Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkvėpimo šaltinis – vanduo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2018-05-18
Konkurso „Vandens ženklai“ rajoninio etapo dalyviai ir organizatoriai.

Per Baltijos šalių vandens tiekėjų asociacijų konferenciją, kuri gegužės 24 dieną įvyks Palangoje, bus pagerbta ir kretingiškė mokinė Emilija Varkojutė, kurios fotografijos pelnė specialųjį prizą konkurse „Vandens ženklai“. Šį prizą įsteigė Lietuvos vandens tiekėjų asociacija. Ji E. Varkojutę apibūdino kaip labai kruopščią, atidžią, gebančią ne tik pastebėti gamtą, bet ir jautriai išgyventi jos procesus. „Emilija yra bandžiusi fotografuoti žmones, bet vis dėlto gamta yra jos stichija, o ypač – vanduo. Kai pranešu fotografijos būreliui apie konkursą, kurio tematika susijusi su vandeniu, vaikai iš karto šaukia, kad tai – Emilijos sritis. Ji gyvena prie tvenkinio, tad jai vanduo yra tarsi natūrali aplinkos dalis, jos įkvėpimo šaltinis“, – pasakojo J. D. Šidlauskienė.

E. Varkojutės fotografijos į nacionalinį konkurso „Vandens ženklai“ etapą pateko visų pirma laimėjus I vietą rajoniniame konkurso etape. Tąkart darbus vertino komisija, kurioje dirbo ir fotografė Jolanta Klietkutė.

„Iš karto matėsi, kam skirti I vietą – nebuvo jokių abejonių, o dėl II ir II vietos diskutavome labai ilgai, – sakė J. Klietkutė, kurios manymu, konkurso tema yra nelengvai atskleidžiama. – Tema buvo tikrai labai sudėtinga, tad sveikinti reikia visus, kurie išdrįso dalyvauti. Yra sunku sugalvoti kažką naujo, kaip pavaizduoti vandenį: jūra, banga – įprasta, daug kartų matyta ir jau neįdomu. Tačiau stebėdama konkurse dalyvavusių mokinių darbus, pamačiau įdomių sprendimų, originalaus požiūrio“.

Emilijos Varkojutės fotografijos

Be J. Klietkutės, darbus taip pat vertino „Kretingos vandenų“ specialistės Veronika Alšauskaitė bei Silvija Lukauskienė, Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė.

Komisijos sprendimu, amžiaus grupėje, kurioje darbus pateikė 13–18 metų mokiniai, II vietos laimėtoja pripažinta Felicija Karnauskaitė iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, III vieta įvertinta Aurelijos Plokštytės iš Pranciškonų gimnazijos kūryba. Jauniausiajam konkurso dalyviui – Žygimantui Rusteikai, besimokančiam Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje, pirmoje klasėje, buvo įteikta paskatinamoji padėka.

Konkurse taip pat dalyvavo Lukas Brilijonka iš Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, Kamilė Andriekutė, Gintarė Šeirytė, Mantas Šeirys iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Eurika Skardžiukaitė, Mantas Peleckas, Linas Daugėla, Julija Naraškevičiūtė ir Agnė Rancaitė iš Pranciškonų gimnazijos.

Rajoninio etapo dalyvių apdovanojimai buvo surengti bendrovėje „Kretingos vandenys“ – jos vadovas Gediminas Valinevičius pasidžiaugė mokinių kūrybingumu, perteikiant vandens, kaip gamtos šaltinio, vertybę, kurią privalu tausoti ir saugoti. Be to, konkursu siekta ir ugdyti mokinių aplinkosaugines nuostatas, diegti ekologinę kultūrą.

Konkursą „Vandens ženklai“ suorganizavo Lietuvos vandens tiekėjų asociacija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas