Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1200) 2017-11-07

Ieškoti vagių šokosi visas miestelis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kartą nukentėjęs nuo vagių Gintaras Žiobakas pasidžiaugė, kad šįsyk Kartenos bendruomenė aktyviai sureagavo į bandymą apvogti dar vienų karteniškių namus. „Gal dabar vagys bebijos lįsti į mūsų miestelį“, – tikėjosi G. Žiobakas.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kartena nemiegojo – kelios dešimtys miestelio vyrų ir jaunuolių atbėgo į pagalbą ieškant trijų vagių, kurie buvo pastebėti išbėgantys iš vieno gyvenamojo namo. Nors vieną įtartiną asmenį pavyko sulaikyti, tačiau kai kurie karteniškiai prisipažino – kitą kartą, ko gero, jie policijos nebesikvies ir surengs savo teismą.

Karteniškis Gintaras Žiobakas pasakojo, kad vagys į jo namus buvo įsibrovę spalio 5 dieną, tačiau nieko išnešti nespėjo, nes pabėgo, išgąsdinti namo parvažiavusio sūnaus.

Tad žinia, kad penktadienio vakarą vagys taikėsi apvogti ir kaimynystėje esantį draugų namą, sujaudino G. Žiobako šeimą.

Paieškos vyko miške

G. Žiobako žiniomis, šio namo šeimininkai buvo išvykę, tačiau jie telefonu gavo suveikusiosios signalizacijos pranešimą, tad paprašė kito kaimyno skubiai nulėkti ir patikrinti situaciją. Šis ir išvydo iš namo išbėgančius du, o paskui – ir dar vieną asmenį.

Žinia apie tai žaibiškai pasklido iš lūpų į lūpas, o taip pat – ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ – G. Žiobakas įsitikinęs, kad iš viso susirinko beveik 100 vyrų, atsiliepę į prašymą padėti sugauti vagis.

„Namas stovėjo pamiškėje, tad vagys nubėgo į mišką. Mes nakties laiku po jį braidžiojom plikom rankom, ieškodami vagių. Kai pagalvoji, čia galėjo ir tragedija viskas pasibaigti – o jei ką nors būtų pridaužę ar užmušę, – kalbėjo G. Žiobakas. – Susirinko daug jaunimo, suvažiavo su mašinomis – pakeleiviai klausinėjo, kas pas mus vyksta, kad toks sujudimas, tiek aplink šviesų. Tuo, kad bendruomenė tokia stipri, tikrai galime pasidžiaugti.“

Šios pastangos nebuvo bevaisės – pastebėję, kad prie vieno kelio, pridengiamas krūmų šakų stovi automobilis, o jame sėdi asmuo, karteniškiai savo automobiliais jį užblokavo. Maždaug 30 metų vyrą jie perdavė policijai.


Vakar Kretingos rajono savivaldybėje pristatyta bendrovės „Eurointegracijos projektai“ atlikta rajono gyventojų apklausa, kuria buvo siekiama įvertinti jų pasitenkinimą komunalinio ūkio ir aplinkos tvarkymo, kultūros, laisvalaikio ir sporto, socialinių, švietimo, teritorijų planavimo paslaugomis bei viešuoju saugumu.


Praėjusį ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybėje su Seimo nariu Antanu Vinkumi susitikę Savivaldybės vadovai ir VšĮ Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė bandė užbėgti už akių dar vienai rajono sveikatos apsaugos reformai, kuri tiesiogiai paliestų ligoninę.


Kitais – 2018 – metais galėtume švęsti jau antrą dešimtmetį statomos Kretingos miesto bibliotekos įkurtuves, jeigu šiai užsitęsusiai statybai būtų skirta visa likusi suma – 980 tūkst. eurų – iš Valstybės investicijų programos (VIP), o Kretingos rajono savivaldybė, planuodama savo 2018 metų biudžetą, jame numatytų apie 200 tūkst. eurų bibliotekos kompiuterinei, kitai įrangai ir lėšų baldams įsigyti.


Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Augutienė ir už melioraciją atsakingas Liutauras Mockus įvykdė pernai prieš Kalėdas gautą užduotį – į aukų dėžutę įdėjo 50 Eur kupiūrą. „Tai viso mūsų kolektyvo indėlis“, – sakė jie.

Vakar Kretingos rajono savivaldybės darbuotojai darbo dieną pradėjo linksmai – nuo pat ankstyvo ryto į posėdžių salę jie rinkosi nešini namuose keptais vienas už kitą gardesniais pyragais, netrukus pakvipo ir kava. Idėją vadino prasminga „Anksčiau ant stalo dominuodavo obuolių pyragai, o šiemet jie kitokie – ir įmantresni, ir spalvingesni“, – sakė ketvirti metai akciją organizuojanti Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Vitalija Kubilienė. Pyragus kepė kiekvienas Savivaldybės skyrius. „Ketvirtadienį užteko apie artėjančią tradicinę akciją visiems pranešti, pirmadienį lūžo stalai“, – džiaugėsi Vitalija. Jos žodžiais, ne šiaip bėgančios, o įsimintinos dienos žmogaus gyvenime yra svarbiausios. Pyragų diena įsimintina ne dėl to, kad Savivaldybės darbuotojai iškepa ir prie bendro stalo ragauja vieni kitų atsineštus pyragus, bet kad tuo pačiu jie aukoja kilniam tikslui – sunkiai sergančio vaiko sveikatai pagerinti. Mažuosius ligonius padeda parinkti Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras. „Kasmet prašome keturių rajone gyvenančių vaikų pavardžių. Pasitariame tarpusavyje, taip pat su Socialinių reikalų ir sveikatos skyriumi, ir nusprendžiame, kam atiteks piniginė auka“, – paaiškino Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Į aukų dėžutę krito daugiausia 5 eurų kupiūros. Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Augutienė ir už melioraciją atsakingas Liutauras Mockus įmetė visą penkiasdešimtinę.


Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė (kairėje) pasidžiaugė buvusios mokinės Rasos Lazdauskaitės iniciatyva vesti užsiėmimus.

Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija saviraiškai neabejingus gimnazistus sukvietė į meno naktį „Šimtmečio takais“. Renginio iniciatorė – gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Sigita Vaicekauskienė, be saviškių mokinių, pasidžiaugti kūrybos teikiamomis emocijomis pakvietė ir Šakių Varpo mokyklos, Lukšių Vinco Grybo ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų atstovus. „Meno nakties kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusios mokyklos yra mūsų vykdomo projekto „Žvilgsnis į Lietuvą: Sūduva“ partnerės, kartu su mumis panorusios per meną, mokinių saviraišką paminėti ir artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį“, – teigė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė. Per renginį „Šimtmečio takais“ buvo sutelktos 22 kūrybinės dirbtuvės – dailės, muzikos, mados, meninės fotografijos, molio, odos, medžio, literatūros – vaikai kūrė žemaičių tarme, veikė gamtos mokslų laboratorija, skaitmeninis kinas, teatro, šokio studijos, vaikai į pasaulį žvelgė 3D formatu, išbandė programavimą, robotikos galimybes. Iš viso kūrybiniuose užsiėmimuose dalyvavo 120 mokinių, juos užėmė 39 įvairių disciplinų mokytojai. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, jog kelio į mokyklą neužmiršta buvę mokiniai – viena jų Rasa Lazdauskaitė vedė kūrybines dirbtuves „Odos spalvos“, o gimnazistė abiturientė Augustė Gerikaitė šeimininkavo „Mados studijoje“.


Darė bandymus, vaikščiojo kiaušiniais

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos I klasės mokiniai Matas Kairys ir Greta Drungilaitė pademonstravo, kaip galima vaikščioti kiaušiniais.

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje įvyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtos mokslų praktinė konferencija „Jaunųjų tyrėjų laboratorija“.

Pasak pradinio ugdymo mokytojos organizavimo grupės vadovės Nijolės Meškauskienės, pamokose ir popamokinėje veikloje, ypač, kai mokykloje duris atvėrė išmanioji klasė, kurioje – visa laboratorijos įranga, mokiniai kartu su mokytojais atlieka daug eksperimentų.

„Atėjo diena, kai apie tyrimo metodų taikymą norėjosi pasidalinti su kitais“, – sakė ji.

Pedagogės žodžiais, pats paprasčiausias eksperimentas, atliekamas pradedant problemos iškėlimu, hipotezės suformulavimu, priemonių parinkimu, baigiant rezultatų ir išvadų skelbimu, ugdo mokinių gamtamokslinį raštingumą.

„Jeigu dabas neatitinka eksperimento turinio, tai tyrimo prasmė lieka neaiški“, – įsitikinusi N. Meškauskienė.


Gydytoja odontologė klinikos „Gidentus“ vadovė Ieva Gaučienė įsitikinusi, jog svarbiausia dovana žmogui – sveikata. „Tad leiskite mums ja pasirūpinti!“ – teigia ji.

Šią savaitę darbą Kretingoje pradės Ievos Gaučienės odontologijos klinika „Gidentus“, ir tai mūsų mieste – vienintelė gydymo įstaiga, kurioje bus teikiamas išskirtinai platus paslaugų spektras.

„Džiaugiuosi galimybe įvairių sričių specialistus pakviesti dirbti Kretingoje. Ir nors gydytojai specialistai į mūsų kliniką atvyks iš Klaipėdos ir Kauno, dėmesio, rūpesčio pakaks kiekvienam pacientui“, – teigė klinikos vadovė gydytoja odontologė, jau ne vienerius metus Kretingoje dirbanti ir darbo patirties turinti Ieva Gaučienė.

Jos pastebėjimu, inovatyvūs savo srities specialistai – vienas svarbiausių klinikos pranašumų. Be gydytojų odontologų, klinikoje „Gidentus“ pacientus konsultuos bei gydys ortodontas, periodontologas, burnos higienistas, protezuotojas, chirurgas. „Visos dantų gydymo paslaugos bus suteiktos po vienu stogu, – akcentavo klinikos vadovė. – Vadinasi, pacientams nuo šiol nebereikės blaškytis po kitus miestus ar klinikas, ieškant vieno ar kito specialisto.“

Klinika „Gidentus“ aprūpinta šiuolaikiška modernia įranga, atkeliavusia iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Japonijos – patikimų gamintojų technika gydytojams leis užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, komfortą bei gydymą be skausmo.


Keistuolių teatro senbuviai skelbia džiugią naujieną: į Kretingą parskrenda Lietuvos nacionalinis skraiduolis – šviežias, švarus ir netgi šiek tiek šventas „Šv. Kormoranas“ su savo šešėlinio humoro klubu. Į vienintelį itin uždaro „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubo“ atvirą posėdį-atsivėrimą kviečiantys klubo nariai (aktoriai R. Aleksaitis, D. Miniotas, A. Kaniava, D. Auželis ir A. Giniotis) žada vieną vienintelį kartą pasirodyti be jokių kaukių bei pristatyti geriausias žanro tradicijas išlaikantį įvykį „Paskalos ir padavimai“.

Kelis dešimtmečius garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, gerbėjus ir pirmąsyk užklydusius smalsuolius vyrai žada nudžiuginti atnaujinta kulinarine drama „Sigutė“ bei pristatyti pamatinį lietuvių tautos epą „Gedimino sapnas, arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“. „Patyrinėję istorinius šaltinius suradome, kad šis epas mums žinomas įvairių perdirbinių pavidalu, tačiau niekas nenumano, kaip buvo iš tikrųjų – o buvo gerokai įdomiau. Istorijos esmė – ne pats Vilniaus įkūrimas: tai tebuvo šalutinis produktas, kuris mūsų dienomis tapo pats svarbiausias. Tačiau mes nusprendėme papasakoti istoriją tokią, kokia ji buvo, o kadangi šios istorijos herojų šaknys siekia majų imperiją, muzikiniu „Gedimino sapno“ sprendimu tapo meksikietiška muzika", – intriguoja vienas iš klubo narių D. Miniotas ir žada toliau tęsti iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją. Į šalį metę fortepijoną ir žiūrovų širdis užkariauti meksikietiškais ritmais pasiryžę „Šv. Kormorano“ kūrėjai supažindins žiūrovus su majų bardais bei legendomis ir atskleis pirmojo Lietuvos parbėgėlio Lizdeikos istoriją.

Visa tai – dar ne pabaiga: paslapties atskleisti nepanorę teatralai pristatys ir patį naujausią savo eksperimentą, išlipantį iš bet kokių iki šiol žiūrovams matytų žanro rėmų. „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas“ atvyksta į Kretingos kultūros centrą jau lapkričio 16 dieną 18 valandą!

Parengė Agnė Vidugirytė


Lapkričio 11 dieną Kretingos rajono kultūros centre įvyksiantis tradicinis renginys kapelų šventė „Grok, žemaiti!“ sutelks liaudiškos muzikos mėgėjus – atlikėjus bei žiūrovus, vieningai tęsiančius liaudiškos muzikos tradicijas mūsų mieste.


Savo nusikaltimus gėda prisiminti

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

„Paskutinis sykis ir – einu į pensiją“, – taip tvirtino 36 metų kretingiškis Osvaldas Tiškus, kuris prieš teismą stojo, jau būdamas teistas 8 kartus. Devintąjį teistumą O. Tiškus užsidirbo už tai, kad vieną kartą pagrobė mobiliojo ryšio telefoną, o kitą kartą iš vaiko rankų išplėšė kvitą už priduotą tuščią tarą.


„Jeigu dviem žodžiais – vogta ir smurtauta“, – taip savaitgalį apibūdino Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.

Jis pateikė informaciją, kad per savaitgalį užfiksuotos 4 vagystės ir 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

„Pranešta, kad šeštadienį apie 19.30 val. sugyventinis galimai smurtavo prieš savo širdies damą, kitas analogiškas įvykis užfiksuotas Pasertupio kaime, naktį iš šeštadienio į sekmadienį apie 00.30 val. Sekmadienį, prieš pat vidurnaktį, dar vienas smurto atvejis nustatytas Lazdininkuose, kur galimai nuo savo vyro agresijos nukentėjo žmona. Visais atvejais smurtautojai buvo neblaivūs, jie uždaryti į areštinę“, – teigė T. Mikelkevičius.

Taip pat policija gavo informacijos, kad šeštadienį apie 5.30 val. į medicinos įstaigą kreipėsi asmuo, kuris išgertuvių metu patyrė sužalojimų. Įtariamasis buvo sulaikytas.

„P. n.“ informacija


Kretingos karatekos Olandijoje su treneriu Luku Kubiliumi

Olandijoje, Sneek mieste, įvyko tarptautinės Waterpoort cup taurės varžybos, dar vadinamos Olandijos atviru čempionatu.

Į šias varžybas susirinko per 250 sportininkų iš 7 šalių. Sėkmingai šiose varžybose kovojo Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai. Norint tapti varžybų prizininkais, kai kuriems šodaniečiams teko kovoti net 4 kovas, tad šios varžybos buvo puiki patirtis ir jėgų išbandymas. Po atkaklių ir efektyvių kovų „Shodan“ komanda iškovojo po 1 aukso ir sidabro bei 2 bronzos medalius.

Efektingai kovojo ir visas tris kovas laimėjo bei čempione 12-13m. amžiaus grupėje tapo Greta Intaitė, o vicečempionės vardą iškovojo Kornelija Česnakaitė. Merginos pakeliui į finalą įrodė, kad yra stipresnės už kovotojas iš Danijos, Švedijos, Olandijos. Bronzos medalius 10-11m. amžiaus grupėje iškovojo Emilija Česnakaitė ir Osvaldas Špiliauskas. Garbingai kovojo ir trenerių pagyrimo nusipelnė medalių neiškovoję Vėjas Urbonavičius, Salvijus Miltinis, Rokas Arlickas.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneris Lukas Kubilius pasidžiaugė savo auklėtinių pasiekimais: „Kiekvienas iš šodaniečių turėjo bent dvi kovas, o norint užlipti ant prizininkų pakylos teko laimėt ir 3-4 kovas. Tad tai buvo tikrai gera patirtis ir pažintis su užsienio karatė mokyklomis.“

„P. n.“ informacija


Lapkričio 3 d. Kretingos „Kretinga“ namuose 87:74 (21:17; 23:18; 20:16; 23:23) palaužė Panevėžio ,,Bangenės-Aiveros“ (2 pergalės, 2 pralaimėjimai) komandą. Kretingiškiai nesvetingai priėmė varžovus ir jiems priekyje leido būti tik iki I kėlinio vidurio (5 min. 6:9), bet kėlinio pabaigoje jau pirmavo šeimininkai, o po dviejų kėlinių komandas skyrė 9 taškai (20 min. 44:35). Vos prasidėjus III kėliniui šeimininkai po taiklaus Lino Jonuškos tritaškio įgijo dviženklę persvarą (21 min. 47:57), o po Tado Maželio tritaškio – ir 14 taškų persvarą (30 min. 62:48). Paskutiniame kėlinyje rungtynių nugalėtojas nekėlė abejonių, ir svečiams tik keletą kartų pavyko sušvelninti atsilikimą iki vienaženklio skirtumo.


„Atostogų parko“ Mineralinio vandens baseinas

Lietuvos rekordų knyga pasipildė nauju pasiekimu – rekordu „Daugiausia baseinų“. Šis užfiksuotas poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“.

Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo „Atostogų parką“ oficialiai pripažino kaip turintį daugiausiai – 15 – įvairaus dydžio ir paskirties baseinų Lietuvoje. Tai – sportinis, 3 masažiniai, treniruočių, kineziterapijos, mineralinio geoterminio vandens, vaikų, Kneipo terapijos bei 6 baseinai po atviru dangumi.

Į Lietuvos rekordų knygą įtrauktas toks rekordo aprašymas: „Daugiausia baseinų – 15 įvairaus dydžio ir paskirties baseinų – įrengta UAB „Atostogų parkas“ poilsio ir sveikatinimo komplekse, atidarytame Žibininkų k. (Kretingos r.) 2015 m.“

Didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ lapkričio 6 d. dieną paminėjo antruosius veiklos metus. Kompleksas yra ne tik aplinkinių miestų bei rajonų gyventojų mėgstama poilsio vieta, bet pritraukia turistų iš visos Lietuvos ir užsienio šalių, kurie čia atvyksta dėl sveikatinimo procedūrose naudojamo mineralinio geoterminio vandens. Procedūrose naudojamo vandens mineralizacija yra aukščiausia Lietuvoje – net 80 g/l ištirpusių mineralinių druskų. Tai – mineralų prisotintas ir gydomosiomis savybėmis pasižymintis vanduo. Sveikatą lankytojai stiprina vieninteliame Lietuvoje geoterminio mineralinio vandens baseine.

„P. n.“ informacija


Dėl penkių morkų investuoti nenori

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Keliasdešimt Rubulių sodininkų bendrijos sklypų savininkų sukilo prieš valdybos sprendimą, kad kiekvieno sklypo savininkas turėtų prisidėti po 300 eurų, asfaltuojant Mišučių, Laumalių ir Vingio gatves. Tokiu sprendimu nepatenkinti žmonės kreipėsi į redakciją, skundą su parašais jie taip pat perdavė Kretingos rajono savivaldybei.


Šeštadienį 19.42 val. ugniagesiai gavo pranešimą, jog gyvenamajame name sodininkų bendrijoje „Akmena“, Žibuoklių g., dega kaminas. Atvykus į vietą, namo stogas pleškėjo atvira ugnimi ir į jo vidų patekti buvo neįmanoma. Pagalbon iškviestas pastiprinimas – ugniagesiai iš Palangos ir Darbėnų. Iš gaisro išnešti du 50 litrų talpos dujų balionai, o pastebėjus, kad svyra viena siena, vieta buvo aptverta „Stop“ juosta.

Gaisro metu nudegė apie 40 kv. m stogo, kuris buvo dengtas šiferiu, o jo konstrukcijos sukrito į vidų. Liepsna sunaikino ir antrajame aukšte buvusius namų apyvokos daiktus. Malšinant liepsnas, vandeniu buvo sulietas pirmasis namo aukštas.

Ugniagesiams pavyko išsaugoti du gyvenamuosius namus, kurie stovėjo 5 ir 7 metrų atstumu nuo gaisro. Kodėl užsidegė namas, tiriama.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas