Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
„Kretingos“ krepšininkai pasiekė reikšmingą pergalę.

Regionų krepšinio lygos A divizione rungtyniaujanti „Kretingos“ krepšinio rinktinė, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, naujus – 2020-uosius – metus pasitiko rungtynėmis sostinėje, kur užfiksuoti rekordiniai penki pratęsimai ir po pergalingos kovos I ratą kretingiškiai baigė, pakilę į turnyrinės lentelės IV vietą. Įpusėjus sezonui „Kretingos“ komanda pasiekė 10 pergalių ir patyrė 5 pralaimėjimus.

Sausio 4 d. „Kretingos“ komanda išvykoje po penkių pratęsimų net 130:125 (19:19, 29:22, 7:28, 26:12, 9:9, 10:10, 6:6, 9:9, 15:10) palaužė Vilniaus „Rivilę–Steką“ (7 pergalės, 8 pralaimėjimai). Vos aštuoniese žaidę kretingiškiai iki didžiosios pertraukos sugebėjo įgyti 7 taškų persvarą (20 min. 48:41). Vis dėlto III kėlinį „Kretingos“ krepšininkai pelnė vos 7 taškus, o varžovai į tai atsakė 28 ir prieš paskutinį kėlinį įgijo nemenką persvarą (30 min. 55:69). Ketvirtą kėlinį „Kretingos“ komanda parodė charakterį ir, besibaigiant kėliniui, po Domininko Matučio dvitaškio patys turėjo 3 taškų persvarą (40 min. 80:77), sostinės komanda į tai atsakė dvitaškiu ir greita pražanga, o prie baudų metimo linijos stojęs kapitonas Linas Jonuška realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų, o šeimininkai per likusį laiką spėjo išlyginti rezultatą, ir komandoms teko žaisti pirmą pratęsimą. Pirmą pratęsimą arčiau pergalės buvo dėl išnaudotų pražangų limito penkiese likę kretingiškiai, bet šeimininkai, iki pabaigos esant 34 sek., išlygino rezultatą ir teko žaisti antrą pratęsimą. Ir vėl arčiau pergalės buvo kretingiškiai, bet, likus minutei, varžovai pataikė tritaškį išlyginusį rezultatą (100:100), daugiau taškų pelnyta nebuvo ir rungtynės persikėlė į papildomas penkias minutes. Trečią pratęsimą jau kretingiškiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje, bet po Roko Šimkevičiaus dvitaškio pavyko dar kartą atstatyti rungtynių pusiausvyrą ir paskutinė varžovų ataka buvo nesėkminga (106:106). Įpusėjus IV pratęsimui atrodė, kad kretingiškiams jau nepavyks išsigelbėti, o ir šeimininkai nutolo (107:113), bet komanda dar kartą atsitiesė ir išlygino rezultatą 115:115. Penktą pratęsimą kretingiškiai pelnė septynis pirmuosius taškus ir sostinės komandai beliko gelbėtis pražangomis, tačiau tai sėkmės neatnešė – kretingiškiai iškovojo dramatišką pergalę. „Kretingos“ komandoje net keturi krepšininkai rungtyniavo daugiau negu 55 minutes, o daugiausiai iš jų žaidęs Rokas Šimkevičius ant parketo išbuvo 59 minutes ir 22 sekundes, ir tai yra absoliutus lygos rekordas.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Rokas Šimkevičius (10/19 dvitaškiai, 11/13 baudos, 10 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kamuoliai, 9 išprov. pražangos, 39 naud. balai) – 37, Domininkas Matutis (5/11 tritaškių, 12/14 baudos, 9 atk. kam., 10 rez. perd., 37 naud. balai) – 33, Linas Jonuška (6 atk. kam.) – 20, Tadas Maželis (6/8 dvitaškiai, 5 atk. kam.) –15, Rytis Zabita (18 atk. kam., 5 rez. perd., 34 naud. balai) – 12, Karolis Opulskis (11 naud. balų) – 7, Mantas Aukselis – 4, Rokas Nikitinas – 2.

Artimiausias dvejas rungtynes „Kretingos“ komanda žais namuose: sausio 10 d. 19 val. priims Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (8 pergalės, 7 pralaimėjimai) komandą, o sausio 11 d. 16 val. – su Tauragės „Taurage“ (10 pergalių, 5 pralaimėjimai).

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Per savo trenerio karjerą nesu dalyvavęs tokiose rungtynėse – buvo net 5 pratęsimai. Turime bėdų rotacijoje, keletas žaidėjų gydosi traumas, tad išvykome tik 8 žaidėjai. Pratęsimus teko žaisti tik 5-iese, nes kiti žaidėjai jau turėjo po 5 pražangas. Galiu tik pasidžiaugti, kokią vaikinai jėgą ir charakterį parodė aikštėje, per pratęsimus. Iš tiesų, turnyrinėje lentelėje įsirašėme svarbią pergalę.“