Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 4 %
Naktį0°C debesuotumas 55 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smiltys

Iš Kretingos kilusi 33-jų Sandra Janušaitė – Iljoitienė muzikos pasaulio žinovų yra laikoma šiandien sparčiai kylančia operos žvaigžde. Dainininkės kelią pradėjusi Kretingos muzikos mokykloje, S.Janušaitė jau šešerius metus dainuoja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, yra sukūrusi per 20 ryškių solinių vaidmenų. 2004 m. S.Janušaitė buvo išrinkta nominacijos „Metų operos viltis“ laureate.


Salantuose gyvenantys Dapšauskai – tėvas Leonas, motina Genovaitė, sūnūs Jonas ir Juozas, dukterys Danutė ir Regina – yra garsūs ne vien mūsų rajone, bet ir Respublikoje: jau keletą dešimtmečių šeima pučiamaisiais instrumentais groja liaudies pamėgtą muziką, kuri šiandien vertinama kaip tautos kultūros paveldas. Praėjusią savaitę Dapšauskai įrašė 28 kūrinius, kuriuos ketina išleisti atskira kompaktine plokštele.


Kultūros darbuotojams trūksta ne tik šilumos

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-04-13

Pabendravus su Kretingos kultūros centro filialų darbuotojais, išgirsti dvi priešingas nuomones: vieni džiaugiasi suremontuotais pastatais ir šiluma, kiti - laukia nesulaukia, kada bus suremontuotas ir jų filialas. O kasdienybė su visom smulkmenom - visų panaši.


Poezija – kaip vidinis impulsas

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-04-13

Rosanai Lukauskaitei įkvėpimas – tik žodis, galbūt kartais per dažnai naudojamas. Jos kūrybą lemia vidiniai impulsai, vidinės būsenos, pomėgiai. Seniau laukdavusi įkvėpimo, dabar poetė pajaučia eilėraštį iš savęs. „Kartais net naktį išgirstu savyje žodžius. Tačiau kurti galiu ir minioje, o kartais reikia vienumos ir ramybės. Juk jos reikia visiems“, - mano kūrėja.


Be skaros – nė žingsnio

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-04-13

Kažkada skara buvo neatsiejama moterų aprangos dalis. XVIII – XIX a. žemaitės ryšėjo net po kelias skareles. Jos buvo šventadieninės ir skirtos kasdienai.


Palangos kultūros centre „Ramybė“ prodiuseris ir režisierius Arūnas Matelis pristatė pasaulyje jį ir Lietuvą išgarsinusią dokumentinę kino juostą „Prieš parskrendant į žemę“.

Šis filmas gavo gausybę – net trylika - apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose, kol buvo įvertintas vienu garbingiausių pasaulyje Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu.

Šis apdovanojimas tapo beprecendenčiu tuo, kad pirmą kartą per 59-erius metus, kai DGA skelbia apdovanojimus, būtent A.Matelio filmas išrinktas geriausiu iš Rytų Europos.

O tai reiškia, kad per visą kino istoriją A.Matelis pirmasis gavo apdovanojimą – sidabro medalį, vaizduojantį sakalą iškeltais sparnais, - kuris yra vienas aukščiausių įvertinimų kino pasaulyje ir režisierių bei kritikų vertinamas solidžiau už išgarsintuosius „Oskarus“.


Į tarptautines evangelizacijos misijas įsijungę broliai pranciškonai Paulius Vaineikis ir Karlas (itališkai – Carlo) Bertagnin, kuriam laikui išvykdami iš Lietuvos, paliko gilų pėdsaką mūsų bažnyčiose. Į jas broliai sugrąžino sakralinį ikonografijos meną. Dešimt metų jiedu ne vien tapė ikonas ir jomis puošė bažnyčias, bet ir kūrė pirmąją Lietuvoje ikonografijos mokyklą, palikdami būrį savo mokinių.

Susipažinę Italijoje prieš dešimtmetį, broliai Paulius ir Karlas pastaruosius trejus metus tarnystę atliko Pakutuvėnų parapijoje.


Lietuvos liaudies kultūros centras per savo surengtą šventę “Tegyvuoja teatras” Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiąjį režisierių Nerijų Gedminą apdovanojo kaip ryškiausio epizodinio vaidmens atlikėją, o teatro aktorę Liudą Grikpėdienę – už motinos vaidmenį. Abu kretingiškiai apdovanojimams buvo pristatyti už vaidmenis Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės komedijoje “Kuprotas oželis”.

“Smiltys” pasidomėjo, ką apie įvertinimus mano patys nominantai.


Į Kretingą parskrido trečioji „Aukso paukštė“

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-03-09

Kretingos rajono kultūros centro kamerinis choras pelnė garbingą šalies apdovanojimą – auksu puoštą bronzinę skulptūrėlę „Aukso paukštė“. Kolektyvui šis apdovanojimas buvo įteiktas praėjusį šeštadienį Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusioje Respublikos chorų ir vokalinių ansamblių laureatų šventėje.

Tai jau trečiasis Kretingos kolektyvas, pelnęs „Aukso paukštę“. Pirmieji „Aukso paukštę“ parvežė Kretingos kultūros centro vaikų teatro studija „Atžalynas“, o pernai – Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“.

Kretingos kamerinio choro vadovas Tomas Ambrozaitis teigė, jog šiam apdovanojimui jų kolektyvą pristatė Lietuvos kultūros centras. „Buvome pastebėti už aktyvią koncertinę veiklą: per sezoną, trunkantį nuo rugsėjo iki birželio, surengėme per 20 koncertų . Pernai spalį vykusiame Lietuvos chorų konkurse pelnėme pirmąją vietą. Kaip mėgėjų kolektyvas savo „kartelę“ pakėlėme labai aukštai“, - pelnytu apdovanojimu pasidžiaugė vadovas.

„Aukso paukštė“ – tai Lietuvos kultūros centro ir Pasaulinės lietuvių dainų šventės fondo įsteigta nominacija už mėgėjų meninę kūrybą bei jos reikšmę šalies kultūrai.


Saksofonas muzikantui reiškia gyvenimą ir meilę

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-03-09

Du kartus per savaitę “Vyninėje” suskamba džiazo improvizacijos ir populiarioji klasika. Ją saksofonu atlieka Viktoras Kontrimas. Trisdešimt dvejų metų kretingiškis muzikantas sako, jog saksofonas jam yra viskas: ir gyvenimas, ir meilė, nes būtent šis instrumentas Viktorą lydi du dešimtmečius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas