Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingiškė Gintarė Paulauskaitė be sporto neįsivaizduoja savo gyvenimo ir to mokyti svajoja kitus.

Triumfu Moterų lygos čempionatą užbaigusiame Kauno „Aistės-LSMU“ klube žaidžia ir dvidešimt trejų metų kretingiškė Gintarė Paulauskaitė, kuri profesionaliu sportu užsiima jau septynerius metus. Grįžti į gimtinę mergina ne tik neatmeta galimybės, bet ir svajoja apie tai.

Užbaigė sezoną

G. Paulauskaitė tvirtino, kad šis sezonas Kauno „Aistės-LSMU“ klubui buvo labai geras, o jį užbaigė tapusios MultiGyn Moterų lygos čempionėmis. Roko Kondratavičiaus auklėtinės Kėdainiuose įvykusiame finale 81:57 nugalėjo Ukmergės „Vilkmergę“ ir sezoną užbaigė antru laimėjimu.

„Aistės-LSMU“ per šį sezoną taip pat laimėjo Karalienės taurę, o Baltijos lygos finale nusileido Rygos TTT ir liko antros.

„Aistės-LSMU“ klube puolėja žaidžia 4 metus, iki tol jai teko priimti ne vieną sprendimą: „Dešimtoje klasėje turėjau pasirinkti, ar likti Kretingoje, ar vykti į Vilnių.“

G. Paulauskaitė Kretingos sporto mokykloje ne vienerius metus lankė krepšinį, čia vienose varžybose ją pastebėjo treneris iš Vilniaus, kuris merginą ir pakvietė atvykti mokytis ten – Vilniuje tuo metu buvo kuriama jaunų žaidėjų komanda. „Lankiau Ozo gimnaziją, kur sportas buvo labai intensyviai integruotas į ugdymo procesą. Tarp pamokų turėdavome treniruotes, kurios trukdavo po 1,5 val.“, – pasakojo sportininkė.

Sulaukusi viliojančio pasiūlymo krepšininkė dvejojo, tačiau vis dėlto pasiryžo vykti toliau nuo namų. „Mane dar vaiką įmetė į tokį pasaulį, kuriame jau nebežaidžiamas vaikiškas krepšinis. Pirmą mėnesį buvo nemažai ašarų ir prašymų parvežti namo, – apie pradžią kalbėjo Gintarė. – Buvo tokių, kurie bandė man įrodyti, kad neištversiu, bet tai tik paskatino dar labiau stengtis ir likti ten.“

Po dviejų mėnesių krepšininkė priprato prie naujos aplinkos ir šiandien šio sprendimo nesigaili.

„Įspūdingiausias laimėjimas, kurio niekas nesitikėjo – 2017 metais įvykusios Europos studentų krepšinio 3x3 varžybos, kur atstovavome Lietuvos sporto universitetui (LSU), tada tapome vicečempionėmis“, – prisiminė G. Paulauskaitė. Po to studenčių komanda vyko į Pasaulio krepšinio 3x3 studentų varžybas. „Čia likome šeštos“, – rezultatu džiaugėsi sportininkė.

Ketina sugrįžti

Profesionalus krepšinis, anot Gintarės, skiriasi tuo, kad jeigu ir negali – vis tiek turi žaisti. „Vieną kartą net mėnesį teko žaisti su stresiniu lūžiu ir kęsti didelį skausmą“, – profesionalumo kainą įvardijo ji.

Lietuvoje moteriai krepšininkei gyventi iš šio sporto, G. Paulauskaitės manymu, yra įmanoma: „Kas pasiekia aukštesnį lygį, dažniausiai Lietuvoje nelieka, nes užsienyje joms pasiūlo gerokai daugiau.“

Ji atviravo, kad kol kas gaunamų pajamų pakanka, tačiau, pasibaigus studijų metams, dabartinė padėtis netenkintų. „Vidutiniškai profesionalios krepšininkės šalyje, manau, gauna vidutinį atlyginimą“, – galimą uždarbį įvardijo studentė. Prakalbus apie moterų krepšinio populiarumą šalyje mergina pripažino, kad žmones labiausiai žavi šou, kurį moterims padaryti sudėtingiau: „Vyrų krepšinyje yra didesnis greitis, o kas žavi auditoriją – dėjimai į krepšinio lanką. Fiziškai tai padaryti moterims yra sunkiau, todėl tokį vaizdą žiūrovai ir išvysta gerokai rečiau.“

Kauno „Aistės-LSMU“ komanda sezoną užbaigė pergalingai.

Evaldo Šemioto nuotr.

Konkurencija tarp moterų komandų Lietuvoje mažėja. „Anksčiau varžydavomės su aštuoniomis Lietuvos komandomis, dabar – su penkiomis“, – liūdną situaciją apibūdino G. Paulauskaitė. Ji įsitikinusi, kad moterų krepšinis Lietuvoje po truputį nyksta: „Jeigu moteris nori siekti daugiau šioje srityje, išvyksta į užsienį.“

Konkurencija jaučiama ne tik tarp komandų, bet ir jų viduje. „Nuolat turi parodyti savo pranašumus, gerą techniką, reikiamus sportininko duomenis. Gali būti gera krepšininkė, bet jeigu tavęs komandoje toje pozicijoje nereikia, tada į jos sudėtį nepateksi. Taip pat kovoji dėl laiko aikštelėje, kuo geresnė būsi, tuo daugiau joje laiko praleisi, vadinasi didėja galimybė, kad tave kažkas pastebės“, – paaiškino krepšininkė.

Krepšinis, pasak pašnekovės, negali būti vienintelė gyvenimo veikla: „Turi žinoti, ką veiksi be to. Reikia turėti planą B“. Todėl mergina neatmeta galimybės sugrįžti į Kretingą, kur norėtų pritaikyti universitete įgytas žinias praktiškai. Krepšininkė LSU studijuoja pagal Sveikatingumo ir asmeninio treniravimo programą.

„Norėčiau žmones supažindinti su sveikatingumo svarba, o po to parodyti, kaip reikėtų tai pritaikyti praktiškai“, – ateities planus apibūdino G. Paulauskaitė ir pridūrė, kad apie sveikatingumo svarbą visuomenė žino per mažai.

Labiausiai merginą žavi joga, pilatesas ir kitos sportinės kryptys, kurios padeda gilintis į save. „Dvasios ir sporto sintezė – štai, kas man žavi“, – tikino ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas