Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 19 %
Naktį6°C debesuotumas 52 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Birutės gatvės tiltas – renovacijos eilėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-06-01

Kretingiškiai norėtų žinoti, ar, pabaigus magistralinio kelio Palanga–Šiauliai renovaciją ir atnaujinus senąjį tiltą per Akmeną bei prie jo prišliejus naująjį, yra numatyta sutvarkyti Birutės gatvės tiltą priešingoje Kretingos miesto pusėje.

Tiltas per Akmeną Birutės gatvėje pastatytas kone prieš 60 metų, – jį taip pat yra numatyta praplatinti.

Šis tiltas yra ant paties pavojingiausio posūkio, leidžiantis nuo kalno žemyn juo vos prasilenkia du automobiliai.

Kretingos rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis sakė, jog dar 2015-aisias buvo parengtas Birutės g. tilto renovacijos techninis projektas ir buvo tikėtasi tiltą pradėti tvarkyti. Tačiau, užsitęsus magistralinio kelio Palanga–Šiauliai 1,4 km ilgio ruožo per Kretingos miestą renovacijos darbams, teko atsisakyti šio sumanymo.

„Neįmanoma iš abiejų pusių atkirsti eismo per miestą. Tolimesni renovacijos darbų Kretingos mieste prioritetai yra perskirstyti taip: šį rudenį užbaigus tvarkyti kelią į Palangą, kitą vasarą pradėsime darbus Vilniaus gatvėje. O kai sutvarkysime miesto centrinę gatvę, jau galima bus imtis Birutės g. tilto tvarkymo darbų“, – kalbėjo P. Černeckis.

Jo žodžiais, šio tilto būklę įvertinę specialistai nustatė, jog konstrukcijos tebėra gana tvirtos, nors tiltas statytas 1960 metais. 1986-aisiais jis buvo rekonstruotas, o 2000-aisiais darsyk atliktas kapitalinis remontas.

Renovuojant tiltą, jis bus praplatintas į abi puses po 2 m – įrengti šalitilčiai, pakeista važiuojamosios dalies danga, įrengti nauji atitvarai bei turėklai, sutvarkytos krantinės.

Paklaustas, ar per kelerius metus nepasens Birutės g. tilto rekonstrukcijos techninis projektas, ir kam reikėjo iš anksto jį rengti, P. Černeckis atsakė, jog, surašant aktą dėl defektų šalinimo, buvo nuspręsta išsyk rengti ir techninį projektą.

Pagal techniniame projekte pateiktus preliminarius skaičiavimus, tilto renovacija kainuotų apie 600 tūkst. eurų.

Nors šis tiltas priklauso Kretingos rajono savivaldybei, tačiau jo tvarkymui Savivaldybė prašytų tikslinių lėšų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, nes tvarkyti patiems tai būtų per didelė našta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas