Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rimvydui Šakiniui užteko pusmečio pelnyti seniūnijos gyventojų pasitikėjimą: prašydami jį grąžinti į seniūno postą, vydmantiškiai per 2 dienas surinko per 600 parašų.

Rimvydas Šakinis antrąkart laimėjo Kretingos rajono savivaldybės organizuotą konkursą į Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas.

R. Šakinis buvo pirmasis naujai įsteigtos Vydmantų seniūnijos seniūnas, šis postas jam atiteko praėjusių metų rugpjūtį, tačiau po pusmečio posto jis neteko, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino 2017 m. rugpjūčio 28 d. įvykusio konkurso į šias pareigas rezultatus. Teismų karuselę įsuko konkursą pralaimėjęs Bernardas Skersys, aptikęs, kad konkurso komisijoje vienas iš trijų seniūnaičių buvo ne Vydmantų, o Kretingos seniūnijos. Tąsyk konkurso organizatoriai buvo pakliuvę į įstatymų, tvarkų pinkles: naujai įsteigtoje Vydmantų seniūnijoje egzistavo 2 seniūnaičiai, nustatytai proporcijai komisijoje išlaikyti reikalingo trečiojo rinkimus skelbti turėjo seniūnas. Seniūnas, kurio dar nebuvo. Sprendžiant situaciją, buvo tartasi su Valstybės tarnybos departamentu ir su Vidaus reikalų ministerija. Taip į komisiją buvo įtraukta Kretingos seniūnijos Rūdaičių seniūnaitijos seniūnaitė, kuri pagal Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimą, komisijos nare būti negalėjo. Tąsyk 7 asmenų komisijai vadovavo Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Tam, kad nekiltų jokių įtarimų dėl galimo išankstinio nusistatymo B. Skersio atžvilgiu, pakartotinio konkurso komisijos pirmininku vietoj V. Domarko buvo paskirtas jo pavaduotojas Povilas Černeckis. B. Skersys antrąkart surengtame konkurse nebedalyvavo. Norą dalyvauti šiame konkurse buvo pareiškę šeši pretendentai. Jie atitiko jiems keliamus reikalavimus, tačiau prieš komisiją stojo trys. Iš jų vienas paprašė nušalinti komisijos pirmininką V. Domarką, kaip R. Šakinio bendrapartietį. Komisija padarė 2 val. pertrauką, per kurią vadovauti komisijai sugrąžino P. Černeckį. Komisijos pirmininkų pakeitimą inicijavęs dalyvis pagal pasiektą rezultatą liko paskutinis. Pagal surinktų balų skaičių antras konkurso dalyvis irgi stipriai atsiliko nuo konkursą laimėjusio R. Šakinio.

Ar dėl Vydmantų seniūno kėdės neteks pakovoti dar ir trečią kartą? Į šmaikštų klausimą R. Šakinis atsakė rimtai: „Manęs jau nebenustebintų“.

Gegužės 25 d. įvykusio konkurso rezultatams apskųsti pralaimėjusieji turi vieną mėnesį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas