Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Darbėnų seniūnijos krepšinio turnyrą mokytojo Juozo Bikino taurei laimėti dešimtą kartą laimėjo Darbėnų Palangos gatvės komanda.

Ji savo varžovus – Laisvės gatvės krepšininkus - nugalėjo 88:87, Vilties gatvės – 78:72 ir Kašučių gatvės – 100:75 ir, surinkusi 6 taškus, užėmė I vietą.

Prieš prasidedant Juozo Bikino taurės turnyrui, kuriame žaidė šešios Darbėnų miestelio komandos.

Iš viso turnyre dalyvavo 6 komandos: Klevų, Mokyklos, Palangos, Laisvės, Vilties ir Kašučių gatvių. Atrankinėse varžybose susitiko 4 komandos: susitikimą tarp Kašučių ir Klevų gatvių laimėjo Kašučių gatvė, o susitikimą tarp Mokyklos ir Vilties gatvių – Vilties gatvės krepšininkai. Pralaimėjusios komandos sužaidė tarpusavyje dėl V vietos. Ją iškovojo Mokyklos gatvės žaidėjai.

Likusios komandos žaidė rato sistema. Kaip papasakojo vienas iš varžybų organizatorių Rolandas Juknevičius, ypač dramatiška kova vyko tarp laisvės ir Vilties gatvės komandų, kurių susitikimas baigėsi lygiosiomis, ir buvo žaidžiami du pratęsimai. “Laisvės gatvės komandoje net 5 žaidėjai surinko po 5 pražangas. Likę du nesugebėjo pasipriešinti Vilties gatvės penketui ir pralaimėjo 96:104”, - varžybas komentavo R.Juknevičius.

Kartu su Juozu Bikinu dirbęs kūno kultūros mokytojas Albinas Dautartas aplankė buvusio kolegos kapą Darbėnų kapinėse ir jį pagerbė visų darbėniškių vardu.

Tad Vilties gatvės komanda iškovojo II vietą, Laisvės gatvės – III v. Ketvirti liko Kašučių gatvės komandos krepšininkai.

Per pertraukas buvo surengti baudų ir tritaškių metimų konkursai. Geriausiai baudas mėtė Kęstas Matušauskas, antras buvo Evaldas Grušeckis, trečias – Marius Navickas.

Tritaškių konkursą laimėjo Laimonas Serapinas, antrą vietą šioje rungtyje užėmė Žilvinas Žebelis, trečią – Evaldas Klapatauskas.

Mokėjo “užvesti” kolegas ir mokinius

Krepšinio turnyras mokytojo Juozo Bikino taurei laimėti yra daugiametė Darbėnų sporto tradicija. Tai – bendras mokyklos ir seniūnijos renginys, kuriuo, kaip sakė Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas, norima pagerbti žmogų, kurį lydi gražūs prisiminimai, kurį, kaip didelį sporto entuziastą, gerą savo srities specialistą, darbėniškiai dar gerai prisimena.

Pirmąjį susitikimą turnyre sužaidė Kašučių (žali marškinėliai) ir Klevų gatvių komandos.

Vienas iš jų – Darbėnų vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Albinas Dautartas. Jis su 1982 m. anapilin išėjusiu Juozu Bikinu kartu dirbo dešimt metų. “Juozas Bikinas už mane buvo vyresnis per 20 metų, tačiau su juo buvo lengva sutarti, nepaisant to, kad jis – jau patyręs savo srities žinovas, o aš – ką tik pradėjęs dirbti, - prisiminė A.Dautartas. – Juozo Bikino specialybė ir mėgstamiausia sporto šaka buvo boksas, tačiau jis žaidė ir krepšinį, ir tinklinį, dalyvaudavo kitų sporto šakų varžybose. Vienu žodžiu, tai buvo žmogus universalas”.

Juozo Bikino darbo metais Darbėnuose buvo suburta Darbėnų “Granito” komanda, kuri buvo nugalėjusi ir Kauno “Atletą”, yra buvusi tinklinio čempionė. Juozo Bikino vadovaujama mergaičių krepšinio komanda 1969 m. dalyvavo finalinėse respublikinėse moksleivių varžybose. Būdamas visų Darbėnų sporto siela, jis ir pats aktyviai sportavo, rūpinosi sporto baze. “Jis savo darbu prisidėjo rengiant stadiono drenažą, pats mūrijo šaudyklos sienas, - pasakojo A.Dautartas. – Juozas Bikinas buvo darbštus, to reikalavo ir iš kitų. Jis mokėdavo “užvesti” ir kolegas, ir mokinius, todėl, manau, ir rezultatų darbėniškiai pasiekdavo, nes viskas buvo daroma be prievartos”.

Neskaičiuodavęs darbo valandų, buvęs geras organizatorius, Juozas Bikinas sugebėjo laikyti ir visus keturis namų kampus. Jį miestelio žmonės gerai pažinojo, tad turnyro organizatoriai sulaukė gerų atsiliepimų iš darbėniškių, kurie pritarė, jog Juozas Bikinas tikrai to nusipelnė.