Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rajono politikai pradėjo dirbti nuotoliniu būdu

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2020-03-27

Trečiadienį įvyko pirmas nuotoliniu būdu Kretingos rajono savivaldybės politikų posėdis – situaciją Savivaldybėje dėl koronaviruso aptarė Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas.

Komiteto pirmininkas Juozas Mažeika patikino, kad posėdis vyko gana sklandžiai, tą patvirtino ir posėdyje dalyvavę komiteto nariai Augenija Juknevičienė, Valerijonas Kubilius, Antanas Puodys, pirmininko pavaduotojas Vilius Adomaitis. „Nuotolinis posėdis buvo be jokios išankstinės darbotvarkės, kaip buvo įprasta iki tol“, – teigė J. Mažeika. Meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, Savivaldybės gydytoja Zita Abelkienė informavo politikus, kas yra padaryta, daroma valdant ir siekiant suvaldyti situaciją dėl koronaviruso. Komiteto nariams Savivaldybės vadovai pateikė ataskaitą apie tai, kiek kokių apsaugos priemonių nupirko Savivaldybė, kiek ir kokios paramos gavo iš geradarių. „Dėl pinigų klausimų nekyla, jų yra, klausimas, iš kur gauti priemonių, kurių visam pasauliui dabar reikia. Po truputį jų gauname nuolatos, esame užsakę įvairiais įmanomais kanalais. Turimas priemones pirmiausiai dalijame rajono medicinos įstaigoms – proporcingai visoms, tiek pavaldžioms Savivaldybei, tiek privatiems sveikatos pirminės priežiūros centrams“, – kalbėjo A. Kalnius.

J. Mažeika akcentavo, kad prireikus daugiau pinigų, šiai ekstremaliai situacijai valdyti, jų bus galima skirti ir iš kitų Savivaldybės biudžeto programų, kurios šiandieną neveikia. „Pinigų perskirstymo klausimą turėtų spręsti taryba, tą, manau, taip pat galėtų padaryti nuotoliniu būdu“, – teigė J. Mažeika. V. Adomaitis akcentavo, kad tarybai priimti sprendimus nuotoliniu būdu neleidžia jos veiklą reguliuojantys teisiniai aktai. „Manau, kad ir taryba šituo ekstremaliu laikotarpiu galėtų dirbti nuotoliniu būdu, ne tik komitetai. Išdiskutuoti svarstomus sprendimų projektus nuotoliniu būdu galimybės yra, o balsavimo mygtukus saugiai suspaudyti irgi įmanoma“, – svarstė V. Adomaitis, pašmaikštavęs, kad dėl tokio nuotolinio darbo nukentėtų tie tarybos nariai, kurie per posėdžius daugiau politikuoja negu dirba.

Valerijonas Kubilus siūlė Savivaldybės valdžiai pasirūpinti, kad reguliariai būtų valomos ir dezinfekuojamos daugiabučių namų laiptinės, ypač tuose namuose, kurių dauguma gyventojų yra senyvo amžiaus. „Išvalys, po to kažkas praeis, vėl iš naujo valys? Joks sargybinis gi laiptinės apačioje nestovės“, – J. Mažeika abejojo tokios priemonės efektyvumu.

Meras tarstelėjo, kad laiptinių dezinfekavimas Savivaldybei brangiai kainuotų. Už devynaukščio laiptinės, kurioje gyveno koronavorusu užsikrėtęs jaunuolis, vienkartinę dezinfekciją Savivaldybė sumokėjo beveik 200 eurų. „Iniciatyvos, atsakomybės prižiūrint daugiabučių laiptines turi imtis ir patys gyventojai. Jeigu iki šiol vienas kito nepažinojo, dabar pats laikas susipažinti, susitelkti. Aišku, kur gyvena seni žmonės, jiems reikia padėti, jais reikia pasirūpinti, kaip tą darome esant normalioms sąlygoms“, – kalbėjo J. Mažeika. Politikas pasvarstė, kad pradėjus valyti daugiabučių laiptines, individualių namų gyventojai turės moralinę teisę Savivaldybės neatlygintinai prašyti bent dezinfekcinių skysčių.

„Turime visomis išgalėmis rūpintis ir patys, tokioje situacijoje valdžia pirmiausia turi užtikrinti gydymo įstaigų, jose dirbančių medikų aprūpinimą, apsaugą“, – tvirtino J. Mažeika. Jam pritarė A. Puodys, nuotoliniame posėdyje pirmas pareiškęs: „Pirmiausia turime pasirūpinti medikais.“

V. Kubiliaus teigimu, kartas nuo karto dezinfekuoti daugiabučių laiptines yra tikslinga, tą esą patvirtino ir specialistai. „Domėjausi, Mažeikiuose laiptines dezinfekuoja pagal grafiką, tą pradeda daryti ir Palanga“, – sakė jis.

„Blogai, kai nėra informacijos apie užsikrėtusiojo gyvenamąją vietą, aplinką. Jeigu užkrečiamųjų ligų apsaugos tvarka veiktų pilnai, ta aplinka turėtų būti dezinfekuojama, joje gyvenantys žmonės būtų įspėti“, – Augenijos Juknevičienės netenkino mero atsakymas, kad informaciją apie koronavirusu užsikrėtusius pacientus riboja šalies visuomenes sveikatos centras, siekiant apsaugoti juos nuo aplinkinių puolimo, ypač internete. A. Juknevičienė teigė, kad didžiausia problema Savivaldybėje yra nepakankamas gydymo įstaigų, medikų aprūpinimas vienkartinėmis apsaugos priemonėmis: veido kaukėmis, respiratoriais, kombinezonais, chalatais. Trūksta ir akinių, kurie po naudojimo dezinfekuojami ir naudojami vėl. „Ypač svarbu apsaugos priemonėmis aprūpinti Kretingos ligoninę – priėmimo, akušerijos gimdymo skyrius, greitosios pagalbos medikus, kad per šią grandį neįpliekstume tokio koronaviruso židinio, kaip Ukmergėje“, – dėstė A. Juknevičienė, kuri yra ir privataus Kretingos šeimos medicinos centro vadovė, šeimos gydytoja. A. Juknevičienė negavo atsakymo iš Savivaldybės vadovų, kur rajone bus steigiama karščiuojančiųjų klinika, kur, jei prireiks, saviizoliuotis turės rajono gydymo įstaigose dirbantys medikai. Šie klausimai yra sprendžiami. „Įsteigti karščiuojančiųjų kliniką yra sudėtinga – šalia turi būti rentgenas, tyrimų galimybė. Reikia daug žmogiškųjų išteklių – 3-jų po 4–5 medikus komandų, dirbančių po 4 val. kiekvieną parą“, – aiškino A. Juknevičienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas