Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neišvežtos šakos – dvejopa problema

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2018-05-29

Kretingiškiai piktinasi, jog vieni griežtai laikosi komunalininkų nurodyto grafiko ir savo kiemuose rūšiuoja, laiko atliekas, o kiti jas be jokių skrupulų tiesiog išmeta į gatvę. O kiti gyventojai pagal grafiką sukrauna šakas, bet jos guli nė nepajudintos atliekų surinkėjų.

Už tokias ne laiku sukrautas krūvas komunalininkai bei Savivaldybės atstovai sklypų šeimininkams pateiks papildomas sąskaitas.

Į redakciją paskambinęs Teofilis Jokūbauskas iš Kartenos skundėsi, jog daugelyje jų miestelio vietų, prie pat gatvės, tebestovi krūvos gyventojų sukrautų šakų, kurias dar gegužės pradžioje pagal nurodytą grafiką turėję išvežti komunalininkai.

„Jau praėjo kone trys savaitės, o tų šakų niekas nė nepajudina. Pagal grafiką žaliąsias atliekas turėjo išvežti gegužės 9 dieną, bet komunalininkai arba išvis neatvyko, arba tik vienur kitur prigriebė. Mokame šitokius mokesčius už vietinę rinkliavą, o šį pavasarį tegyvename apsišiukšlinę“, – pagalbos į redakciją kreipėsi karteniškis T. Jokūbauskas.

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovė Renata Surblytė sutiko, jog žaliųjų atliekų išvežimas šiemet stringa ir gerokai atsilieka nuo viešai skelbto grafiko.

„Iš Kartenos tik praėjusį ketvirtadienį pradėjome vežti šakas, – mūsų grafikai vėluoja apie 2 savaites. Nesuprantame, kas atsitiko šiemet: galėtum pagalvoti, kad mūsų rajono žmonės nieko kito savo sodybose nė nebedaro, kaip tik kerta ir drastiškai genėja medžius. Krūvų krūvos sukrautos, kartais iš vienos sodybos pusę mašinos pripildome“, – kalbėjo R. Surblytė, patikindama, jog šiemet žaliųjų atliekų kiekiai kone dvigubai viršija ankstesnių metų kiekius.

Taip pat vien praėjusį balandį gamtoje buvo surinkta per 100 tonų bešeimininkių padangų.

R. Surblytė taip pat pastebėjo Kretingos miesto gyventojų negeranoriškumą: „Kai kurie visiškai nesilaiko grafikų, juos tiesiog ignoruoja. Jie valosi, tvarkosi ir tempia į gatvę viską, kada panorėję – svarbu, kad tik jo kiemas būtų gražus, o kas už tvoros – nebe jo rūpestis. Ir jam nė motasis, kaip tokioje prišnerkštoje aplinkoje jaučiasi jo kaimynai, praeiviai. Išvalyti visvien tenka mums, juk nelaikysime mieste šiukšlių krūvų, ypač – artėjant Kretingos miesto šventei.“

Ji sakė žinanti, kad šakų krūvos pūpso net keliose J. Basanavičiaus gatvės vietose, tiesiog ant šaligatvio J. Šimkaus gatvėje, kai kuriose sodininkų bendrijų aikštelėse.

„Pravažiavome tas vietas su Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistais bei savanoriškai talkinančios Šaulių sąjungos atstovais. Kalbėjomės su sklypų, prie kurių sukrautos atliekos, šeimininkais. Be abejo, mes išvešime tas krūvas, – nepaliksime gi miesto užteršto. Tačiau tų sodybų savininkams bus pateiktos sąskaitos už papildomą atliekų išvežimą, nesilaikant grafikų. Įprastai mūsų bendrovė, gyventojams pageidaujant, teikia tokią paslaugą už papildomą užmokestį, tačiau šiemet mes to nepajėgūs“, – tikino R. Surblytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas