Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1210) 2017-12-12

Nepraėjo nė mėnuo – dar vienas sprogmuo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Gavus pranešimą apie sprogmenį daugiabutyje, buvo evakuoti gyventojai ir įvestas planas „Skydas“.

Po penktadienio įvykių Žemaitės al. nr. 4 daugiabutyje gyvenantiems žmonėms posakis „gyvena kaip ant parako statinės“ įgavo visai kitą svorį – pirmajame bute po pirmojo aukšto grindimis rastas 76 mm artilerijos sviedinys. Įvedus planą „Skydas“, į vietą sulėkė specialiosios tarnybos, policija iš daugiabučio, kuriame gyvena 6 šeimos, evakavo gyventojus. Šie neatrodė labai išsigandę, nors nepraėjo nė mėnuo, kai dar vienas sprogmuo buvo rastas ir paimtas vos keli metrai nuo jų daugiabučio.

Kretingiškis Vytautas Rekašius „Pajūrio naujienoms“ pasakojo dukters bute ardęs grindis, nes norėjęs išnaikinti įsimetusį grybą – taip apie 13 val. ir rado sprogmenį.

„Buvau išėjęs pagrybauti, – šmaikštavo vyras. – Atplėšiu dangą – sviedinys begulįs. Šalia – dar ir buteliai nuo „Šaltupio“ vyno. Matyt, statybininkai, čia dirbę prieš kokius 30 metų norėjo pajuokauti ir tokią staigmeną paliko. Iš kur kitur tas sviedinys bus atsiradęs? Juk per stogą neįkrito. Dukra butą įsigijo gal prieš 12 metų, o seniau šiame name juk buvo įsikūrusi miškų ūkio kontora.“

V. Rekašius sakė išsyk supratęs, kad jo radinys – tai sprogmuo, nes yra tarnavęs sovietinėje armijoje, tad turi žinių. „Be detonatoriaus, bet pilnas trotilo, sunkus. Jei namas būtų užsidegęs, tai galėjo sprogti“, – teigė V.Rekašius, kuris apie sprogmenį iš karto informavo Bendrąjį pagalbos centrą.


Prekybos tinklas „Lidl“ kviečia visus norinčiuosius prisidėti prie šalyje jau veikiančių ir naujų vaikų dienos centrų paramos projekto, taromate aukojant užstatą už pakuotes.

Žiemos švenčių metas širdyse žadina norą dalytis gerumu, tačiau kasdienių rūpesčių sūkuryje tam reikia rasti laiko. Ilgalaikį nacionalinį paramos projektą „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ pradėjęs prekybos tinklas „Lidl“ siūlo šalies gyventojams paprastą būdą paaukoti kilniam tikslui: priduodant pakuotes į parduotuvių taromatus, užstatą skirti paramai.

Nuo šiol, užsukus į „Lidl“ grąžinti užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių į taromatą, sukauptą užstatą vos keliais mygtuko paspaudimais galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms. Gyventojų paaukotų pinigų sumą bendrovė savo ruožtu padvigubins. Šitaip renkama parama gavėjus, vaikų dienos centrus valdančias organizacijas, pasieks kas ketvirtį.

Už Lietuvą be globos namų

Prekybos tinklas „Lidl“ tampa vienu didžiausių vaikų dienos centrų rėmėju ir jungiasi prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Vaikų dienos centrai, kuriuose sunkiai besiverčiančių šeimų atžalos gali saugiai praleisti laiką po pamokų, pavalgyti, pasiruošti namų darbus ir pabendrauti, dažnai tampa paskutiniu laipteliu, apsaugančiu vaikus nuo gyvenimo globos namuose.

Siekį kurti Lietuvą be globos namų palaikantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda ilgalaikį vaikų dienos centrų veiklos viešinimo bei paramos projektą.


Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono kultūros centre buvo surengtas tradicinis labdaros vakaras-koncertas „Palaiminki gerumą...“, kurio metu, įsigydami bilietus, žmonės aukojo sunkiai sergantiems rajono vaikams. Pilna salė žiūrovų klausėsi vyrų vokalinės grupės „Quorum“ koncerto. Šiųmetinė kretingiškių auka buvo solidžiausia – surinkta 3 tūkst. 322 eurai.


Etnokultūros skyriaus vedėja Inga Jurginienė (dešinėje) su audėja Zita Paulauskiene

Šeštadienį Kretingos muziejuje įvyko baigiamasis IV menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ koncertas. Tą patį vakarą buvo atidaryta tautinio kostiumo paroda, kurioje eksponuojami ir šį rudenį muziejaus Amatų centro lankytojų išausti audiniai.

Ketvirtą rudenį kretingiškių ir svečių kasdienybę praskraidinantis festivalis šiemet išsiskyrė ypatinga dalyvių gausa. Festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ globėjo – Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos – nuomone, renginys populiarėja dėl įvairiapusės jo programos – skirtingo žanro kūrinių, brandžių bei jaunų talentingų atlikėjų. „Per daug visuomenėje negatyvo, ginčų, nesutarimų, ir tai mus slegia. O festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ leidžia nuo viso to atitrūkti“, – per festivalio uždarymo ceremoniją kalbėjo meras. J. Mažeika už festivalio organizavimą padėkojo jo iniciatorei, muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei, vadovui, Seimo nariui, klubo „Kretingos krašto ainiai“ pirmininkui Antanui Vinkui, meninės programos vadovei Šarūnei Petruškevičienei. „Tai valstybinio masto renginys, festivalio svečiai yra buvę ir šalies politikai, premjerai. Menas – tai žmogaus dvasios reabilitacija“, – festivalio svarbą pabrėžė A. Vinkus. V. Kanapkienė padėkojo festivalį remiantiems verslininkams, o vienai jų – Rimai Stonienei iškilmingai įteikė Žemaičio pasą.


Darbėnų biblioteka paminėjo jubiliejų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra
Bibliotekininkės Danutė Paulikienė ir Jurgita Anužienė apdovanojo jaunąsias aktores – Darbėnų gimnazijos moksleives, kurių lūpomis taip pat buvo perteikiama bibliotekos istorija.

Artimiausių bičiulių, miestelio bendruomenės narių bei svečių būryje 80-mečio jubiliejų paminėjo, kaip sakė šventės organizatoriai, karu, gaisru, šalčiu ir vandeniu išbandytas, 9 rezidencijos vietas pakeitęs Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialas.

Susipažino vaikystėje

„Koks čia filialas? Jaukios gražios mūsų miestelio bibliotekos nesinori taip vadinti. Mūsų biblioteka – tarsi savotiškas klubas, į kurį susirenkame to paties intereso žmonės, pasidalijam įspūdžiais, vieni kitiems patariam, ką skaityti, dėl ko neverta gaišti laiko“, – atviravo pasveikinti atvykusi darbėniškė rajono tarybos narė Jūratė Laučiūtė. Pirmoji jos pažintis su knyga prasidėjo vaikystėje, o į biblioteką pirmąkart už rankos atsivedė mama, kuri dirbo mokytoja.

„Ta biblioteka tuokart dar buvo Laukžemės gatvėje, įėjimas – iš kampo. Pamenu ilgą kambarį, ant sienos kažkokius politikų portretus. Nepatiko tie dėdės, aš, vaikas, ieškojau įdomesnių dalykų – ant dviejų stalų palei langą buvo sukrauta laikraščių, žurnalų lyg tai apie žemės ūkį, prie kitos sienos pamačiau merginas su knygomis“, – ankstyvoje vaikystėje patirtais įspūdžiais dalijosi ji.

Ir prabėgus daug metų, kai šiandien gyvename informacinių technologijų laikotarpiu, Jūratė sakė niekada neiškeistų popierinių knygų į internetines – esą skaityti internetu būtų tas pats, kaip uostyti rožę užsidėjus dujokaukę. Tik į spausdintą žodį galima įsijausti, išgyventi kartu su herojais.

J. Laučiūtė pasidžiaugė čia dirbančiomis bibliotekininkėmis. „Neįmanoma joms visų leidinių perskaityti, tačiau matosi, kad darbuotojos jaučia pareigą kiekvienam skaitytojui padėti, patarti, o grąžinant knygą, visada paklausia, kas patiko“, – kalbėjo ji.


Panašu, kad byla, kurioje aiškinamasi, kokiu būdu pavyko atkurti nuosavybės teisę į svetimą žemę, dar greitai nesibaigs. Apklausus paskutiniuosius liudininkus, prokurorė Dalia Stonienė įteikė prašymą patikslinti kaltinamąjį aktą, pripažįstant, kad kretingiškė 53 metų Javita Anužytė, kuri dirbo žemėtvarkininke, ne padėjo kitiems kaltinamiesiems – 36 metų Rolandui Šveikauskui ir 39 metų Raimondui Jančiauskui – sukčiauti, bet veikė su jais bendrininkų grupe. Prašymą teismui pateikė ir R. Jančiauskas, pareiškęs, kad teisėjas Valdas Alška turėtų nuo bylos nusišalinti, o motyvas – artimi ryšiai su Daliumi Vitkumi, kuris yra Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vedėjas.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS R.

KELYJE KRETINGA–SKUODAS. Gruodžio 10 dieną apie 9.45 val. kelio 22 km blaivus 1986 m. gimęs vyras, vairavęs automobilį BMW 730D, nepasirinko saugaus greičio, nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Įvykio metu sužalotos ir į Klaipėdos ligoninę atvežtos šios mašinos keleivės – 1957 ir 1962 m. gimusios moterys.

SALANTUOSE. Gruodžio 9 dieną apie 20.10 val. prie automobilio, kuriame sėdėjo 1980 m. gimęs vyras, priėjęs pažįstamas asmuo lenta išdaužė mašinos durų stiklą, išlaužė duris ir ta pačia lenta triskart sudavė nukentėjusiajam, įskaitant vieną kartą – į veidą. Materialus nuostolis tikslinamas. Pradėtas fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo tyrimas.

„P. n.“ informacija


Savo pasirodymą Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione toliau tęsia Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ vyrų krepinio rinktinė, šį savaitgalį sužaidusi du susitikimus su studentiškomis Kauno komandomis ir su 9 pergalėmis per 13 susitikimų turnyrinėje lentelėje užima II–III vietas.


Budriškiai, neapsikentę „Šiaulių plento“ netvarkomo ir intensyvaus lietaus išplakto kelio į jų gyvenvietę, sakė rašę raštus valstybinei įmonei „Klaipėdos regiono keliai“, kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę ir galop – į redakciją.


Artėjant didžiosioms metų šventėms, Padvarių kaimo bendruomenės centras „Trys tvenkiniai“ pakvietė žmones pasidžiaugti nuveiktais darbais ir įgyvendintais projektais bei išsakyti idėjas, ko dar reiktų, kad gyventi Padvariuose visiems būtų patogu ir jauku. Per šiuos susitikimus padvariškiai ne tik diskutavo, bet ir skyrė laiko savo sveikatai bei grožiui – jiems buvo atskleistos eterinių aliejų bei natūralios kosmetikos paslaptys.


  • Gaisrai

Praėjusį ketvirtadienį du ugniagesių ekipažai skubėjo į Mėguvos g., kurioje įsikūręs Šv. Klaros vienuolynas, – 10.28 val. gautas pranešimas, kad atvira liepsna dega kaminas.

Gaisras buvo likviduotas milteliniu gesintuvu iki atvykstant ugniagesiams, tačiau palėpėje dar jautėsi dūmų kvapas. Ugniagesiai atliko žvalgybą visose pastato patalpose ir ant stogo. Buvo aušinamas kaminas, nuardyta dalis prie kamino buvusios stogo dangos.

Gruodžio 9 dieną 14.24 val. ugniagesiai gavo pranešimą, kad rūksta dūmai iš apleisto pastato J. K. Chodkevičiaus g. 3. Ugniagesiai atvyko į vietą – jie informavo, kad 9 kv. m plote degė šiukšlės.

„P. n.“ informacija


Kitąmet turėtų prasidėti 8 Kretingos rajono gyvenviečių bei kaimų vandenviečių rekonstrukcijos darbai, atliekami iš Europos Sąjungos finansuojamo projekto, kurio vertė – 1 mln. 50 tūkst. eurų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas