Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 4 %
Naktį6°C debesuotumas 93 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1198) 2017-10-31

Tarp objektų, kuriems numatyta 2018 metais skirti finansavimą, – Kretingos mieste esančios žvyruotos Panevėžio g. kapitalinio remonto darbai ir projektavimas.

„Tai yra negera praktika, kai susirenkame į tarybos posėdį ir prasideda „pageidavimų koncertas“. Neturėtų taip būti“, – šitaip tarybos narys Vytautas Ročys reagavo į kilusias diskusijas, svarstant klausimą dėl kelių prioritetinės eilės sudarymo. Šie objektai bus finansuojami iš 2018 metų LR kelių priežiūros ir plėtros programos bei kitų metų Savivaldybės biudžeto lėšų.

Sprendimo projektą tarybai pristačiusi Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė, paaiškino, kad patvirtinus objektų eilę bus galima vykdyti viešųjų pirkimų procedūras rangovams parinkti.

„Objektų eilės sąrašui sudaryti administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta komisija, ir joje dirbo du tarybos nariai“, – teigė S. Jazbutienė.

Kaimiškoms seniūnijoms – 35 proc. lėšų

Taigi sprendimo projekte buvo numatyta 35 procentus Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skirti rajono kaimiškųjų seniūnijų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms taisyti; 11 procentų – Kretingos miesto seniūnijos, 2 procentus – Salantų miesto seniūnijos.

Objektų sąraše taip pat numatyti rekonstravimo darbai Kretingos mieste – Rotušės a. ir Vilniaus g., Savanorių g., Minijos g., Klaipėdos g., Teresiečių g., F. Janušio g. (nuo sankryžos su Žemaičių g. iki sankryžos su Laisvės g.); Kretingos rajone – Vilties g. (Padvarių k.), o taip pat – Kretingos mieste esančios Parko g. (iki Bajorų g., Padvarių k.) remonto darbai su projektavimu; Panevėžio g. kapitalinio remonto darbai su projektavimu.

Lėšų planuojama skirti ir projektams parengti – Melioratorių ir Vytauto g. sankryžos rekonstravimo į žiedą; Vytauto g. ruožo nuo Melioratorių g. iki magistralinio kelio A11 rekonstrukcijai; Nidos g. rekonstrukcijai.

Objektų sąraše numatytas pėsčiųjų perėjų kryptinio apšvietimo įrengimas Kretingos mieste ir rajone; inžinerinės paslaugos (remonto darbų techninė priežiūra ir kt.); techninės kelių inventorizacijos duomenų atnaujinimas, įtraukiant naujus kelius ir papildant duomenų bazę.


Kretingos rajono savivaldybėje įvyko išplėstinis Nevyriausybinių organizacijų (NVO) tarybos posėdis, kurį inicijavo Klaipėdos NVO informacijos ir paramos centras.

„Valdiškų“ mokyklų nebesteigs

Pasak šio centro atstovo Ričardo Diržio, NVO pradėjo veikti savivaldybėse nuo maždaug 2014-ųjų, tačiau, ką jos veikia, nelabai aišku.

Su Centro direktoriumi Martinu Žaltausku, kuris yra ir nacionalinės NVO tarybos pirmininkas, R. Diržys atvyko pasišnekėti apie tai, kad šalies savivaldybės pagal 2012 m. Seimo patvirtintą Lietuvos pažangos strategiją iki 2020 m. įpareigotos bent 15 proc. savo teikiamų viešųjų paslaugų palaipsniui perduoti NVO sektoriui. NVO ir biudžetinės įstaigos turėtų konkurencinėmis sąlygomis dirbti švietimo, kultūros, sporto bei socialinėje srityse.


Automobiliams auna žieminį apavą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Per pastarąją dekadą, ligi lapkričio 10-osios, vairuotojai privalo pasikeisti vasarines automobilių padangas į žiemines. Nors nesninga ir nešąla, tačiau vairuotojai ne visuomet objektyviai įvertina eismo sąlygas – apauti automobilį žieminiu apavu būtina ir dėl savo, ir dėl aplinkinių saugumo.


„Kokią pamoką galima vadinti sėkminga?“ – prieš prasidedant Kretingos švietimo centro organizuojamai konferencijai „Sėkmingos pamokos faktoriai“, retoriškai klausė šio centro Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė konferencijos moderatorė Rima Ramoškienė.


„Pilsots“ klubo nariai konferencijos dalyviams savo pasakojimu ir pasirodymu paliko neišdildomą įspūdį.

Į respublikinę I-IV klasių mokinių konferenciją „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“ Skuodo, Rietavo bei mūsų, Kretingos, rajono mokymo įstaigų pradinukus, jų mokytojus subūrė Kurmaičių pradinė mokykla. Ši konferencija – tai veiklos ir darbų, skirtų Piliakalnių metams, apibendrinimas, galimybė pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalinti gerąja patirtimi. Konferencija „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“, kurios globėjas – mūsų rajono meras Juozas Mažeika, iš esmės buvo atiduota į vaikų rankas: mokiniai, padedami savo mokytojų, parengė pranešimus, kuriuose atspindėjo savo įspūdžius, patirtus lankant piliakalnius, ir kuriais gyvai, iliustratyviai perteikė įgytas istorines žinias.

„Pagal Geros mokyklos koncepciją sėkmingos mokyklos veiklos požymis yra ne tik geri ugdymo, mokymosi rezultatai, bet ir įsimenančios, prasmingos, malonios gyvenimo mokykloje patirtys. Manau, jog šių metų veiklos, skirtos Piliakalnių metams, ir yra vienos tokių“, – kad vaikus pavyko sudominti piliakalnių tema, teigė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.


Pranciškonų gimnazijos gimnazistų komanda, iškovojusi pagrindinį Euroscola konkurso prizą – kelionę į Europarlamento būstinę Strasbūre.

Pranciškonų gimnazijos komanda, kurią sudaro I-IV kl. gimnazistai, vadovaujami geografijos mokytojo Viliaus Adomaičio, dalyvavo Europos Parlamento suorganizuotame Euroscola konkurse, kurį laimėję iškovojo teisę savo mokyklai ir Lietuvai atstovauti Strasbūre įvyksiančiuose Europos jaunimo debatuose, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą.

Jie vyks anglų ir prancūzų kalbomis, ir debatuose dalyvaus per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių. Be konkursą laimėjusios komandos, Europos Parlamento būstinę Strasbūre aplankys gerokai gausesnė Pranciškonų gimnazijos delegacija – konkurso nugalėtojai laimėjo kelionę 24 asmenims.

Europos Parlamento organizuojamas Euroscola konkursas, paaiškino V. Adomaitis, vyksta visose ES valstybėse, – kiekvienoje jų suformuojama 12 pogrupių, kurių nugalėtojas ir laimi prizą – kelionę į Strasbūrą, o jos išlaidas iš dalies padengia Europos Parlamentas.

„Tai – aukšto lygio konkursas, kuriam laimėti reikia labai daug išsamių žinių ne tik apie Europos valstybes, bet ypač – apie ES institucijų veiklą. Mūsų komanda tarp visų pogrupių Lietuvoje surinko daugiausia taškų. Pasirodėme, jog esame stiprūs žiniomis ir komandiniu darbu“, – teigė komandą konkursui parengęs mokytojas.


Teatru dar labiau garsins Kretingą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
Nuo vaikystės su „Atžalynu“ suaugusi šio kolektyvo vyriausioji režisierė Auksė Antulienė, išrinkta Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos viceprezidente, atstovaus Lietuvai prestižiniuose Europos ir pasaulio mėgėjų teatrų renginiuose.

Vilniuje įvykusiame Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos (LMTS) suvažiavime, renkant naują tarybą, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė buvo išrinkta viceprezidente. Prezidente tapo Skapiškio mėgėjų teatro režisierė Vita Vadoklienė.

„Tai – didžiulis mano darbo įvertinimas ir garbė, – džiaugsmo neslėpė A. Antulienė. – Pagrindinės viceprezidento pareigos yra palaikyti Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos ryšius su Pasauline mėgėjų teatro asociacija bei Šiaurės Europos mėgėjų teatro aljansu. Taip atsiranda galimybė atstovauti Lietuvai pasauliniuose mėgėjų teatrų bei Europos regioniniuose kongresuose, festivaliuose, atrinkti ir deleguoti į juos kolektyvus iš Lietuvos.“

Dvidešimt dvejus metus su „Atžalynu“, kuris Kretingoje gyvuoja jau keturis dešimtmečius, dirbanti ir atstovaudama Lietuvai įvairiuose festivaliuose, konkursuose A. Antulienė sakė visuomet skleidusi gerąją žinią apie Kretingą. „O nuo šiol atsiras dar daugiau galimybių garsinti savąjį miestą ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Tikiuosi, kad nuo šiol užsimegs dar daugiau ryšių, į Kretingą atvyks daugiau svečių iš įvairių šalių“, – samprotavo režisierė.


„Tu netekai mašinos, dabar pati būsi parduota“, – tokius žodžius nukentėjusioji G. N. teigė išgirdusi iš 41 metų kretingiškio Vytauto Butkaus, kuris kaltinamas šių metų kovo 13 dienos vakarą nuo 20 iki 22 val. neteisėtai atėmęs jai laisvę. Vyras savo kaltės neprisipažino, tačiau jam teisme teko aiškintis ir dar dėl dviejų nusikalstamų veikų.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGOJE.

VYTAUTO g. Spalio 27 dieną apie 18.30 val. vyras (gim. 1985 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (neturėdamas teisės vairuoti, automobilį vairavo neblaivus (1,22 prom.), Palangos m. PK Reagavimo skyriaus vyriausiesiems patruliams davė 250 eurų kyšį. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„P. n.“ informacija


Prasidėjo naujas Regionų krepšinio lygos (RKL) sezonas, kuriame kovas pradėjo ir Arimanto Mikaločiaus treniruojami Kretingos krepšininkai. Po pirmųjų dviejų turų kretingiškiai su viena pergale ir vienu pralaimėjimu dalinasi VI–XI turnyrinės lentelės pozicijas.


Praėjusiame tarybos posėdyje buvo pritarta dviejų butų įsigijimui, taip padidinat Savivaldybės socialinio būsto fondą. Tačiau socialdemokratas Povilas Turauskis priminė idėją geriau statyti socialinį būstą, negu ieškoti, kur įsigyti tam tinkamų butų.


Praėjusį sekmadienį, spalio 29-ąją, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai minint 110 metų sukaktį, palangiškiams bei kurorto svečiams buvo atvertas bažnyčios bokštas su įrengta apžvalgos aikštele.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas