Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 30 %
Naktį6°C debesuotumas 53 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1202) 2017-11-14

Prie mokyklos atkasė sprogmenį

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Sprogmenį apžiūrėjęs vyresnysis seržantas Vidas Karsokas nusprendė, kad saugiausia bus jį išgabenti iš mokyklos teritorijos.

Vakar rytą prie Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos buvo sulėkusios visos specialiosios tarnybos – sureagavus į žinią, kad darbininkai, atlikdami žemės kasimo darbus, rado daiktą, panašų į sprogmenį, buvo įvestas planas „Skydas“. Į vietą atskubėjo ir išminuotojai, kurie, konstatavę, jog rastasis sprogmuo yra 82 mm minosvaidžio mina, ją išgabeno iš vietos.

Sprogmuo buvo rastas prie pat išvažiavimo iš mokyklos kiemo, kur atliekami šilumos trasos keitimo darbai. Šalia – ir daugiabutis namas, kuriame gyvena 6 šeimos.

„Gal iš trobos nevarys?“ – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė šio namo gyventojas Edvardas Vitkauskas, kuris, pamatęs būrį pareigūnų, buvo nuėjęs jų pasiteirauti, kas įvyko.

„Galvojau, kad kokį lavoną rado – pasirodo, bombelę“, – sakė E. Vitkauskas, šią naujieną parnešęs ir savo žmonai Genovaitei. „Labai keista. Kiek čia kasta, sodinta, niekada nesame radę nieko panašaus. Kibirų, visokių atliekų žemė iškeldavo, bet sprogmens – niekada, o juk per 30 metų čia gyvename“, – kalbėjo G. Vitkauskienė.


Tarnybos informavo, kad žiemai pasiruošta

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybėje įvykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo atsakingų rajono tarnybų, įstaigų ir seniūnijų atstovai, buvo aptarti pasirengimo šaltajam metų periodui klausimai.


Autistų daugėja, Kretinga – ne išimtis

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Švietimas

Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykloje rajono specialiesiems pedagogams, logopedams, psichologams bei autistus vaikus auginantiems tėvams paskaitą skaitė Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja Laima Mikulėnaitė ir Montesori pedagogė Rasa Kazlauskienė.


Žemaitijos krašto menininkų praėjusią vasarą sukurti darbai – skirtingi stiliumi bei tematika.

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono kultūros centre atidaryta Žemaitijos dailininkų sąjungos tapybos darbų paroda „Vasaros laiškai“, kurioje savo darbus iš trijų vasaros plenerų, surengtų Rietavo žirgyne, Šernuose ir Veisiejuose, eksponuoja 11 krašto menininkų.

„Praėjusi vasara mums prisiuntė ekspresyvių įvairiaspalvių laiškų drobėse. Tie laiškai užgimė spontaniškai – kiekvienas savito braižo, atspindintis menininkų nuotaikas, gamtos pajautimą. Vienuolika menininkų kūrė skirtinguose pleneruose ir savo darbais nusprendė pasidalinti su mūsų miesto meno mėgėjais“, – kalbėjo Kretingos rajono kultūros centro dailininkė Jūratė Jonauskienė, pabrėždama, jog tokio gausaus būrio Žemaitijos dailininkų darbų paroda – retas reiškinys mūsų mieste.

J. Jonauskienė prisiminė, jog ryšiai su Žemaitijos dailininkų sąjunga užsimezgė nuo 2001-ųjų metų, kai jai vadovavo šviesaus atminimo Aleksandras Ilginis, tačiau būdavo dažniau rengiamos pavienės personalinės parodos.

„O nuo 2012-ųjų, kai sąjungai vadovauti ėmėsi Regina Donbrauskaitė-Plotnikova, mūsų bendrystė sustiprėjo, Kretingoje ir patys pradėjome rengti plenerus „Vasaros paletė“. Tris vasaras nuo 2013-ųjų iki 2015-ųjų Žemaitijos krašto menininkai kūrė mūsų rajone, ir jų sukurtais darbais yra išpuoštos Kretingos kultūros centro erdvės“, – teigė J. Jonauskienė


Keistuolių teatro senbuviai skelbia džiugią naujieną: į Kretingą parskrenda Lietuvos nacionalinis skraiduolis – šviežias, švarus ir netgi šiek tiek šventas „Šv. Kormoranas“ su savo šešėlinio humoro klubu. Į vienintelį itin uždaro „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubo“ atvirą posėdį-atsivėrimą kviečiantys klubo nariai (aktoriai R. Aleksaitis, D. Miniotas, A. Kaniava, D. Auželis ir A. Giniotis) žada vieną vienintelį kartą pasirodyti be jokių kaukių bei pristatyti geriausias žanro tradicijas išlaikantį įvykį „Paskalos ir padavimai“.

Kelis dešimtmečius garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, gerbėjus ir pirmąsyk užklydusius smalsuolius vyrai žada nudžiuginti atnaujinta kulinarine drama „Sigutė“ bei pristatyti pamatinį lietuvių tautos epą „Gedimino sapnas, arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“. „Patyrinėję istorinius šaltinius suradome, kad šis epas mums žinomas įvairių perdirbinių pavidalu, tačiau niekas nenumano, kaip buvo iš tikrųjų – o buvo gerokai įdomiau. Istorijos esmė – ne pats Vilniaus įkūrimas: tai tebuvo šalutinis produktas, kuris mūsų dienomis tapo pats svarbiausias. Tačiau mes nusprendėme papasakoti istoriją tokią, kokia ji buvo, o kadangi šios istorijos herojų šaknys siekia majų imperiją, muzikiniu „Gedimino sapno“ sprendimu tapo meksikietiška muzika", – intriguoja vienas iš klubo narių D. Miniotas ir žada toliau tęsti iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją. Į šalį metę fortepijoną ir žiūrovų širdis užkariauti meksikietiškais ritmais pasiryžę „Šv. Kormorano“ kūrėjai supažindins žiūrovus su majų bardais bei legendomis ir atskleis pirmojo Lietuvos parbėgėlio Lizdeikos istoriją.

Visa tai – dar ne pabaiga: paslapties atskleisti nepanorę teatralai pristatys ir patį naujausią savo eksperimentą, išlipantį iš bet kokių iki šiol žiūrovams matytų žanro rėmų. „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas“ atvyksta į Kretingos kultūros centrą jau lapkričio 16 dieną 18 valandą!

Parengė Agnė Vidugirytė


Į policiją kreipėsi kretingiškis (gim. 1980 m.), teigęs, kad penktadienį apie 20 val. pas jį namuose apsilankęs vyras trenkė jam vieną kartą į veidą. Nuo smūgio nukentėjusysis prarado sąmonę, o kai atsipeikėjo – namuose neberado dviejų telefonų, televizoriaus ir skalbimo mašinos. Šiuos nuostolius šeimininkas įvertino 300 eurų.

Nors nukentėjusysis į policiją kreipėsi tik po paros, tačiau pareigūnams pavyko išaiškinti įtariamąjį – Kretingos miesto gyventojas (gim. 1987 m.) buvo sulaikytas.

„P. n.“ informacija


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS R.

KARTENOJE. Lapkričio 11 dieną apie 0.49 val. karteniškis (gim. 1995 m.), vairuodamas automobilį „Bmw“, nepasirinko saugaus greičio ir atsitrenkė į gatvės atitvarus bei apgadino jam priklausantį automobilį. Alkoholio matuokliu vairuotojui nustatytas 2,18 prom. girtumas.

„P. n.“ informacija


Karatekos su savo treneriais Kėdainiuose, Lietuvos taurės varžybose.

Kėdainiuose įvyko didžiausias Lietuvos karatė kiokušin federacijos metų renginys – Lietuvos moksleivių taurės finalinės varžybos, į kurias susirinko per 700 dalyvių iš 43 Lietuvos klubų. Varžybose dalyvavo moksleiviai nuo 10 iki 18 metų, kurie kovojo ne tik asmeninėje, bet ir komandinėje įskaitoje.

Puikiai šiose varžybose kovojo Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, iškovoję 1 aukso ir po 4 sidabro ir bronzos medalius. Kretingiškiai svariai prisidėjo savo pergalėmis prie „Shodan“ komandos pergalės – ji, aplenkusi Vilniaus „Ippon“ ir Kauno „Stoikas“ komandas, bendroje įskaitoje tapo čempione.

Prestižiškiausioje – jaunių (gim. 1999-2000m.) amžiaus – grupėje vicečempionu tapo Matas Jonauskas (-70kg). Nedaug iki aukščiausios prizininkų pakylos pritrūko bronzos medalius iškovojusiems Antanui Jonušui ir Dovydui Jašinskiui. Jaunučių (2001-2002m.) amžiaus grupėje bronzos medaliu pasipuošė Ernesta Meškytė.

Vaikų amžiaus grupėje čempiono vardą iškovojo Osvaldas Špiliauskas. Vicečempionais tapo Emilija Česnakaitė, Živilė Bružaitė, Augustas Pocius, o bronzos medalius iškovojo Greta Intaitė, Jokūbas Baltūsis, Gabrielius Skėrys.

Karatė mokyklos „Shodan“ treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis pasidžiaugė pergale Lietuvos taurės varžybose, aukštais savo auklėtinių pasiekimais ir nuosekliu darbu siekiant pergalių.

„P. n.“ informacija


Sezoną Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione tęsia Kretingos „Kretinga“, treniruojama Arimanto Mikaločiaus. Savaitgalį iškovojusi dvi pergales, turnyrinėje lentelėje ji dalinasi III–VI v.


Kretingiškis Vacys Drakšas su savo laimikiu – 7 kg svorio lydeka.

Kretingoje gyvenantis 54-erių Vacys Drakšas, Rūdaičių tvenkinyje pagavęs 7 kg lydeką, neslėpė džiaugsmo: „Tai pats didžiausias mano gyvenimo laimikis.“

Vyras sakė žvejyba „užsikrėtęs“ prieš gerus trejus metus, ir nuo tol su meškere nesiskiria. Nespėjęs pasidžiaugti 7 kg lydeka, praėjusį savaitgalį, sakė, Lazdininkų tvenkinyje sužvejojęs 900 g svėrusį ešerį ir beveik 4 kg svorio lydeką, nors labiausiai, prisipažino, kimba 1,5-2 kg lydekaitės.

„Dabar – pats lydekų metas. Gaudau aš jas užkabinęs gyvą karosą, bet šis turi būti didelis – kokių 15-20 cm, ir lydeka užkibs“, – sėkmingos žvejybos receptu dalinosi žvejys.

Iš didesnių lydekaičių V. Drakšas sakė maląs ir kepąs kotletus, mažesnės tinka filė.

„Žvejyba man – ir geras poilsis, ir azartas. Ar rasi geresnį būdą, kaip su meškere, praleisti laiką“, – savo pomėgiu neabejojo vyras.

„P. n.“ informacija


ProDJ – renginio sėkmės garantas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Vakarų Lietuva

Garsas, šviesa, LED ekranai, scenos, specialieji efektai – tokia yra renginių techninio aptarnavimo įmonės ProDJ direktoriaus 31-erių Dovydo Bajoro verslo kasdienybė. Tai, ką mato į renginius atėjęs žiūrovas, ir tai, kas lieka renginio užkulisiuose – skirtingi, bet vienas nuo kito neatsiejami dalykai, turintys reikšmės renginio sėkmei.


Šukės kelias bando žmonių kantrybę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Problema

Panašu, kad Šukės ir Budrių keliai, kuriuos dar vasarą turėjo tvarkyti ir ligi Naujųjų metų išasfaltuoti konkursą darbams atlikti laimėjusi bendrovė „Šiaulių plentas“, žmonių kantrybę bandys ligi ateinančio pavasario, nes šiokiu metu vykdyti darbus, pasak rangovo, būtų tas pat, kas išmesti pinigus į balą.


 • Gaisrai

Lapkričio 11 dieną ugniagesiai sulaukė keleto pranešimų apie įsipliekusius gaisrus. Vienas jų gautas 13 val. – pranešta, kad Kluonalių kaime gyvenamojo namo kamine suodžiai dega atvira ugnimi. Į vietą atvykę ugniagesiai, panaudoję ištiesiamas kopėčias, užlipo ant stogo ir, pildami vandenį į kaminą, palengva jį vėsino. Ugnis į namą neišplito.

Kitas pagalbos prašymas gautas 23.07 val. iš Dupulčių k., kur ugnis įsiplieskė ūkiniame pastate, priklausančiame 8 savininkams, gyvenantiems šalia esančiame daugiabutyje. Gaisrą pastebėjo pats savininkas, kuris tuo metu darbavosi patalpoje, remontavo automobilį. Manoma, kad ugnis galėjo įsiplieksti dėl gedimo elektros instaliacijoje, juolab kad pastatas statytas 1961 metais. Per gaisrą apdegė įvairūs namų apyvokos daiktai, įrankiai, aprūko sienos.

Lapkričio 12 dieną du Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai skubėjo į Kretingos mieste esančią Aušros g. – namo rūsyje užsiliepsnojo prie nenaudojamos krosnies sukrautos pjuvenos. Jas, panaudojęs 3 gesintuvus, užgesino pats savininkas. Sudegė apie 1,5-2 kub. metrai pjuvenų. Manoma, kad ugnis įsiplieskė dėl pašalinių žmonių neatsargaus elgesio.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas