Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rajono veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtoja – „Viruso“ komanda (priekyje), II v. laimėtojas – „Salantų „Vėjas“ (mėlyni marškinėliai) ir III v. užėmusi „Bikap“ komanda.

“Trečias kartas nemeluoja” – šis posakis puikiai tiko „Viruso“ komandai, sugebėjusiai pirmą kartą iškovoti auksą Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtose Rajono veteranų krepšinio pirmenybėse. Didžiajame finale susitiko abiejų pogrupių nugalėtojai: „Virusas“ ir Salantų „Vėjas“. Po I kėlinio priekyje buvo Salantų „Vėjas“ 22:20, bet II kėlinyje, po krepšiu dominavus Arvydo Bružo ir Povilo Šakinio tandemui, „Virusas“ išsiveržė į priekį 46:39. Trečiame kėlinyje „Virusas“ ne tik karaliavo po krepšiais, bet ir pradėjo pataikyti iš toli, o Salantų „Vėjo“ komandos lyderis Alvydas Grikpėdis puolant iš komandos draugų sulaukė mažai pagalbos, dėl ko pastarieji vis labiau atsiliko ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Nugalėtojų komandos atstovas Arvydas Bružas savo komandą pristatė taip: „Viruso“ komanda – tai ne tik krepšinio komanda, bet ir seni geri draugai, kurie kartu žaidžia daugiau kaip 20 metų.“ Paklausus, ar trečias kartas nemelavo, pašnekovas atsakė: ,,Kiekvieną kartą žaisdami siekiame pergalės, bet kamuolys yra apvalus, ir mums pavyko laimėti visus šio sezono susitikimus. Tai – įrodymas, kad žaidėme drausmingiau ir noras laimėti buvo stipresnis negu praėjusius kartus.“ Anot A. Bružo, visos šio sezono komandos buvo puikiai pasiruošusios, nebuvo nė vienų lengvų varžybų: „Kiekviena komanda, kaip ir mūsų, turi savus „pergalės kalvius“, tik galbūt mūsų komanda turėjo didesnį vidinį troškimą ir susikaupimą reikiamu metu, kad parklupdytume varžovus ir užimtume pirmą vietą.“

„Viruso“ ir Salantų „Vėjo“ dvikova po krepšiu.

„Finale trūko mūsų pagrindinio centro susirgusio Prano Petrylos, dar vienas komandos draugas patyrė traumą pirmą finalo minutę, likome šešiese. Pralaimėjome kovą po krepšiais, nesulaikėme Arvydo Bružo ir Povilo Šakinio, bandėme spaustis po krepšiu, bet varžovai pradėjo pataikyti tritaškius. Pabaigoje prisidėjo ir nuovargis, nebesugebėjome rimčiau pasipriešinti“, – pagrindines pralaimėjimo priežastis įvardino nesulaikomai finale rungtyniavęs ir 42 taškus pelnęs „Vėjo“ atstovas Alvydas Grikpėdis. Rungtynėse dėl bronzos susitiko dvi viena kitą puikiai pažįstančios komandos „Bikap“ ir „Oranžinis šaras“. Pirmas kėlinys priklausė taikliai iš toli atakavusiems „Oranžinio šaro“ krepšininkams, pasibaigęs rezultatu 29:17. Antrą kėlinį spurtu pradėjęs „Bikap“ netrukus išlygino rezultatą, o po dviejų vis dar priekyje buvo „Oranžinis šaras“ 42:40. Po didžiosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas perėmė „Bikap“, po trijų kėlinių pirmavęs 59:51, ketvirtame įgijęs ir 16 taškų persvarą (35 min. 74:58). Vis dėlto „Oranžinis šaras“ sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir paskutinę minutę komandas skyrė tik 6 taškai (40 min. 82:76), o galutinis rezultatas 84:76 „Bikap“ komandos naudai. Po pergalingai pasibaigusių rungtynių „Bikap“ komandos vadovas Sigitas Abrutis teigė, kad pergalę prieš pajėgius varžovus garantavo susikoncentravimas, ir šiek tiek sukritikavo varžybų sistemą: „Pogrupyje mūsų komanda sužaidė tik trejas rungtynes, ir dėl ligų bei savų reikalų daugumai žaidėjų nepavyko pasižaisti, nors toks turėtų būti pagrindinis veteranų pirmenybių siekis.“ Jis patarė, kaip reikėtų patobulinti veteranų pirmenybes: „Žaidimas rato sistema suteiktų galimybę vyrams pajausti žaidimo ritmą, o taip pat – ir objektyviau išsiaiškinti komandų pajėgumą. Su visa pagarba varžovams, manau, kad žaidžiant rato sistema, komandų išsidėstymas galėjo būti ir kitoks.“

---

Rajono veteranų krepšinio pirmenybių finalo rezultatai:

dėl V v. – „Ąžuolas“ – „Kryžkelės projektai“ – 69:91 (Marius Kurlinkus – 19, Artūras Januškevičius –15; Darius Anužis – 31, Paulius Baltmiškis – 16); dėl VII v. – „Kartena“ – „Žemaičiai“ – 89:69 (Marius Meškauskas – 31, Artūras Slušnys – 25; Nerijus Galdikas – 26, Saulius Raminas – 15); dėl III v. – „Bikap“ – „Oranžinis šaras“ – 84:76 (Laurynas Beniušis – 19, Emigijus Lukošius – 18; Raidas Kvasys, Dalius Kurmanskis – po 18); dėl I v. – „Vėjas“ – „Virusas“ – 61:92 (Alvydas Grikpėdis – 42, Darius Jautakis – 6; Povilas Šakinis – 30, Arvydas Bružas – 21).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Raimondas Jucys („Virusas“), Alvydas Grikpėdis („Vėjas“), Emigijus Lukošius („Bikap“), Laimonas Puidokas („Oranžinis šaras“), Darius Anužis („Kryžkelės projektai“), Marius Utkus („Ąžuolas“), Marius Meškauskas („Kartena“), Nerijus Galdikas („Žemaičiai“), Osvaldas Brazdeikis („Pajūrio medis“).

Rezultatyviausi žaidėjai: Alvydas Grikpėdis („Vėjas“) – 120 taškų, Arvydas Bružas („Virusas“) – 71 tšk., Povilas Šakinis („Virusas“) – 53 tšk.

Vyriausias pirmenybių žaidėjas – Algirdas Gadeikis („Žemaičiai“).