Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Stiklo taros konteineriai – ne vieta duženoms

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2019-08-06

Prie gyvenamųjų namų pastatyti stiklo tarai skirti konteineriai, o stiklo lakštų duženas ten pilti draudžiama. Į „Pajūrio naujienas“ paskambinęs „Pajūrio naujienų“ skaitytojas teigė tokios tvarkos nesuprantąs, tačiau bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė akcentavo, jog kitaip elgtis negali – kaip turi būti tvarkomos statybinės atliekos, reglamentuoja teisės aktai.

Ir dėl poros kibirų – į Ankštakius

„Gėrimų beveik neperku, jei per metus susikaupia du trys buteliai – labai gerai. Taigi tas konteineris stovi, galima sakyti, dykas ir nereikalingas, komunalininkams aš jį galėčiau šiandien pat grąžinti. Tačiau pasitaiko, kad sudūžta koks šiltnamio stiklas, bet į stiklo tarai skirtą konteinerį duženas supilti – šiukštu! Reikalaujama nors ir porą kibirų vežti į Ankštakių aikštelę“, – stebėjosi pašnekovas.

Jo žodžiais, jei stiklo šukių būtų daug, kodėl ir į Ankštakius nenuvežus, bet dėl kelių kibirų ne vieną kilometrą automobiliu sukarti – absurdiška. Anot vyriškio, dėl tokios tvarkos neretai gyventojai ir nueina lengviausiu keliu – stiklo duženas suverčia į bendrus buitinių atliekų konteinerius.

„Mano nuomone, tai daug blogiau negu pasinaudoti konteineriais, skirtais stiklo tarai“, – neabejojo kretingiškis.

Susipažinusi su gyventojo pretenzija, bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorė akcentavo tai, ką žinojo ir pats kretingiškis: šie konteineriai skirti tuščiai stiklo tarai, o ne antrinei stiklo žaliavai.

Į Klaipėdą, iš ten – į Kauną

„Anksčiau, iki kol Lietuvoje nepradėjo veikti pakuočių atliekų gamintojų ir importuotojų organizacijos, nebuvo sukurta vieninga sistema, gyventojai atliekas metė kam kur patogiau, o dabar galioja nustatyta tvarka“, – sakė R. Surblytė. Ji paaiškino, kad stiklo taros prikaupti konteineriai gabenami į įmonę „Ecoservice Klaipėda“ išrūšiuoti, o ši, sukaupusi didesnį taros kiekį, veža į „Kauno stiklą“. Ši įmonė perdirbti priima tik stiklo tarą. Lakštinio stiklo duženos priskiriamos statybinių medžiagų atliekoms, jų „Kauno stiklas“ neperdirba.

Direktorės teigimu, kiekvienoje šalies savivaldybėje, kaip ir pas mus Ankštakiuose, yra įrengtos aikštelės stambiagabaritėms atliekoms, ir gyventojai jas ten patys nuveža. Blogas pavyzdys, jeigu statybines atliekas kas nors vis dar meta į bendrus konteinerius. Taisyklės aiškiai reglamentuoja, kad atliekos turi būti rūšiuojamos. Patikrinę ir pastebėję, kad sumestos bet kokios atliekos, komunalininkai konteinerių neima, užklijuoja raudoną lipduką su prašymu išrūšiuoti. „Ant lipduko užrašyti kontaktiniai telefono numeriai. Kilus klausimams, gyventojai paskambina, išsiaiškiname, ir daugelis supranta, susitvarko“, – sakė R. Surblytė.

Vienas gyventojas į Ankštakių aikštelę per metus nemokamai gali pristatyti 250 kg statybinių atliekų. Jeigu šeimoje yra 4 asmenys, tai iš vieno namų ūkio galima pristatyti ir toną. Jei atliekų turima daugiau, tenka gabenti į Dumpių sąvartyną – už toną atliekų reikės mokėti 29 eurus be PVM vadinamojo vartų mokesčio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas