Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 51 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1194) 2017-10-17

Kodėl brangs vanduo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kretingos vandens ūkio vadovo Gedimino Valinevičiaus pastebėjimu, mieste prie nuotekų tinklų vangiausiai tėra prisijungę prie Akmenos bei Pastauninko gyvenantys individualių valdų savininkai.

Nuo lapkričio 1 dienos kretingiškiai – individualių ir daugiabučių namų gyventojai – už geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą mokės diferencijuotomis kainomis: vieniems vanduo atpigs tik 1 centu, o kitiems pabrangs 23 ct. Ir tai toli gražu – ne brangimo riba, nes visiems teks sumokėti už tuos, kurie geranoriškai nesijungia prie centralizuotų vandentvarkos tinklų.

Daugiabučiuose – didžiausi nuostoliai

Didžiausią kainų pokytį pajus tie daugiabučių gyventojai, kurie už paslaugas atsiskaito pagal butuose įrengtus apskaitos prietaisų rodmenis. Jiems vanduo ir pabrangs daugiausiai – 0,23 ct už 1 kub. m. Ligi šiol už 1 kub. m vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo jie mokėdavo 2,71 Eur, o jau kitą mėnesį – 2,94 Eur.

O tiems daugiabučių gyventojams, kurie atsiskaito pagal namo įvade įrengtus apskaitos prietaisus, kaina išliks ta pati, kaip ir ligi šiol – 2,67 Eur.

Vieninteliems individualių namų gyventojams, kurie už vandenį atsiskaito pagal name įrengtus apskaitos prietaisus, kaina sumažės vos 1 ct – ligi šiol jie mokėjo 2,71 Eur už 1 kub. m, o netrukus mokės 2,70 Eur.

Kainos, pasak G. Valinevičiaus, labiausiai pakeltos daugiabučių gyventojams todėl, kad būtent daugiabučiuose patiriami didžiausi vandens nuostoliai: „Per metus susidaro 8,5 proc. skirtumas tarp namo įvadinio apskaitos prietaiso ir skaitiklių butuose. Kažkas nesąžiningai elgiasi, o gal vanduo kažkur nuteka. Pagal skaičiavimo metodiką, nuostoliai, susidarę daugiabučiame name, yra visų gyventojų rūpestis, nes visi vamzdynai ir komunikacijos yra bendras namo gyventojų turtas“, – aiškino bendrovės vadovas.


Per paskutinį išvažiuojamąjį posėdį Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisija apsilankė Grafų Tiškevičių gatvėje, kurią su Padvariuose esančia gatve jungia per privačius sklypus einantis lauko keliukas. Gyventojai prašė uždrausti juo važiuoti sunkiasvoriam transportui.


Kretingos rajono tarybos Švietimo komiteto posėdis, kuriame buvo aptariamos Švietimo centro funkcijų plėtros perspektyvos, pasisuko netikėta linkme: Jūratė Laučiūtė pareiškė atsistatydinanti iš komiteto pirmininkės pareigų. „Jeigu jau aš viena likau kvailio vietoje, tai kito varianto nematau“, – taip paaiškino ji.


Gretos Venclauskaitės darbas buvo įvertintas Japonijoje, Kanagavos prefektūroje, įvykusiame konkurse.

Salantų meno mokyklos Dailės skyriaus IV klasės mokinė Greta Venclauskaitė Japonijoje, Kanagavos prefektūroje, įvykusioje XIX pasaulio vaikų piešinių bienalėje buvo apdovanota specialiu komisijos prizu. Iš viso bienalė sulaukė daugiau kaip 25 tūkst. darbų iš 87 pasaulio šalių.

„Būti pastebėtiems tokioje gausybėje yra didelis įvertinimas, – pasidžiaugė G. Venclauskaitės mokytoja Ingrida Taujanskienė. – Tai jaunam menininkui yra labai svarbu – motyvuoja toliau stengtis ir siekti tobulėjimo. Nors Gretai yra 14 metų, tačiau ji yra labai universali – geba sukurti ir grafikos, ir tapybos darbą.“

Bienalės organizatoriai skelbia, kad darbų sulaukta iš viso pasaulio, ir tai rodo, kad menui nėra kalbos ar kultūros barjerų. „Vaikai ir studentai reprezentuoja tai, ką jie mato, kokių klausimų jiems kyla ir popieriuje išlieja savo vaizduotę. Galima pajusti troškimą, ką jie savo paveikslais nori perduoti užsienio šalims, nepaisant sienų. Jei turi vieną pieštuką ir vieną popieriaus lapą, gali viską išreikšti. Pabandyk per meną pajusti vieną pasaulį“, – apibendrindami bienalės rezultatus, savo internetinėje svetainėje skelbė jos organizatoriai.

Geriausi 519 darbų buvo eksponuojami parodoje.

„P. n.“ informacija


„Kristale“ garsina Kretingos vardą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
Kretingos kultūros centro mišrus choras „Kristale“ džiaugiasi galėdamas garsinti Kretingos vardą sostinėje ir visoje šalyje.

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“ dalyvavo geriausių Lietuvos nacionalinio kultūros centro surengtame suaugusiųjų chorų konkurse, įvykusiame Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. „100-balėje sistemoje surinkę 88,3 balo, užėmėme 16-tą vietą. Tai yra pats aukščiausias pasiekimas per 5-erių metų mūsų choro gyvavimo periodą“, – džiaugėsi choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Į šį konkursą, tikino K. Rimienė, kretingiškių choras pateko, pirmajame šio konkurso etape laimėjęs I laipsnio diplomą, ir varžėsi su 38 pačiais geriausias šalies chorais.

„Mums buvo didžiulė garbė ir pripažinimas jau tai, kad patekome į II etapą ir galėjome dalyvauti finaliniame konkurse kartu su profesionaliais valstybiniais chorais. Todėl ir išvykome itin gerai nusiteikę, nes žinojome, kad jau vien dalyvaudami garsinsime Kretingos vardą. Kitų rajonų kultūros centrų chorai nė nesiryžta dalyvauti šio konkurso atrankoje“, – neslėpė K. Rimienė.


Telefoninių sukčių auka tapo Palangos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Darius Petkūnas. Patikėjęs sukčių melais, kunigas jiems atskleidė elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir taip Palangos parapija neteko 1 tūkst. 100 Eur.

Sukčių skambučio į jo mobiliojo ryšio telefoną D. Petkūnas sulaukė spalio 13 dieną apie 20 val. Skambinęs asmuo prisistatė esąs Kauno policijos pareigūnu ir nurodė, kad su jo valdoma sąskaita galimai vyksta nelegalios operacijos – kad būtų viskas išsiaiškinta, paprašyta atskleisti prisijungimo duomenis.

Tai padarius, iš Palangos evangelikų liuteronų parapijos sąskaitos į kitą sąskaitą ir buvo pervesta 1 tūkst. 100 Eur.

Apie tai, kad buvo apgautas sukčių, D. Petkūnas policiją informavo tą pačią dieną.

D. Petkūnas apie įvykį komentuoti „Pajūrio naujienoms“ atsisakė, motyvuodamas tuo, kad nenori pakenkti tyrimui.

„P. n.“ informacija


Padaugėjo skundų dėl triukšmo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

„Atvėsus orams, jaunimas ieško, kur susiburti patalpose – jų linksmybės ne visiems patinka, tad policija praėjusį savaitgalį sulaukė skundų dėl triukšmo“, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

KŪLUPĖNŲ k. Spalio 15 dieną, apie 14.30 val. į policiją kreipėsi Kūlupėnų k. gyventoja, nurodžiusi, jog, sugadinę plastikines duris, vagys įsibrovė į jos namus ir pagrobė tris aukso žiedus bei metalinį seifą. Žala – 2 tūkst. Eur.

DULPUČIŲ k. Spalio 13 dieną pranešta, jog iš statomo namo pavogti statybiniai įrankiai, verti 160 Eur.

DRUSKININKŲ g. Spalio 13 dieną apie 8 val. 50 min. Palangoje, vyras (gim. 1961 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (važiavo automobiliu, neprisisegęs saugos diržo), Klaipėdos apskr. VPK Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui davė 10 Eur kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Sporto centro „Delfi“, Vilniuje, parketą sudrebino pirmą kartą Lietuvoje surengtas Europos badmintono federacijos U-17 reitingų ciklo turnyras „Yonex Lithuanian U-17 2017“.


Užvakar Darbėnų parapijos tikintieji atsisveikino su trejus metus jiems tarnavusiu klebonu Vygintu Gudeliūnu, o vakar šv. Mišių metu jis jau perdavė parapiją naujam ganytojui Viktorui Dirvonskiui, kuris ligi tol dirbo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos vikaru.


Darbą Kretingoje pradeda nauja teisėja

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Naujienos
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą ir priėmė Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja paskirtos Jurgitos Ališauskaitės priesaiką.

Penktadienį Prezidentūroje iškilmingos ceremonijos metu prisiekė penki nauji paskirti apylinkių teismų teisėjai, tarp kurių – ir Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja paskirta Jurgita Ališauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba informavo, kad penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus dėl penkių apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

Prezidentė pabrėžė, kad išsakyti priesaikos žodžiai garbingai ir sąžiningai vykdyti teisingumą – tai kiekvieno teisėjo atsakomybė, pažadas ir įsipareigojimas Lietuvai ir jos žmonėms. Šalies vadovės teigimu, suteikiama teisė spręsti valstybės vardu yra itin didelio pasitikėjimo ženklas.

Vakar nauja teisėja paskirta J. Ališauskaitė jau pradėjo darbą Kretingos rajono apylinkės teisme. Iki šiol ji dirbo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurore.

Tačiau tai – ne vienintelė naujiena Kretingos rajono apylinkės teisme. Vakar buvo paskutinė diena, kai Kretingos rajono apylinkės teismui vadovavo Erikas Jurgutis – pasibaigus 5 metų kadencijai, nuo šiol jis dirbs tik teisėjo darbą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas