Pajūrio naujienos
Help
2018 Sausis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 99 %
Naktį-7°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar naujasis Kretingos ženklas atspindi mūsų krašto savitumą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Ar skiepijatės nuo gripo?

 • Sveikata
 • 2017-11-03

Marija GALDIKAITĖ:

– Pati prieš ligas ir taip atsilaikau, o sūnų, kuriam 3 metai, paskiepijau. Aš nepasiduodu tarp jaunų mamų plintančiai madai neskiepyti. Tiesą sakant, ir sūnus retai serga, tad negaliu pasakyti, ar dėl skiepų, ar šiaip.

Daina RIMKUTĖ:

– Auginu 6-erių dukrą, jau paskiepijau. Jokios bėdos – procedūros mergaitė nebijo, o šalutinio poveikio taip pat nebuvo. Mano aplinkoje mamos ir pačios skiepijasi, ir vaikus skiepija – norisi apsidrausti, kad nesirgtume.

Ignas VAITKUS:

– Gal ir pasiskiepyčiau, jei turėčiau laiko. Apie tai kažkaip net negalvoju. Senokai sirgau, tikiuosi, kad ir šiemet joks gripas nepristos.

Kretingos rajono savivaldybės gydytojos Vandos VERBUTIENĖS komentaras:

– Kiekvienas gyventojas, norintis pasiskiepyti nuo gripo, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją bet kurioje rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje. Iš viso per du kartus Kretingos rajonas gavo 1 tūkst. 40 vakcinų nemokamiems skiepams, 704-ios jau yra panaudotos. Nemokamai skiepytis gali sergantieji lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni pacientai, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos namų gyventojai bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Nepatenkantiems į šią grupę gali būti pasiūlytos mokamos vakcinos, kurių vienos mažiausia kaina, priklausomai nuo gamintojo, – 7,30 euro. Šalyje 10 tūkstančių gyventojų tenka 67,1 sergamumo ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų ligomis atvejo. Užregistruota ir 20 gripo atvejų. Skiepytis nuo gripo dar nėra vėlu.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kita žvynelinės pusė

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-03

Minint Pasaulinę žvynelinės (psoriazės) dieną, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmąkart buvo surengta konferencija „Kita žvynelinės pusė“, skirta šia liga sergantiems Klaipėdos krašto žmonės bei jų artimiesiems. „Sergančiuosius žvyneline vargina ir pati liga, ir neigiamas visuomenės požiūris į ją, nes žmonėms labai trūksta žinių“, – tvirtino šios konferencijos rengėjos Odos ir venerinių ligų poskyrio vedėja gydytoja Jolanta Česienė bei gydytoja dermatovenerologė Rita Buivydaitė-Dailidėnė.


Į ligonines guldys dar atsargiau

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-03

Kretingos rajono savivaldybėje įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo rajono tarybos nariai, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Alfridas Bumblys bei jo pavaduotoja Vilma Stasiulienė įspėjo, kad Lietuvos Vyriausybė ir Sveikatos ministerija iškėlė tikslą į ligonines guldyti mažiau pacientų. Tų gydymo įstaigų, kurios į ligonines žmones guldo nesant būtinybei, laukia patikrinimai ir baudos.


Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotoja Vilma Stasiulienė pateikė duomenis, kaip 2016-aisiais bei šių metų I pusmetį rajone vykdomos prevencinės programos.


Nauja medicinos įstaiga – klinika „Ave Medica“ ir kraujo tyrimų laboratorija „Antėja“, įsikūrusios Birutės g. 1, – pacientų laukia nuo lapkričio 9 d.

Artimiausiomis lapkričio mėnesio dienomis Kretingoje darbą pradės nauja medicinos įstaiga – klinika „Ave Medica“ ir medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ padalinys. Ir „Ave Medica“ klinikų tinklo direktorius gydytojas onkologas-chemoterapeutas Grinvydas Butrimas, ir Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai gydytoja Dangira Babenskienė tvirtino, jog ši medicinos įstaiga pasirengusi rūpintis kretingiškių sveikata ir suteikti aukščiausio lygio paslaugas.

Sveikatos paslaugų paketas – po vienu stogu

„Mūsų tikslas – pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir teikti aukšto lygio paslaugas, – apie prisiimtą iššūkį kalbėjo „Ave Medica“ klinikų tinklo direktorius G. Butrimas. – Mums žinoma, jog Kretingoje trūksta gydytojų specialistų, todėl pacientai priversti važiuoti į Klaipėdą ar kitus didmiesčius, norėdami gauti antrojo lygio paslaugas. Bandome užpildyti šią nišą.“

Klinikoje „Ave Medica“ bus teikiamos pirmojo ir antrojo lygio sveikatos priežiūros paslaugos. Su pacientais klinikoje dirbs šeimos gydytojai, odontologai, gydytojai specialistai. G. Butrimo teigimu, pacientai turės galimybę konsultuotis pas akušerį-ginekologą, kardiologą, neurologą, reumatologą, ortopedą-traumatologą, pulmonologą, chirurgą, dermatovenerologą, onkologą, taip pat dirbs gydytojai, kurių specializacija – vaikų ligos.


Klaipėdos universitetinė ligoninė spalio 27 d. rengia konferenciją Tarptautinei psoriazės, arba žvynelinės, dienai paminėti.

„Ši konferencija skirta ne medikams, o visuomenei, tad laukiame visų, kuriems svarbios psoriazės gydymo aktualijos, – teigė viena konferencijos organizatorių Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė. – Apie psoriazę kalbėsime tiems, kurie dar bijo nueiti į kirpyklą ar nusirengti paplūdimyje, – norime žmonės paaiškinti, kad ši liga, nors ir neišgydoma, tačiau yra valdoma ir sergantieji gali gyventi visavertį gyvenimą.“


Morta MAŽEIKIENĖ:

– Cukrus galbūt ir yra blogybė. Užtat vietoj jo aš vartoju medų. O druska – nepasakyčiau, kad blogai. Kaip be druskos ilgiau išsilaikytų nesugedę produktai? Jos ir dėl skonio įsidedame į valgį. Tiesa, kad nesukeltų kraujo spaudimo, aš pati jos beriu labai nedaug.

Edmundas MIŠČIKAS:

– Druska, arba cheminis junginys natrio chloridas, nėra blogis, jei saikingai vartojame, – tik į naudą, nes atkuria rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizme. O štai cukraus reikėtų vengti, nes apkrauna kepenis, skatina aterosklerozės vystymąsi. Apskritai – kas per daug, tas nesveika.

Rimantas VARKOJUS:

– Nesaldinu nei kavos, nei arbatos, nes iš tikrųjų manau, kad jis nėra gėris. Be to, cukraus ir taip būna pridėta produktuose, kuriuos perkame parduotuvėje. Prėsko maisto nevalgau, todėl druskos į namuose verdamą sriubą ar į kitą gaminamą patiekalą įsiberiu, žinoma, saikingai.

Sveikos gyvensenos mokytojos Ilonos UGINTĖS komentaras:

– Rafinuotas cukrus – vienareikšmiškai yra blogybė, jį reikėtų visai pamiršti, nes tai – perdirbtas saldiklis, neturintis jokių maistingųjų medžiagų, išskyrus daug kalorijų. Cukrų pakeisti galima nedideliu kiekiu medaus, vaisių, datulių ar agavų sirupu. Agavų sirupas, palyginus su kitais saldikliais, turi žemą glikeminį indeksą (GI). O druska... Iš jos mes gauname mineralų, mikroelementų. Be abejo, druskos mes taip pat suvartojame kartu su duona, kitais parduotuvėje perkamais produktais, tačiau, gamindami namuose, vis tiek be trupučio jos neapsieiname. Aš renkuosi sveikesnę nerafinuotą Himalajų, jūros, kitą juoduotą druską.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Eteriniai aliejai: mažame lašelyje – didelė jėga

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-10-06

„Dar daug žmonių galvoja, kad eteriniai aliejai yra naudojami tik dėl jų kvapo ir nelabai supranta, kam jie yra reikalingi. Bet sužinoję, kokia juose slypi gydomoji jėga, – visą namų vaistinėlę pripildo tais mažais buteliukais“, – pastebi SPA centro „Levanda“ savininkė Jolanta Rumeikienė, pasidalinusi savo žiniomis, kaip reiktų naudoti eterinius aliejus, norint sustiprinti savo sveikatą.


Rūpintis sveikata – ne tik laiku išgerti vaistus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-10-06

Paminint Pasaulinę širdies dieną, Kretingos visuomenės sveikatos biuras surengė akciją ir rajono gyventojus pakvietė pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, išsimatuoti kūno sudėtį, konsultavo fizinio aktyvumo klausimais.


Tyrimai parodo ligos kelią

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-10-06
Laboratorijos darbuotoja Aušra Tarakanovienė sakė, kad, analizatoriui parodžius atitinkamą patologiją, laborantės tyrimą papildomai tikrina mikroskopu.

Kretingos ligoninėje veikiančioje Klinikinės diagnostikos laboratorijoje yra atliekami visi svarbiausi – hematologiniai, biocheminiai, imunologiniai, bendrosios citologijos (audinių ir organizmo skysčių) – tyrimai, padedantys diagnozuoti ir gydyti įvairias ligas. „Šiandieną ligoninė be savo laboratorijos negalėtų nė egzistuoti“, – tvirtino Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Daugėja ligų ir tyrimų

I. Volskienės žodžiais, ligoninėje atliekamų tyrimų kasmet vis daugėja: pernai buvo atlikta 93,4 tūkst. įvairių tyrimų, iš jų vien biocheminių – 59,5 tūkst., 2015 m. atlikta 91,3 tūkst., o 2013 m. – 74 tūkst. tyrimų.

„Daugiau tyrimų atliekama todėl, kad mūsų ligoninėje daugėja gydytojų specialistų, gydančių sudėtingas ligas, o tyrimai leidžia jas anksčiau diagnozuoti ir gydyti. Pagal kraują galima diagnozuoti sudėtingas širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, skydliaukės sutrikimus ir panašiai“, – sakė ligoninės vadovė.

Jos žodžiais, Klinikinės diagnostikos laboratorija šiandieną yra labai plataus profilio, akredituota ir licencijuota teikti II lygio paslaugas. „Atliekame tyrimus, kurie reikalingi ne tik stacionare besigydantiems, bet ir ambulatoriniams ligoniams bei privačių medicinos centrų pacientams. Laboratorija dirba visą parą, savaitgaliais ir švenčių dienomis“, – pabrėžė I. Volskienė.

Kretingos ligoninės laboratorijoje nustatomi kone visi susirgimai ir sudėtingos ligos, tarp jų – prostatos bei kiaušidžių vėžys.

Tačiau dauguma tyrimų vėžio žymenims bei Laimo ligai nustatyti išgabenami į Klaipėdos universitetinę ligoninę: „Šiuos tyrimus galėtume atlikti ir pas save. Tačiau reagentai yra labai brangūs, ir tam, kad mėginiai būtų įdėti apdoroti į aparatą, reikėtų tirti daugiau ligonių, o pas mus tėra pavieniai atvejai“, – akcentavo I. Volskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas