, „Portal Silver“. Didesnioji rūkalų dalis, daugiau kaip tūkstantis pakelių, buvo pažymėta baltarusiškomis banderolėmis, likusios pakuotės – be akcizo mokesčio ženklų.

Įkliuvęs palangiškis prieš 4 metus už panašius nusižengimus jau yra baustas du kartus. Tuomet jam skirtos tūkstantinės baudos.

Pakrančių apsaugos rinktinės informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

Gruodžio 27 dieną į Kretingos r. PK kreipėsi 1992 m. gimęs jaunuolis, kuris gruodžio 1 dieną, būdamas Airijoje, iš kito asmens pirko internetu lėktuvo bilietą į Lietuvą, tačiau bilieto negavo, pinigai jam negrąžinti. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

SAVANORIŲ g.

Gruodžio 27 dieną apie 8 val. renovuojamame pastate į darbą atvykę darbininkai aptiko, kad, patekus į kilnojamąjį įrankių sandėlį, pavogta daug statybos įrankių, 4 šiltos striukės, specialieji rūbai. Nuostolis tikslinamas.

MELIORATORIŲ G. Gruodžio 26 dieną 10.58 val. sugadinus garažo durų spyną buvo patekta į garažą ir iš ten stovėjusio neužrakinto automobilio pagrobta įvairios avalynės už 2 tūkst. Eur. Taip pat sugadinta turto už 300 Eur.

BIRUTĖS g. Gruodžio 25 dieną apie 23.15 val. neblaivus (1,96 prom.) 1963 m. gimęs kretingiškis, vairuodamas automobilį BMW, posūkyje nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo nuo gatvės šlaito į gyvenamojo namo kiemą, žmonės nenukentėjo.

KRETINGOS r.

DARBĖNŲ mstl. Gruodžio 25 dieną pranešta, kad apvogtas namas. Sugadinus plastikinių langų rėmus patekta į vidų, ir pagrobta juvelyrinių dirbinių už 400 Eur, 1 tūkst. 100 Eur grynų pinigų.

KADAGYNO k. Gruodžio 25 dieną, išlaužus pirmojo aukšto langą, patekta į gyvenamąjį namą ir pagrobta 100 Eur grynų pinigų ir aukso papuošalų už 700 Eur.

KARTENOS mstl. Gruodžio 24 dieną automobilis „Mazda“, vairuojamas neblaivaus (0,60 prom.) 1986 m. gim. vyro, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Opel Meriva“, kurį vairavo blaivus 1957 m. gim. vyras, ir su juo susidūrė. Įvykio metu nukentėjo 1957 m. gimusi „Opel Meriva“ keleivė, jai nustatytas kelio sumušimas, dešinio stipinkaulio lūžis, moteris gydoma ambulatoriškai.

„P. n.“ informacija


Vydmantų krepšinio komanda „Vydmantai“ šiemet startavo Mažųjų miestelių krepšinio lygoje ir po pirmojo etapo savo pogrupyje užėmė I v.

Vydmantų krepšinio komanda savo miestelio garbę gina ne tik Kretingos rajono krepšinio pirmenybėse – vydmantiškiai kovoja ir šalies Mažųjų miestelių krepšinio lygoje (MMKL). Šios lygos istorijoje mūsų rajono atstovai žaidžia pirmą kartą.

Idėja dalyvauti MMKL kilo vydmantiškiui Palangos sporto centro krepšinio treneriui Regimantui Juškai, kuris įžvelgė savo buvusių auklėtinių – Eimanto Stonkaus, Manto Valčiuko, Manto Aukselio, Dovydo Narvilo, Žygimanto Poškaus, Aivaro Bražinsko – potencialą žaisti ne tik rajono lygiu rengiamose varžybose. Be šių žaidėjų, Vydmantų garbę MMKL gina Antanas Stonkus, Nerijus Stonkus, Žilvinas Jašinskas, Andrius Aurila, Marius Lukšas, Egidijus Bučkus, Rokas Misevičius, Mantas Jurgutis, Simonas Mažionis, Vytautas Vingis. Komandos vairą R. Juška bei „Vydmantų“ sporto klubo vadovas Vaidas Mackevičius patikėjo Eimantui Stonkui, kuris savo žinias gilina Lietuvos sporto universitete.

Vydmantų Vydmantai” pateko į aukščiausią lygos divizioną, kurio pirmajame etape teko kautis su varžovais iš Vaiguvos (Kelmės r.), Šateikių (Plungės r.) bei Narvydžių (Skuodo r.). Per pirmąjį ratą vydmantiškiai patyrė pralaimėjimą išvykoje prieš Vaiguvos komandą, tačiau po to savo aikštėje pasiekė tris pergales iš eilės. Nors po pergalių sekė apmaudus pralaimėjimas ir vėl išvykoje prieš Šateikių komandą, paskutiniajame ture vydmantiškiai išvykoje pasiekė pergalę prieš Narvydžių krepšininkus ir, užėmę I v. savo pogrupyje, pateko į tolimesnį varžybų etapą.


Dziudo treneris dziudo klubo „Ardonas“ vadovas Erikas Cchovrebovas ir III v. iškovojęs jo auklėtinis Ignas Martišius po apdovanojimų.

Plungėje įvyko šventinis jaunučių ir vaikų dziudo turnyras „Plungė 2017“, kuriame pirmą kartą startavo ir ne per seniausiai Kretingoje veiklą pradėjusio dziudo klubo „Ardonas“ atstovai.

Debiutas buvo sėkmingas – gimusių 2010 m. amžiaus grupėje Ignas Martišius svorio kategorijoje iki 30 kg užėmė III v. bei iškovojo bronzos medalį.

Jaunojo sportininko sėkme pasidžiaugė ir jo treneris Erikas Cchovrebovas. Jis teigė, jog Ignas, nors ir stokoja varžybų patirties, ant tatamio žengė drąsiai ir nenusileido jau dvejus metus sportuojantiems priešininkams.

„Ignas mūsų klubo rengiamas treniruotes pagal neformaliojo vaikų švietimo programą lanko tik nuo rugsėjo. Tad turnyras Plungėje mums abiem buvo pirmasis ir sėkmingas“, – pasiekimą įvertino E. Cchovrebovas, kuris prisiminė ir pirmąjį savo medalį, kurį iškovojo 2000 m. Elektrėnuose, sveikatingumo ir sporto klube „Draugystė“ įvykusiose varžybose – tada būsimasis dziudo klubo „Ardonas“ vadovas taip pat laimėjo bronzą.

Dziudo imtynininkų rungtynes stebėjo ir šių metų Lietuvos senjorų dziudo čempionas klubo „Ardonas“ atstovas kretingiškis Algimantas Anužis, kuris jaunuosius sportininkus padrąsino, davė patarimų.

„Labai norėtųsi, kad dziudo sporto bendruomenė Kretingoje augtų ir stiprėtų: esame atviri visiems, laukiame naujų narių“, – kalbėjo E. Cchovrebovas.

Turnyre „Plungė 2017“ iš viso dalyvavo 170 dziudo sportininkų iš Latvijos – Liepojos, Ventspilio, Saldus bei Lietuvos – Kauno, Panevėžio, Šilutės, Klaipėdos, Skuodo, Plungės, Palangos ir Kretingos dziudo klubų.

„P. n.“ informacija


Prieš didžiąsias metų šventes baigėsi ir aukščiausios Kretingos rajono pirmenybių – I lygos kovos, kuriose po metų pertraukos nugalėtojų vardą susigrąžino „Sanpola–Baltija“.


Šventinio gimnastikos turnyro dalyvės, pasirengusios parodyti, ko išmoko per treniruotes.

Gimnastikos mokytoja Laima Idė savo auklėtines – pagal neformaliojo vaikų švietimo programą treniruojamas mergaites sukvietė į kalėdinį gimnastikos turnyrą. Jaunosios gracijos šventine nuotaika dalinosi ne tik viena su kita, bet ir su jų pasirodymą stebėjusiais tėvais.

„Mergaitės parodė, ko išmoko per treniruotes, be to, įvairių spalvų medaliais buvo apdovanotos visos gimnastės, dalyvavusios turnyre, – tai tarsi jų pasiekimų, darbo bei pastangų įvertinimas“, – teigė L. Idė, kuri pagal neformaliojo vaikų švietimo programą gimnastikos moko beveik 6 dešimtis įvairaus amžiaus mergaičių ir veda gimnastikos būrelio užsiėmimus Marijos Tiškevičiūtės mokykloje.


Šventinio Kretingos seniūnijos krepšinio „4x4“ turnyro dalyviai

Į tradicinį šventinį krepšinio „4x4“ turnyrą Kretingos seniūnijos sporto klubų komandas sukvietė seniūnijos sporto organizatorius Romas Valinskis.

Jame varžėsi 6 komandos: „Kurmaičiai-I“ ir „Kurmaičiai-II“, „Rūdaičiai“, „Vydmantai“ bei turnyro svečiai „Kūlupėnai“ ir legendinė „Roma“, kuri, R. Valinskio teigimu, yra iširusi, bet susirinko pasivaržyti šventiniame turnyre.

Turnyro nugalėtoja tapo „Vydmantų“ komanda, kuriai atstovavo Aivaras Bražinskas, Mantas Aukselis, Eimantas Stonkus, Domantas Poškus, Mantas Valčiukas. Antri – kūlupėniškiai Tomas Stalmokas, Šarūnas Stalmokas, Julius Narkus, Artūras Baltrūnas, Aurelijus Baltrūnas. Trečią vietą užėmė „Kurmaičių-I“ komandos krepšininkai Egidijus Bučkus, Rokas Žilinskas, Mindaugas Rima, Edvinas Jagutis.

Ketvirti – „Kurmaičiai-II“, penkta-šešta vietomis pasidalino „Rūdaičiai“ ir „Roma“.

Baudų metimo konkursą laimėjo Andrius Rima, per 1 min. į krepšį pasiuntęs 14 taiklių metimų, tritaškių konkursą – Mindaugas Rima, iš 15 metimų pateikęs 12. Abu sportininkai atstovauja sporto klubui „Kurmaičiai“.

Tradicinio turnyro dalyvius pasveikino naujoji Kretingos seniūnė Sigita Riepšaitė, turnyre dalyvavo 35 sportininkai.

„P. n.“ informacija


Ant Naujųjų slenksčio – su problemų maišu

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis

Atsakydamas į klausimą, su kokiomis mintimis išlydi senuosius, su kokiomis pasitinka naujuosius metus, Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus nedaugžodžiavo: nieko gero, bet vilties reikia turėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas