Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iki kovo 27 d., kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir mūsų rajone buvo pakoreguoti bendrieji ugdymo planai – paankstintos ir pratęstos mokinių pavasario atostogos. Per jas pedagogai turi įveikti naują iššūkį – pasirengti mokymui nuotoliniu būdu. Jis bus pradėtas vykdyti nuo kitos savaitės.

Vykdys nuo pirmadienio

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi rekomendacijas, kaip dirbti nuotoliniu būdu su mokiniais. Jose nurodyta, ką mokykla ir iki kada turi padaryti, kad tinkamai pasirengtų naujo būdo – nuotolinio darbo išbandymui. „Mokykloms tai tikrai yra didelis iššūkis, nes jos dar tokiomis sąlygomis nedirbo“, – tikino Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.

Per tą laiką ugdymo įstaigos aiškinasi, kiek mokinių turi nuotoliniam mokymui reikalingas priemones – kompiuterius, interneto ryšį, išmaniuosius telefonus. „Pirmiausia mokyklos turi surinkti informaciją, kokios yra galimybės pradėti vykdyti nuotolinį mokymą“, – įvardijo A. Burbienė.

Taip pat turi būti paskirtas informacinių technologijų administratorius, kuris konsultuos mokinius, pedagogus, kai iškils problemų. Mokytojai turi parengti medžiagą ir ją įkelti į elektroninę erdvę. „Mokyklos turi apsispręsti, kokiose platformose, su kokia medžiaga dirbs“, – šiuo metu ugdymo įstaigose vykstančias permainas akcentavo Švietimo skyriaus vedėja.

Ugdymo įstaigos, anot A. Burbienės, yra aprūpintos mokymo priemonėmis, kompiuteriais, virtualiąja mokomąja medžiaga, turi programas, kurios yra naudojamos ugdymo procese. „Vadovų komandoms rekomenduojame koncentruotis į tai, ką jų mokytojai jau yra įvaldę ar naudoja, kad galėtume sklandžiai užtikrinti nuotolinį mokymą“, – tvirtino A. Burbienė.

Nuotolinį mokymą mūsų rajone jau anksčiau vykdė Kretingos rajono švietimo centras. „Švietimo centro paprašėme, kad mokykloms pagal galimybes teiktų informaciją, dalintųsi patirtimi, tačiau jis neturi tokių pajėgumų. Vis dėlto džiaugiuosi, kad tokiu laikotarpiu žmonės vieni su kitais dalijasi įvairia metodine medžiaga, tam tikros kompanijos rengia nemokamus nuotolinius seminarus mokytojams, kaip dirbti nuotoliniu būdu“, – sakė A. Burbienė.

Su nauju iššūkiu susidūrę pedagogai rengėsi nuotoliniam mokymui ir jau pirmadienį pradės jį vykdyti. „Vieni mokomąją medžiagą kelia į mokomąsias platformas, kiti – įrašo pamokas, naudoja tam tikras vaizdo priemones, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėja, paaiškinusi, kad pedagogai tam rengiasi, dirbdami namuose. – Visiems mokytojams, kurie turi galimybę, rekomendavome dirbti nuotoliniu būdu.“

Visiems pedagoginiams ir nepedagoginiams darbuotojams darbo apmokėjimas išliks toks pat. A. Burbienės teigimu, nėra pagrindo keisti darbo apmokėjimą: „Niekas atlyginimų nemažina ir nėra pagrindo to daryti. Taip pat ir nepedagoginiams darbuotojams. Pastarieji dirba lanksčiu grafiku, mokyklų vadovai jiems taiko mokinių atostogų režimą, sutvarkė grafikus taip, kad nebūtų artimo kontakto su kitais žmonėmis, ir jie galėtų dirbti saugiai.“

Prasidėjus pavasariui taip pat artėja ir brandos egzaminų sesija, kuri šiemet dėl susiklosčiusios situacijos bus koreguojama. Ministerija nukėlė visus egzaminus, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimus. „Tikrai bus sureaguota į šią situaciją ir daromos korekcijos, galimai nukelta ir dar toliau, nes nežinome, kas bus rytoj“, – atkreipė dėmesį A. Burbienė.

Darželiuose taikomos išimtys

Per karantiną neveikia ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Vis dėlto išimtinais atvejais, kai nėra galimybės, kur palikti vaikus, – tarkim, tėvai – medikai, policininkai ir pan., vaikai gali būti į jas priimamai. „Jeigu toks poreikis iškils, esame pasirengę rajone užtikrinti ikimokyklinį ugdymą tokiems vaikams“, – tikino A. Burbienė.

Tėvai, norintys vaiką vesti į darželį, turi parašyti prašymą ugdymo įstaigai. „Jos tėvus tikrai pažįsta, todėl piktnaudžiavimų nebūtų, ir vaikams bus sudarytos sąlygos lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą“, – paaiškino Švietimo skyriaus vedėja.

Vaikus priima visos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos. „Tokį sprendimą pasirinkome apgalvoję, kad vaikai neatsidurtų vienoje ugdymo įstaigoje ir kad jų nebūtų daug. Tokiu atveju kontaktas tarp vaikų būtų mažesnis, ir plisti infekcijai tikimybė taip pat būtų mažesnė“, – pasirinkimą įvardijo A. Burbienė.

Savivaldybė taip pat pasirengė ir tokiems atvejams, jeigu vaikais pasirūpinti tektų ir visą parą. „Jeigu tėvams reikėtų dirbti visą parą ir nebūtų, kur palikti vaikų, esame pasirengę organizuoti darbą taip, kad darželis galėtų dirbti visą parą“, – teigė A. Burbienė.

Darželiuose ugdymas organizuojamas kiek kitaip negu mokyklose. Yra rengiamos metodinės priemonės, taip pat teikiamos rekomendacijos tėvams, ką reikėtų vaikui veikti namuose. „Darželiai irgi galės perduoti vaikams tam tikras rekomendacijas, ką vaikas galėtų namuose daryti – karpyti, piešti ir panašiai, – per elektroninį dienyną, kurį visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos mūsų rajone turi“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja A. Burbienė.

„P. n.“ informacija

---

Mokiniams trūksta kompiuterių

Kitą savaitę Kretingos rajono savivaldybės mokyklos pradeda dirbti nuotoliniu būdu. Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius surinko duomenis, kiek rajono mokinių namuose turi kompiuterius. Paaiškėjo, kad kompiuterių neturi 78 moksleiviai. Mokyklos yra pajėgios nupirkti 42 kompiuterius. Reikia dar 36.

Jeigu namuose turite nenaudojamą, bet veikiantį nešiojamą kompiuterį (į jį paprasčiau instaliuoti internetą) ir galite jį padovanoti, praneškite Švietimo skyriaus specialistei Linai Lengvinienei tel. 8 618 52527.

Savivaldybės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas