Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos karatekoms Laurai Pikturnaitei (nuotr. kairėje) ir Edvardui Petrauskui Europos karatė čempionate pavyko užlipti ant II v. laimėjimų pakylos.

Vengrijos sostinėje Budapešte įvykusiame Europos jaunučių U-16, jaunimo U-21 ir suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijų čempionate dalyvavo per 400 kovotojų iš 25 Europos šalių.

Sėkmingai šios varžybose Lietuvos garbę gynė kretingiškiai, karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai Edvardas Petrauskas, Laura Pikturnaitė, Matas Jonauskas ir Gabrielius Skėrys, iš kurių du tapo Europos vicečempionais.

Varžybos prasidėjo nuo kata, arba kovos technikos demonstravimo, rungties, kurioje U-21 amžiaus grupėje varžėsi Matas Jonauskas. Matui tai buvo debiutas naujoje amžiaus grupėje. Varžybas jis sėkmingai pradėjo įveikęs gruziną Edgard Ustyan, tačiau kitoje kovoje kretingiškiui teko pripažinti ukrainiečio Arsen Lebid pranašumą.

Toliau kovas tęsė jaunučių U-16 amžiaus grupė, kurioje čempiono vardą bandė apginti Edvardas Petrauskas, kovojęs iki 55 kg svorio kategorijoje. Pirmame etape po sunkios kovos mūsiškis jaunuolis įveikė vengras Mate Rudi, ketvirtfinalyje – gruziną Vladimir Zuliashvili, o pusfinalyje – ukrainietį Aleksandr Zaika, tačiau finale pralaimėjo labai pajėgiam vengrą Barnabas Gal. Garbingai iki 50 kg svorio kategorijoje kovojusiam Gabrieliui Skėriui nepavyko įveikti pirmo varžovo.

Jaunimo U-21 amžiaus grupėje tarp merginų teisę kovoti finale iškovojo Laura Pikturnaitė, kuri dalyvavo per 65 kg svorio kategorijoje. Kretingiškė sėkmingai pirmoje kovoje įveikė vengrę Petra Serves, pusfinalyje nugalėjo lenkę Kinga Mierzejevska, o finale pralaimėjo labai pajėgiai kitai kovotojai iš Vengrijos Scenge Toth.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos treneriai Lukas Kubilius, Aivaras Baltmiškis, Marija Kubiliūtė ir Rimantas Visockis džiaugiasi puikiu auklėtinių startu, po kurio iš šio čempionato jie į Kretingą parvežė net du Europos vicečempionų titulus.