Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklai-daugiafunkciam centrui Signatarų namuose surengtoje viktorinoje atstovavo: (iš kairės) Toma Žiliūtė, Žybartas Ruškys, Povilas Gliožeris, Aušra Lekniūtė, Justas Grigalauskas.

Gausa renginių kaskart vis praturtina rajono mokyklų, kultūros įstaigų gyvenimą. Jų turinys – pats įvairiausias, ir dauguma jų vis dar alsuoja Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio nuotaikomis.

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kartenos filialo bibliotekininkė Zinaida Viršilienė pasidalino nuotaikomis, kuriomis buvo nuspalvinta popietė – Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių keramikos darbų parodos „Mes taip pasaulį matom“ atidarymas. Dailės skyriaus vedėja keramikos mokytoja Lina Nikartienė gausiam būriui parodos lankytojų darbus pristatė kartu su mokinėmis Justina Baltrūnaite (baigiamasis darbas „Po akacija“), Martyna Kripaite ir Emilija Misiūte. Viešnių pasakojimą apie lietuvišką keramiką ir jos gamybos būdus papildė šios mokyklos akordeono mokytoja Silva Garbaliauskienė su akordeonistų trio Roku Meškausku, Žygimantu Valančausku ir Edvinu Navicku atlikdami muzikinius kūrinius. Mokinių darbų paroda Kartenos bibliotekoje veiks iki gegužės 30 d.

Signatarų namuose, Vilniuje, surengtoje viktorinoje, į kurią buvo pakviestos Vasario 16-osios akto signatarų vardo mokyklos, dalyvavo ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro IX–X kl. komanda. Ji varžėsi tarp 10 komandų iš Vilniaus, Veiviržėnų, Alsėdžių, Kaltinėnų ir t. t. Jokūbavo komanda daugiausiai taškų gavo už eiliuotą prisistatymą, kitas viktorinos užduotis mokiniai atliko muziejaus ekspozicijoje. Jokūbaviškiai, vadovaujami istorijos mokytojos Audronės Končienės ir lietuvių kalbos mokytojos Ingos Mažeikienės, užėmė V v. Į mokyklą dovanų jie parvežė filmą apie A. Stulginskį ir neseniai surasto Vasario 16 d. akto faksimilę.

Salantų gimnazijos septintoką Karolį Margį – nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ nugalėtoją – apdovanojo Seimo pirmininkas konkurso globėjas Viktoras Pranckietis.

Salantų gimnazijos jaunoji žurnalistė Giedrė Bušmaitė, pasidžiaugusi septintoko Karolio Margio laimėjimu nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“ – Karolį konkursui parengė mokytoja istorijos mokytoja Kristina Sungailaitė-Mockuvienė, pasidalino žinia ir apie šioje mokykloje surengtą etnokultūros dieną „Tradiciniai darbai ir amatai“, per kurią mokiniai pynė tautines juostas, nėrė vąšeliu, susipažino su liaudies tradicijomis ir papročiais, žaidė žaidimus, domėjosi amatais, kuriuos pristatė Salantų krašto tautodailininkai. Visa tai vainikavo „Kaziuko mugė“, į kurią susirinko ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir miestelėnai. Per labdaringą mugę, kurią, talkinant mokinių tėvams, suorganizavo Salantų gimnazijos mokytojos Dalija Sabutytė, Rasa Bumblienė, Vladislava Budrienė, Nadežda Kvedarienė, surinkta 500 Eur aukų, kurios bus skirtos sunkiai sergančius vaikus auginančioms šeimoms.

Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre buvo suorganizuota viktorina „Aš gyvas kalboje“. Renginio iniciatorės lituanistės Vitalija Brunalienė ir Arina Prižginaitė bei kompiuterines pateiktis parengusi informacinių technologijų mokytoja Nijolė Donėlaitė jį paskyrė Valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Viktorinoje dalyvavo skirtingų kartų atstovai – IV-X kl. mokiniai ir tėvai. Komandos turėjo atsakyti į 30 klausimų. Nugalėjo tėvų komanda, II v. atiteko jungtinei mokinių ir tėvų, III v. – mokinių komandoms. Informacija apie viktoriną pasidalinusi laiško autorė A. Prižginaitė pasidžiaugė mokinių tėvais, kad šie noriai bendradarbiauja su mokykla, mokytojais, dalyvauja renginiuose ir padeda juos organizuoti. Visiems viktorinoje „Aš gyvas kalboje“ dalyvavusiems Virginijai Pokvytienei, Vaidai Slušnienei, Laimai Domarkienei, Martynui Kušpiui, Jonui Rojui, Antanui Domarkui buvo įteikti intelektualų diplomai.

Viktorinoje „Aš gyvas kalboje“ dalyvavę Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių tėvai buvo apdovanoti intelektualų diplomais.

Valstybės 100-mečiui buvo skirta ir mokinių savivaldos konferencija „Jaunimo vertybės ir pareiga Lietuvai“, kuri įvyko Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje. Žinia apie ją pasidalino mokytoja Ramunė Masiokienė. Svečiavosi mokiniai iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Simono Daukanto progimnazijos ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos. Įžvalgomis apie vertybes dalinosi Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto lektorius Emilis Gricius, bendrovės „Terekas“ eksporto vadovas Gintautas Maksvytis. Vyko aktyvūs debatai „Kur dėti kablelį „Likti negaliu išvažiuoti“, kuriuos vedė anglų kalbos mokytoja Rasa Kašinskienė ir ketvirtokai gimnazistai Salvijus Linnik ir Augustė Gerikaitė. Debatus apibendrino renginio viešnia Danielė Zabotkienė, grįžusi iš emigracijos Anglijoje.

Konkursas „Eilėraščių pievelė“ baigėsi fotosesija su konkurso vedėjomis Bitute ir Boružėle.

„Eilėraščių pievelę“ lopšelyje-darželyje „Pasaka“ augino rajono mažųjų skaitovų konkurso dalyviai. Apie tai informavo šios ugdymo įstaigos auklėtoja Jūratė Balčytienė. Konkurse dalyvavo 9 skaitovai: Auksė Gedvilaitė ir Vytautė Petrauskaitė iš Kurmaičių pradinės mokyklos, Rugilė Joniuškytė iš l/d „Ąžuoliukas“, Nerilė Jusčiūtė ir Rūta Petraitytė iš Rūdaičių mokyklos, Mantė Mikelkevičiūtė iš Darbėnų gimn. Ikimokyklinio ugdymo skyriaus, Laura Norvilaitė ir Neidas Kazlauskas iš „Pasakos“ bei Kamilė Paulauskaitė iš Marijos Tiškevičiūtės mokyklos. Vertinimo komisijos sprendimu, skaitovų konkurso laureatėmis tapo Auksė Gedvilaitė ir Vytautė Petrauskaitė. Jas „Pasakos“ direktorė Judita Leščiauskienė ir pavaduotoja ugdymui Jurgita Kripienė apdovanojo diplomais, o dalyviams įteikė padėkos raštus ir dovanėles. Renginį vedė Bitutė (auklėtoja Gintarė Urbonienė) ir Boružėlė (auklėtoja Jūratė Balčytienė), trankią polką sugrojo mokytojos Juditos Viluckcienės parengti vaikai.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės Nijolė Viskontienė, Loreta Pucienė ir Laima Pikiotienė dar mokslo metų pradžioje priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Kačiukų“ grupių tėvus pakvietė kartu su vaikais dalyvauti kūrybinių darbų parodose „Grybų karnavalas“, „Oi tu, seni besmegeni“, „Mano Lietuva“. Anot laiško autorės Laimos Pikiotienės, šių grupių laiptinės pasipuošė nepaprasto grožio kūrybiniais darbais, o šiuo metu kiekvieno, užsukusio į įstaigą, akį džiugina Lietuvos 100-mečiui skirta paroda, kuri kūrybiniam procesui sutelkė vaikus ir jų tėvus.

Parengė Audronė PUIŠIENĖ


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas