Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis trečią kartą Žaliąją vėliavą įteikė Kretingos Marijono Daujoto pagrindinei mokyklai, kurios atstovai atvyko kartu su geografijos mokytoja Julija Šližiene.

Mokslo metų pabaigą Grūšlaukės mokykla-daugiafunkcis centras pasitiko itin džiugiai – antradienį mokyklai pirmą kartą įteikta Žalioji vėliava. Tai – mokinių ir mokytojų įvertinimas už aktyvią gamtosauginę veiklą šiais mokslo metais.

Nors apdovanojimas skirtas pirmą kartą, tačiau Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro biologijos mokytoja Dalia Bružienė tikino, kad bendruomenei gamta rūpi nuolat. „Gamtosauginę veiklą vykdome daug metų, bet vis nedrįsome dalyvauti tokioje programoje. Tačiau mūsų darbai – dideli, o gavę paskatinimų iš kitų mokyklų kolegų, užsiregistravom. Ir likom įvertinti“, – sakė D. Bružienė.

Per visus mokslo metus mokyklos bendruomenė vykdė įvairias gamtosaugines veiklas, prie kurių prisidėjo ir patys mažiausieji – ikimokyklinio amžiaus vaikai. Jie mikroskopu tyrinėjo vandenį, aiškinosi, kas jį teršia, žiemą nešė pašaro miško gyvūnams. Vyresnieji šiemet pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių, pavasarį kėlė inkilus, rūšiavo šiukšles. D. Bružienė sakė, kad geriausiai sekėsi rūšiuoti elektronines atliekas – jos išvalytos kone visoje Grūšlaukės teritorijoje. Praėjusiais metais šių atliekų surinkta beveik 2,5 tūkst. kilogramų.

Mokyklos direktorė Petronėlė Jocienė tikino, kad aplinkosaugine veikla labai susidomėję ir patys mokiniai. Anot jos, į užsiėmimus noriai įsitraukę ir tie, kurie neturi motyvacijos mokytis, todėl svarbu tuos įgūdžius nuolat lavinti. „Egzaminui galima išmokti, tačiau praėjus savaitei žinios užsimiršta, o įgūdžiai, kurie gaunami vykdant šitas veiklas ir būnant darnoje su gamta, tiesiog įsirėžia į pačią asmenybę ir nukreipia žmogų tinkama linkme“,– teigė direktorė.

Po Žaliosios vėliavos įteikimo ceremonijos – Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro, Salantų gimnazijos, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenių nariai ir svečiai.

Žaliosios vėliavos įteikimo ceremonijoje dalyvavo ir dar trys Kretingos rajono mokyklos: programos lyderei Salantų gimnazijai apdovanojimas įteiktas vienuoliktą kartą, Baublių mokyklai-daugiafunkciam centrui ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinei mokyklai vėliavos įteiktos trečią kartą.

Žalioji vėliava įteikiama vieneriems metams, vykdant tarptautinę gamtosauginių mokyklų programą. Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis paaiškino, kad apdovanojimas suteikiamas toms mokykloms, kurios įveikia 7 žingsnių programą – įkuria gamtosauginį komitetą, vertina mokyklos aplinką, rengia veiklų planą ir jį įgyvendina, gamtosaugines veiklas integruoja į pamokas ir laikosi gamtosauginio kodekso. O svarbiausia – į veiklas įtraukia ne tik mokyklą, bet ir visą bendruomenę.

Iškilmingoje vėliavų įteikimo ceremonijoje mokyklos bendruomenes pasveikino ir Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė, Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila.

---

Gamtosauginių mokyklų programa yra viena iš 5 Aplinkosauginio švietimo fondo pasaulyje įgyvendinamų programų. Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE) – 1981 m. įkurta tarptautinė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija. Pagrindinis fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas, įvairaus amžiaus ir tautybių žmonių įtraukimas per formalų ir neformalų švietimą. Savo tikslus FEE įgyvendina vykdydamas penkias programas: Mėlynosios vėliavos, Miškų pažinimo, Jaunųjų aplinkosaugos reporterių, Žaliojo rakto, Gamtosauginių mokyklų.

Erika ALONDERYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas