Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Jau visoje šalyje prasidėjo prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Per akciją, kuri tęsis iki metų pabaigos, ugniagesiai planuoja aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, Kretingos rajone – apie 2 tūkst.

Akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu ugniagesiai atkreipia dėmesį į tai, ar saugiai įrengtos ir eksploatuojamos krosnys, kita šildymo įranga.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė teigė, kad anksčiau akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu dažniausiai buvo aplankomos socialinės rizikos šeimos, vieniši senoliai, asmenys, gyvenantys socialiniuose būstuose ir pan., o šįmet ketinama užeiti ne tik pas juos.

„Ketiname apsilankyti ir tuose gyvenamuosiuose būstuose, kur anksčiau nebuvome, todėl tegu žmonės nenustemba ir neišsigąsta. Mūsų tikslas – apžiūrėti, profesionaliai pakonsultuoti, pasidalinti patarimais, kad būtų išvengta gaisro pavojaus“, – sakė S. Vasiliauskaitė.

Pasak jos, akciją vykdys ne tik Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai, bet ir ugniagesiai bei keturios Savivaldybės išlaikomos ugniagesių komandos. Tad bus aplankyti ir tie gyventojai, kurie gyvena atokiau nuo Kretingos miesto.

„Kiekvienai pamainai priskirtos teritorijos, todėl gyventojus lankysime ne tik darbo metu, bet ir savaitgaliais“, – sakė S. Vasiliauskaitė.

Jos teigimu, akcija „Gyvenkime saugiai“ yra prevencinė, tad ugniagesių misija – visų pirma atkreipti dėmesį į galimas klaidas, patarti, kaip saugiai kūrenti krosnis, pasirūpinti dūmtraukio būkle, susitvarkyti elektros instaliaciją ir kt. „Tikrai neskubėsime bausti. Tokios kraštutinės priemonės gali tekti imtis tik tokiu atveju, jei gyventojas piktybiškai savo elgesiu kels gaisro pavojų ir sau, ir kitiems. Tačiau per tuos keletą metų, kai šią akciją vykdome, tokio atvejo dar nebuvo pasitaikę“, – kalbėjo S. Vasiliauskaitė.

Ji priminė, kad nuo gegužės 1 dienos gyvenamuosiuose būstuose bus privalu turėti įsirengus autonominius dūmų detektorius. „Tenka girdėti, kad į šį reikalavimą žmonės žiūri skeptiškai ar net priešiškai, tačiau įsirengti dūmų detektorius naujai statomuose namuose buvo privalu nuo 1996 metų, bet, kaip susiduriame praktikoje, ne visi šį reikalavimą įvykdo.

Autonominiai dūmų detektoriai nėra tokie brangūs, tačiau labai efektyvūs – jie, skleisdami signalą, pažadina net miegančius žmones ir įspėja apie įsiplieskiantį gaisrą. Taip išgelbėjamos gyvybės bei turtas, – sakė S. Vasiliauskaitė. – Kai šiuo metu lankomės gyventojų namuose ir apie tai kalbamės su žmonėmis, dažnas prisipažįsta, kad seniai žadėjo autonominius dūmų detektorius įsigyti, bet vis tam neprisiruošė, o dabar įstatymas juos paskatino tai padaryti.“

S. Vasiliauskaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad gyvenamajame būste reikia turėti ir 4 kg gesintuvą, jį laikyti matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. „Būna, kad žmonės turi gesintuvą ir jaučiasi ramūs, nors gesintuvas netikrintas jau 10 metų. Ragintume atkreipti dėmesį į tai, kada gesintuvas buvo patikrintas. Jei rodyklė nebėra žaliame laukelyje – 100 proc., kad gesintuvas nebesuveiktų“, – patarimais pasidalijo S. Vasiliauskaitė.

---

Pernai visoje Lietuvoje gaisruose žuvo 103 žmonės. Gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 2 tūkst. 342 gaisrai, t. y. ketvirtadalis visų gaisrų. Juose žuvo 91 gyventojas, iš jų ir 3 vaikai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas