Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kur dingo autobusai?

  • Haidparkas. Nuomonė
  • 2020-06-26
Likimo valiai palikta autobusų stotelė Savanorių gatvėje

Eidamas į „Maximos“ parduotuvę naujajame mikrorajone, netoli perėjos pamačiau sunkiai einančią moterį. Padėjau pereiti į kitą gatvės pusę. Moterėlė padėkojo ir, lengviau atsikvėpusi, nuėjo į šalia „Maximos“ stovinčią autobusų stotelę.

Ne visi turi nuosavas mašinas. Autobusų paslaugomis naudojasi ir jauni, ir seni – viešasis transportas reikalingas visiems. Savanorių gatvėje, prie 42-o namo, šalia ūkininkų turgelio ir Savivaldybės pastato, yra viešojo transporto, t. y autobusų stotelė, kuri jau nuo 2019 m. liepos mėn. stovi lyg paminklas, paliktas likimo valiai. Kodėl vieniša ir nuliūdusi liko tik stotelė? Kodėl nebekursuoja autobusai? Kol remontavo kelią, kuris yra šalia statomo Sporto komplekso, šalia stadiono ir „Sodros“, autobusai kursuoti negalėjo. Ir visi manė, kad tai laikina. Kelią, kuriuo kursuodavo autobusai, susiaurino, kadangi siauru keliu bus galima važiuoti tik viena kryptimi, autobusai ir nebevažinėja. O valdžia, matyt, pasimetė: nebegali niekaip sumąstyti, kaip atkurti viešojo transporto kursavimą Savanorių gatve arba paprasčiausiai nebenori to daryti – nesugeba sutvarkyti šios, atrodo, gana nesunkiai išsprendžiamos dilemos, kad autobusai vėl važinėtų Savanorių gatve. Juk stotelę galima perkelti kad ir prie Savanorių g. 52-o namo. Tada maršrutiniai autobusai laisvai pravažiuotų, nes kelias, einantis pro Savivaldybės pastatą, gana platus, normalus – automobilių srautas galėtų kursuoti be vargo.

Prieš rinkimus visi čiulba kaip lakštingalos, dabar likome nematomi. Norint įsėsti į autobusą, turi eiti prie „Maximos“, ir visi mikrorajono gyventojai, kurie naudojasi viešuoju transportu, priversti pajusti šitą nepatogumą. O ir orai ne visada saulėti – kaip nusigauti per gerą lietų, pūgą, vėją? Ypač seniems, juolab kad yra ir pagyvenusių, sergančių, žmonių su negale, kuriems gerokai parankiau stotelę pasiekti Savanorių gatvėje, o ne prie „Maximos“.

Be reikalo niekas nevažinėja. Visi turi savo rūpesčių, tikslų. Vienam reikia iki miesto aikštės, kitam – į turgų, kažkuriam – į bažnyčią. Visi, man atrodo, turi asmeninių reikalų, nes tai – gyvenimas. O dabar? Jei pagyvenęs žmogus nori miesto centre ar turguje apsipirkti, parvažiavęs pilnu krepšiu, kol pareis nuo „Maximos“, kur yra stotelė, daug vargo turės įdėti. Jei, pavyzdžiui, reikėtų pareiti iki Topolių aklg. 12 namo, atstumas didelis. Kam to reikia, kam tie nepatogumai?

Būsimiems Sporto komplekso lankytojams yra visi patogumai: ir privažiavimas, ir aikštelės mašinoms parkuoti. Tuo pačiu ir kelią pasisavino. Ar tai kokia aukštesnė kasta tie būsimi Sporto komplekso lankytojai? Čia kvepia pelnu, nes apsilankymas ir paslaugos jame bus mokamos. O kas tie vargani žmogeliai? Gali ir pasivaikščioti iki „Maximos“, kad pasiektų autobusų stotelę.

Ar prieš statant nebuvo galima pagalvoti? (Jei kas turi kuo galvoti.) Tie keli metrai į šoną, patraukus pastatą, būtų išsaugoję normalų kelią. Ir autobusai būtų važinėję, kaip ir anksčiau. Kam tokie platūs šaligatviai? Tas pats – ir Vilniaus gatvėje. Šaligatvių bendras plotis beveik prilygsta važiuojamajai kelio dangai. Pagal mane, kelias po remonto liks siauresnis negu buvo. Įdomu, ar pora autobusų prasilenks nenusilaužę veidrodėlių? Pora vežimų, traukiamų arkliais, tikrai prasilenks. O šaligatviai gali atlaikyti tokį žmonių srautą, kaip Niujorke. Ar tai normalu? Kaip ten bebūtų, transporto daugėja. O čia – kelią susiaurino. Gal per mažai avarijų? Kyla minčių, kad čia prie projekto prisidėjo tos pačios personos, kurios projektavo Pastaunininko parką. Tie, kurie neturi nė lašo percepcijos. Tie, kurie ne ant tos šakos sėdi.

Pažiūrėjus nuo „Sodros“ pusės į trinkelėmis išklotas aikšteles, akyse žaižaruoja. Kodėl? Ogi net trinkelių nesugebėjo pakloti tiesiai. Ar girti, ar akli buvo? Ir neaišku, ar tose darbininkų gretose buvo bent vienas specialistas.

Ar bus išspręsta problema dėl viešojo transporto? Ar tai ir liks, kaip nežinoma, neapmąstoma, nesvarstoma praeitis? Be perspektyvos. Ir kodėl dėl būsimų Sporto komplekso lankytojų valdžia paaukojo viso mikrorajono gyventojus?

Ar gerovės valstybę kursime, nekreipdami dėmesio į tautą, į liaudį? Kiek man žinoma, kiekvienos valstybės gerovės pagrindas yra pati tauta. Nuo jos priklauso, kokia bus valdžia ir kaip kiekvienas pilietis atliks savo pareigas. Vyriausybę galima pakeisti, jei ji netikusi. Bet tautos pakeisti negalima. Kur pagarba žmogui? Gaila, kad gabūs žmonės vengia politikos.

Ir vis dėlto, kokį priežastingumo modelį pasirinko mūsų valdžia? Sąmonė, jei kas turi ją iš valdžios atstovų, negali būti prirakinta priežasčių grandine. Pasirinkimas ir išeitis visada yra. Tik kad būtų noro ir sugebėjimo geriems darbams. O galimybė visada egzistuoja. Ir mąstančio žmogaus veikimas turi būti visiškai ir teisingai apibrėžtas. Kokia sąmonė, toks ir asmuo.

Viešojo transporto priemonės kursavimas mikrorajone, Savanorių gatvėje, turi būti atnaujintas, jei valdžioje yra nors vienas mąstantis. O valdžios supratimą pamatysim, kada bus sutvarkyta Vilniaus gatvė.

Norbertas KONTRIMAS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas