Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1211) 2017-12-15

Liūdnai atrodo ir sodininkų bendrijos „Vienybė“ keliai.

Palygino su tiksinčia bomba

Užuominos apie kraštutines priemones plykstelėjo po to, kai rajono valdovai atsisakė rūpintis ne Savivaldybei priklausančiais blogos būklės sodininkų bendrijų keliais, o į Savivaldybės balansą svetimo turto perimti nesiruošia. „Bet juk Vyriausybė jums to daryti nedraudžia. Kaip prieš metus buvo perimtas mūsų Pušų gatvėje esantis vienas kelias, taip dabar prašome perimti dar du. Prie remonto prisidėtume savo lėšų,“ – tikino „Medvalakio“ sodininkų bendrijos pirmininkė Jurgita Petkutė-Marcinkienė.

Mero Juozo Mažeikos žodžiais, sodininkų bendrijų keliai pastaruoju metu yra tapę kone visos Lietuvos galvos skausmu. Savivaldybių asociacija ne kartą kėlė klausimą, kad rajonams deleguojama vis daugiau valstybės funkcijų, o pinigų joms vykdyti neskiriama. Lėšos taisyti, žvyruoti ir asfaltuoti savivaldybėms skirstomos, atsižvelgus į turimų kelių ilgį bei kitus parametrus. Sąlyga galinti būti vienintelė – ilgėja keliai, turi didėti ir finansavimas jiems prižiūrėti. „Jei dalį lėšų, kurias gauname tvarkyti vien tik Savivaldybei priklausančius kelius, nukreipsim į sodininkų bendrijas, tai ką mums pasakys gyventojai?“ – retoriškai klausė meras. Be to, esą neįmanoma pinigų skirti ir teisiškai: jų panaudojimą kasmet tikrina valstybės kontrolė.


Renata GRUŠAUSKAITĖ:

– Kodėl vaikams nesuteikus džiaugsmo? Mūsų 5-metės dukros Elijos didelė svajonė – turėti šiuo metu tarp vaikų ypač populiarių žaislinių arkliukų-ponių. Ji tiki, kad Kalėdų Senelis juos atneš, nes parašė laišką. Tiesą sakant, tame laiške iš viso išvardijo 8 punktus. Kalėdų Senis stengsis išpildyti visus. Jau dabar apie 60 eurų išleido.

Virgina KATKUTĖ:

– Kas išgali, tas tegu perka brangias dovanas. Tik tiek blogai, kad vaikai paskui vienas kito klausinėja – „Ką tu gavai? O ką – tu?“ ir lygina. Blogiausia, kai tas, kuris gavo vertingesnę, giriasi, o kuris menkesnę – jaučiasi prislėgtas. Kai mano vaikai buvo maži, nupirkdavom kokią mašinytę, dar saldainių – ir pakakdavo. Šiais laikais dovanos vertinamos kitaip.

Marina JOKUBAUSKIENĖ:

– Kartais ir aš pastebiu, kad kai kurios šeimos negaili pinigų Kalėdų dovanoms. Bet jeigu turi iš ko, vadinasi, gali ir vertingesnį daiktą savo vaikui nupirkti. Gal tai net padės jam ugdytis? Pasaulis juk keičiasi – didėja visų poreikiai – ir suaugusiųjų, ir vaikų. Man pačiai vaikystėje nebuvo brangesnės dovanos už knygą, nes labai mėgau skaityti.

Diana ŽUKAUSKAITĖ:

– Kai buvau maža, per Kalėdas Senis atnešė didelį meškiną – rudą, su baltom letenėlėm. Tas meškis, kurį galėdavau apsikabinti, buvo pati mylimiausia dovana. Žinoma, aš ją ne pinigais, o dvasine prasme matuoju. Šiandieninis vaikas kažin, ar tokių dovanų norėtų? Dabar, jei vienas gauna planšetinį kompiuterį, tai ir kitas tokio pat prašo. Manau, kad dovanas tėvai perka pagal savo kišenę. Jei gali brangesnę nupirkti, – kodėl ne?

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Salantiškės (iš kairės) Aistė Narvilaitė, Greta Venclauskaitė ir Vakarė Martišiūtė tapo prestižinio jaunųjų kūrėjų konkurso nugalėtojomis.

Būrys Salantų meno mokyklos mergaičių prieš šias Kalėdas savo kūryba sužibėjo įvairiuose šalies bei tarptautiniuose konkursuose, pelnydamos laureačių vardus ir taip garsindamos savąjį miestą.

Šiandien dvi salantiškės Roberta Diekontaitė ir Aistė Narvilaitė yra pakviestos Į LR Seimą, kur joms bus įteikti apdovanojimai, – mergaitės dalyvavo tradiciniame tarptautiniame kalėdinių atvirukų konkurse „Balta pasaka“, kurį rengia Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras, ir tapo jo laureatėmis.

Mokines konkursui rengusi Salantų meno mokyklos dailės mokytoja Ingrida Taujanskienė sakė, jog mergaitės piešė atvirukus mišria grafikos technika ir komisijos, kurią sudaro profesionalūs dailininkai, buvo išskirtos už idėjos bei temos originalumą.

O trys jaunosios Salantų menininkės – Greta Venclauskaitė, Vakarė Martišiūtė bei A. Narvilaitė – dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro paskelbtame piešinių konkurse žiemos tema ir savo – 11-14 metų – amžiaus grupėje tapo laureatėmis. Praėjusį penktadienį jos taip pat buvo išvykusios į konkurso nugalėtojų apdovanojimų šventę Vilniuje.

Lapkričio pabaigoje G. Venclauskaitė ir R. Diekontaitė dar buvo pakviestos ir į Lietuvos nacionalinį muziejų, kuris rengė piešinių konkursą Tautinio kostiumo metams pažymėti „Pažinkime tautinį kostiumą“, ir abi laimėjo II vietas.

Pasak I. Taujanskienės, salantiškės piešė Žemaitijos regiono tautinius drabužius, prieš tai gerai išsinagrinėjusios būdingas savojo krašto spalvas, rūbų bei detalių dermes ir ypatumus. Mokytoja mano, tinkamas pasirengimas joms ir atnešė sėkmę.

„Nesustojame vietoje, – dabar ruošiamės dalyvauti jau kituose šalies bei tarptautiniuose konkursuose, kurių rezultatus sužinosime po 3 mėn. ar net po pusmečio. Savo darbus į konkursus išsiunčia ir daugiau mūsų mokinių, tačiau komisijos vertinimai nenuspėjami, pasiseka tik nedaugeliui“, – apie Salantų meno mokyklos jaunųjų dailininkų pošventinę kasdienybę pasakojo I. Taujanskienė.


Darbėnų gimnazija jau penktąjį kartą surengė karjeros dieną „Studijos 2017“. Šis renginys įtraukė ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovus, bet ir įvairių sričių profesionalus, kurie kūrybiškai pristatė profesijas ir davė patarimų, kaip atrasti savo pašaukimą.


Be bibliotekos, jos filialų, knygas Dalia Martišauskienė (kairėje) perdavė ir kitoms rajono įstaigoms. Viena jų – Dienos veiklos centras, vadovaujamas Birutės Viskontienės.

Šią savaitę Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bei jos filialų knygų lentynas papildė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanotos lietuvių autorių, kuriančių vaikams, knygos.

Fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė ir rajono Savivaldybės tarybos narė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkė Dalia Martišauskienė dovanų – „Vaikų bibliotekėlės“ knygų – perdavė ne tik viešajai bibliotekai, bet ir visų rajono mokyklų, ikimokyklinių įstaigų bibliotekoms, Kretingos ligoninei, Dienos veiklos, Socialinių paslaugų, rajono Švietimo, Kretingos psichikos sveikatos centrams, iš viso – 55 rajono įstaigoms, kurių kiekvienai įteikta 9 leidinių po 18-a egzempliorių. Iš fondo lėšų kasmet išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių knygų, ir numatoma, kad „Vaikų bibliotekėlę“ sudarys 250-300 knygų.

Sveikindama visus su artėjančiomis šventėmis, akcijos Kretingos bibliotekoje iniciatorė D. Martišauskienė pasidžiaugė, kad šiais, intensyvių informacinių technologijų laikais, spausdinta knyga suranda vietą vaikų gyvenime, o V. Mandrijauskaitės pastebėjimu, būtent mokytojai, bibliotekininkai ir yra tie žmonės, kurie įskiepija norą pažinti knygą. „Tikiuosi, kad fondas gyvuos dar ilgai, ir po kažkiek laiko bibliotekose, mokyklose pamatysime didžiulę lentyną knygų, dovanotų fondo „Švieskime vaikus“, – vylėsi viešnia.


Bendrovė „Lankstinys“ dar kartą pralaimėjo – Klaipėdos apygardos teismas atmetė apeliacinį skundą, kuriuo prašyta pakeisti Kretingos rajono apylinkės teismo sprendimą ir iš „Kretingos komunalininko“ priteisti daugiau kaip 55,8 tūkst. Eur skolos už darbus, atliktus renovuojant daugiabutį Vilniaus g. 10 Kretingoje. Tačiau Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad tam teisinio pagrindo nėra, nes bendrovė „Lankstinys“, sutikdama su fiksuotos kainos nustatymu sutartyje, prisiėmė profesinę riziką dėl galimos kainos padidėjimo.


Uostamiestyje baigtas dar vienas heroino platinimo tyrimas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė ikiteisminį tyrimą dėl narkotinės medžiagos – heroino platinimo.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Kretingoje.

Savanorių ir Vilniaus g. sankryžoje. Gruodžio 12 dieną apie 13.10 val. nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje blaivios 1965 m. gimusios moters vairuotas automobilis „VW Tiguan“ partrenkė per gatvę ėjusią 2009 m. gimusią mergaitę. Jai ligoninės Priėmimo skyriuje diagnozuotas kojos sumušimas. Nepilnametė išleista gydytis ambulatoriškai.

„P. n.“ informacija


Rajono krepšinio pirmenybių II lygos nugalėtojai – „Oranžinio šaro“ krepšininkai (priekyje, mėlyni marškinėliai), II v. laimėtojai – „Bikap“ komanda (stovi kairėje) ir III v. užėmę „Eko vandenys“

Baigėsi rajono pirmenybių II lyga, kurios finalinės kovos prikaustė susirinkusių žiūrovų dėmesį. Po atkaklių kovų nugalėtoja tapo „Oranžinio šaro“ komanda, kuri pernai taip pat pasidabino veteranų pirmenybių auksu.

Po finalo „Oranžinio šaro“ vadovas Romas Misius trumpai pristatė savo komandą: „Esame draugų kolektyvas, savo egzistavimą pradėjome nuo veteranų pirmenybių, taigi komandos daugumą ir sudaro veteranai. Komanda egzistuoja jau beveik septynerius metus. Šiemet žaidėme ne visos sudėties, keletas žaidėjų buvo traumuoti, bet nepaisant to sugebėjome laimėti rajono krepšinio II lygoje.“

Finale po I kėlinio priekyje buvo „Oranžinis šaras“ – 12:10, bet II kėlinyje į priekį šovė Lauryno Beniušio vedamas „Bikap“, ir prieš didžiąją pertrauką jis pirmavo 25:19. Trečiajame kėlinyje „Oranžinio šaro“ komanda bandė perimti iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 31:25, bet Dariaus Anužio trys iš eilės tritaškiai grąžino persvarą „Bikap“ (28 min. 36:34). Prieš ketvirtą kėlinį komandas skyrė 3 taškai (43:40). Lemiamu tapusiame IV kėlinyje „Oranžinio šaro“ komanda pirmąsias 7 minutes neleido „Bikap“ pelnyti nė taško, o patys jų pelnė 17, taip nutoldami negrįžtamai ir iškovoję pergale rezultatu 62:49.


Vakar temstant Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje susirinkę skaitytojai laukė pasirodant Baltojo angelo, kuris atsklendė su menine programa „Nebaigta knyga“, skirta rašytojos Ievos Simonaitytės kūrybai atminti. Programą sukūrė skaitovai iš Klaipėdos universiteto docentas Marijus Šidlauskas ir lektorius Romualdas Skunčikas bei dainininkė Giedrė Zeicaitė.


Baltus angelus ant redakcijos kalėdinės eglutės atskraidino mažieji „miškinukai“, atlydėti auklėtojos Lilijos Narmontienės (kairėje) ir mamos Viktorijos Daktarienės.

Praėjusį trečiadienį būrys Kretingos miesto lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikų išvien su auklėtoja Lilija Narmontiene bei vieno ugdytinio mama Viktorija Daktariene netikėta staigmena pradžiugino „Pajūrio naujienų“ redakcijos darbuotojus.

Vaikai savo rankutėse atskraidino glėbius iškarpytų angelų, o 5-metė Laura Norvilaitė išraiškingai padeklamavo eilėraštį, – taip jie sakė pažymintys Šv. Liucijos, arba Šviesos dieną.

Pasak 4-5-mečių „Miškinukų“ grupės auklėtojos L. Narmontienės, po Šv. Liucijos neužilgo pradės ilgėti dienos, ir linkėjo, kad angelai ant savo sparnų atneštų šviesą ir gerą nuotaiką dirbantiems žmonėms.

Auklėtoja teigė, jog šią Šviesos dienos akciją rengia Lietuvos menų ir mokslo asociacija „Vydūno šviesa“, o jų lopšelis-darželis yra pirmasis iš ugdymo įstaigų Lietuvoje, įsiliejęs į tos draugijos veiklą.

Jos žodžiais, angelus karpė ir ant pagaliukų „sutupdė“ vaikai išvien su savo auklėtojomis bei mamomis. Tai – visos jų ugdymo įstaigos bendruomenės akcija: vieni tądien aplankė senelių globos namus Padvariuose ir Socialinių paslaugų centrą, kiti – ligoninę, treti – miesto įstaigas ir bendravo su kretingiškiais centre, prie kalėdinės eglutės.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas