Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 43 %
Naktį-4°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Turistus iš Čekijos Libereco miesto sužavėjo mūsų pajūrio gamta bei SPA pramogų įvairovė. Antra iš dešinės – grupę atlydėjusi Jana Vančatova.

Poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ visą savaitę gyvenusi 30 turistų senjorų grupė iš Čekijos Libereco miesto, grįždami namo, aplankė ir mūsų miestą Kretingą.

Šios grupės vadovė Jana Vančatova “Pajūrio naujienoms“ sakė, jog čekai sužavėti Lietuvos pajūrio grožiu bei mūsų krašto žmonių svetingumu. Lietuvoje svečiai pirmiausia aplankė Vilnių bei Trakus, po to kelias juos atvedė į pajūrį, kur jie ne vien pramogavo „Atostogų parke“, bet ir susipažino su aplinkinėmis vietovėmis – Klaipėda, Kintais, Liepoja, aplankė Japonų sodą Mažučiuose.

„Lietuvoje lankausi jau kelintą kartą, mane išsyk pakerėjo jūsų pajūris ir jo landšaftas – kopos, pušys. Esu fotografė, ir kaskart grįžusi iš kelionių savo mieste surengdavau parodas apie Palangą, Klaipėdą, Nidą. Iš nuotraukų jūsų krašto grožį pažinę senjorai, besidomintys istorija, gamta ir mėgstantys keliauti, susibūrė į grupę tam, kad atvyktų ir patys visa tai pamatytų, – kalbėjo J. Vančatova. – Tiesą sakant, vyresnės kartos čekai labai menkai tepažįsta Baltijos šalis, vis dar vyrauja nuomonė, kad lietuviai, latviai, estai – posovietinės šalys, kuriose žmonės kalba rusiškai, ir tebejuntama sovietų įtaka. Nuo šiol jų nuomonė stipriai pasikeitė, ir ši jų kelionė, sugrįžus atgal, bus geriausia reklama apie Lietuvą, apie jos pajūrio perlą Palangą.“

Gegužę dar skandinaviška vėsa alsuojanti jūra bei pliažai čekams paliko itin stiprų įspūdį dar ir dėl to, kad jų šalis turi kalnus, o svarbiausia – laivyną, nors neturi jūros.

Senjorų poilsį sustiprino maudynės baseine ir SPA malonumai „Atostogų parke“. Pasak grupės vadovės, šis jos lydimų senjorų iš Libereco vizitas – tarsi „pirmoji kregždė“ pajūryje. Svetingai komplekse įkurdintus čekus žavėjo ir lietuviška virtuvė, todėl ji tikisi, jog bendrystė su „Atostogų parku“ tęsis ir toliau.

„Atostogų parko“ verslo patarėju dirbantis Raimondas Vaitiekūnas sakė, jog ryšiai su Čekijos Libereco miestu bei J. Vančatova užsimezgė prieš kelerius metus, kai buvo sumanyta tiesti turizmo tiltus į Europą. Dabar, siekiant plėtoti turizmo infrastruktūrą mūsų krašte, bandoma užmegzti ryšius su Olandijos, Danijos bei kitų šalių atstovais.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas