Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kuprinė

Gyvenant kurorto pašonėje atrodo, kad vasarą nesunku susirasti darbą – tačiau ši taisyklė galioja tik, jei esi pilnametis ir turi darbo patirties. O ką daryti tiems, kuriems iki 18 metų dar šiek tiek trūksta? Darbo paieškas būdama nepilnametė išbandžiau savo kailiu.


Išgirsti, kad bendraklasis ar draugas emigruoja iš Lietuvos – ne naujiena. Mes tik palinkime jiems sėkmės ir gero kelio, net nepagalvoję, kokie išbandymai dar laukia jų priešakyje. Taip nutiko ir 16 metų Dovydui Šalviui. Vaikinas jau 3 metus gyvena Norvegijoje, ten jaučiasi laimingas ir net nesvarsto, jo manymu, absurdiškos minties grįžti atgal į Lietuvą. Tačiau ir jo kelias į laimę Norvegijoje nebuvo rožėmis klotas.


„Nuo šiandien pradėsiu gyventi sveikai“,- dažnai tai sau kartoji, o dienos vis slenka ir viskas lieka po senovei. Kaip tai pakeisti?


Mano vasara – mano teisė rinktis, kaip ją praleisti. Tačiau ką nuveikti per atostogas, kad įspūdžiai būtų neišdildomi ir netektų gailėtis, jog vasara jau baigėsi? „Kuprinės“ atlikta jaunimo apklausa atverčia visas kortas, kurios parodo, be ko neįsivaizduojama vasara.


Gal keikimės lietuviškai?

  • Kuprinė
  • 2013-06-28
Tai ką, zdarov, chėbryte! Įsivaizduojat, variau vakar į pardofkę ir žiūriu - beveik tik bobos šopinasi.

Nors Kretingos rajone dar nėra sukurta gerų sąlygų keliauti dviračiais, tačiau dviračių turizmas – kasmet vis populiaresnis. Ant dviračio laisvalaikį mėgsta leisti ir 17 metų kretingiškė Almeda Jacaitė, kuri su giminėmis bei draugais mina į trumpas keliones ir svajoja apie naujus maršrutus mūsų rajone.


Kretingos riedlenčių parkas, kitaip vadinamas skate parku, ilgą laiką laukia pokyčių: labai prastos būklės rampos, neužtverta važinėjimosi zona, mažai sąlygų mokytis triukų bei tobulėti važinėjantiems. Dėl šių priežasčių kretingiškiai negali garsinti Kretingos vardo varžybose.


Greta Anusaitė, 10 metų:

- Mano mokykloje yra uniforma, kurią dėvi visi mokiniai. Mano manymu, mokykloje reiktų šiek tiek išsiskirti savo apranga, būti savitam, kitokiam. Galima išsiskirti įvairiomis detalėmis, šukuosena. Tačiau mokykla nėra vieta, kurioje būtų galima demonstruoti madas ir rengtis pernelyg laisvai.

Renata Švelnytė, 17 metų:

- Galėtų būti koks nors aprangos kodas mokykloje. Mano mokykloje uniformos yra privalomos, o kad ji kasdien tokia pat nenusibostų, galima užsirišti kaspinėlių, dėvėti papuošalus, skareles. Taip pat mokykloje turėtų būti ribojamas makiažas, nes kartais mokinės persistengia, per daug pasidažo. Mokykla yra ta vieta, kurioje reiktų rengtis kukliau.

Domas Derkintis, 14 metų:

- Mokykloje reiktų aprangos kodo. Mokykloje, kurioje mokausi, yra uniformos. Mokymo įstaigoje derėtų rengtis kukliau, neišsišokti. O tam tikros kitos detalės, tokios kaip makiažas merginoms, turėtų būti paprastas, nes kai per daug, tai jau yra blogai, visko turi būti su saiku.

Giedrė Anužytė, 18 metų:

- Galėtų būti aprangos kodas, turėtų būti taip, kaip ir pas mus mokykloje, kad visi mokiniai dėvi uniformas. Kad uniforma būtų įdomesnė, galima užsirišti ką nors ryškesnio, kokį nors kaspiną ar pasidaryti įdomesnę šukuoseną. Manau, kad kitos smulkmenos neturi būti ribojamos. Kiekvienas kaip nori, taip ir puošiasi. Mokykloje galima būtų labiau išsiskirti per įvairias šventes, o kasdien reiktų būti apsirengus kukliau.

Laimonas Čiunka, 16 metų:

- Uniforma varžo mokinio laisvę. Ji privaloma ir mano mokykloje, tačiau aš nedėviu uniformos. Kitos įvaizdžio detalės - makiažas, šukuosenos - turėtų būti šiek tiek ribojamos, kad nebūtų pernelyg daug persistengta. O tam, kad uniformos atrodytų įdomiau, reiktų nešioti papuošalus.

Gabrielė Ubaitė, 16 metų:

- Mokykloje negalima vaikščioti apsirengus treningais ar iššaukiančiais rūbais. Pati mokausi gimnazijoje, kurioje yra uniforma. Kartais galima suorganizuoti tam tikras dienas, kai būtų galima rengtis laisvai – taip, kaip mokinys nori. Mokykloje dera atrodyti kukliai, nes tai yra mokymo įstaiga ir joje reikia atrodyti tvarkingai, nes kartais kiti mokiniai persistengia.

Donatas Jurgutis, 13 metų:

- Mano mokykloje yra uniforma. Mokymosi įstaiga nėra ta vieta, kurioje reikėtų demonstruoti madas. Mokykloje reikia atrodyti kukliau. Norint paįvairinti savo aprangą, būti originalesniam, galima nešioti apyrankes, grandinėles.

Lukas Daugintis, 14 metų:

- Gal ir turėtų būti tam tikras aprangos kodas. Mano mokykloje uniforma privaloma visiems mokiniams. Manau, jog mokykloje reiktų rengtis kukliau. Nors man pačiam nelabai patinka tai, jog reikia dėvėti uniformą, ir pats jos kartais nedėviu, todėl geriau būtų rengtis savaip - taip, kaip pačiam norisi, tik neiššaukiančiai.

Kalbino Gintarė PAULAUSKAITĖ Fotografavo Laurynas ŠIMKUS

"P. n." akademijos nariai


Didžiausias mokyklos autoritetas yra direktorius ar mokinių mėgstami, o kartais griežti mokytojai. Tačiau ne mažiau garbingą vietą tarp autoritetų užima ir mokiniai, kuriems mokykloje paskiriama daugybė atsakomybės reikalaujančių ir nelengvų užduočių. Šie mokiniai turi būti autoritetais, kitų vaikų siekiamybe ir pavyzdžiu. Jiems nevalia laužyti taisyklių ir būti šešėlyje. Apie šias nelengvas pareigas ir savo mokyklos išskirtinumą „Kuprinė“ kalbėjosi su Kartenos vidurinės mokyklos mokine aštuntoke Vaida Ruškute.


Vaizdas gatvėje: dideliu greičiu lekianti mašina, prie kurios vairo sėdi jaunuolis, o ant galinio automobilio lango užklijuotas naujoko ženklas – klevo lapas. Didelė dalis avarijų įvyksta būtent dėl jaunų žmonių, vos tik gavusių vairuotojo pažymėjimą – neturėdami atsakomybės ir besidžiaugdami, kaip jie supranta, laisve, šie kelių ereliai neretai skaudžiai nukenčia patys, nelaimę užtraukia kitiems.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas