Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Nuotrauka atminčiai su žavingąja laidos „Valanda su Rūta“ vedėja Rūta Mikelkevičiūte.

Šį mėnesį „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narės išvyko pasisemti naujos patirties į Vilnių – apsilankėme LNK televizijoje bei naujienų agentūros BNS redakcijoje. Turėjome galimybę bendrauti su tikrais savo srities profesionalais, kurie ne tik nuoširdžiai pasidalino žiniomis, atsiminimais, bet ir įkvėpė drąsiai svajoti apie savo karjeros galimybes.

LNK televizija įsikūrė 1995m. gegužės 5-ąją. Nuo to laiko televizija tobulėjo, savo išvaizdą pakeitė ir studijos – kaip jos atrodo dabar ir kas lieka už kadro „kuprinietės“ ir turėjo galimybę išvysti savo akimis.

Ekskursiją po visas LNK pastato patalpas vedė Raminta Pauliukonienė, šioje televizijoje dirbanti nuo pat jos gyvavimo pradžios. Išvydome verdantį darbą studijose, montažinėse. Sužinojome, kaip dirba kiekvienas savo srities specialistas, su jais galėjome pabendrauti.

Kiekvieno ten dirbančio žmogaus darbas nėra lengvas, nes visi yra atsakingi už tai, ką išvys LNK televizijos žiūrovas. Specialistai dirba didžiuliu tempu ir jiems nėra, kada atsipūsti, nes vienas darbas veja kitą ir taip lekia jų visa diena. Vos tik atvykę į darbo vietą, žinių tarnybos žurnalistai pasiskirsto, kas kur važiuos, kokią informaciją surinks ir stengiasi, jog naujienos būtų kuo aktualesnės. Žinių vedėjai taip pat rengia informaciją, stengiasi ją pateikti, kuo įdomiau.

Ekskursijos metu „kuprinietės“ turėjo galimybę apsilankyti įvairiose LNK televizijos pastato erdvėse – pamatyti, kaip kuriamos, rengiamos laidos, o kaip jos patenka į eterį.

Montažinėse dirbantys specialistai taip pat pluša nuo ryto, kai kurie laidas rengia šiandienos eteriui, kiti – ateinančioms dienoms ar savaitėms.

Dar viena darbo sritis yra filmai, o kaip jie įgarsinami, galėjome pamatyti – mums lankantis, tekstą skaitė Inga Valinskienė ir Eidvydas Stankevičius. Apie savo darbą papasakojo garso režisierius, pašmaikštavęs, kad jį patį būtų galima tituluoti vienu daugiausiai filmų ir serialų peržiūrėjusiu žmogumi.

Na, o stebėdami, kaip dirba profesionalai, kurie atsakingi už tai, kada kokia laida, filmas, serialas pateks į eterį, svarstėme, kaip jie susigaudo tarp tiek daug ekranų ir dar didesnio kiekio mygtukų.

Su didžiuliu nekantrumu laukėme laidos „Valanda su Rūta“ filmavimo, kuriame turėjome galimybę sudalyvauti. Nors, atrodytų, kad laidos vedėjai Rūtai Mikelkevičiūtei televizijos studija turėtų būti tarsi antrieji namai, tačiau prieš filmavimą ji jaudinosi ne mažiau negu jos pašnekovai – Deividas Bastys, Indra Dovydėnaitė, Arūnas Valinskas, Marija Gražulytė-Šalaševičienė, Ainis Storpirštis ir Gabija Urniežiūtė. Stebėjome ir žavėjomės R. Mikelkevičiūtės gebėjimu rodyti susidomėjimą kiekvienu savo pašnekovu, išlaikyti draugišką, jaukią atmosferą, o tuo pačiu nebijoti pateikti provokuojančių klausimų, taip atskleidžiant laidos temą apie garsių žmonių vaikus bei jų pasiekimus.

BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos nariams papasakojo apie iššūkius, su kuriais susiduria šių dienų žiniasklaida.

Supažindino su iššūkiais

BNS („Baltic News Service“) naujienų agentūroje mus pasitiko ir paskaitą vedė vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis. Jis papasakojo, kuo BNS skiriasi nuo kitų naujienų portalų. Vienas savitumų – BNS portale pateikiamos tik patikimos naujienos, kurias skaityti gali tik jas užsisakiusieji ir už jas sumokėjusieji. Būtent todėl dažnai keliuose naujienų portaluose galime atrasti panašų ar net identišką straipsnį, nes visi jį būna nusipirkę iš BNS, taip įgydami teisę publikuoti savo naujienų sraute.

BNS kuriamas turinys apima Lietuvos, Latvijos ir Estijos politines, ekonomines, kultūrines ir visuomenines naujienas, užribyje palikdamas bulvarines temas – būtent tai BNS leidžia išlaikyti solidumą ir išlikti vertinamiems.

Per susitikimą V. Beniušis mums papasakojo apie šiandienos iššūkius žurnalistikai. Pavyzdžiui, naujienų portaluose gali pasklisti suklastotos naujienos, jei žurnalistai jas publikuoja neįsitikinę, ar naujieną skelbiantis šaltinis yra patikimas, vadovaujasi pranešimais socialiniuose tinkluose, nepatikrinę, ar paskyra tikrai priklauso tam žmogui, kurio vardu ir pavarde ji sukurta.

V. Beniušis taip pat minėjo, jog žiniasklaida stengiasi prisitaikyti prie skaitytojo poreikių – stengiasi naujienas pateikti dažnai ir tokiu formatu, koks būtų patogus skaityti telefone. Be to, bėgant laikui žurnalistus pakeis robotai – jie jau dabar užsienyje „įdarbinami“, rengiant sporto varžybų naujienas. Robotai puikiai, trumpai, aiškiai ir labai greitai pateiks naujienas, tačiau, vyriausiojo redaktoriaus manymu, robotai niekada neprilygs žmonių kūrybiškumui ir vien dėl to negalės pakeisti tikrų žurnalistikos profesionalų.

„Norint tapti žurnalistu, nebūtinai reikia baigti žurnalistikos studijas“, – teigė V. Beniušis, kuris prisipažino ir pats nebaigęs žurnalistikos studijų. Jo teigimu, norint būti žurnalistu, reikia būti komunikabiliam, mėgti ir mokėti rašyti, išmanyti kalbos subtilybes.

Pasibaigus paskaitai, apžiūrėjome naujienų agentūros redakcijos patalpas, kuriose taip pat įsikūrusi ne tik BNS, bet ir naujienų portalas „15min“, žurnalai „Žmonės“, „Ji“, „Laima“ bei „Autogidas“.

Inga VAIŠVILAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas