Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 43 %
Naktį-4°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos meno mokyklos šokių kolektyvas „Ratilėlis“ – tautinio šokio puoselėtojas.

Prasmingą šventinį koncertą rajono visuomenei bei svečiams padovanojo Kretingos meno mokykla, švenčianti savo įkūrimo ir veiklos 60 metų jubiliejų.

Klasika ir modernas, dabartinė ir liaudies muzika, tautinis ir šiuolaikinis šokis – tokią jungtį kūrė buvę ir esami šios mokyklos auklėtiniai, žiūrovą sužavėję savo profesionalumu ir aukštu meniniu lygiu.

Jubiliejaus proga Kretingos meno mokyklos bendruomenę pasveikino Seimo nariai Antanas Vinkus ir Levutė Staniuvienė, rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, rajono tarybos narė Dalia Martišauskienė, rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, brolis pranciškonas Bernardas, Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vita Urbonienė, kitų kultūros, švietimo įstaigų vadovai ir atstovai, kolegos, bendraminčiai, – visi tie, kuriems Kretingos meno mokykla svarbi ne tik kaip neformaliojo švietimo ugdymo įstaiga, bet ir kaip rajono bei šalies kultūrinio gyvenimo dalyvė. Tą liudija ir dar viena „Aukso paukštė“ – Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas, kurį iškovojo Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras, vadovaujamas Danutės Černienės ir Donato Merkelio.

Liaudies instrumentų orkestras, vadovaujamas Danutės Černienės ir Donato Merkelio, – „Aukso paukštės“ nominantas.

Tai – jau ketvirtoji „Aukso paukštė“, kurią pelnė jaunieji Kretingos meno mokyklos menininkai: 2005 m. „Aukso paukštę“ į mokyklą parskraidino šokių kolektyvas „Ratilėlis“, kuriam tuomet vadovavo Živilė Adomaitienė; 2008 m. – choras „Saulainė“ (vadovės Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė) bei 2011 m. – jaunių choras „Smiltė“, vadovaujamas Lilijos Bakšanskienės.

Šiuo metu Kretingos meno mokyklos Muzikos, Choreografijos ir Dailės skyriuose ugdomi apie 500 mokinių, juos moko beveik 50 mokytojų.

---

FAKTAI

1. Prieš 60 metų įsteigta Kretingos muzikos mokykla įsikūrė Kęstučio gatvės 14-ame name, kuris, istoriniais duomenimis, priklausęs kultūros veikėjui Feliksui Janušiui.

2. Pirmieji 60 mokinių mokėsi groti fortepijonu, akordeonu, smuiku ir kanklėmis. Vaikus mokė keturi mokytojai: pirmasis mokyklos direktorius Aloyzas Meškauskas, Eugenija Rumeikienė, Gracija Lugaitė, Vytautas Strikas.

3. Į Pranciškonų vienuolyną mokykla persikėlė 1974 m., o 2000 m. – į dabartinį pastatą, kuris mokyklai buvo suteiktas rekonstravus vieną Kretingos darželių.

4. Dailės skyrius buvo įsteigtas 1984 m., Choreografijos skyrius – 2000 m.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas