Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 99 %
Naktį-4°C debesuotumas 46 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1196) 2017-10-24

Ratais – per vejas ir alėjas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Šios Kretingos muziejaus nuotraukos, kuriose užfiksuoti automobiliai, pastatyti pažeidžiant taisykles, buvo perduotos policijai, prašant sustiprinti patruliavimą.

Kretingos muziejus jau 25 metus kovoja su tais lankytojais, kurie į Dvaro sodybos parką drįsta važiuoti automobiliais, motociklais, motoroleriais – mauroja pėsčiųjų takais, transportą stato ant vejos, tarp liepų, netgi nubrozdindami jų kamienus. Neapsikentusi situacijos, muziejaus direktorė kreipėsi į policiją, ši problema taip pat svarstyta ir Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisijoje.

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė pastebi, kad dalis vairuotojų nepaiso kelio ženklo „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ ir automobiliais važiuoja prie pat Kretingos sporto mokyklos pastato. Kadangi čia vietos mažai – mašinas rikiuoja ir ant vejos ar liepų alėjose.

„Propaguoja sportą, sveiką gyvenimo būdą, o su mašinomis nori privažiuoti prie pat slenksčio. Pati vedu sūnų į treniruotes ir niekada nekilo mintis įvažiuoti į parką automobiliu. Juk kitoje gatvės pusėje yra dvi aikštelės transportui statyti, – stebėjosi J. Tertelienė. – Kalbėjausi su policijos pareigūnais, kurie patvirtino, kad kelio ženklas „Motorinių transporto eismas draudžiamas“ leidžia įvažiuoti tik aptarnaujančiam transportui ir jam nepriskiriami tie automobiliai, kuriais tėvai veža vaikus į treniruotes arba kuriais atvažiuoja žiūrovai į varžybas.“

Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas pripažino, kad problema dėl automobilių statymo parko teritorijoje yra. „Neturiu atsakymo, kaip šią problemą reiktų spręsti. Kelio ženklas yra, o jei vairuotojai jį pažeidžia, mes, sporto mokykla, neturime jiems jokių įgaliojimų. Čia labiau kultūros, o tiksliau – jos nebuvimo, klausimas“, – teigė R. Malakauskas


Antenos sukėlė emocijų bangas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Antenų miškas ant vandens bokšto, Melioratorių gatvėje, o ir vienintelė „Mezon“ interneto antena ant daugiabučio stogo sukėlė nerimo ir pykčio bangas tarp kretingiškių. Vieniems neramu, ar didelė antenų koncentracija vienoje vietoje nekenkia sveikatai, o kitiems kaimynės antena neva trukdanti išvalyti kaminą.


Kretingos muziejaus darbuotojai rožyną papildė rožėmis, narcizais, krokais.

Penktadienį Kretingos muziejaus darbuotojai plušo prie rato formos rožyno – čia pasodinta ne tik 20 rožių „Piano“, bet ir narcizų bei krokų, kurie suteiks gėlynui daugiau spalvų pavasarį.

Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė informavo, kad į gėlyną pasodinta 300 narcizų bei 900 krokų, kurie pražys geltona, violetine bei balta, marginta violetiniais dryželiais, spalvomis.

„Rožės – bordinės spalvos ir bijūniniais žiedais. Labai gražios ir labai ilgai žydi – net pamiršti, kada gi tas žiedas prasiskleidė, – teigė J. Tertelienė. – Kitais metais planuojame atnaujinti ir keturkampį rožyną, esantį šalia paradinių laiptų į muziejų – kad ir šis gėlynas neatrodytų liūdnai.“

„P. n.“ informacija


Edita Motužytė džiaugėsi stipendija ir sakė dar nežinanti, kur ją išleis.

Vakar Klaipėdos valstybinėje kolegijoje su kilnia misija apsilankė Nacionalinio Kauno dramos aktorius Liubomiras Laucevičius – jis trims puikiai besimokančioms studentėms įteikė Antano Vizbaro stipendijas. Taip įprasminti savo tėvo Antano Vizbaro veiklą, kuomet jis Tiškevičių dvare Kretingoje dirbo ekonomu, sumanė jo dukra Aldona Look, šiuo metu gyvenanti Havajuose.

Šventinės ceremonijos metu, kuri buvo surengta Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje, L. Laucevičius pasveikino tris studentes, kurios šįsyk už gerą mokymąsi paskatintos 150 JAV dolerių (apie 127 Eur) stipendijomis: Eriką Sorokiną, Editą Motužytę ir Sandrą Žilytę.

„Smagu, kad kažkas įvertina, paskatina eiti tolyn. Nors I kurse dėstytojas buvo užsiminęs apie šią stipendiją, bet mokydamasi specialiai nesiekiau būti ja apdovanota, galima sakyti, buvau ją pamiršusi. Taigi dabar stipendija man tapo malonia staigmena, – „Pajūrio naujienoms“ sakė finansus paskutiniame – trečiajame – kurse studijuojanti E. Motužytė, kuri mokytis į Klaipėdą atvyko iš Plungės. – Esu patenkinta studijomis, nes čia daug dėmesio skiriama praktikai. Mokytis man nesunku – ko gero, dėl to, kad tikrai esu savo vietoje.“


Mokymams pasibaigus – gerų emocijų lavina Kurmaičių pradinėje mokykloje.

Kasmet Europos šalyse rengiama Europos programavimo savaitė („Europe Code Week“), skirta įdomiai ir patraukliai mokyti programavimo, šį rudenį atkeliavo į Kretingos rajoną: Europos programavimo savaitės renginiai įvyko Kurmaičių pradinėje mokykloje, Simono Daukanto progimnazijoje ir Darbėnų gimnazijoje.

Surengti programavimo pamokų ciklą mūsų rajone kartu su bendrove „Google“ nusprendė asociacija „Langas į ateitį“ – programuoti, padedami savanorių programavimo profesionalų, mokėsi ir mokytojai, ir moksleiviai.

„Mokėti programuoti šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje tampa vis aktualiau, nesvarbu, kur mes begyventume – didmiestyje ar mažesniuose miesteliuose. Labai norėjosi, kad pasaulinė technologijų milžinė bendrovė „Google“, aktyviai prisidedanti prie šviečiamosios veiklos mokyklose, atsigręžtų į nedideles mokyklas, ir mums pavyko – kad pateisintume rengiamos Europos programavimo savaitės tikslus, susivienijome kelios mokyklos, ir mūsų, norinčių pasimokyti programavimo, buvo gausus būrys“, – teigė Europos programavimo savaitės mūsų rajone iniciatorė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.


Klaipėdos universitetinė ligoninė spalio 27 d. rengia konferenciją Tarptautinei psoriazės, arba žvynelinės, dienai paminėti.

„Ši konferencija skirta ne medikams, o visuomenei, tad laukiame visų, kuriems svarbios psoriazės gydymo aktualijos, – teigė viena konferencijos organizatorių Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė. – Apie psoriazę kalbėsime tiems, kurie dar bijo nueiti į kirpyklą ar nusirengti paplūdimyje, – norime žmonės paaiškinti, kad ši liga, nors ir neišgydoma, tačiau yra valdoma ir sergantieji gali gyventi visavertį gyvenimą.“


Kretingoje pasieniečiai aptiko daugiau kaip 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir sulaikė, įtariama, jas laikiusį kretingiškį. Taip pat sulaikytas ir Plungės rajono gyventojas, įtariama, susijęs su šia kontrabanda. Vyrams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 7 metų.


Regiono merai universitetui pasiruošę padėti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Vakarų Lietuva

Susitikime-diskusijoje, kurią surengė Klaipėdos universitetas, Vakarų Lietuvos savivaldybių merai ne tik pasižadėjo toliau bendradarbiauti, bet palaikė ir idėją šią vienintelę regione esančią aukštąją mokyklą stiprinti ir remti finansiškai.


Dėl ženklo – audra stiklinėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Aplankyti Petrikaičių kapinėse palaidotų giminių susiruošę žmonės kelyje Kretinga-Gargždai turi būti itin budrūs, kad nepravažiuotų posūkio į dešinę, vedančio šių kapinių link. Mat prie sankryžos stovi Petrikaičių kaimą priešingoje pusėje nurodantis ženklas, o tai, kad teisingai vykstama į kapines, pasimato tik už 100 m. Pagrindiniame kelyje Kretinga–-Gargždai kelyje kapinių nuorodos, pasirodo, nėra todėl, kad tokio ženklo nėra Kelių eismo taisyklėse.


„Vairuotojai jau, matyt, buvo įpratę, kad policija sustiprina patruliavimą penktadienio, šeštadienio vakarais, pirmadienio rytą. Šįkart pasielgėme netradiciškai ir kartu su kolegomis iš Klaipėdos policinę priemonę surengėme sekmadienio rytą – jos metu įkliuvo net 5 neblaivūs vairuotojai“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.


„Metų ūkio“ titulas – karteniškiui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
Kretingos rajone įvykusio konkurso „Metų ūkis-2017“ nugalėtojai (iš kairės) Jonas Drungilas, Antanas Duoblys ir Vincas Pudžmys.

Kretingos rajone išrinkti konkurso „Metų ūkis-2017“ nugalėtojai.

Pasak vieno organizatorių Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininko Antano Stonkaus, rajone yra daug gerai besitvarkančių, pažangiai ūkininkaujančių, į savo ūkius investuojančių žemdirbių, tačiau pagal konkurso nuostatus išrinkti reikėjo tris. Duomenis apie ūkininkus ir ūkius surinkti padėjo seniūnijų žemės ūkio specialistai.

„Komisija, kurioje, be manęs, dirbo Kretingos žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Augutienė bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos rajono biuro vedėja Gražina Poškienė, atsižvelgę į kriterijus, vienbalsiai nutarėme, kad šių metų lyderiai yra Kartenos seniūnijoje, Gintarų kaime, ūkininkaujantis Jonas Drungilas, kuriam ir skyrėme „Metų ūkio-2017“ titulą, taip pat Antanas Duoblys iš Kūlupėnų seniūnijos (pelnė II v.) bei Vincas Pudžmys iš Darbėnų seniūnijos, Grūšlaukės kaimo (III v.)“, – sake A. Stonkus.

Dvidešimt ketvirtą kartą įvykusio konkurso „Metų ūkis-2017“ nugalėtojai, kaip ir kiti savo rajonuose geriausiais pripažinti Lietuvos ūkininkai, bus pagerbti Kauno kultūros ir sporto centre „Girstutis“. A. Stonkaus teigimu, atskirai padėkoti šauniausiems žemdirbiams nepamiršta ir Kretingos rajono savivaldybė. Tradicija tapo „Metų ūkio“ nugalėtojus pasikviesti į metams baigiantis organizuojamą šventinį rajono tarybos posėdį ir ten juos pagerbti.

„Nekalbėjau dar su meru, bet esu įsitikinęs, kad ši tradicija ir toliau gyvuos“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė A. Stonkus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas