Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kuprinė

Ar pamenate, kaip žingsniuodami gatve ar važiuodami automobiliu pagalvojote: „Ką apie mane pamanys kiti?“ Kaip žaisdami „Tiesą-drąsą“ pamelavote atsakymą į draugo klausimą? Nors sąmoningai to nesuvokėte, tačiau gėdydamiesi savęs, tikrosios tiesos įlindote į svetimus drabužius ir pasakojote apie labai panašų, tačiau ne savo gyvenimą.


,Balerina - lyg lenktyninė mašina. Kuo lengvesnė, tuo greičiau skrenda“, - tvirtina viena garsiausių ir perspektyviausių Lietuvos balerinų, palangiškė Kristina Tarasevičiūtė. Šiuo metu ji studijuoja šokių pedagogiką, šoka bei dėsto baleto pagrindus Jurijaus Smorigino choreografinių projektų teatre ,,Vilniaus baletas“, yra ansamblio ,,Lietuva“ narė. Kristina sutiko pasidalinti šios profesijos patirtimi su tais, kurie vis mano, jog šokti baletą nėra sudėtinga, ir tais, kurie trokšta šokti, bet nesiryžta.


Įsivaizduokite tokį scenarijų: jums artimas žmogus parašo, kad jam liūdna, ir jūs jam nusiunčiate dainą, kad jį pralinksmintumėte. Staiga į jūsų abiejų namus įsiveržia policija ir išrašo jums baudas arba nusiunčia į kalėjimą, o po to uždraudžia naudotis internetu. Skamba tarsi filmo siužetas? Deja, tai greitai gali tapti realybe Lietuvai bei kitoms šalims pradėjus vykdyti ACTA ( the Anti-Counterfeiting Trade Agreement) įstatymą, dar žinomą kaip „Prekybos susitarimas dėl kovos su klastojimu".


„Laba diena, mokytoja, gal galėtumėte keliomis minutėmis anksčiau išleisti iš pamokos? Matote, man pravažiavimas...” - taip teisinasi ne vienas vienuoliktokas ar dvyliktokas, nusprendęs vos tik sulaukęs pilnametystės išsilaikyti vairavimo egzaminą ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Dėl šio tikslo kartais tenka ir iš pamokų išeiti, ir namų darbus nakties vidury daryti ar, kitu atveju, jų visai neruošti bei, pasitelkus visą žavesį, tikėtis, jog naujas dvejetukas nebus išraitytas ties tavo pavarde.


Gyvename XXI amžiuje, todėl nieko jau nestebina, jog dažniausiai paaugliai laisvalaikį leidžia prie kompiuterio, o ne lauke su draugais.


Kai pasaulį užvaldžiusi skaitmeninė technika, 17-metė Pranciškonų gimnazijos vienuoliktokė Sandra Leliugaitė į rankas ima jau beveik antikvariatu tapusius juostinius fotoaparatus. Ir visai nesijaudina, ką pagalvos kiti: tegul vadina mergina, atsilikusia nuo technikos naujovių, – už kitų nuomonę jai daug svarbiau menas, kurį gali sukurti dirbdama tik šiais nešiuolaikiniais fotoaparatais.


Jau praėjusi Sausio 13-oji ir artėjanti Vasario 16-oji skatina susimąstyti, kokia šių švenčių prasmė, ką mums reiškia patriotiškumas.


Gyvenimas yra švelnus prisiglaudimas, nepaprastas savo paprastumu, bet šį nepaprastumą gali jausti, regėti, lytėti tik pats.


Drąsa, ištvermė, žmogiškumas. Kam reikalingos šios savybės? Ogi gaisrininkams. Norintys jais tapti, sukluskite, jums teks ne tik pilti vandenį ant degančių namų stogų, jūs privalėsite gelbėti visokiausius nelaimėlius, išmokti kalnus teorinės medžiagos bei sugalvoti, kaip turiningai praleisti laiką, kai aplinkui ramu. Plačiau papasakoti apie gaisrininkų gyvenimą sutiko Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas Arvydas Beržonskis.


Prabėgo pusė mokslo metų. Palipome vienu laipteliu aukštyn, apsipratome su nauju, didesniu numeriu, prikabintu prie priesagos –okas, su didesne atsakomybe, sunkesniais namų darbais. Taip pat kojas apšilo ir mokyklos naujokai, daugeliui tapę bičiuliais, ir „nauju“ vadinamas mokinių parlamentas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas