Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 43 %
Naktį-4°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šį trečiadienį šeimos ūkius rajone vienijantis Rimantas Skiparius į Kretingą buvo pasikvietęs smulkiųjų pieno gamintojų interesus aktyviai ginančią ūkininkę iš Šilutės Juzefą Tamavičienę. Ji yra ir Šilutės pieno gamintojų asociacijos pirmininkė

Susitikimo dalyviai (iš kairės): Juzefa Tamavičienė, Giedrius Lukauskas su žmona Rita, Stasys Kaniava, Mindaugas Šukys ir Rimantas Skiparius.

Į susitikimą, kuris vyko Kretingos seniūnijos salėje, atėjo vos keletas rajono ūkininkų – Mindaugas Šukys iš Vydmantų seniūnijos, salantiškis Stasys Kaniava ir Giedrius Lukauskas iš Žutautų kaimo.

„Baigia žmonės atiduoti kibirėlius“, – J. Tamavičienė prognozavo liūdną smulkiųjų pieno ūkių ateitį. Viešnia pliekė Ūkininkų sąjungą, Žemės ūkio rūmus ir Lietuvos pienininkų asociaciją už tai, kad žemdirbių savivaldos organizacijos tenkina tik stambiųjų ūkių savininkų interesus, o mažieji, „kaip kokie kvaileliai“, priklausydami joms dar jas pastiprina savo nario mokesčiu. Ji ragino smulkiuosius ūkininkus savo teises ginti aktyviai dalyvaujant su jais susijusių sprendimų projektų rengime, dalinantis vieni su kitais aktualia informacija. „Dėl pieno kainodaros žemės ūkio ministerijoje renkasi gal aštuntą kartą, ar žinote kas? Ogi suinteresuotos grupės: žemės ūkio bendrovės, pieno perdirbėjai, kiti, tik mūsų, smulkiųjų pieno gamintojų, ten nekviečia. Turime patys važiuoti. Ir aš važiuoju“, – rėžė ji.

J. Tamavičienės teigimu, Šilutės pieno gamintojų asociacija bendradarbiauja su 10 rajonų smulkiaisiais ūkininkais. „Vakare sėdu prie kompiuterio ir iki vidurnakčio visiems rašau apie tai, ką sužinojau. Turime jungtis, kitaip turėsime savo ūkius atiduoti stambiesiems arba juos sunaikinti“, – teigė jinai. J. Tamavičienės teigimu, smulkiųjų pieno gamintojų vilčių neišpildė ir pieno perdirbimo kooperatyvai, tokie kaip „Pienas.Lt“, kiti. „Jie skriaudžia netgi labiau už didžiąsias pieno perdirbimo įmones“, – sakė ji. Kalbėdama apie aktualijas, J. Tamavičienė perspėjo apie planuojamą steigti pieno gamintojų rizikos fondą, į kurį tektų mokėti po 3 eurus už 1 toną pieno. Ji būgštavo, kad toks fondas gali tapti paramos fondu stambiesiems pieno ūkiams,primilžių didelio kritimo atveju. „Mums nereikia to rizikos fondo“, – tvirtino ji. Jos turimomis žiniomis, rengiama strategija, pagal kurią visi iki 250 karvių turintys ūkininkai būtų prievarta suvaryti į pieno perdirbimo kooperatyvus. „Dabar tas pavojus kažkiek atslūgo, bet reikia stebėti“, – kalbėjo ji, pripažinusi, jog be kooperatyvų smulkieji ūkininkai neišsivers, tačiau kooperatyvai turintys veikti sąžiningai.

J. Tamavičienė negailėjo priekaištų ir savivaldybių administracijų kaimų, Kretingoje – žemės ūkio skyriams, kad šių skyrių specialistai nevaldo šalies žemės ūkio politiką reguliuojančios informacijos arba ją sužino net vėliau už pačius ūkininkus ir nežinia, už ką algas gauna. „Yra lyg tarp dangaus ir žemės – juos kontroliuoja Žemės ūkio misterija, o algas moka savivaldybės. Neduokime jiems ramybės. Klauskime, tegul ieško atsakymų“, – skatino viešnia. J. Tamavičienė pasidžiaugė, jog smulkieji ūkininkai turi užtarėją Seime – Seimo narę Aušrą Maldeikienę, ir pakvietė susitikimo dalyvius šį ketvirtadienį dalyvauti A. Maldeikienės Seime organizuojamoje konferencijoje dėl steigiamo pieno gamintojų rizikos fondo.

A. Maldeikienė trečiadienio vakare Kretingos M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje susitiko su visuomene, prieš susitikimą perlamentarė spėjo pabendrauti su J. Tamavičiene, R. Skipariu bei kitais ūkininkų sueigos dalyviais. A. Maldeikienė kretingiškiams patvirtino, kad kandidatuos į Lietuvos valstybės prezidentus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas