Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo balandžio 1 d. vairuotojai turėtų suklusti, nes keičiasi ne tik įprasti sezoniniai reikalavimai, bet griežtėja ir baudos už atitinkamus pažeidimus. Taip pat buvo įvesta ir nemažai Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų.

Ištaisyta įstatymo spraga

Įsigalioja nauja neblaivumo tikrinimo tvarka: kai transporto priemonės vairuotojo iškvėptame ore etilo alkoholio koncentracija viršys 1,5 prom. ir daugiau, ne anksčiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip po 30 minučių nuo pirmojo tikrinimo pareigūnai turi atlikti pakartotinį tikrinimą alkoholio matuokliu.

Tą patį jie turi atlikti, kai vairuotojas į alkoholio matuoklį įpūs 0,4 ir daugiau promilių, jeigu jis susijęs su eismo įvykiu, kuriame žuvo žmogus ar sutrikdyta žmogaus sveikata, arba dėl kurio nukentėjusiam asmeniui galbūt padaryta didelė turtinė žala. Tokiais atvejais vertinamas mažiausias rezultatas. „To pakaks pradėti ikiteisminiam tyrimui“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė.

Nesutikęs su rezultatais vairuotojas turi teisę girtumą ne vėliau kaip per valandą pasitikrinti gydymo įstaigoje, tačiau tai jau – padaryti iš asmeninių lėšų.

Didžiausias pokytis – kai vairuotojas nesutinka pasitikrinti girtumą. „Jeigu atsisakydavo pasitikrinti girtumą, žmogui būdavo skiriama administracinė atsakomybė, dabar ši spraga ištaisyta ir tokiems asmenims grės baudžiamoji atsakomybė“, – apie naujovę kalbėjo Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.

Tokiems vairuotojams bus skiriama bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Nustačius lengvą girtumą nuo 0,4 iki 1,5 promilės arba kitų svaigiųjų ir psichotropinių medžiagų vartojimą numatyta 850–1 tūkst. 500 eurų bauda, teisės vairuoti atėmimas nuo 36 iki 48 mėnesių bei privalomas transporto priemonės konfiskavimas.

„Anksčiau neblaivūs vairuotojai, žinodami tą faktą, kad atsisakius tikrintis girtumą grės administracinė, o ne baužiamoji atsakomybė, bandydavo tuo pasinaudoti. Dabar situacija keičiasi“, – privalumą įvardijo A. Baločkienė.

Sugriežtino baudas

Administracinis nusižengimų kodeksas numato didesnes baudas. „Už lengvus pažeidimus baudos nepadidėjo, tačiau keičiasi jų dydžiai už sunkesnius nusižengimus“, – sakė A. Baločkienė.

Automobilio vairavimas vienu metu ar iš eilės padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius KET pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose yra draudžiama tai daryti, įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą, vairavimas neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse, pavojingos situacijos sukėlimas užtraukia baudą nuo 170 iki 230 eurų. Pradedantiesiems vairuotojams už tokius veiksmus nustatyta bauda nuo 450 iki 600 eurų, teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėn.

Dėl chuliganiško vairavimo iš chuliganiškų paskatų baudžiama nuo 450 iki 550 eurų, o neturintiems teisės vairuoti – nuo 750 iki 1000 eurų. Taip pat skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 metų iki 2 metų.

Neblaiviems ir kitiems eismo dalyviams grėsmę sukėlusiems vairuotojams nustatyta 900–1tūkst. 200 eurų bauda ir teisės vairuoti apribojimas 2–3 metams.

Chuliganiškai vairavusiems iš chuliganiškų paskatų ir į alkoholio matuoklį nuo 0,4 iki 1,5 prom. įpūtusiems vairuotojams numatyta bauda nuo 1 tūkst. 200 iki 1 tūkst. 500 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 5 metų.

Jei panašus pažeidimas užfiksuotas, kai nuo nuobaudos paskyrimo nepraėjo vieneri metai, vairuotojui numatyta 1 tūkst.– 1tūkst. 500 eurų bauda ir teisės vairuoti apribojimas 3–5 metams. Jei pakartotinis pažeidimas padarytas neturint teisės vairuoti, skiriama 1 tūkst. 200–2 tūkst. eurų bauda.

Privalomi pakeitimai

Iki balandžio 10 d. vairuotojai, kurie eksploatuoja automobilius su dygliuotomis padangomis, jas privalo pasikeisti į vasarines. Nuo balandžio 1 d. nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios kelio dalies yra apsnigta ar apledėjusi.

Pagal KET reikalavimus keliuose keičiasi ir važiavimo greičiai. Lengvaisiais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km per val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km per val., keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu nei 90 km per val., kituose keliuose – 70 km per val. greičiu.

Pradedantieji ir vairuoti besimokantys vairuotojai nuo balandžio iki spalio automagistralėse galės važiuoti ne didesniu nei 100 km per val., greitkeliuose – ne didesniu nei 90 km per val., keliuose su betono ar asfalto danga – 80 km per val., kituose keliuose ne didesniu nei 70 km per val. greičiu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas