Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 99 %
Naktį-4°C debesuotumas 46 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Rūdaitiškė kuria filmą apie mokyklą be uniformos

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-12-28

Nedidelėje mokykloje mokosi apie septyniasdešimt mergaičių - “pankių” bei “fifų” - ir tik vienas berniukas. Visos merginos kariauja dėl to vienui vienintelio. Merginos tarpusavy susipeša, o per peštynes nukenčia mokytojas. Jos „gauna velnių“ nuo direktorės, todėl netikėtai susivienija ir susitaiko. O vaikinui dėl viso to – „vienodai šviečia“, nes merginos jam dar visiškai nė nerūpi.


Ką Kretingoje veikia organizuotas jaunimas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-12-28

Penkios Kretingos rajono jaunimo organizacijos – Jaunųjų kūrėjų klubas „Strėlė“, Kretingos jaunimo organizacija „Arera“, Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnyba, Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų dizainerių būrelis, Viešųjų ryšių klubas „Kret‘as“ – bei dvi Klaipėdos jaunimo organizacijos – Sveikatos centras “Bendraamžiai“ ir Jaunimo kultūrinė organizacija „Kultūros raktas“ - konferencijoje aptarė savo veiklą, saviraiškos ir bendrystės galimybes.


Kretingos sporto mokykla: išrinkti geriausieji

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-12-28

Kretingos sporto mokyklos bendruomenė, nepažeisdama ilgametės tradicijos, ir šiemet išrinko savo geriausius sportininkus, komandą bei trenerį.


Vaikystės herojai atgyja plastilino figūrose

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

Viskas prasidėjo nuo draugo Mato ir vaikiškos konkurencijos. Ketvirtokas Dairius Gečas, išvydęs iš plastilino įvairias figūras lipdantį draugą, nusprendė pabandyti ir pats. „Turiu ir dar vieną draugą – Arną. Jis taip pat lipdo ir turėjo apie šimtą plastilino figūrėlių. Aš nusprendžiau jį aplenkti“, - pasakojo D.Gečas. Dabar jo kolekcijoje – gerokai daugiau negu šimtas animacinių herojų iš plastilino.


Kurdami vaikai nors trumpam užmiršta niūrią kasdienybę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

„Šiandien piešiame Lietuvą. Man Lietuva be Gedimino pilies – ne Lietuva. Ir dar būtinai lėktuvas, kuriuo Lietuvos didvyriai perskrido vandenyną“, - tvirtino Jonas. Evelinai ir Viktorijai Lietuva – tai kraštovaizdis vasarą: medžiai, gėlės, vaivorykštė.


Policijos pareigūnai turi mažuosius pagalbininkus – kitą savaitę būriui vaikų bus įteikti Jaunųjų policijos rėmėjų pažymėjimai.


Po paskaitų - rūpinimasis gyvūnu

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

Nors studentai ir neturi nuolatinės gyvenamosios vietos bei tvirto gyvenimo pagrindo po kojomis, tačiau ne vieno jų namuose savo iš paskaitų grįžtančio šeimininko laukia augintinis.

„Norisi kažkuo rūpintis“, - taip priežastį, dėl kurios įsigijo gyvūnus, įvardino kretingiškiai studentai, savo laikinų namų jaukumą kuriantys didmiesčiuose.


Antrąją grafikos darbų parodą surengusi kretingiškė Rasa Lazdauskaitė bažnyčios galerijoje susirinkusiems svečiams sakė: „Visada mėgau piešti. Tačiau negalvojau, kad moku tai daryti“. Dešimčiai parodos „Kelionė“ darbų ji jaukinosi spalvas ir leido popieriuje keliauti ne tik tušo plunksnai, bet ir savo sielai.


Nindzės neverkia

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

Septynmetė kretingiškė Goda Pagalytė tvirtina:”Nindzės neverkia”. Todėl ir ji, bent kiek užsigavusi per karatė ar nindzių kovos menų treniruotę, niekada nerodo ašarų.


Vaikystėje artėjančios šv.Kalėdos reikšdavo ne tik po egle laukiančias dovanas, bet ir malonius rūpesčius – kokias dovanas artimiesiems iškarpyti, suklijuoti, nupiešti, nunerti, numegzti... Simono Daukanto vidurinės mokyklos moksleivių klausėme:

Simona Razmaitė:

- Jau nebedarau. Su sese keičiamės dovanomis, tad viena kitos paprašome ko nors konkretaus. O vaikystėje ir atvirukus pati gamindavau, ir kitokių dalykų prisigalvodavau. Iki šiol atsimenu pačios padarytą vazą – iš medžiagų skiaučių ir lipalo. Gaila, persikraustant ji kažkur dingo. Dabar dovanas perku. Svarbu jas pirkti su meile ir su šiluma padovanoti.

Eligijus Slušnys:

- Gaila, bet tokiems dalykams nelabai lieka laiko. Kiek pamenu, vaikystėje stengdavausi pats tėvams padaryti atvirukų – piešdavau, klijuodavau. Šv.Kalėdos mano šeimoje – pati svarbiausia šventė, visada gauname dovanų. Kadangi pačiam daryti dovanas pritrūksta laiko, jas perku. Tačiau stengiuosi, kad jos būtų romantiškos, originalios – juk dovanoju brangiems žmonėms.

Valentas Gedutis:

- Lengviau yra nupirkti. Ypač, kai žinai, ko žmogus nori, kas jam patinka. Praėjusiais metais mamai medinį katiną nupirkau. Vaikystėje esu dovanojęs savo paties pieštą paveikslą. Manau, jis ir dabar kažkur namie tebėra padėtas. Ir pirktinė dovana gali būti tokia pat maloni, kaip ir paties daryta. Ir nebūtinai dovanos turi būti brangios. Svarbiausia - išsiaiškinti, kas žmogui patinka.

Martynas Žiobakas:

- Kaip kada. Dažniausiai pats darau atvirukus. Vaikystėje tai būdavo pačios mieliausios dovanos mamai ir tėčiui. Svarbu ne tai, kaip atvirukas atrodo, o tai, kas jame parašyta. Visada stengiuosi parašyti ką nors mielo ir šilto. Jei atvirukas atrodo įspūdingai ir sukuri gražų tekstą – nebereikia daugiau jokių dovanų, tuo labiau - brangių.

Simona Malatokaitė:

- Praėjusiais metais dariau, šią žiemą dar nieko nesugalvojau. Praėjusių metų dovana ir naujovė buvo eglė iš makaronų, apipurkšta įvairių spalvų dažais. Atrodė tikrai įspūdingai. Pačios darytos dovanos man visada siejasi su mama ir tėčiu. Juk jiems mieliau gauti vaiko padarytą dovaną negu parduotuvėje pirktą daiktą. Kita vertus, jei žmogus tau mielas – bet kokia jo dovana bus puiki.

Inga Kartavičiūtė:

- Pačios darytos dovanos – vaikystės prisiminimas. Dabar nebeturiu tam laiko ir galbūt sugebėjimų. Dovanas visada renku pagal žmogų – noriu, kad dovanotas daiktas būtų pirktas su meile ir mielas. Todėl dovanas visada kaip nors ypatingai supakuoju, nors perku paskutinę akimirką. Nors pati dovanų nedarau, norėčiau gauti rankų darbo staigmeną.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas