Pajūrio naujienos
Help
2017 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną5°C debesuotumas 63 %
Naktį5°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretinga pakankamai apšviesta?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Pabrėžos šauktiniai

  • Kuprinė
  • 2017-09-29

Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko naujokų krikštynos, kurias rengė šių metų antrokai gimnazistai.


Širdies namai

  • Kuprinė
  • 2017-09-29

Visi turi vietą, kurioje gera būti. Kur gali atitrūkti nuo viso pasaulio. Užtenka pagalvoti apie tą vietą, ir net nepajauti, kaip pačios kojos tave ten neša. Tuomet jautiesi ramus, pamiršti visas problemas ir gali tiesiog būti. Džiaugtis.


Buvo apklausta 110 moksleivių nuo 16 iki 19 metų amžiaus – ar jie skaitė knygas per vasarą?

Knygoms neliko laiko

Net 60 apklaustųjų prisipažino nepaėmę į rankas nė vienos knygos per vasarą, nes dirbo, o grįžus namo, jiems nebelikdavo energijos sukoncentruoti dėmesio į skaitymą, bet ir tie, kurie nedirbo, sugebėjo atrasti įdomesnės veiklos už knygas.


Pratybų sąsiuviniams – kelios dešimtys eurų

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kuprinė
  • 2017-09-29

Mokyklinės pratybos yra neprivalomos, tačiau retas mokinys atsisako jas įsigyti, kai to paprašo mokytojas. O jei pratybų sąsiuvinių reikia net keliems skirtingiems dalykams? Tuomet mokinio tėvams tenka išleisti nemažą pinigų sumą – juk vienos pratybos gali kainuoti ir keliolika Eur.


Guoda Korsakaitė save atskleidžia kurdama scenografiją ir tapybą ir tikisi, kad jos kūryba žmonėms atneš naujų minčių, bus teigiamas laidininkas į dvasinį gėrį.

Menininkas yra žmogus, pasaulį matantis kur kas spalvingesnėmis spalvomis negu kiti. Net ir paprasčiausiuose daiktuose kūrėjai gali įžiūrėti kitiems lyg ir nematomas smulkiausias detales bei spalvų derinius. Dvidešimt vienerių Guoda Korsakaitė, save visų pirma vadinanti laimingu žmogumi, šiuo metu mokosi scenografijos Vilniaus dailės akademijoje. Mergina sutiko su „Kuprinės“ skaitytojais pasidalinti savo, kaip menininkės, patirtimi ir papasakoti, kaip ir kodėl jos ranka, laikanti teptuką, sukuria nuostabius, kiekvieno meną mylinčio žmogaus akį traukiančius, darbus, kurių dalis šiuo metu eksponuojama Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje.

– Nuo ko prasidėjo tavo, kaip menininkės, kelias?

– Mano kelias prasidėjo turbūt dar ankstyvoje vaikystėje, kai savęs dar neatsimenu. Mama pasakojo, jog daugiau nieko neveikdavau, tik paišydavau. Vėliau pradėjau lankyti dailės būrelį pradinėje mokykloje, tada dailės mokyklą, menų gimnaziją... Turbūt viskas prasidėjo nuo to, jog tėvai patikėjo, jog tai mano kelias, pastebėjo ir nukreipė teisinga linkme.

– Kaip apibūdintum savo kūrybą? Kokia ji – atpalaiduojanti ar reikalaujanti daug sunkaus darbo? Kokią žinią savo darbais nori perduoti kitiems?

– Savo kuriamoje scenografijoje bandau perteikti tam tikrą nuotaiką, atmosferą ar mintį. Man svarbu įdomios, nematytos faktūros, keistų formų ar faktūrų dažnai ieškau gamtoje. Tapyboje mane inspiruoja vis besikeičiančios dangaus spalvos, kartais tapau psichologinį vaiko portretą, kuris neša tam tikrą mintį, priverčia susimąstyti. Tapyboje daug abstrakto, kad interpretavimo laukas būtų beribis. Yra ir siurrealizmo, egzistencializmo mano kūryboje, kad būtų įdomiau, ne visai taip, kaip realybėje. Įsikvepiu ir besiklausydama minimalizmo muzikos, tokių kompozitorių kaip Philip Glass, Steve Reich, postminimalistų Michael Nyman, Michael Gordon, Laurie Anderson. Galbūt mano kūrybą veikia ir pasivaikščiojimai prie jūros, buvimas šalia jos, jos galybės bei ramybės pojūtis, jos neišmatuojami horizontai... Anksčiau rašydavau apie jūrą, apie meilę. Tapyba man – dvasinis hobis. Tai antra mano veikla po teatro. Norėčiau, kad mano kūryba žmonėms atneštų naujų minčių ar primintų apie gyvenime svarbius dalykus, tikras vertybes. Tačiau noriu, kad ją interpretuotų visi savaip. Noriu, kad mano darbai būtų teigiamasis laidininkas tarp žmogaus ir dvasinio gėrio įvairiomis formomis, sukeldami skirtingus jausmus.


Rugsėjo 9 d., šeštadienį, 19val. Palangoje kultūros bare Kablys: Jūra. Kultūra įvyks antrasis jaunimo alternatyvios mados festivalis IKRA MADA KILiMAS, kuriame jaunieji mados kūrėjai turės progą susitikti, pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas bei pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų.


Rugpjūčio 12 dieną, 9 valandą ryto jaunimas susirinko prie Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos durų, apsiginklavę kuprinėmis, patogiais drabužiais ir batais. Tarptautinė jaunimo diena buvo paženklinta 25 kilometrų žygiu miško link.


Nuo šių metų rugsėjo 1-osios dienos laikantieji vairavimo praktikos egzaminą susidurs su naujove – jie nebeprivalės savo sugebėjmų demonstruoti aikštelėje. Vietoj to, egzaminuojamieji viso egzamino metu bus tikrinami tik realiomis eismo sąlygomis – esą tai išugdys jaunuosius vairuotojus būti kur kas dėmesingesniais, mokys juos priimti tinkamus sprendimus atitinkamose situacijose. Tačiau ar iš tiesų šis pasikeitmas išeis į naudą, o galbūt egzaminą išlaikiusiųjų skaičius tiesiog sumažės.


Visą rugpjūtį į kūrybinių susitikimų ciklą „Alter Etno“ vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius būrusi kultūros pieva „I love Palanga“ rugpjūčio 24 d. pakvietė paskutiniam vakarui su „Psilikono teatro“ spektakliu „Etno Šiltnamis“ ir kūrybinėmis dirbtuvėmis visai šeimai.


Vaikų piešinių konkurse ,,Prezidentės medus“ dalyvavo ir Kurmaičių pradinės mokyklos ikimokyklinukai, kuriuos ugdo auklėtojos Jurgita Česnavičienė ir Danguolė Slavinskienė. Nei pedagogės, nei vaikai nesitikėjo tokios didelės sėkmės – puspenktų metų Auksės Gedvilaitės piešinys pateko tarp 5-ių geriausių ir papuoš medaus dovanas, kurias Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia mūsų šalies garbiems svečiams bei draugams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas