Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Palanga praūžus vasarai

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2019-09-24

Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas pasidžiaugė, kad per šių metų vasarą buvo įvykdyta mažiau skaudžių vagysčių.

Palangoje vasaros sezonas jau baigėsi, o su juo skaičiuojamos ir įvykdytos nusikalstamos veikos. „Šią vasarą buvo ramiau negu pernai, nes įvyko mažiau skaudžių vagysčių“, – apibendrino Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Sumažėjo skaudžių vagysčių

Per šiuos metus Bendrasis pagalbos centras (BPC) gavo 3850 pranešimų, tai daugiau negu 2018 m. – 3710. „Tai bendra pranešimų statistika, į kurią patenka greitosios medicinos pagalbos iškvietimai ir panašiai“, – atkreipė dėmesį A. Budginas.

Palangoje šį sezoną buvo padaryta 16 nusikalstamų veikų mažiau negu praėjusį sezoną, iš viso 174. Iš jų 54 vagystės, 2018 m. – 91. Praėjusiais metais buvo pavogti 5 automobiliai, o šiemet 2. „Vieną vagystę išaiškinome iš karto, kuomet per Naujus metus buvo pavogtas „Vokswagen Sharan“. Tai labiau buvo neblaivių asmenų spontaniškas poelgis“, – įvykio aplinkybes įvardijo komisariato viršininkas.

Kita automobilio vagystė įvykdyta S. Daukanto g. liepos pabaigoje, kuomet iš kiemo buvo išvarytas „BMW M5“. Žala siekė net 101 tūkst. eurų. „Tyrimas dar nėra baigtas“, – teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Taip pat ilgapirščiai nuo automobilių vogė jų detales. Įvykdytos penkios tokios vagystės. Dažniausiai vagišiai taikėsi į „BMW“ ir „Porsche“ automobilius. „Kelis kartus buvo įsibrauta ir į transporto vidų, – kalbėjo A. Budginas. – Tokie tyrimai yra sudėtingi, bet mes tikimės, kad nusikalstamą veiką įvykdžiusius asmenis pavyks sulaikyti.“

Praėjusiais metais ilgapirščiai buvo linkę brautis į butus ir savintis svetimą turtą. Tokių veikų pasitaikė ir šią vasarą, tačiau ne itin daug. „Manyčiau, kad tai – bendras darbas: ir žmonės sąmoningėja, ir policijos darbo rezultatas gerėja“, – nusikalstamumo mažėjimo priežastį įvardino A. Budginas.

Vagysčių būta ir paplūdimiuose. Kol žmonės ilsėdavosi, ilgapirščiai, pamatę paliktus daiktus, juos pasisavindavo. Palangos miesto pareigūnams pavyko išaiškinti vieną šią vasarą paplūdimyje veikusią grupuotę, dėl kurios nukentėjo nemažai žmonių. Tai trys jaunuoliai, tarp kurių buvo ir nepilnamečių: 2 asmenys – kretingiškiai, 1 – palangiškis.

Jaunuoliai stebėdavo paplūdimį ir, kam nors palikus daiktus be priežiūros, juos paimdavo. Norėdami juos išaiškinti, pareigūnai, gavę tam tikros informacijos, veikė neuniformuoti. „Jie taikydavosi į lengviausią „grobį“ – mobiliuosius telefonus. Jų buvo pavogta apie 10. Bendradarbiavome su Palangoje esančio lombardo savininkais, nes gavome informaciją, kad telefonai galėjo būti atnešti į jį parduoti“, – tyrimo aplinkybes atskleidė A. Budginas.

Uždraudus eismą – 433 protokolai

Vasara – ir viešosios tvarkos pažeidimų metas. Šį sezoną jų – 19, tai 6 daugiau negu 2018 m. „Dauguma tokių pažeidimų yra išaiškinta, nes patruliuojantys pareigūnai būdavo netoliese ir operatyviai reaguodavo. Taip pat padėjo ir žmonių netoleravimas neadekvačių asmenų veiksmų“, – sakė A. Budginas.

Šią vasarą, nuo birželio 1 d., J. Basanavičiaus gatvėje buvo naujovių – draudžiama ta gatve važiuoti dviratėmis transporto priemonėmis. Surašyti 433 protokolai: už ženklo nepaisymą – 300 dviratininkų, 133 – važiavusiems paspirtuku. Iš jų tik 44 Palangos miesto gyventojai. „Informacija buvo paskleista, todėl dauguma turistų žinojo apie naujovę ir patys, pažeidę taisykles, tai pripažindavo. Kai kurie bandydavo teisintis, jog manė, kad toje vietoje negalioja draudimas“, – teigė komisariato viršininkas, papildęs, kad dviratį ar paspirtuką J. Basanavičiaus gatvėje galima stumtis.

Rimtų eismo įvykių, kuomet juose dalyvauja elektrinių paspirtukų naudotojai, pavyko išvengti. „Buvo įvykių, tačiau rimtų išvengėme. Žmonės sąmoningėja ir laikosi Kelių eismo taisyklių“, – pastebėjimu dalijosi A. Budginas.

Šiemet sulaukta perpus mažiau pranešimų ir dėl suklastotų pinigų – 8. Tačiau padaugėjo disponavimo narkotinėmis medžiagomis atvejų, jų net 15, o 2018 m. – 9. „Tokia situacija yra visame pasaulyje. Keičiasi svaiginimosi priemonės. Dažniausiai tokius atvejus nustatydavome jaunimo susibūrimo vietose“, – tikino A. Budginas.

Visi disponavimo narkotinėmis atvejai yra išaiškinti, tarp jų nustatyti ir 2 disponavimo narkotinėmis medžiagomis ketinant jas platinti atvejai. „Tebevyksta tyrimas. Vykdant tokius tyrimus gali „išlįsti“ ir daugiau nežinomųjų, todėl niekada nežinai, kaip jis pakryps“, – atkreipė dėmesį komisariato viršininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas