Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Laikinai Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės pareigas einanti Renata Bumblienė (stovi) pristatė susitikimo svečius: (iš dešinės) Sonatą Petravičienę, Astą Burbienę, Antaną Kalnių, Dalią Martišauskienę ir Eugeniją Daniuk.

Rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, surengęs viešąjį svarstymą, mokyklų ir kaimų bendruomenes pakvietė susipažinti su rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimo projektu.

Su juo jau susipažino Piliakalnio, Baublių, Jokūbavo, Rūdaičių, Grūšlaukės kaimų žmonės – mokyklų vadovai, mokytojai, vaikų tėvai, seniūnijų atstovai. Dar laukia susitikimai su lopšelių-darželių „Rasa“ Salantuose, „Eglutė“ Padvariuose, „Pasagėlė“ Vydmantuose ir Simono Daukanto progimnazijos bendruomenėmis.

„Per galvas nelipsime – norime išgirsti pasiūlymus, stengsimės, kad mokytojai neliktų be darbo, o vaikams – suteiktos pačios geriausios sąlygos mokytis. Viso šito nereikėtų, jeigu mokyklose nemažėtų vaikų – šis kiekybinis rodiklis ir yra lemiamas, o jungtinės klasės neužtikrina mokslo kokybės ir pažeidžia vaikų teises“, – Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre įvykusiame bendruomenės susitikime kalbėjo rajono švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.

Be jos, susitikime dalyvavo rajono meras Antanas Kalnius, rajono Savivaldybės tarybos narė Švietimo komiteto pirmininkė Dalia Martišauskienė, Švietimo skyriaus specialistė Sonata Petravičienė, švietimiečių profsąjungos lyderė rajone Eugenija Daniuk.

Uždaro dvi mokyklas

Pagal mokyklų tinklo pertvarkos pakeitimo projektą, be struktūrinių pakeitimų išlieka Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, Marijono Daujoto progimnazija, mokykla-darželis „Žibutė“, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla, lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, lopšelis-darželis „Žilvitis“, Kurmaičių pradinė mokykla, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, Kretingos meno, Kretingos sporto ir Salantų meno mokyklos, rajono Švietimo centras.

Numatomi pakeitimai: prie Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ prijungiama „Eglutė“, prie Vydmantų gimnazijos – Vydmantų lopšelis-darželis „Pasagėlė“, prie Salantų gimnazijos – lopšelis-darželis „Rasa“, prie Simono Daukanto progimnazijos – Rūdaičių mokykla, prie Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos – Baublių mokykla-daugiafunkcis centras. Nekeičiant etatų skaičiaus, reorganizuojamas Grūšlaukės mokykla-daugiafunkcis centras, vykdysiantis ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programos pagal I dalį funkcijas.

Uždaromos dvi – Kalniškių ir Piliakalnio – mokyklos, iki šiol atitinkamai buvusios Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ir Darbėnų gimnazijos skyriais: Kalniškiuose nebėra mokinių, Piliakalnyje mokosi 15 vaikų, sudarantys I–IV jungtinę klasę, kurioje vieno vaiko išlaikymas per metus kainuoja 4 tūkst. 531 Eur (palyginti – 2018 m. skaičiavimais, rajono Savivaldybės vidurkis – 2 tūkst. 223, šalies – 2 tūkst. 133 Eur).

„Visi šie pakeitimai mokyklų laukia kitais mokslo metais – šiais mokslo metais kaip mokėsi vaikai, taip ir mokysis“, – akcentavo rajono meras A. Kalnius.

Baublių kaimo bendruomenė, pedagogai jautriai sureagavo į numatomus pokyčius: jų pastebėjimu, po pertvarkos kaime mokyklos neliks.

Baublių mokyklai – Kalniškių likimas?

Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro pedagogai, vaikų tėvai jautriai reagavo į numatomus pokyčius: baubliškiai norėtų išlaikyti savarankiškumą, o prijungus mokyklą prie Jokūbavo, jie įžvelgė, kad Baublių laukia Kalniškių likimas – Baubliuose paprasčiausiai neliksią mokyklos.

Ir rajono meras, ir rajono Švietimo skyriaus vedėja nesutiko, kad Baublių mokykla yra naikinama: Baubliuose nuo kitų mokslo metų pradžios nebebūtų formuojamos IX–X klasės, nes jungtinių klasių šiame mokinių amžiuje būti nebegali, tačiau I–VIII klasės išlieka. Vaikai į Jokūbavo mokyklą būtų pavėžėjami – tai garantuoja rajono Savivaldybė.

„Pertvarkos planas galėjo būti dar „kietesnis“, pagal kurį Baubliai išvis liktų be vyresniųjų klasių. Tačiau Baublių bendruomenė yra stipri, ir į tai mes atsižvelgėme“, – tvirtino Švietimo skyriaus vedėja A. Burbienė, teigdama, kad yra rengiamas ir mokytojų įdarbinimo planas – mokytojų trūksta, ir jie tikrai rasiantys darbo, o Švietimo komiteto pirmininkė D. Martiškauskienė klausė baubliškių, kokią jie patys mato savo ateitį – prie ko norėtų jungtis, kaip kitaip būtų galima pertvarkyti mokyklą.

Paaiškėjo, kad pagrindinis baubliškių noras – tapti aštuonmete, bet savarankiška mokykla.

„Betgi jūs gyvenate tik su laikinu vadovu – skelbti keli konkursai, o neatsiranda, kas vadovautų mokyklai“, – kad tinklo pertvarka bandoma išspręsti ir mokymo įstaigų vadovų trūkumą, neslėpė meras A. Kalnius.

„Bus tas vadovas“, – replikavo auditorija, kurios neįtikino argumentai nei dėl vaikų pavėžėjimo, nei dėl galimybės rinktis nebūtinai Jokūbavo mokyklą.

„Nesvarbu, kokią mokyklą vaikas pasirinks – jeigu kuris važiuos ar į Jokūbavą, ar į Kretingą, jis paskui save iš Baublių „išsives“ ir savo jaunesniuosius brolius, seseris, vadinasi, Baublių mokykla nyks. Mygtukas sunaikinimo link paspaustas“, – neabejojo susitikime dalyvavę tėvai.

Tą patį įžvelgė ir buvusi Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Verutė Keblienė: „Patys susinaikinsim, ir tai yra pati didžiausia grėsmė. Padarykite, kaip Šiauliuose, kur vienas direktorius vadovauja kelioms mokykloms, bet mokyklos – išlikusios. Palikime Baublių mokyklą tokią, kokia ji yra, kol ji pati sumenks.“

Savo nuoskaudą išsakė ir devintokės Nomeda Armalytė ir Akvilė Arlauskaitė: „Kalbame už visus devintokus – jaučiamės apgauti. Praėjusiais metais įvykusiame susirinkime buvo pažadėta, kad galėsime X klasę baigti šioje mokykloje, todėl ir likome mokytis, nes tikėjome, kad taip ir bus.

Pasirašėme su mokykla naujas sutartis, nes ši mokykla skatina mokinius tobulėti, sudaro sąlygas kiekvienam mokiniui atsiskleisti. Manome, kad perpildytose miesto mokyklų klasėse mokiniai tokio dėmesio nesulaukia.“

Būdama aktyvi bendruomenės narė V. Keblienė paprašė laiko bendruomenei viską išanalizuoti, apsvarstyti galimybę į Baublių mokyklos patalpas įkelti darželį, suteikti papildomų patalpų kultūrinei veiklai, gal – įkelti biblioteką, ir taip taupyti lėšas.

Baublių mokyklą prijungus prie Jokūbavo mokymo įstaigos, Baubliuose mažėtų 2,75 etato ir būtų sutaupoma 30 tūkst. 117 Eur per metus.

Baubliškius taip pat domino, kodėl prie nieko nejungiama Grūšlaukės mokykla-daugiafunkcis centras, kuriame šiais mokslo metais mokosi 51 mokinys, o vaikų iš viso skaičiuojama 62, Baubliuose – 52 mokiniai ir 73 vaikai, ir kai Grūšlaukėje išlaikyti 1 vaiką kainuoja 4 tūkst. 220 Eur, o Baubliuose – 4 tūkst. 143 Eur. Rajono mero pateiktas argumentas, kad Grūšlaukė po 10 km nutolusi nuo centrų – Salantų ir Darbėnų – neįtikino. Anot tėvų, baubliškiams į mokyklą Jokūbave važiuoti tektų ne ką trumpiau, o ir apskritai, kuris dar suaugusysis atlaikytų režimą, kai į mokyklą vaikai nuvežami 7 val. ryto, likus 1 val. iki pamokų pradžios, o grįžta ne anksčiau kaip pusę keturių popiet.

Baublių mokyklos ir kaimo bendruomenė savo pasiūlymus, pertvarkos variantus gali pateikti iki gruodžio 5 d. Jeigu bendruomenė nesutars su Savivaldybės administracija dėl tinklo pokyčių, jį pertvarkyti imsis Švietimo ir mokslo ministerija.

---

Rajono Švietimo skyriaus skaičiavimais, po siūlomos reorganizacijos įvyktų tokie pokyčiai:

*sumažėja 13,35 etato, finansuojamo iš Savivaldybės biudžeto lėšų, per metus sutaupoma 167 tūkst. 262 Eur;

*sumažėja komplektuojamų nepilnų klasių skaičius – vietoje 8 klasių šiais mokslo metais iki 3 klasių 2020–2021 mokslo metais;

*atsiranda nauji etatai švietimo pagalbai: socialinio pedagogo ir 0,8 etato Simono Daukanto progimnazijoje, Salantų gimnazijoje, lopšelyje-darželyje „Pasaka“; 1,7 etato psichologo Simono Daukanto progimnazijoje, Salantų ir Vydmantų gimnazijose, „Pasakoje“, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre. Tam per metus reikia 38 tūkst. 736 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas