Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Gidentus“ odontologijos klinikos gydytoja odontologė, besispecializuojanti endodontijos srityje, Dovilė Drungilaitė išsamiai atsako į visus pacientams iškylančius klausimus apie dantų šaknų kanalų gydymą.

– Kas tai yra kanalų gydymas ir kada jis yra reikalingas?

– Endodontinis, arba šaknies kanalų, gydymas yra būtinas, kai dantų kariesas pasiekia pulpos kamerą, tai yra danties nervą. Vietinėje nejautroje šaknų kanalai yra kruopščiai išvalomi mechaniškai, apdorojami cheminėmis medžiagomis, suformuojami ir plombuojami. Jei šaknies kanalai infekuoti, pirmojo vizito metu kanale paliekama gydomoji pasta.

– Kokia danties prognozė po endodontinio gydymo?

– Po gydymo būtinas danties vainiko hermetiškas atstatymas. Endodontiškai gydytas dantis dėl savo pažeidimo ir likusių silpnų sienelių turi būti sutvirtinamas stiklo pluošto kaiščiais ir atstatomas plombuojant ar protezuojant.

– Ar kanalų gydymas – sudėtinga procedūra?

– Tai yra daug kruopštumo ir atidumo reikalaujanti procedūra. Kokybiškas kanalų gydymas reikalauja nemažai laiko ir priemonių. Siauri, labai lenkti, papildomi kanalai reikalauja itin kruopštaus ir kantraus darbo, susikaupimo. Labai svarbu, jog būtų rastas net ir smulkiausias danties kanalėlis, tam kad ateityje būtų išvengta infekcijos atsiradimo ir plitimo.

– Kokios priemonės reikalingos kanalų pergydymui?

– Moderni, šiuolaikiška įranga – neatsiejama būtinybė kokybiškam kanalų pergydymui. Mikroskopas, mašininiai kanalų formavimo instrumentai, karštos gutaperčios aparatas garantuoja kokybę ir tai, jog pergydytas dantis tarnaus dar daug metų.

– Kada reikia pergydyti kanalus?

– Kanalų pergydymas reikalingas, jei infekcija ir simptomai atsinaujina, prie jau pagydyto danties atsiranda fistulė, arba pūlinukas, kalcifikuoti ar lenkti kanalai nebuvo visiškai pagydyti, dėl ko susiformuoja uždegiminiai židiniai šaknų viršūnėse.

– Kaip galima sužinoti, ar pacientui reikalingas endodontinis pergydymas?

– Dažniausiai pacientai kreipiasi jau atsiradus didesnei problemai – dantų skausmui, skilimui. Atlikus rentgeno nuotrauką matome nevisiškai ar nehermetiškai užplombuotus kanalus, ties šaknų viršūnėmis susiformavusius uždegiminius židinius. Rekomenduojame nelaukti skausmo ar kitų nemalonių pojūčių ir profilaktinio patikrinimo metu įvertinti visus esamus dantis bei galimus pakitimus.

---

Registruotis pas gydytoją endodontę Dovilę Drungilaitę galima „Gidentus“ odontologijos klinikoje Vilniaus g. 16 arba tel: 8 616 55559.

„Gidentus“ odontologijos klinikos informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas