Pajūrio naujienos
Help
2020 Birželis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 26 %
Naktį9°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar pasiilgote gyvų renginių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

Svarbi informacija

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

Gyventojams viešosiose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio negu 2 metrų atstumo ir trumpesnio negu 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų.  Prekybos ir paslaugų vietose galės lankytis tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos, atsižvelgdamos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

Patikslinta tvarka ir dėl tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus vykdomas ir po kovo 26 dienos.

Automobilių keliais valstybės sienos kirtimas bus vykdomas per Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskoje, Panemunė–Sovetskas, Šalčininkai–Benekainys, Lazdijai–Aradninkai valstybės sienos perėjimo punktus.

Veiks Vilniaus geležinkelio stoties, Stasylos–Benekainys, Kena–Gudagojis, Šeštokai–Trakiškės geležinkelio perėjimo punktai. O valstybės sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, bus papildomai vykdomas per Stasylos–Benekainiai, Pagėgiai–Sovetskas, Joniškis–Meitenė, Turmantas–Kurcums, Kybartai–Nesterov geležinkelio tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus.

Dirbs Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktai, taip pat jūrų uostų – Pilies, Malkų įlankos, Būtingės naftos terminalo ir Molo  pasienio kontrolės punktai.

Karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimas į šalį bus draudžiamas, tačiau nustatyta papildoma išimtis – atvykti į Lietuvos Respubliką  bus galima Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.

Pagal Vyriausybės informaciją


Svarbiausi kontaktai karantino metu

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-27


2020 m. kovo 26 d. 12.00 val. duomenys:

*patvirtintų koronaviruso atvejų rajone – 4;

*saviizoliacijoje Savivaldybės paskirtose patalpose esančių žmonių skaičius – 10;

*paruoštų spec. transporto priemonių skaičius žmonėms pervežti į saviizoliacijos vietas – 3 (SĮ Kretingos komunalininkas, UAB Kretingos autobusų parkas);

*per pastarąją savaitę Savivaldybė įsigijo: per 2 t dezinfekavimo skysčio, 9 tūkst. vnt. pirštinių, 450 vnt. kombinezonų, beveik 300 vnt. apsauginių akinių, 250 vnt. antbačių, 200 vnt. kepuraičių. Užsakyta 2 tūkst. vnt. respiratorių, 3,5 tūkst. vnt. medžiaginių veido kaukių;

*Kretingos ligoninei nupirkti du nauji plaučių ventiliavimo aparatai;

*Iš Valstybės rezervo gauta – 20 komplektų apsaugos priemonių, skirtų Kretingos GMP, 200 vnt. respiratorių, skirtų Kretingos ligoninei, 900 l dezinfekavimo skysčio.

Rajono medicinos įstaigoms iš Savivaldybės rezervo paskirstyta priemonių:

*Kretingos ligoninei – 50 vnt. kombinezonų, 50 vnt. apsauginių akinių, 500 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 vnt. respiratorių;

*Kretingos PSPC – 80 vnt. kombinezonų, 50 vnt. apsauginių akinių, 700 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 vnt. respiratorių. Iš jų: 40 vnt. kombinezonų, 20 vnt. apsauginių akinių, 400 vnt. vienkartinių pirštinių bei 40 vnt. respiratorių perduoti GMP;

*Salantų PSPC – 15 vnt. kombinezonų, 15 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių nesterilių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Kartenos PSPC – 10 vnt. kombinezonų, 10 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Kretingos psichikos sveikatos centrui – 5 vnt. kombinezonų, 300 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 vnt. apsauginių akinių, 20 vnt. kaukių, 10 vnt. respiratorių;

*UAB Kretingos šeimos medicinos centrui – 10 vnt. kombinezonų, 10 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių nesterilių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*UAB Kretingos šeimos klinikai – 10 vnt. kombinezonų, 10 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Klinikai „Ave Medica“ – 5 vnt. kombinezonų, 5 vnt. apsauginių akinių, 100 vnt. vienkartinių pirštinių, 5 l dezinfekavimo skysčio.

Gauta parama iš juridinių ir fizinių asmenų

Į specialią Kretingos rajono savivaldybės paramos sąskaitą pervesta: 2 tūkst. 110 Eur (lėšos bus skirtos spec. apsaugos priemonėms įsigyti).

Juridinių ir fizinių asmenų paaukota spec. apsaugos priemonių: kombinezonai – 29 vnt.; akiniai – 3 vnt.; pirštinės – 5 tūkst. 600 vnt.; veido kaukės – 273 vnt.; respiratoriai – 680 vnt.; dezinfekcinis skystis – 100 l; apsauginiai veido skydeliai – 10 vnt. (beveik visos šios priemonės perduotos Kretingos ligoninei ir Kretingos GMP).

Savanoriai pasiuvo 200 vnt. kaukių, kurios perduotos Kretingos ligoninei.

Rajono Savivaldybės informacija


Mobilūs punktai: kaip elgtis

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-24

Šeimos gydytojo siuntimas vykti į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs karštosios linijos konsultantas.

Arčiausiai Kretingos rajono mobilus punktas yra Klaipėdoje, iš viso Lietuvoje mobilūs punktai yra įrengti dešimtyje savivaldybių. Į visoje šalyje veikiančius punktus žmonės gali atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) akcentavo, kad žmonėms būtina griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks mobilių punktų konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808. Jei žmogus į mobilų punktą galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas – į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

---


Kaip elgtis parduotuvėje

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-24

Per karantiną lankantis maisto prekių parduotuvėje rekomenduojama:

* laikytis bent 1 m atstumo tarp kitų pirkėjų ir parduotuvės darbuotojų;

* kuo mažiau bendrauti su kitais asmenimis;

* naudotis savitarnos kasomis ir bankinėmis kortelėmis. Jeigu atsiskaitote grynaisiais pinigais, juos dėkite ant tam skirtos lėkštutės, o ne kasos darbuotojui į rankas;

* mūvėti vienkartines pirštines, dezinfekuoti rankas dezinfekciniais skysčiais – jų yra padėta parduotuvėse.

Prekybos centruose, siekiant sumažinti kontaktą, sveriamų produktų skyriuose jie supakuoti padedami ant prekystalio, o ne paduodami į rankas.


Dėl pensijų ir kitų išmokų

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-24

Karantino laikotarpiu akcinė bendrovė Lietuvos paštas ir toliau teikia ir teiks visas būtinąsias paslaugas, įskaitant pensijų ir kitų socialinių išmokų pristatymo gyventojams į jų gyvenamąsias patalpas paslaugas.

Lietuvos paštas informavo, kad priėmė sprendimą išmokų gavėjų neaptarnauti jų gyvenamųjų patalpų viduje. Siekiant apsaugoti bendrovės darbuotojų bei klientų sveikatą, išmokų gavėjams išmokos bus išmokamos prie gavėjo buto durų laiptinėje arba prie namo durų lauke, neįeinant į išmokos gavėjo gyvenamąsias patalpas. Šios priemonės yra būtinos koronavirusinės infekcijos plitimui stabdyti.

Pagal Lietuvos pašto informaciją


Rajono Savivaldybė informavo: pastebėjus, kad Kretingos rajone esančiose žaidimo aikštelėse būriuojasi, žaidžia vaikai, nuo kovo 20 d. uždaromos vaikų žaidimo aikštelės Kretingos rajone. Sprendimas priimtas siekiant apsaugoti mūsų mažiausius ir stabdyti viruso plitimą.

Mokslininkų nustatyta, kad sąmyšį pasaulyje sėjantis koronavirusas ore gali išsilaikyti kelias valandas, o ant kai kurių paviršių išgyventi ir iki trijų dienų. Todėl patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų apie 2 metrų atstumą, pavyzdžiui, nuosavas kiemas, sodas, miškas, parkas ir pan.

Sprendimą, kad parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis negu penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai, inicijavo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jo teigimu, situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

„Net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, užuot rinkusis laisvalaikį leisti žaidžiant šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimo aikštelėse, matome tik vieną išeitį – riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų. Tą sakau labai atsakingai ir prašau visų supratingumo – pradedant rizikos grupėje esančiais vyresnio amžiaus žmonėmis ir baigiant pačiais mažiausiais“, – sakė ministras A. Veryga.

Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.


Mažina keleivinio transporto maršrutus

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Svarbi informacija
 • 2020-03-20

Nuo šio ketvirtadienio Kretingos autobusų parkas stabdo maršrutinių autobusiukų reisus iš Kretingos į Palangą. „Tą esame priversti daryti dėl labai mažo keleivių skaičiaus“, – sakė Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys.

Liaudiškai vadinamos „maršrutkės“ iš Kretingos į Palangą ir atgal nekursuos iki karantino dėl koronaviruso pabaigos. Iš Kretingos į Klaipėdą karantino laikotarpiu nevažiuos privačios bendrovės „Kelista“ maršrutinis taksi dėl tos pačios priežasties – autobusiukai kursuoja beveik tušti, o atstumas nemažas, gaunamos menkos pajamos nepadengia didžios dalies sąnaudų. Tiek į Klaipėdą, tiek į Palangą Kretingos autobusų parko autobusai kursuos pagal įprastą grafiką. „Kelista“ su savo autobusiukais kaimo maršrutais važiuos kaip iki šiolei. Autobusų parko autobusai į kaimus vyksta pagal moksleivių atostogų grafiką.

Dėl pavojaus užsikrėsti koronavirusu keleiviai visuomeniniame transporte vežami tik sėdimose vietose. Susėsti reikalaujama šachmatine tvarka, ne mažesniu kaip 1 metro atstumu vienas nuo kito. Taisyklės, kaip per karantiną elgtis viešajame transporte, yra skelbiamos kiekviename autobuse, plakate ant durų.

Kretingos autobusų parko autobusai yra dezinfekuojami, po kiekvieno reiso išpurškiami dezinfekantu – specialiu skysčiu, pagamintu pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą formulę tam licenciją turinčiose Lietuvos įmonėse. A. Dyburio teigimu, šią savaitę autobusų dezinfekcijai prireiks per 200 litrų dezinfekanto.

Kretingos autobusų parko vairuotojai autobusuose turi priemonių rankoms dezinfekuoti. Naujas reikalavimas – kiekvienoje viešojoje transporto priemonėje turi būti ir keleiviams prieinamas dezinfekatorius. „Dar 100 proc. priemonių šiam reikalavimui įvykdyti neturime, bet netrukus turėsime“, – patikino A. Dyburys.

Vairuotojai galinėse stotelėse dezinfekcinėmis priemonėmis valo autobuso duris, rankenas, turėklus – visas įsikibimo dalis. Visą autobuso dezinfekciją atlieka irgi Autobusų parko darbuotojai, aprūpinti specialia apranga, kitomis šiam darbui reikalingomis priemonėmis.

„Atitraukėme techninius darbuotojus nuo kitų darbų. Dirba 2–3 žmonės pakaitomis, nes darbas nėra malonus“, – apie autobusų dezinfekciją sakė A. Dyburys.

Sumažėjus maršrutų, dalis Kretingos autobusų parko vairuotojų išėjo kasmetinių mokamų atostogų. Įmonės administracija dirba dviem būdais – vieni darbo vietoje, kiti – nuotoliniu būdu.


Nasrėnų senelių namuose – pirmi karantinuotieji

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Svarbi informacija
 • 2020-03-20

Užvakar prieš vidurnaktį Nasrėnų senelių globos namuose įrengtame karantino izoliatoriuje laikinai apgyvendinti pirmieji du iš užsienio grįžę asmenys: vienas – iš Prancūzijos, kitas – iš Airijos. Iki sutartos rajono vietos juos atgabeno darbdaviai, po to Kretingos autobuso parko transportu jie atvežti į Nasrėnus.

Tiektų ir karštą maistą

Šią informaciją „Pajūrio naujienoms“ suteikęs Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius sakė, kad buvusius senelių namus Kūlupėnų seniūnijoje, Nasrėnuose, paversti karantino vieta Savivaldybė nusprendė, laikydamasi Vyriausybės nurodymo suteikti 14 dienų saviizoliacijos vietą tiems iš užsienio grįžusiems asmenims, kurie neturi sąlygų namuose. Dėl to buvo greitai sutvarkytos ir pritaikytos buvusių globos namų patalpos: jose įrengti 8 vienviečiai kambariai ir 2 dviviečiai šeimoms, – iš viso 12 vietų.

Meras pastebėjo, kad šios patalpos neprilygsta ištaigingam viešbučiui, tačiau kambariuose yra būtiniausi baldai, tualetas ir dušas: „Kiekvienas kambarys aprūpintas higienos priemonėmis, ir gyventojai patys privalės pasirūpinti patalpų švara ir tvarka.“

Karantino sąlygomis gyvenantys žmonės bus visiškai izoliuoti, jiems griežtai nurodyta nekontaktuoti su kitais asmenimis, neišeiti į kiemą. Tvarką, kad nebūtų pažeistas režimas, užtikrins Savivaldybės samdytos saugos įmonės darbuotojas.

Savivaldybė taip pat sudarė sutartį su viena maitinimo įmonių, kuri sykį per dieną pageidaujantiems tieks karštą maistą, – maistą pristatytų Savivaldybės darbuotojai. Taip pat būtų parūpinami maisto paketai. Iškeliaudami iš karantino zonos, už maistą žmonės turėtų susimokėti pagal pateiktas sąskaitas. „Tačiau pirmieji du gyventojai galimo maitinimo atsisakė – maistą jiems atveš ir prie durų paliks jų artimieji“, – kalbėjo meras. Už pragyvenimą ir komunalines paslaugas karantinuotiems asmenims mokėti nereikės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas