Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431

Kretingos stadione futbolo klubas “Minija” rungtynėmis su Klaipėdos “Glestum” pradėjo 2006 m. II lygos Vakarų zonos pirmenybių sezoną. Rungtynes rezultatu 2:1 laimėjo klaipėdiečiai.

Pirmajame II lygos Vakarų zonos ture susitiko komandos, kurios turėjo tarpusavyje “savų sąskaitų” - “Minija” praėjusiais metais abu kartus pralaimėjo “Glestum” ekipai, tad šiemet siekė atsirevanšuoti, o “Glestum” nenorėjo palikti skolingi už tai, kad “Minija” pernai iškovojo bronzos medalius, klaipėdiškius palikdama be apdovanojimų.

Kretingos futbolo komanda “Minija” šiandien sužais antrąsias šio sezono rungtynes.

Abi komandos nuo rungtynių pradžios siekė kuo greičiau “atsiskaityti” su savais varžovais, tad jau per pirmas kelias minutes žiūrovai išvydo po kelias pavojingas abiejų komandų atakas. Iš pradžių kupini jėgų “Glestum” žaidėjai, kurių dauguma yra sukaupę nemažą patirtį praeityje žaidžiant įvairiose Klaipėdos apskrities komandose, bandė pergudrauti jaunesnius “Minijos” žaidėjus. Tai jiems pavyko gan greitai: jau 15 minutę klaipėdietis Algis Tolutis, suklaidinęs dešiniajame krašte kretingiškių gynėjus, prasiveržė į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį į Artūro Kačausko ginamus vartus.

Klaipėdiečiai nepasitenkino vienu įvarčiu, todėl pasinaudodami kretingiškių sutrikimu, bandė įmušti dar vieną įvartį. Tai jiems pavyko padaryti po dešimties minučių - po baudinio, nesėkmingai sužaidus “Minijos” vartininkui ir gynėjams, atšokusį kamuolį į kretingiškių vartus galva pasiuntė Audrius Šopis. Tad jau įpusėjus pirmam kėliniui “Minija” pralaiminėjo 0:2.

Atrodo, tik tuo metu kretingiškiai “atsibudo” ir gan stipriai įpyko, nes iki pertraukos sukūrė kelias labai pavojingas kontratakas, kurių smaigalyje atsidurdavo Mindaugas Anužis ir Ramūnas Grikšas. Toks agresyvus varžovų vartų puolimas davė vaisių - Ramūnas Litvinas, akimirkai paliktas laisvas varžovų baudos aikštelės prieigose, bandė tolimu smūgiu nuginkluoti “Glestum” vartininką Sigitą Gujį. Ir dideliam susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, Ramūno smūgis buvo tikslus.

Pirmojo kėlinio pabaigoje nedaug trūko, kad komandos ilsėtis būtų išėjusios esant lygiam rezultatui. Po “Minijos” surengtos kontratakos, Artūro Kurbangalijevo skersuotą kamuolį nesėkmingai bandė sugauti iš vartų išbėgęs klaipėdiečių vartininkas, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Ramūnas Grikšas nesugebėjo pasiųsti kamuolio į tuščius vartus.

Pertraukos metu Kretingos “Minijos” žaidėjai buvo kupini ryžto išnaudoti įgytą žaidybinę persvarą, bet antrajame kėlinyje šeimininkų žaidimas “nesiklijavo”. Nors ir bandė kurti nemažai atakų, tačiau tiek Mindaugas Anužis, tiek į puolimą “pastumti” broliai Grikšai bei po keitimo aikštėn išėjęs Mindaugas Grušauskas buvo patikimai prižiūrimi “Glestum” gynėjų.

Nepavykus daugiau pergudrauti “Glestum” komandos gynėjų ir vartininko, “Minija” turėjo pripažinti varžovų pergalę rezultatu 1:2.

Po rungtynių FK “Minija” vyr. treneris Gediminas Petrauskas apgailestavo, kad komandai dar labai trūksta susižaidimo. Nors žaidėjai ir turėjo žaidybinę persvarą, bet netikslūs perdavimai ir kitos klaidos puolant neleido susikurti idealių progų įvarčiui pasiekti.

Rungtynių statistika:

“Minijos” sudėtis: A.Kačauskas, M.Vaičiulis (J.Kurbangalijevas), A.Dievinas, G.Arys, Re.Grikšas, M.Tilvikas, D.Jokubaitis (A.Maksvytis), R.Litvinas, A.Kurbangalijevas (M.Grušauskas), Ra.Grikšas, M.Anužis.

Įvarčiai: 15 min. A. Tolutis (0:1), 26 min. A. Šopis (0:2), 35 min. R. Litvinas (1:2).

Kitas rungtynes gegužės 5 d., šiandien, 18.30 val. “Minija” žaidžia Klaipėdoje su “Pirito” komanda, kuri I ture Skuode įveikė vietos komandą rezultatu 3:0.

Kretingoje rungtynės įvyks gegužės 12 d. 18.30 val., “Minija” susitiks su “Šilutė-2” ekipa.