Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431

Praėjusį savaitgalį „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, sužaidė dar dvejas Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono rungtynes, ir šį kartą komandos laukė du rimti iššūkiai prieš turnyrinės lentelės kaimynus.

Išvykoje buvo patirtas pralaimėjimas prieš pajėgią Kauno rajono komandą „Omega“, kurioje žaidžia buvęs Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ narys Tadas Klimavičius bei Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ komandose žaidęs Evaldas Dainys. Šeštadienį namuose buvo atsirevanšuota prieš trečioje vietoje žengiančią Kelmės „Kelmę“. Džiugiausia, kad prieš abi komandas buvo išlaikytas tarpusavio rungtynių skirtumas. Po šių rungtynių „Kretingos“ komanda su 12 pergalių ir 7 pralaimėjimais su ta pačia Kauno rajono „Omega“ dalinasi V–VI vietomis.

Sausio 17 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 65:72 (14:21; 21:24; 14:17: 16:10) neprilygo Kauno rajono „Omega“ (12 pergalių, 7 pralaimėjimai) komandai. Besibaigiant I kėliniui šeimininkai sugebėjo įgyti dviženklę persvarą (8 min. 21:10), bet tada kretingiškiai surengė spurtą 8:0 ir II kėlinio pradžioje komandas skyrė tik 3 taškai (11 min. 21:18). Iš toli taikliau atakavusi „Kauno“ komanda iki pertraukos sugebėjo susigrąžinti 10 taškų persvarą (20 min. 45:35). Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – kretingiškiams ir toliau sunkiai sekėsi pataikyti į krepšį ir dėl to varžovams pavyko išlaikyti persvarą savo rankose. Likus žaisti 1 min. ir 15 sek. paskutinį kėlinį varžovai nesportiškai prasižengė prieš „Kretingos“ gynėją Roką Šimkevičių, ir po taiklių baudų komandas skyrė 7 taškai (65:72). Bet prarastas kamuolys ir per likusį laiką pramesti trys tritaškiai lėmė, kad rezultatas švieslentėje nebepasikeitė. Šį susitikimą kretingiškiams, palyginti su varžovais, fatališkai nesisekė pataikyti: dvitaškiai 18/51 (35,2 proc.) prieš varžovų 18/38 (47,3 proc.); tritaškiai 6/31 (19,3 proc.), o varžovų 9/22 (40,9 proc.), bet kretingiškiai dvigubai rečiau klydo (11 prieš 22 klaidas). Varžovų komandoje rungtyniavo ir kretingiškis, buvęs „Kretingos“ krepšinio klubo žaidėjas Steponas Markus, šį susitikimą pasižymėjęs 6 taškais.

Kretingos „Kretinga“: Tadas Maželis (3 per. kamuoliai) – 18, Rytis Zabita (5/7 dvitaškiai, 4/4 baudos, 11 atk. kamuoliai, 4 per. kamuoliai, 29 naud. balai) – 12, Domininkas Matutis (5 rez. perd.) – 10, Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai) – 9, Tadas Budrys (6 atk. kamuoliai) – 8, Rokas Nikitinas – 5, Mantas Aukselis – 1, Linas Jonuška (5 atk. kamuoliai), Karolis Opulskis ir Arnas Sabaliauskas.

Sausio 18 d. „Kretingos“ komanda namuose 77:70 (26:25; 19:16; 15:14; 17:15) palaužė Kelmės „Kelmę“ (14 pergalių, 5 pralaimėjimai). „Kretingos“ komanda galingai pradėjo rungtynes ir, įpusėjus I kėliniui, turėjo 8 taškų persvarą (6 min. 18:10), bet iki kėlinio pabaigos svečiams pavyko sušvelninti skirtumą iki minimalaus (26:25). Antras kėlinys vėl prasidėjo šeimininkų spurtu ir po Tado Budrio tritaškio komandas skyrė 9 taškai (12 min. 34:25), bet, kaip ir pirmą kėlinį, „Kelmės“ komandai iki kėlinio pabaigos pavyko priartėti ir po dviejų kėlinių šeimininkai turėjo nežymų pranašumą (20 min. 45:41). Įpusėjus III kėliniui kretingiškiai po R. Šimkevičiaus dvitaškio susikrovė didžiausią susitikime 10 taškų persvarą (24 min. 53:43), bet iki kėlinio pabaigos svečiams jį pavyko dvigubai sutirpdyti (30 min. 60:55). Prasidėjus IV kėliniui „Kelmės“ komandai net buvo pavykę trumpam išsiveržti į priekį (32 min. 60:61), bet kretingiškiai susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas. Likus žaisti 34 sek. varžovų įžaidėjas pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą perpus (40 min. 73:70), bet likusios dvi varžovų skubotos atakos buvo nesėkmingos, o „Kretingos“ gynėjų tandemas R. Šimkevičius ir D. Matutis šaltakraujiškai įmetė keturias baudas ir leido „Kretingai“ džiaugtis svarbia dėl padėties turnyrinėje lentelėje pergale.

„Kretinga“: Rokas Šimkevičius (8 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 6 išprov. pražangos) – 19, Domininkas Matutis (5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 17 naud. balų) ir Rytis Zabita (5/6 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 24 naud. balai) – po 13, Linas Jonuška (7 atk. kamuoliai) ir Tadas Budrys – po 11, Tadas Maželis (4/5 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai) – 8, Arnas Sabaliauskas (2 per. kamuoliai) – 2, Rokas Nikitinas, Karolis Opulskis ir Kornelijus Stonkus.

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais išvykose: sausio 24 d. Akmenėje su vietos „Patriots-Cementu“ (7 pergalės, 12 pralaimėjimų), o sausio 25 d. – su Plungės „Olimpu“ (3 pergalės, 16 pralaimėjimų).

Vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Turėjome dvejas labai sunkias rungtynes. Penktadienio rungtynėse metimų taikiklį buvome „palikę namie“ ir tai neleido iškovoti pergalės prieš Kauno komandą. Šeštadienį laukė dvikova su vienais lygos lyderių, bet dėl puikios gynybos iškovojome svarbią pergalę prieš „Kelmės“ komandą. Komandos žaidėjai patyrė daug mikrotraumų, tad savaitės pradžioje šiek tiek mažinsime krūvius, o savaitės viduryje ruošimės būsimoms dvikovoms.“