Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Riedlenčių sportu užsiimanti mergina nebijo rizikos

  • Edita KALNIENĖ
  • Gyvenimas pagal MUS
  • 2019-04-16

Riedlenčių sportas reikalauja daug energijos. Devyniolikmetė Audronė Bručkutė šokinėdama per tramplynus turi padaryti nemažai atsitupimų.

Pirmą kartą Lietuvoje įvykusiose merginų riedlentininkių varžybose „Girls can skate jump“ debiutavo ir kretingiškė abiturientė Audronė Bručkutė. „Varžybose dalyvavau pirmą kartą, todėl tikėjausi, kad jose bus didžiulė konkurencija. Vis dėlto nustebau, kuomet pajaučiau šiam sportui atstovaujančių žmonių palaikymą ir draugiškumą“, – pasakojo mergina.

Daugybė bandymų

„Girls can skate jump“ varžybose dalyvavo devynios merginos. „Varžytis teko ne tik su Lietuvos sportininkėmis, bet ir profesionalėmis iš užsienio“, – įvardijo A. Bručkutė.

Devyniolikmetė save šiame sporte atrado beveik prieš metus, tačiau pradžią važinėjimui riedlente davė riedučiai. „Iš pradžių mokiausi valdyti riedučius. Tramplynų dar bijodavau, todėl važinėdavau lygiu paviršiumi šokinėdama per pagaliukus ir kitas mažas kliūtis“, – prisiminė ji. Po riedučių sekė bandymas važiuoti BMX dviračiu, tačiau čia merginai teko susidurti su sunkumais: „Dviratis buvo per sunkus, todėl jį iškelti reikėdavo daug jėgų. Valdyti šią transporto priemonę reikia gero fizinio pasirengimo.“

Po dviračio mergina nusprendė išbandyti ir paspirtuką, bet, greitai jį perpratusi, šios idėjos atsisakė. Anot jos, paspirtukas yra lengvas, todėl merginoms juo važiuoti ir atlikti triukus nėra sudėtinga, tačiau daug greičiau atsibosta negu riedlentė.

„Vienas žmogus manęs paklausė, ar nenoriu išbandyti riedlentės, taip paspirtuką iškeičiau į ją ir dabar savo sprendimo nesigailiu“, – tikino riedlentininkė.

Riedlentę mergina pasirinko, nes norėjo užsiimti kokiu nors sportu, tačiau tikslios priežasties, kodėl tai daro, ligi šiol negali įvardinti. „Visi manęs klausia, kodėl tuo užsiimu, tačiau atsakymo neturiu net pati sau“, – paaiškino A. Bručkutė.

Vis dėlto ilgiau pasvarsčiusi devyniolikmetė sportininkė atskleidė, kad tai jai padeda pabėgti nuo pasaulio ir emociškai išsikrauti: „Kai sportuoju, įsijungiu muziką, užsidedu ausines ir lieku tik aš ir riedlentė, tada aplink save nebematau nieko.“

Neišvengia traumų

Riedlenčių sporte, anot Audronės, labai svarbu jausti riedlentę, taip pat nemažai reikia apie ją žinoti. Tiesa, jai nėra tekę treniruotis su profesionalais, visko išmoko pati.

„Kažkokių konkrečių taisyklių riedlenčių sportas neturi, viską sužinai bandydamas pats, tačiau labiausiai man padeda kiti šiuo sportu užsiimantys žmonės. Jie su manimi pasidalina patarimais, pamoko tam tikrų dalykų, o ko nepadeda jie – galiu sužinoti internete“, – teigė A. Bručkutė.

Šis sportas yra dviejų stilių – galima juo užsiimti ant tramplynų arba ant lygaus paviršiaus. Ant tramplyno, pasak merginos, reikia įdėti daugiau pastangų ir pritaikyti, ką išmoksti ant lygaus paviršiaus: „Ant žemės mokausi įvairiausių triukų, o ant tramplyno reikia daug energijos.“ Audronė atlieka įvairiausius triukus, kuriuos sugalvoja pati: „Todėl šis sportas mane ir žavi, nes nereikia atkartoti kitų, viską kuri pats.“ Ji taip pat pridūrė, kad tai lavina vaizduotę.

Darydama triuką po triuko, abiturientė apie traumas negalvoja, tačiau jų išvengti nepavyko. „Dažnai krisdavau, susimušdavau kelius ar alkūnes, tačiau pati stipriausia trauma buvo tada, kai kritusi išsisukau koją, o po to kurį laiką nebegalėjau sportuoti“, – neseniai įvykusią traumą prisiminė sportininkė.

Pradėjusi domėtis ekstremaliu sportu, mergina net nepagalvodavo apie galimas traumas. „Kai pradėjau tai daryti, iš viso negalvojau, kad galiu patirti traumų ar kad tai yra pavojinga. Dabar riziką suprantu, tačiau vis tiek aklai rizikuoju, – tvirtino devyniolikmetė. – Nukrenti, atsistoji ir toliau važiuoji.“

Pradžiai – 50–70 eurų

Lietuvoje riedlenčių sportas tarp merginų nėra labai populiarus, todėl Audronei vis dar tenka susidurti su keistais žmonių žvilgsniais ar išgirsti įdomių komentarų. „Man nėra tekę matyti daug merginų, važinėjančių riedlentėmis ir atliekančių triukus. Tuo labiau užsiima vaikinai. Kretingoje sutikti šiuo sportu užsiimančių merginų dar nėra tekę“, – kalbėjo A. Bručkutė.

Abiturientė varžybas stebėdavo iš šalies, varžytis su vaikinais jai dar nėra tekę, tačiau planuoja tai padaryti šių metų birželį Klaipėdoje. „Ir laukiu, ir šiek tiek baisu“, – sakė ji.

Stebėdama varžybas, ji matydavo dalyvaujančias merginas, tačiau jų būdavo labai mažai ir neretai atvykdavo ne iš Lietuvos. Vis dėlto Audronė pasinaudodavo galimybe konsultuotis su šios srities profesionalais: „Jie tarsi perduoda savo palikimą ir tai labai motyvuoja.“

Per varžybas dalyviai gauna įvairių prizų, tačiau iš to gyventi, merginos manymu, Lietuvoje būtų sudėtinga: „Gauni įvairaus sporto inventoriaus, tačiau ateityje tuo užsiimti ir užsidirbti neplanuoju, kol kas tai dar per sudėtinga. Nors gal šalyje ir yra tokių žmonių.“

Audronė atskleidė, kad pradėti važinėti riedlente nėra brangu: „Turint 50–70 eurų gali pradėti sportuoti.“ Ji taip pat pajuokavo, kad brangiausia yra pirkti nuolat susidėvinčius batus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas