Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną9°C debesuotumas 8 %
Naktį7°C debesuotumas 94 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Pajūrio naujienų“ redakcija sulaukė oficialaus atsakymo iš Aplinkos apsaugos agentūros, į kurią buvo kreiptasi rengiant publikaciją apie tai, jog, remontuojant vėjo jėgainę Tintelių kaime, galimai galėjo būti paaukštintas jos bokštas („Remontavo pamatą, bet pakeitė bokštą“, 2018-01-26).

Atsakyme priminta, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) įstatymu, atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo atliekama planuojamai ūkinei veiklai, įrašytai į veiklos rūšių sąrašą, pateikiamą 2 Įstatymo priede.

Jame nurodoma, kad atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo atliekama, kai: įrengiamos 3 vėjo elektrinės ir bent vienos iš jų aukštis yra 50 m (matuojant iki aukščiausio konstrukcijų taško) ar daugiau; kai vėjo elektrinė įrengiama arčiau kaip 1 km atstumu nuo saugomos teritorijos, išskyrus atvejus, kai įrengiama ne daugiau kaip viena ir ne aukštesnė kaip 25 m (matuojant iki aukščiausio konstrukcijų taško) vėjo elektrinė sodyboje ar prie ūkinių pastatų.

Aplinkos apsaugos agentūra taip pat pažymėjo, kad, vadovaujantis PAV įstatymo 2 priedo 14 punktu, atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo taip pat atliekama, kai numatomas į planuojamos ūkinės veiklos, kurios poveikis aplinkai privalo būti vertinamas, rūšių sąrašą ar į planuojamos ūkinės veiklos, kuriai turi būti atliekama atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo, rūšių sąrašą įrašytos planuojamos ūkinės veiklos bet koks keitimas ar išplėtimas, įskaitant esamų statinių rekonstravimą, kai planuojamos ūkinės veiklos keitimas ar išplėtimas gali daryti neigiamą poveikį aplinkai, išskyrus tam tikras Įstatyme numatytas išimtis.

„Informuojame, kad vadovaujantis PAV įstatymo nuostatomis, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas 2010 gruodžio 6 dieną raštu priėmė teigiamą sprendimą dėl mažo galingumo (iki 250 kW) vėjo elektrinės statybos ir eksploatacijos Tintelių k., Kūlupėnų sen., Kretingos r. galimybių. Atsižvelgiant į tai, kad numatoma atlikti šios vėjo elektrinės rekonstrukciją, kurios metu keičiami įrenginio parametrai, vadovaujantis PAV įstatymo 2 priedo 14 punktu, planuojamai ūkinei veiklai turėtų būti atliekama atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo“, – rašoma Aplinkos apsaugos agentūros atsakyme, kurį pasirašė direktorė Aldona Margerienė.

Be to, anot Aplinkos apsaugos agentūros, reikia įvertinti ir tai, kad planuojamos ūkinės veiklos vietos gretimybėse yra Europos ekologiniam tinklui „Natura 2000“ priskiriamos teritorijos – Erlos ir Salanto upių senslėniai. Vadovaujantis Planų ir programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašu, turi būti atliktas poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo įvertinimas.

Redakcijos žiniomis, vėjo jėgainės Tinteliuose rekonstrukcija susidomėjo ir Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas – jo atstovai ketina į vietą faktiniam patikrinimui atvykti vasario 6 dieną.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas